Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Změny na MK 2015


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Změny na MK 2015
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 15:16:29
Odpovědět s citátem

Změna (v podstatě ale jen její propagace) soutěže NEJ fotka vyvolala diskusi. Co si o tom tedy myslíte?
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: Re: Změny na MK 2015
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 16:10:09
Odpovědět s citátem

Ahoj Filipe,
já myslím, že by spíš všechny zajímalo, co je cílem těchto změn. Zda je cílem získat nové návštěvníky a tím i zajímavost pro případné investory a tím zajistit finanční chod MK? A nebo jen chceš rozhýbat MK a udělat mu reklamu?
A jaké změny ještě budou a dotkne se to nějak citelně nás starousedlíků? Smile
Trošku jsem přemýšlela, zda třeba nepodmínit nej fotku, alespoň měsíčním přispíváním fotografií ( limit třeba 10 fotek, ale né nacpaných v jeden den?) a registrací? Aby se pomalu vytřídili honiči hlasů a výher?
Díky za odpovědi Petra
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 16:44:30
Odpovědět s citátem

Cílem změn je Kocouře oživit. Od roku 2005 nebo tak nějak se v podstatě řada částí Kocouře neobnovila a dneska už myslím neodpovídá tomu, co bychom od toho čekali - v povídání se diskutovalo třeba muzeum, pro mě je to potom třeba i obtížnost údržby webu.

Oživení znamená víc koček, víc lidí, větší pestrost - a ruku v ruce s tím se nabídne i možnost získat sponzory pro soutěže. Jediným sponzorem jsem byl doteď já.

Sám nemám rád weby s reklamami, které překážejí obsahu. A proto velmi dbám na to, jak Kocouř v tomhle ohledu vypadá.

K NEJ fotce se určitě ještě vyjádřím, ale jedinou změnou je zkrácení nominací o týden a možnost začít hlasovat od začátku. Registrace byla a je podmínkou stále.

Technické změny budou a dotknou se asi všech - trochu nový design, trochu lepší dostupnost dneska "skrytých" částí stránek, propojení dneska izolovaných věcí, víc možností reagovat na obsah... To, po čem spousta lidí i v povídání v podstatě vždycky volá.

Vždycky ocením zpětnou vazbu. Dejte Kocouřovi a změnám ale šanci ukázat, jaké vlastně jsou.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 17:14:16
Odpovědět s citátem

Už jsme o tom diskutovali, ale napíšu to i sem.
Změny a rozhýbání jsou potřebné. Jen beru jako za velmi dobrou připomínku připomínku Andorey u jedné z fotek, u které se rozhýbala diskuse, dovolím si ji sem okopírovat, aby bylo jasno, co myslím:
Já mám vždy jen obavu, když se začne web překopávat až moc, což se tady naštěstí neděje. Před Kocouřem jsem hodně chodila na konkurenční "Adélku". Tam totální změna designu a rubrik podle mne velmi uškodila a v podstatě, přehnaně řečeno, zlikvidovala nadějný web. Pevně doufám, že toto Kocouře nepotká =o).
- tolik citace Andorey.
Pod to se podepisuju. Jak vidět, změna MK je velmi citlivé téma. Bylo by opravdu škoda se teď tady kvůli tomu rozhádat a nedejbože opouštět fórum, to by bylo velmi špatné a bylo by mi to moc líto, protože tahle komunita lidí, kteří jsou tady, je mi velmi blízká, MK je takový můj ostrůvek, kam se uchyluji, když potřebuji odpočinek a pohodu, kde vím a znám příběh spousty koček, kde je mi těžko s ostatními, když jejich kočky jsou nemocné nebo odejdou za Duhový most, kdy se raduji, když se podaří umístit nalezence nebo pomoci někomu s jeho problémem.
Neničme si tohle prosím hořkostí a mějme na paměti, že psané slovo nikdy nehradí skutečnou komunikaci, že byť používáme smajlíky tak nevidíme řeč těla ostatních lidí a bez toho je komunikace míň než poloviční a občas se dá vyložit přesně opačně, než diskutující zamýšlel.
Zkusme společně přejít tuto první velkou změnu, počkejme si na výsledek. Filip určitě nedělá nic proto, aby MK zahubil, ale naopak se snaží forum rozhýbat a oživit. Tak mu to nedělejme těžší, než to má. Neříkám, že nesmíme kritizovat anebo říct, co se nám nezdá nebo z čeho máme obavy. To by bylo špatné. Ale vše lze říct různými způsoby.
Koneckonců, věřím, že nám všem jde o jednu věc, a to, abychom se tu cítili dobře. Ne?
Odpovědět 
Radava
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 17:25:53
Odpovědět s citátem

Ale abych byla konkrétní k dotazům:
- soutěž: naprosto bych ji oddělila od galerie. Když chce soutěžit někdo, kdo nemá ZK ani album, tak ať má fotku jen v soutěži. Naopak, pokud má někdo ZK a album, může nominovat fotku do soutěže klidně odtud. Pak by soutěž nezahlcovala galerii a kdo soutěžit nechce, by ji mohl v podstatě ingnorovat. Zároveň bych ale dala někam k vyhlášení soutěže informaci, že na MK existuje galerie, systém alb a Zlatá kniha a info, jak Zk založit, jak si udělat album atd.

- náhledy fotek: setkala jsem se s tím už i na jiných webech, takže vím, že to tak bývá dělané. Samosebou je celá fotka na první pohled viditelná lepší, než nějaké výřezy, když jsem to viděla tady poprvé, lekla jsem se, že jsem fotku blbě ořízla já a málem jsem ji zas hned smazala. Nicméně pokud by šlo nějak skloubit to, aby fotka byla viditelná celá a přitom nebyla galerie plná různých formátů, bylo by to asi ideální. Ale nevím, jestli to lze.
Odpovědět 
Maud



Založen: 27.11.2008
Příspěvky: 11

Předmět: do diskuze
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 17:49:57
Odpovědět s citátem

[Jak vidět, změna MK je velmi citlivé téma. Bylo by opravdu škoda se teď tady kvůli tomu rozhádat a nedejbože opouštět fórum, to by bylo velmi špatné a bylo by mi to moc líto, protože tahle komunita lidí, kteří jsou tady, je mi velmi blízká, MK je takový můj ostrůvek, kam se uchyluji, když potřebuji odpočinek a pohodu, kde vím a znám příběh spousty koček, kde je mi těžko s ostatními, když jejich kočky jsou nemocné nebo odejdou za Duhový most, kdy se raduji, když se podaří umístit nalezence nebo pomoci někomu s jeho problémem.
Neničme si tohle prosím hořkostí a mějme na paměti, že psané slovo nikdy nehradí skutečnou komunikaci, že byť používáme smajlíky tak nevidíme řeč těla ostatních lidí a bez toho je komunikace míň než poloviční a občas se dá vyložit přesně opačně, než diskutující zamýšlel.
Koneckonců, věřím, že nám všem jde o jednu věc, a to, abychom se tu cítili dobře. Ne?[/quote]

