Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Začátek značkování?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alena
Anonymní





Předmět: Začátek značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2006 9:07:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

mám doma 10-ti měsíčního kocourka. Bydlím v bytě a o víkendu občas jezdíme k rodičům na vesnici. Asi před 3týdny byl kocour u rodičů,kteří mají 2 svoje kocoury celý týden a za tu dobu stihl několikrát počůrat moji postel, postel rodičů a koberec. (S těmi kocoury se zná od malička, vždycky si spolu hráli, ale poslední dobou se s nimi pere.)
Přitom v bytě to udělal včera a to si myslím, že kvůli tomu,že potřeboval a já mu zrovna čistila záchod Confused Chovatelka mi radila nechat ho hned vykastrovat, že by už značkovat nemusel přestat. Mně se zdá přeci jen mladý....Můžete mi poradit?
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Začátek značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2006 9:42:31
Odpovědět s citátem

V 10ti měsících bych řekla, že už je na kastraci čas akorát. Rozhodně se nemusíte obávat, že je to brzy.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Začátek značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2006 8:50:32
Odpovědět s citátem

April napsal:
V 10ti měsících bych řekla, že už je na kastraci čas akorát. Rozhodně se nemusíte obávat, že je to brzy.

A.

Děkuji za odpověď. Musím říct, že kocourek už přes týden v bytě (kde je sám) vůbec nic neoznačkoval ,tak jestli mu přeci jen nemám dát ještě šanci a s kastrací zkusit ještě počkat Confused Bylo mi také řečeno, že když se kocour mladší jednoho roku dá vykastrovat, zdaleka nebude tak velký/mohutný jako kdyby se ještě počkalo. Je ten rozdíl opravdu tak velký?
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Začátek značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2006 9:38:27
Odpovědět s citátem

No myslím, že tím, že začal značkovat, dal najevo, že už je dospělý, ale pokud zase doma přestal, tak mu klidně ještě nějaký ten pátek dejte, ale bylo by dobré už ho nikam nevozit, resp. tam, kde má potenciální konkurenci, aby si na značkování nezvykl ... někteří kocouři, když si zvyknou, mají pak problémy s tím přestat.
Nemyslím, že v tomhle věku a když už značkuje, by měla kastrace vliv na vzrůst. Myslím, že to se spíš týká kocourů, kteří opravdu byly kastrováni hodně mladí, nebo když nebyli dostatečně "vyvinutí".
Náš Maxíš musel být kvůli stejně staré Rubyšce kastrovaný už v 7,5 měsících (pokoušel se ji znásilnit), a momentálně má něco málo pod 6 kg ... není sice tak mohutný, jako chovní kocouři (u těch je opravdu vzrůst nejspíš dán tím, že jsou prostě chovní a nevykastrovaní a kocouři v pravém slova smyslu), ale nemám pocit, že by náš šmudla byl malý Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2008 8:03:23
Odpovědět s citátem

Tak pročítám vlákýnka o značkování,ale pořád nevím jesli je to náš případ. V poslední době náš skoro 6měsíců starý kočin chodí čůrat mimo WC(stalo se to asi 5X a to do škopku na prádlo) ale co mě zarazilo to je, že před chvilenkou jsem si z pošty přinesla krabici s objednaným zbožím. Kočin okamžitě hupsnul do krabice a učůrnul pár kapek. ani u toho nehodil takovej ten svůj posed. Moč nebyla jen na dně, ale i na víku.Já osobně doma nic necítím, ale mám rýmu jako trám, takže podle čichu se řídit nemůžu. Jinak je to zlatíčko(už skoro mazlivý)myslíte, že se jedná o značkování? Není na kastraci ještě brzy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: Začátek značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2008 21:24:35
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Musím říct, že kocourek už přes týden v bytě (kde je sám) vůbec nic neoznačkoval ,tak jestli mu přeci jen nemám dát ještě šanci a s kastrací zkusit ještě počkat Confused Bylo mi také řečeno, že když se kocour mladší jednoho roku dá vykastrovat, zdaleka nebude tak velký/mohutný jako kdyby se ještě počkalo. Je ten rozdíl opravdu tak velký?