Plně s tímto souhlasím. Už minulý týden jsem hledala, jestli není něco ve fóru, vygradovalo to až popisky u fotek. Cítila jsem, že se něco děje a je jinak. Znovu opakuji, a Radava to napsala lépe než já, že jde hlavně o komunikaci, o možnost sdílet radosti i smutek. Ty fotky jsou jen prostředkem. Ale právě ty to odstartovaly - nezlobte se, ale na Big Kevina jsem dlouho nevěřícně zírala, protože majitelé takových koček (chudák Kevin) tu prostě do té doby nebyli... Je dobře, že se o tom mluví a že se to tu trochu pročistilo. MK by mi moc chyběl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 18:37:16
Odpovědět s citátem

Jsem velmi konzervativní člověk. Změny nemám ráda a těžko se s nimi smiřuji. Kdekoliv a jakékoliv. Spíš ale jde asi o to, že jsem se konečně naučila všechno ovládat, co a jak mám udělat, kam se jak dostanu a dojde ke změně a jsem nahraná Smile To byl jenom úvod o mě, abyste pochopili jak jsem nemožná Smile

Rozumím tomu, že změny být musí. Svět se vyvíjí, vše jde dopředu neuvěřitelně rychle a tomu se musí přizpůsobit i MK. To, že se mi něco nelíbí ale přece neznamená, že říkám, že to je špatně. Píšu jenom to jak já to cítím.

Co se týká konkrétně zatím publikovaných změn, nejvíce mi asi vadí náhled fotek v galerii. Fotku to úplně deformuje. Kouknete do galerie a vidíte mnoho fotek na kterých jsou jenom části koček. To že po rozkliknutí jsou fotky vidět celé sice za chvíli zjistíte, pokud je otevřete. Ale pokud ne, budete si říkat, že je to nějaký blázinec, kde nikdo není schopen vyfotit kočku celou a ještě tu fotku presentuje. Pokud by šlo toho změnit nebo vrátit do původního stavu, aby byla fotka vidět celá, byla bych moc ráda. To, že se Filip snažil, aby tím byly fotky při otevření větší, je super, ale to zvětšení mi přijde zanedbatelné, proti tomu, že fotka v galerii není vidět celá.

Co se týká titulky MK a mnoha foto týdne. Vyloženě mi to nevadí. Sice bylo super mít jednu fotku na celý týden, název to i tak napovídá, ale nevadí mi to. Určitě bylo velkou poctou pro vybranou fotku, že byla foto týdne a její autor si to jistě náležitě užíval. I pro mne, to byla vždy velká čest a byl to takový signál, že se na moje fotky dá aspoň trochu koukat a že mám fotit dál. Tohle se trošku novou verzí upozadilo. Ale na druhou stranu je pěkné, že retrospektivně vidím ty "nejlepší" fotky z uplynulého týdne. Jenom je škoda, že ty fotky nejsou vidět všechny. I když budu aktualizovat jednu za druhou, nikdy je neuvidím všechny, skáčí na titulku nahodile a to je škoda. Hlavně si tu fotku prostě "neužijeme". Tím, že se tak často mění.

A konečně nej fotka. Ano, první dny mne šokovala vlna fotek v galerii, kterým šlo jenom o účast v soutěži. Nechtěla jsem věřit, že tolika lidem jde o pelíšek za 500,-. Nechci mluvit o kvalitě fotek, (i když Big Kevin je teda síla ), každý fotí tak jak umí, ale že lidi fotky ani neotočí tak jak mají být, v té chvíli byla každá fotka jinak velká, no působilo to na mne jako "smetiště". Ale co, je to věc těch soutěžících. Je mi jasné, že nepůjde o opravdu nej fotku, ale o to, kdo si kde na netu vyžebrá nejvíc hlasů. Ale pokud to ty lidi těší, tak co. Napadlo mne, že by bylo asi lepší ty soutěžní fotky oddělit, nedávat je do galerie, ale kdo vloží fotku bez alba, jenom kvůli soutěži, tak ať ta fotka je vidět jenom na stránce soutěže. Kdo se na ně bude chtít podívat, podívá se. Kdo ne, tak se dívat nemusí. Ale jak čas plyne, říkám si, nominace jsou jenom týden, to se dá vydržet. Za týden se to uklidní a bude zase vše jako dřív. Ono to podle mne i ty lidi časem přestane bavit, chodit sem jenom kvůli soutěži.

Není pravda, že nechci, aby sem chodili noví lidé, jak mi bylo dnes několikrát podsouváno. Noví lidé sem chodí průběžně. Vždy jsme je přivítali, přijali. Ale tihle lidé tady nejsou kvůli kočkám, nejsou tady kvůli MK, ale kvůli pelíšku za 500,-. Nikdo z nich si nezaložil ZK ani album, neseznámí nás se svou kočkou, jejím příběhem jako to tady děláme skoro všichni. Ale je to jejich věc. Proletí MK, ale my co sem chodíme léta tady zůstaneme. A budeme tady dál s naší MK rodinou, sdílet naše starosti, radosti, pomáhat si, radit, občas se pohádat a nebo se osobně scházet. MK je pro mne srdcová záležitost. Je to místo, kam se každý den vracím a těším se na to. Je mi tu fajn a strašně nerada bych o něj přišla. Mnoho lidí, kteří byli pro MK jistě důležitější a přínosnější než já již bohužel MK opustili, protože se jim něco nelíbilo. Já se snažím se všemi změnami vyrovnat jak to jen jde. Nechci o místí kočičky ani lidičky přijít. Jsem ráda, že MK je.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 19:06:06
Odpovědět s citátem

Ale vždyť to není pravda, co píšete Betty. Není pravdou, že si nikdo z nových, pro vás pelíšku-chtivých ZK neudělal. . Příkladem je Matýsek, který je tu nový a který ZK má, Amy, Jonáš Bubák III, Garion Bois D'ore a dál jsem nekoukala. Vždyť to přece musíte vidět i vy, že to tak je a tudíž nemůžete napsat a myslet vážně to, co jste napsala v posledním odstavci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: Re: Změny MK 2015
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 19:13:42
Odpovědět s citátem

Zdravím.
K soutěži Nej fotka se vyjadřovat ani moc nechci, za mě je, tak jak je, nešťastně pojatá a jak to udělat líp prostě nevím. Podle mě je už její podstata v této podobě na houby.

Na povídání se mě Filip ptal, jak lépe rozhýbat MK a na to už bych jednu odpověď měla.
Co takhle rozeslat e-mail s url ikonkou (weblink v obrázkové formě) na weby(kontakty z webů) chovatelských stanic, útulků, atd.
Aby ho uveřejnily na svých stránkách s popiskem třeba: baví vás si povídat o kočičkách, chcete najít přátele kočkounů, chcete sdílet fotky svých miláčků, jejich starosti a radosti, potřebujete radu... v podobném duchu, prostě odkaz na cokoliv, co tu je za obsah.
To by myslím mohlo přilákat ty pravé kočkomily, a o to doufám všem na MK jde.
Navíc, kdyby ti z MK, co přispívají útulkům, nebo mají vztahy s chovatelskými stanicemi tuto žádost podpořili, určitě by nebyla odmítnuta.

Když se obešle takhle 100 adres, tak je pravděpodobnost, že se to třeba na 10ti uchytí, ... a tam třeba 10 lidí, a to už je poměrně zajímavé, ne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 19:19:03
Odpovědět s citátem

gwen napsal:
Ale vždyť to není pravda, co píšete Betty. Není pravdou, že si nikdo z nových, pro vás pelíšku-chtivých ZK neudělal. . Příkladem je Matýsek, který je tu nový a který ZK má, Amy, Jonáš Bubák III, Garion Bois D'ore a dál jsem nekoukala. Vždyť to přece musíte vidět i vy, že to tak je a tudíž nemůžete napsat a myslet vážně to, co jste napsala v posledním odstavci.


OK. Beru zpět. Amy a Garion jsou dvě nové ZK z lidí, kteří dali fotky do soutěže. (cca ze 40 lidí, píšu cca, abyste mě zase hned nechtla za slovo, že skutečný počet je jiný ) Jonáš Bubák je místí už dlouho. To je tím, že sem nechodíte a MK nesledujete, takže nevíte. Toho kocourka našla beta1 u nich, někdo ho vyhodil. Nemohla si ho nechat a tak si ho vzala Polter.geist, která sem chodí již léta. To že mu založila ZK až teď je náhoda. A nebo možná je to tím, že teď se ZK schvalují rychle, loni to trvalo víc jak půl roku, např.

Ale nechci se s vámi hádat ani dohadovat. Píšu svou reakci na změny na MK, tak jak Filip chtěl. Takže to píši hlavně jemu.
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jelizaveta
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 19:31:40
Odpovědět s citátem

Já nejsem taková spisovatelka jako ostatní, tak to napíši jen stručně.
Zpočátku se mi taky moc nelíbil ten nával těch nových, ale je to lepší než aby šel MK do kopru. Ono se to snad časem ustálí a přibude tu nová krev. Když vidím, že se v galérii objevily nové fotky, tak mi to udělalo radost, je to takové osvěžení. Když fotky nejsou kvalitní, tak mi to zase tak nevadí, spousta lidí nemá kvalitní foťák atp., přesto se chce pochlubit kočičkami. Jediné co mi vadí jsou ty čtvercové náhledy, takže se přimlouvám za to, jestli by to nešlo vrátit zpátky.

Co se týče nej kočky, tak se mi líbí Radavy nápad. To že se shání hlasy, aby vyhrála dotyčná kočka, to člověk asi neovlivní. Sama jsem to dělala, když jsem chtěla, ať vyhraje kočička z jistého útulku a cena by šla do něj.
Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 20:50:31
Odpovědět s citátem

Živím se analýzou dat, a tak je mi hodně nepříjemné překrucování tvrdých dat, když jsou k dispozici. Takže jak to vidím já:

V NEJ fotce je v tomhle okamžiku 54 fotek.
26 z nich jsou kočičáci bez stránky ve Zlaté knize.
To je 48 %, teda jen polovina.
(To není tak špatné, ne? Nejsou to jen kočky bez příběhu.)

Zaplevelení galerie v nominačním týdnu?
Od 18. do 22. února (tedy minulý měsíc) přibylo 133 fotek.
Od 18. do 22. března přibylo 140 fotek.
O 7 fotek víc, tj. nárůst o 5 procentních bodů.
(Nějaká výrazná změna? Ani bych neřekl.)

Gwen si dala práci a chvilku klikala a našla 4 nové kočičáky v ZK, kteří soutěží v NEJ fotce. Betty si vybrala 2 a vysvětlila, že třetí je někoho, kdo tu už je. Ok. Ještě je tady ale ten čtvrtý.
Plyne mi z toho, že z 26 nových kočičáků, kteří soutěží v NEJ fotce a neměli ZK, si ji 3 udělali (tj. 11 % z těch nových).
(Docela to považuju za úspěch - jsou to lidi, co tady asi chtějí víc než jen zkusit jednu soutěž.)

Hrozně se mě dotýká tvrzení dnes několikrát opakované, že všichni soutěžící v NEJ fotce jsou na MK jen kvůli pelíšku za 500. Je snadné to říct, ale je to hrozně nefér. Jednak je víc než polovina soutěžících zavedených, se stránkou v ZK, jednak jak může někdo vědět, že ti "noví" nic MK nepřinesou. Neházejte je předem do nějaké škatulky! Pokud čtou tohle, a pokud vidí, že někdo vyvolá diskusi a pak to celé smaže (čert.cz: to bylo nefér!), nepůsobí to zrovna jako milé přivítání Smile

Shanti Meena a její doporučení, jak sehnat nové lidi... nechci nikoho spamovat. Mě samotného nevyžádaná pošta otravuje, a spousta organizací chce, aby lidi diskutovali a dávali fotky na jejich stránky - proč by dělaly reklamu na "konkurenci"? Navíc myslím, že kočkaři z těchto webů o MK vědí. Chci je přitáhnout obsahem, ne nevyžádanou poštou.

A nakonec: štve mě, že velkou část dneška jsem strávil diskusí, která jednak byla smazaná, jednak se v ní používají nepravdivá tvrzení. A já jsem nestihnul - kvůli tomuhle - pohnout významně dál s MK.

A to je to hlavní, co chci.

Pohnout se dál. Pro stávající i pro nové. Jdu na to Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 22:35:29
Odpovědět s citátem

Filipe, ale kdyby tě místní kočkaři "uvedli", nebo dali doporučení, tak by se snad o spam nejednalo, ne?
Měla jsem na mysli CHS a útulky, které snad MK nijak nekonkurují, ne jiné kočkoweby.
Ani snad nevím o jiném, který by fungoval podobně, jako MK, který podle mě je v mnoha směrech unikátní.

Mimochodem, všem nám nejspíš jde o úplně stejnou věc - nového, svěžího, zábavného i poučného Kocouře, kde jde lidem krom fotek miláčků i o vzájemnou komunikaci a sdílení radostí i starostí s kočkouny.

A jen díky emocím, které tu vyvolala gwen nešťastně zvoleným "tónem" odpovědí se mi zdá, že tu dochází k vlně nedorozumění. Ale vlny jak známo plynou dál vstříc svému osudu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 22:46:31
Odpovědět s citátem

.. promiňte mi to "snad" tolikrát zopakované - mno, nejsem spisovatel, mňouk. Smile

tak aspoň ještě projevím souhlas s oddělením soutěže od galerie, s tím, že budou mít příchozí na výběr, jestli tu být či jen proplout

na formát náhledů nemám názor, neb nejsem fotograf a ještě to nemám zažité /jako jestli vpoho nebo ne/ Takhle web vypadá sice úpravněji, ale zas není dobře vidět, co na fotkách je. A je otázka, co je lepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 23:01:15
Odpovědět s citátem

Shanti, to je trochu přilití oleje do pohasínajícího ohně...