V 10 měsících se kastrace obávat určitě nemusíte. Já byla před třemi dny na kastraci s našim kocurem a bylo mu necelých 8 měsíců. Konzultovala jsem to jak s veterinářem, tak s paní chovatelkou a oba mě ujistili, že po po 7. měsíci je to OK. Kocour ještě sice neznačkoval, ale chtěla jsem stihnout kastraci dříve, než vůbec začne (s jedním "smraďochem" již zkušenost mám:-(...

Nevím, co máte za plemeno či konstituční typ. Možná se u kocoura plně nevyvinou některé "chlapské" rysy jako např. kocouří tváře, ale to je specifický znak spíše jen určitých plemen. Základní tělesná stavba je jednak věcí genetiky, jednak výživy. Takže kocour určitě nebude kvůli kastraci "podtržený".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Začátek značkování?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 8:00:16
Odpovědět s citátem

S tím vzrůstem se myslím nemusíte bát, většinou naopak kastrovaní kocouři jsou mohutnější a větší, protože je netrápí hormony a sexuální pudy, ale musí se dávat pozor, aby nestloustli, protože k tomu mají sklony.
Takže pokud doma neznačkuje, když je sám, tak bych ještě třeba měsíc počkala s kastrací, ale klidně už můžete, protože má na to v pohodě už věk a bude vám všem líp.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 8:20:58
Odpovědět s citátem

uju napsal:
Tak pročítám vlákýnka o značkování,ale pořád nevím jesli je to náš případ. V poslední době náš skoro 6měsíců starý kočin chodí čůrat mimo WC(stalo se to asi 5X a to do škopku na prádlo) ale co mě zarazilo to je, že před chvilenkou jsem si z pošty přinesla krabici s objednaným zbožím. Kočin okamžitě hupsnul do krabice a učůrnul pár kapek. ani u toho nehodil takovej ten svůj posed. Moč nebyla jen na dně, ale i na víku.Já osobně doma nic necítím, ale mám rýmu jako trám, takže podle čichu se řídit nemůžu. Jinak je to zlatíčko(už skoro mazlivý)myslíte, že se jedná o značkování? Není na kastraci ještě brzy?
Může jít o počínající značkování, ale třeba může mít zánět močového měchýře. I když pokud chodí do škopku tak bych to zase jako takový problém neviděla. Jedna z mých koček byla u chovatelky naučená na záchod bez steliva s nřížkou a kdykoliv má možnost tak jde taky raději čůrat do škopku než do klasického záchodku. Hodí se to když potřebuji udělat rozbor moči. Jinak prostě škopek uklízím mimo její dosah. Co se týká té krabice tak byla určitě plná cizích pachů a tak kocour nemohl odolat. Při značkování kocouři stojí a snaží se svou značku umístit co nejvýše, někteří dokonce zvedají nohu jako psi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2008 11:04:12
Odpovědět s citátem

škopek mě nijak nepálí.Barnabášek taky u chovatelky cvhodil jen na mřížku,jen jsem si všimla, že to začal dělat teprv nedávno. Jinak co se krabice týče, tak si u toho barbuška vyskočil. 6e by chodil nějak častěji na WC jsem si nevšimla,tak snad močové záležitosti budou v poho(zaměřím se na to a budu ho víc sledovat) Jinak pokud je sám doma,tak jsem si ničeho nevšimla-nikde nic. No, uvidíme,snad to poznám, říkala jsem si, že bych ho chtěla nechat kastrovat tak v deseti měsících,tak třeba to vydržíme,no pokud ne,tak jsem ráda, že kastrace dřív(7-8měsíc) nemá nějaký vliv na jeho vzhled a růst.děkuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (47x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (25x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (19x)
6
Pojištění koček (19x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (18x)
8
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (18x)
9
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top