Shanti Meena napsal:
... A jen díky emocím, které tu vyvolala gwen nešťastně zvoleným "tónem" odpovědí se mi zdá, že tu dochází k vlně nedorozumění...


Na tuhle hru na nalezení "viníka zvenku" nepřistoupím. Já se pod to, co napsala gwen, můžu v klidu podepsat. Gwen jen normálně reagovala. Reagovala. Ne něco vyvolala.

Pořád jsem přesvědčený, že pokud někdo chce vyvolat diskusi, je tady diskusní fórum. Všichni, na které otázka mířila, do něj chodí a téma by našli.

HOWGH!
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2015 23:11:25
Odpovědět s citátem

No, jenže ono jde reagovat smířlivěji, pokud jde o to, nic nerozvířit, to je celé.
Také mňowgh.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 7:18:56
Odpovědět s citátem

Zařekla jsem se, že nebudu už reagovat, ale asi je na místě se taky ještě vyjádřit veřejně.

1. pelíšek za 500
Jak dlouho funguje NejFotka a jak dlouho se propaguje na FB?
Myslím, že dost dlouho na to, aby lidi, kteří opravdu chtěli na MK přijít, tak už přišli. Jenže ono za dvě kapsičky a jedny tyčinky se nikomu soutěžit asi nechtělo. Spousta lidí tu soutěžila a pak řešila, že výhry stejně nikde - holky soutěžily pro radost. Ano soutěž 6 fotek je o ničem, ale koncept NejFotky jako vnitřní soutěže MK asi jinak vymyslet nešel. Píšeš, že 11 % si udělalo ZK, statistika je ošidná věc - 1 člověk ze 2 je 50 %. Lidi přijdou, zasoutěží, nevyhrajou, pomluvěj, že vyhrála ošklivá fotka, a odejdou.
Současná "vnější" forma soutěže nabourala standard Galerie. Pokud už jste chtěli vyvolat takovou vlnu soutěžících, tak jste měli oddělit soutěžní fotky od běžné Galerie. Mimochodem - čtvercové ořezávací náhledy jsou tragédie!
Není to nic proti nováčkům, bude fajn, když se Galerie oživí, ale obávám se, že těch slavných 11 %, resp. 4 noví se založenou ZK to asi až tak nevytrhnou.
Udělali jste ze soutěže prostě druhej Blesk. Hodně fotek, hodně hlasů a nashle.

2. "tón" gwen
Myslím, že poslední člověk, do kterého se může někdo obouvat způsobem, co zvolila gwen, a že ten negativní tón jsem v tady v diskuzi, ale i v komentech pod smazanými fotkami, vycítila i já, je zrovna Betty. Betty, která celou dobu, cos na MK kašlal, držela lidi tady pohromadě. Pořádala setkání, oživovala Galerii, Muzeum, komentovala, co se dalo, a díky ní a holkám jako Eva, Radava, tif, (nezvládám vás holky jmenovat všechny, tak se omlouvám) se vždycky obrousily určité hrany, které tu vznikaly. A taky MK díky nim přežil ten největší útlum. Jako jasně, na zásluhy se nehraje, ale gwen by možná měla volit smířlivější tón a ne tě obhajovat do roztrhání těla bez respektování souvislostí.

3. fotka týdne
No mohl jsi mi alespoň sdělit, že už nemám posílat návrhy, když jste v ní udělali chaos.

4. co jsem ti vmetla
Ano vmetla jsem ti, že tohle je tvůj web a že si tu můžeš vlastně dělat co chceš/chcete. Je to tak. Vaše reakce jsou přesně o tom - můžete se vyjádřit, ale to je tak jediné, co můžete, protože my jsme přesvědčení o tom, že tohle, co děláme, děláme správně a basta. Takhle vystupujete oba dva.
Ano, můžete si s MK dělat co chcete. Ale pak neotvírejte diskuzi a fotky s nevhodnými komentáři mažte. Nemyslím si, že vás vlastně zajímají. Napište narovinu, že kritika se nepřijímá.

5. máslo na hlavě
Ano, i já mám svým způsobem máslo na hlavě, nestíhám prostě MK, povídat tu, přidávat fotky, komentovat fotky, ale to neznamená, že to alespoň z povzdálí nesleduju.
Tipuju, že se ozvou hlasy jako uražená ješitnost, že tu už na MK nemám žádné slovo - jako žíly mi to netrhá, ad bod 4. Myslím, že MK jsem věnovala dost energie, dost let ... a pokud "má doba" končí, nevadí mi to, jen mi vadí, že končí způsobem, vlastně jakým ... na MK dojde ke změnám, ke kterým můj názor už znát nechceš. Možná, kdyby ses na plánované změny zeptal, mohl jsi předejít uvedené smršti, protože si mohl dostat i názor nesouhlasný a přemýšlet o tom.

Tohle všechno se přežene. Lidi na MK jsou odolní a někteří z nich velmi věrní a budou pomáhat MK i dále tvořit, snad přijdou i nějací noví. Jen je škoda, že po tom všem zůstane hořká pachuť.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 9:46:46
Odpovědět s citátem

Tak ještě já...o))
jste skupinka lidí, kteří se mají rády a kteří se podporují. A kteří se tu našly. Což uznávám, je skvělé a možná proto je MK jedinečný, že máte tuhle atmosféru. V žádném případě ji nehodlám narušovat, ovšem....moje reakce, můj tón, byl zvolen na popud toho, když otevřu stránku a vidím na titulce " o fotky nám vlastně už nejde a to je hnus apod"....říká to MK? je to stanovisko koho? Zájímá mě to? A ostatní? To tam dal Filip? Proč to tam je? Rozkliknu to...Aha. Už chápu...Dobře, jdu do diskuzí, zjištuji SZ, maily, nějaké řešení , o kterém nevím. Nic..Zvolila jsem tón velmi mírný na to, jak jsem byla rozčilena. protože vím, že Filip vlezl několikrát do povídání, aby se s Vámi domluvil, aby zjistil, co si o tom myslíte, aby se možná i podle toho zařídil, vydal se cestou. Záleželo mu na tom, mluvil o tom. A najednou tohle. Mně to přišlo jako podpásovka. Jako jedno z posledních řešeních a ne těch prvních. Reakce co kdyby, co by se mohlo stat a bylo by, věřte mi, byla mírná. Čert si to vzala napřímo, dotklo se jí to, ano, chápu to, ale s důsledkama mohla počítat. Ani jedna jste veřejně nenapsala, že to přehnala, že to bylo ukvapený, že si to Filip, potažmo MK nezasloužil. Ale kolik z Vás si to myslelo? Nebylo to o tom, že nesmíte, nemůžete vyjádřit svůj názor/proč by jinak Filip za vámi chodil???/, ale byla to rekace na to, jakou formou.
Máte pravdu, že nevím, jak to tady moc chodí, kdo s kým kamarádí, kdo jak to tady vnímá, ale vy zase nevíte, kolik času tomu F. věnuje, odříkání, učení se nových věci a je faktem, že právě proto ho budu bránit zuby nehty. Nebo možná ne je, ale MK. Proti Betty, April a nikomu ani slovo. Vím, kolik času tomu věnujete, vím, že April má diskuze a výběr fotek, Betty přispívá, krásně fotí....atd...vím. Líbí se mi to...

K titulní fotce. ..K té poslední..Pamatuji si, jak Filip koukal na výběr, co mu April poslala a já řikám...Proč jedna? a ještě celý týden? Koukalo se přece na ní již týden v galerii a teď ještě na titulce?...Není to staticky? Nedáme poctu více fotkám?...MK se předělává, ať je vidět pohyb, dynamičnost. Ať první dojem není takový, aha, stejná fotka, takže asi žádná změna. April, dali jsme tam fotky, které jsi vybrala. + jsme přidali. Neměli jsme důvod Ti řikat, ať už nevybíráš. Naopak.
/MK nesmazal fotky čerta s diskuzí/

Nej fotka. Neřikejte mi, že víc fotek se vám takhle nelíbí..?
když opomeneme pár fotek, jsou tam fotky krásný...nebo alespon mně tak přijdou. Je to jiný, dívat se na tenhle počet, je to jiný možná i nevědět, komu dát hlas, váhat. Je jiný design, je to čistší, úhlednější. A i ty čtvercový fotky, alespon v tomhle případě vypadají líp. Že by to spadlo na uroveň Blesku, tomu se mi nechce věřit. Jde o to, že Blesk reguluje články a fotky, který uveřejní, MK nemůže za soudnost lidí, co tam vloží. Stejně tak nemůže za to, jak se hlasuje.
V NEJ fotce jsme změnili jen to, že nominace trvají o týden méně a že hlasovat se může od prvního dne. Zatím skrytě. Jak to bude dál, mám pocit, že ještě ani teď Filip neví.-o), ale byl se ptát na chatu a co hlas, to jiný názor.
Jinak vše zůstalo, jak bylo. Soutěžit může jen registrovaný, hlas může rozdat i nepřihlášený. A ano, 1-3 body, to je taky novinka. jestli k lepšímu, vážně netuším, ale mám pocit, že tohle nehraje roli.
Takže, co se Vás tak hrozně dotklo?

Propagace na fcb. Kocouř má cca 900 , že se mu to líbí. Za dobu existence hodně nebo málo?...Jak je kocouř vidět? kdo si k němu cestu najde? kolik lidí dá sdílet? like? Na tohle si odpovězte sami.
MK nechce a nemá na to udělat si reklamu. Jakou jinou cestou je tedy možné, aby sem přišli lidi? Aby sem přišli a hlavně zůstali? Jestli nic nezkusíme, nikdy se to nedozvíme. Jestli zůstane jeden je to úspěch? Nebo se ohrne nosem a řekne se, za to to nestálo? A co když MK opravdu chce, aby se to tu oživilo. Aby byly další soutěže, aby se vylepšila inzerce, kočkomédia, registry a já nevim, co všechno? Jenže....je to hrozně moc programovacích hodin a nejde to lehce. Nebudu popisovat, jak se to tvoří, ale po dvou hodinách slyšet Filipovo Aha, tady je chyba a takhle se to dělá ......je dobrý, ale jde třeba jen o jeden příkaz a deset jich má před sebou. Ono to prostě nejde hned a rychle..../ kolik z Vás si přes víkend všimlo, že když se klikne na nick, něco se stane?../ Jsou věci, které ani nejsou vidět, s kterýma počítáte tak nějak přirozeně a jsou nové.

Reklamy a sponzoři. Filip už loni dal, ať přispějete na MK...Bylo mu to žinantní, nepříjemné. Možná i na tenhle popud si řikal, musím ho předělat, vylepšit a třeba i něco vydělat, abych to mohl zrušit. Všechny ceny dotoval sám. Ano, jde o stokorunové měsíční položky, ale jsou. jsou tu i náklady spojené s webem. Ale i technické vybavení. Možná to je jedno, ale je to prostě realita. Co se týká reklam, chtěl, aby to nerušilo modrokocouřáky. Hodně si to hlídá. Není to zaplněný jako když jdete na jiný weby a všude vám to tam bliká a vyjíždí.
Možná i to je úroveň Mk.
Sehnali jsme sponzory. Zatím s kočkověcma. Přišlo nám to elegantní. Ano, ceny v hodnotě do dvou tisíc, ale MK by si to asi dovolit nemohl dát. Nehledě na to, že plánuje další soutěže a jsou vyhlášený soutěže, měsíční náklady jen na ceny by se vyšplhaly.....
Jestli to někdo nebere jako zábavu, příjemnost, radost....nemůžeme za to. Jestli se opravdu někdo honí za pelíškem za 500,- , najde si kamarády, udělá si maily, ale podmíněná registrace by vedla jen k prázdným registracím a nic by to nepřineslo. Takhle alespon třeba jednoho se ZK.-o))
Ale upřímně, ani jedna jste nebyla oslovena někým, hele, soutěžím, dej mi hlas a ani jedna z vás to neudělala????

Závěrem chci říct, že změny budou. Asi hodně technicky, ale budou i soutěže, budou jiné věci a my doufáme, že přínosné. Chceme, aby MK byl živý, aby se tu něco dělo, aby tu byla zábava, ale samozřejmě, aby zůstala parta, přátelství a dobrá nálada. A aby se věci řešily pro obě strany korektně a smířilivě.

Za sebe budu ráda, když Čert.cz zůstane.
Za sebe budu ráda, když Betty bude přidávat krásné fotky
za sebe budu ráda, když bude více chatovacích místností, aby byl prostor a výběr pro každého.
Za sebe budu ráda, když napíšete jakoukoliv připomínku, nápad, pochvalu, ale i stížnost, protože jen tohle MK posune dopředu.
Za sebe budu ráda, když budete soutěžit a budete z toho mít radost a bude vám jedno, jestli vyhrajete nebo ne.o)
Za sebe budu ráda, když budete hlasovat, když se prostě jakýmkoliv způsobem zúčastníte.
Za sebe budu ráda, když mi napíšete SZ, že jsem něco přehnala, protože nevidím do vztahů, který tady jsou- jestli se to stane.-o)
za sebe budu ráda, když mi napíšete, že jsem vám ještě neposlala výhru, kterou jste si zasloužili...o))
A za sebe budu ráda, když se MK změní a pošlape.
Věřte mi, každý dělá web proto, aby byl nejlepší, aby sem chodilo milión lidí, protože to je pro něj odměna. A já věřím, že kdyby polovina byla nesoudných, je tu parta, která zařídí, aby to tak nebylo.

M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 11:08:40
Odpovědět s citátem

Jo gwen, cítíte se rozhořčená reakcemi a tím, že se "fotka s nevhodným názvem" objevila na titulce? Tak to se připravte na to, že MK je poměrně slušným psychologickým tréninkovým prostorem pro sebeovládání. Zatím jste narazila na ty věrné a normální, až narazíte na nějakého opravdu problémového jedince, to teprve si užijete. To bude teprve chození v minovém poli. Tohle je ještě velmi inteligentní a rozumná diskuze.

Proč jedna fotka týdne. Každý, kdo se ocitl na titulce na celý týden byl na to pyšný. Někteří si dokonce dělali screeny obrazovky Smile Někdo "nezávislý" totiž ocenil to, že daná fotka je něčím výjimečná a gratulace ostatních vypovídají o sounáležitosti a o tom pocitu takového vnitřního uspokojení a zároveň přejícnosti ostatních. Lidi pak měli i víc snahy líp fotit. Chaotické měnění několikrát za den byl úlet, jedna fotka denně ... co budete dělat, až některý den nikdo nepřihraje žádnou fotku? Titulka byla brána jako výkladní skříň MK, tímhle způsobem to bude jen výkladní skříň ve slevě.

A k tomu se vztahuje problematika Nejfotky - zašla na úbytě i kvůli konceptu "nevměšování". Když jsme fotky do soutěže vybíraly, tak ano staly jsme se dost často terčem útoků, že vybíráme cíleně a proč jsme nevybraly tuhle fotku, když tahle je přece hezčí ... ale v podstatě většina soutěžících byla opět potěšena, že je někdo vybral - v tomhle případě byla hlavní myšlenka - není důležité zvítězit, ale zúčastnit se (oproti tomu konceptu ala Blesk). O vítězství šlo jen některým jedincům a sorry, ale ta smršť soutěžních fotek není o náhlém prozření, že MK je úžasný web! Mimochodem Nejfotka začínala podobně free - výběrem i hlasováním, http://www.modrykocour.cz/kockogalerie-kocour.php?id=3723 Very Happy
Projděte si Archiv Nejfotek ... http://www.modrykocour.cz/kockogalerie-stranka.php?mode=nejfotkaa&page=1 najelo se na nominace a myslím, že tyhle fotky jsou skutečnou tváří lidí z MK.

Ti, kteří dělají fotky dobré, většinou sami sebe neocení, ti, kteří mají fotky ne až tak dobré, dost často trpí přehnaným sebevědomím ... to byl problém Nejfotky. Nešlo se zavděčit všem. Ale svým způsobem fungovala. Do okamžiku, než se opět začaly škemrat hlasy a to přímo tady na MK a bylo jasné, že soutěž jde do kopru. Soutěž se zrušila. Po obnovení bylo jasné, že nápad fajn, provedení špatné. Lidi chtějí být oceněni/vybráni někým "nezávislým" (výběrem na titulku, nominací do nejfotky), alespoň ti místní, většina z nich.

Nemusíte si mejt ruce nad smazanými fotkami, kdo se tu pohybuje a zná Filipa ví, že on by ty fotky nesmazal. Ovšem fakt, že jste Evu poslala na jiný web, víte, tam se posílali opravdu jedinci, kteří patří do té kategorie výše uvedených, které bylo snadnější poslat do pryč, než kolem nich chodit po špičkách. Tímhle jste sakra přestřelila.

Ne čtvercové fotky nevypadají líp, žádná čtvercová fotka nemůže vypadat nikdy líp už jen z principu zlatého řezu!

A vrátím se k Nejfotce - když jste jí mrskli do Galerie, znehodnotili jste Galerii. Můžete to považovat za zpřestření, oživení, ale podle reakcí byste se měli zamyslet, že to opravdu není ideální cesta.

A upřímně - já jsem otrávená natolik, že se mi ani hlasovat nechce a už se ani zapojovat víc než je nezbytně nutné. Filip mě zná dost dobře, že kdyby se zeptal na můj názor, sdělila bych mu ho, i třeba kriticky, ale alespoň byste měli podnět od nějaké "historické konzervy", jeden snad relevantní někdy stačí. Bohužel, nestalo se, mohli jste tím předejít téhle nadílce a zklamání.

Sponzoři jsou fajn, změny také, vítám to a jsem ráda, že se MK zase hejbe. Ale provedení pokulhává, což byste si na základě reakcí měli přiznat.

P.S.: Linkování MK do kočičích skupin na FB je dost rizikové, spoustu tamních uživatelů tím naštvete, takže našlapujte velmi opatrně!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 11:44:20
Odpovědět s citátem

Jen velmi krátce...

Velmi se ohradím nad tím, že jsem čerta někam poslala. V bouřlivé diskuzi nám bylo předhozeno, že je velmi mnoho webů, kam se může jít a kde je to asi podle představ. V té chvíli jsme si řikali- odejdou? necháme změn? Nic s tím neuděláme? Přišli jsme se zeptat, zjistit názory a někomu se líbí, někomu nelíbí a někdo nám dává najevo, že když to nebude takto, může se jít někam jinam.....V té chvíli nám do smíchu taky nebylo. Proto jsem to následně použila a je už jedno, kdo kde kdy to napsal. Stejně jako si stojím za názorem, že tahle, jak sama čert napsala uvážená reakce mohla poškodit MK.
April, sama jste napsala, že nevíte, kdo fotky s diskuzí smazal, proto jsem reagovala na to, že to byla čert a dala do závorek.
K úvodní fotce. Taky nepřišly jen názory , že je to špatný nápad. Byly i ty, že sice moc fotek, ale možnost změny je dobrá. A Radka přišla s dobrým nápadem, vybrat na každý den jiné pokochání se. Dát prostor pro více dobrých fotek.
Nej soutěž- ať je či není dobrý koncept, prostě je. je trošku jinak a dělá se jí propagace. Furt si stojím za tím, že převážně jsou tam fotky dobré. A je dobré mít možnost se rozhodnout.
Co se týká hlasování- ať každý dělá, co uzná za vhodné. Doufám, že bude více soutěží a že každý si najde to své. A kdyby to nebyly soutěže, tak cokoliv co MK poskytuje.
Fotky- čtverec, uspořádání, velikost. Jak moc technicky náročný ví jen F. Mám pocit, že nemá dost času, prostoru vyhodnotit data. A pak následně provést to, co je nejlepší, nejsvůdnější.

A Filip pro názor šel.
Sesypala se sprcha názorů.
nejde mávnout kouzelným proutkem, aby se změny udály hned a aby se člověk zalíbil lidem všem.

A nyní se já pozastavím nad otázkou, která mě zajímá a kterou dám k diskuzi. Na MK chodí přes 1000 lidí denně. Dobře, i kdyby to číslo reálné bylo poloviční. Diskutuje tu 6-10 lidí. Co Ti ostatní? Přijímají změny bez výhrad? Akceptují ? Líbí se jím to? Nelíbí? Je jim to jedno...?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 11:48:42
Odpovědět s citátem

Ještě k P.S.

Posílání linků s url adresou by bylo lepší ? /ptám se opravdu se zájmem, co si o tom myslíte?/

Jaká jiná reklama by tudíž byla vhodná? nejlepší? dostupná?
Jakákoliv konstruktivní námitka bude přínosem .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 12:11:27
Odpovědět s citátem

Tak moment - já rozhodně NIKDE nepsala, že nevím, kdo fotky smazal. Pouze jsem zmínila, že když se vám tyhle názory nelíbí, můžete klidně mazat a nediskutovat. Dneska jsem fotky nenašla a logicky došla k závěru, že si je smazala Eva, Filipa znám a vím, že by je nesmazal. Je to o tom, co chcete číst, ne o tom, co píšu.

Ohledně názorů - to je to, proč to Eva rozmázla v Galerii, nechápete, že sem do DF lidi, co choděj za fotkama, nechoděj???

A ano, vím, že jsou i souhlasné názory. Ale stále nechcete pochopit, že nejde nakonec ani tak o ten "nápad", ale o jeho provedení, kde jste to prokaučovali. Filip sám nejlíp ví, že MK má dost konzervativních věrných návštěvníků, tohle měl čekat!

A reklama - rozhodně MK nepomůže linkovat do kočičích skupin na FB, dost tamních návštěvníků MK zná (tenhle svět je tak trochu provázanej), takovým spamem (což je spam, o tom nebudu diskutovat) akorát lidi naštvete, mírně řečeno.
Myslím, že momentálně byste si s reklamou měli dát pohov a vyčkat, co napáchá tahle Nejfotka. Pak raději linkujte vítěze s odkazem na další soutěž, pokud teda vyhraje nějaká opravdu hezká fotka. (a ideálně po dohodě s adminama)

Obdélník vs. čtverec, když už neakceptujte zlatý řez a oháníte se daty, proboha dyť ty kočky jsou v náhledech ořezané, nic mě nenutí si fotku rozkliknout do velika, protože ta fotka je prostě divná, a netuším, jestli se mi po rozkliknutí zobrazí kočka celá, nebo zase oříznutá!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 12:37:51
Odpovědět s citátem

..." Ale pak neotvírejte diskuzi a fotky s nevhodnými komentáři mažte. Nemyslím si, že vás vlastně zajímají. Napište narovinu, že kritika se nepřijímá. "

Filip otevřel diskuzi až jako reakci na čerta. Chtěl jít diskrétnější cestou, než je titulní stran.

Filip byl 2-3-4x v povídání...Napsal, že jakékoliv připomínky jsou přínosem. SZ, mail- všechno bylo přístupné. Ani jedno nebylo využito a hned tahle přímá cesta na titulku. Opravu se vám to, April, zdá jako štastná volba?

Provedení? co tím myslíte? design? Pět cen , o který, jak říkáte nejde?
Já tomu furt nerozumím. Spustilo se to a řeklo se, že náhledy jsou špatné, neustálené. Změnil to během chvíle na čtverce. Taky špatně a ještě s touhle dohrou.
Je možné, že to technicky třeba/teď / jinak nejde? Mám pocit, že na to vám asi Filip odpoví nejlepe.

Fb. Dostupnost reklamy. /dneska jsem zrovna chytla, jestli je to vhodné, ale jakmile se zeptám, jestli mi dá nápad, jak to udělat jinak, tak se mlčí. Bylo to asi tři minuty po té, co jste to sem napsala do fóra.o)/
Linkování - Tí tamnější uživatelé sem chodí? kde jsou? Proč se neozvou?
April- taky nepíšete moc smířilivě - dejte si pohov, co jste napáchali atd. Jako, kdybychom udělali něco úplně nemyslitelného, co Kocouře úplně odrovná. My jsme si dovolili lidi upozornit, že existuje, že se tady soutěží, že ho chceme oživit a ono je to špatně. o))
Kdybychom věděli, jak to udělat a pro všechny dobře, uděláme to!
Každýmu bych přála, aby si to zkusil. Věřím, že ani Radka si nechce dát práci s příběhem, hádankou jen proto, aby to četlo x lidí. Věřím tomu, že každý to dělá, aby to šlo do světa, aby to vidělo hodně lidí, soutěžilo, bavilo se.
Proč prostě tohle je k nepochopení? A jestli jde o formu, s jakou se to dělá? Stále!!! je tu prostor pro nápady.

A další věc- Koncepce jakékoliv další soutěže, kterou bychom připravovali....Fakt si myslíte, že dát to nejdřív do diskuze, čekat na ohlasy nebo připomínky,de facto schválení.o) a zařizovat se podle toho, měnit, vylepšovat, zalíbit se úplně všem by bylo správné?

I my jdeme do toho, že to, co uděláme nebude vždy dobré, ale proč tomu nedáte čas?

Proč vyhodnocujete něco, co začalo před týdnem? Nebo jinak- ono to nezačalo před týdnem, jen je tu prostě víc fotek a lidí "nových"....už se nesoutěží a nehlasuje jen mezi 10-12 fotkama, mezi spřátelenýma znepřátelenýma táborama /.-o))/ a proto je to takový problém? /nevěřím, že je to kvůli čtvercovému formátu u NEJ soutěže, kde fotka se dá rozkliknout,/, nevěřím, že Vás tak hrozně drtí to, že někdo vyhraje pelíček ani že má víc či méně kamarádů.....a už vůbec nevěřím, že si myslíte, že jsme tu soutěž nějak zmršili designem.

Velmi jednoduše mi, prosím, řekněte, o co tedy jde?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: Galerie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 12:58:42
Odpovědět s citátem

Budu ctít Filipovo fórum pro diskuzi a nebudu reagovat na komentář a název fotky v galerii...

Ale Shanti, jestli myslíš, že bylo statečné dát na nedělní titulku, do galerii, že o fotky nejde a že je to hnus.....Tak už k tomu opravdu nemám co říct.

Jestli nešlo to nejdříve napsat do SZ nebo na maila nebo to řešit opravdu úplně jinou cestou, tak já opravdu nemám slov.

Odproštuji se od všech debat a snad se to všechno brzy přežene
a vám se tu bude líbit i nadále

M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 13:04:17
Odpovědět s citátem

Víte co gwen? Přečtete si znovu a pomalu, co všechno jsem dneska napsala. Já už Vám opravdu nemám víc, co napsat. Pokud nechcete chápat, nepochopíte, i kdybych tu psaním strávila další dvě hodiny.
A já už vlastně vlastně ani nemám chuť Vám odpovídat, nemluvě o energii a času, které bych momentálně měla využívat úplně jinak.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 13:10:24
Odpovědět s citátem

Gwen, možná by nebylo špatné uvést, o co konkrétně jde Vám.

Tímto myslím Filipovi děláte docela medvědí službu.

A jedna fotka v galerii je zástupný problém, který jen poukázal na to, že něco někde asi není vpořádku. Tak už prosím Čerta.cz nechte na pokoji. O tom to není!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Shanti Meena



Založen: 15.10.2013
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 13:13:46
Odpovědět s citátem

Ok byly dvě. Aby jste mě nechytala za slovo.
Mňowgh.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aglája



Založen: 30.04.2011
Příspěvky: 6

Předmět: ZMĚNY 2015
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 15:00:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem, do diskuse píšu asi poprvé, tak snad jsem trefila správný chlívek, pokud ne, prosím o smazání a zkusím to znovu. To, co zaznělo níže jsem si pročetla, hlavu mám jak pátrací balon. Do fora nechodím, nemám tolik času a hlavně mne zajímají fotky koček a jejich příběhy. Jsem konzervativní jedinec, ikdyž jsem mladá. Facebook jsem úmyslně před časem zrušila a nechci ho. Těžko si zvykám na novinky, ale umím je i ocenit. Zkusím stručně shrnout postřehy k novinkám.

1. Kdyby se nejdřív objevil text, který by nás na změny připravil, mohlo se ušetřit dost zlé krve. A tak mne překvapila mne smršť fotek v galerii, na kterou jsem nebyla připravená. Takže bych ocenila, kdyby se dalo oddělit vkládání fotek do soutěže a galerie a alba. Ale nevím jak je to složité. Když nikdo nenapsal, na MK budou změny a pojďmě o nich diskutovat včetně linku na DF, mohlo se to rovnou řešit tu a ne pod fotkama. Oceňuji, že Čert a spol toto téma otevřeli.

2. Čtvercové náhledy jsou divné, ano zlatý řez má něco do sebe a protože některé nominované fotky jsou opravdu zvláštní, nemám chuť klikat na každý čtverec, takže teď prostě hledám známé kočky a na ty si kliknu, abych se podívala.

3. Další změny, prosím, jestli to je možné, Filipe, dejte místo čiči videa příště stručný report, co dalšího se změní, ušetříte si tak čas vysvětlováním atd.

4. Soutěž NEJ foto a ceny, jsem asi naivka, mne nejvíc těšilo, když vyhrála krásná fotka. To, že jsem dostala od Shirocco cenu (ano, i já se připomínala o výhru, protože jsem ji rovnou věnovala kočičce v nouzi), ale nejvíc mne hřálo to že jsem vyhrála a měla jsem dojem že ze stejného důvodu soutěží většina lidí, co dávalo fotku do NEJ soutěže. Snad jen jednou jsem přeposlala ostatním mail s žádostí o podporu jednoho projektu (jednalo se o architekturu). Jinak to nedělám nikdy a obecně se mi hnusí kupčení a žadonění, případně podpora napříč známými a rodinou. Nedělala jsem to ani tu na MK, když byla do NEJ fotky nominována fotka moji sestry, jestli jsem pro ni hlasovala, tak proto, že byla hezká, už je to fakt dlouho a nepamatuji si to. Jestli tam v té době byly jiné, co se mi líbily víc, hlasovala jsem pro ně.

5. Titulka. Kochat se týden fotku bylo super, ano nebylo to dynamické pružné a nevím co jaké, ale to se mi právě líbilo, včetně toho, že jsem se mohla kochat týden a brala jsem to vždy jako poctu fotografovi a hlavně té konkrétní kočce. Foto dne je taky dobré, přehrávání x fotek během dne mne moc neoslovilo.

6. Přiznám se, že mne naopak "stará podoba" MK vyhovovala právě pro jeho poklidnou atmosferu. Nebažím po high tech, ale po klidné oaze koček a fajn lidí. Řekla bych, že většina nově příchozích z posledních 2, 3 let zapadla do MK rodiny dokonale a je fajn, že se kočkaři tak rozrůstají.

7. Děkuji všem, kdo se na MK podílíte a znovu opakuji, že budu ráda, když někde zjistím kdo vše to vlastně je, kromě Filipa a April teď už vím, že je to i Gwen, jestli je vás víc, děkuji i vám.

8. Věřím, že toto vše ustojíme ve zdraví a s láskou, protože MK je unikátní svou formou. Jen prosím, o případných změnách napsat předem, pokud to nemá být překvapení. Stačí pár řádek, jen ať víme, co se děje. DĚKUJI.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aglája



Založen: 30.04.2011
Příspěvky: 6

Předmět: Změny 2015 dodatek
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 15:49:19
Odpovědět s citátem

Souhlasím s April, nominace NEJ fotkám opravdu prospěli, když jsem minulý týden listovala NEJ fotkou, rozdíl byl patrný na první pohled. Protože neznám zákulisí MK a nechodím sem do diskuse, nevěděla jsem, jak to je. Nějak jsem měla zafixováno, že fotky nominují kočkaři, plus se udělují divoké karty. Takže nevím čím to bylo před březnem, ale soutěžily fotky, na kterých byla zajímavě zachycená kočka, případně šlo u famozní momentky. Kvalita nebyla rozhodující, ikdyž se přiznám že mne jako estéta těší, když vidím "čistou" fotku. Nečekám že jsme všichni Antonínem Kratochvílem a šviháme kolem sebe zrcadlovkou, ale ruku na srdce. V galerii se poslední dobou a tím myslím už od loňska objevuje větší množství fotek, serií, ala komiks, kočka zprava či zleva, tu mázlé, tu rozostřené. Naučila jsem se je přeskakovat, protože chápu, že někdo má MK místo facebooku, případně jako FB a nebo to je jeho terapie, případně obrazový deník, jak se dnes s kočkama měl. OK, to je v pořádku. Jenže, proč se takové fotky objevují v NEJ fotce? Jistá sebereflexe se hodí.

Kočkám zdar.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hanka*
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2015 17:36:41
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny. Jsem na MK už dlouho, ale do diskusí nepíšu, spíš nějaký ten komentář pod fotkou, občas fotku mého kocoura... Ráda bych se ale také vyjádřila ke změnám. Mnohé, s čím souhlasím, už bylo napsáno (Shanti, April, Hanako, Aglája...), dodala bych k tomu
1) že mi nepřipadá šťastná změna v hlasování, kdy jde hlasovat už od začátku. Přece pokud někdo chce hlasovat objektivně, musí nejdřív vidět všechny fotky, aby mohl vybrat ty dvě, které se mu líbí nejvíc. Od začátku hlasují jen ti, co hlasují sami pro sebe a potřebují sehnat co nejvíc dobrovolníků, kteří jim přispějí svými hlasy.
2) opravdu bych se MOC přimlouvala za oddělení soutěže od galerie. Nemám nic proti tomu, aby mezi nás přibyli další kočkomilové se svými chlupáči, ale je opravdu rozdíl mezi nimi a těmi, kterým jde jen o výhru v soutěži
3) prosím, změňte tvar náhledů fotek, čtvercové jsou opravdu divné
4) MK byl vždy pohodový, i když byly doby, kdy jsem se bála, že zaniká a dopadne jako již zmíněná Adélka. Samozřejmě, jsme lidi, občas někde něco bouchlo, ale zase se to srovnalo, i když někteří přestali chodit (jistě nejsem sama, komu chybí například pan Profesor). Dnes jsem se ale docela lekla, vím Filipe, je to Váš web, gwen se, pokud jsem to dobře pochopila na chodu webu podílí, ale nezlobte se, taková agresivita, jakou v této diskusi gwen předvedla je trochu silné kafe. Chodím sem ráda, je tu spousta fajn lidí a koček a byla bych moc nerada, aby s zdejší pohoda někam vytratila.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top