Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Seznámení kočky kastrované (7let) s kočkou (1 rok) nekastrov

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina

Předmět: Seznámení kočky kastrované (7let) s kočkou (1 rok) nekastrov
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2015 8:10:03
Odpovědět s citátem

Dobrý den, minulý týden jsem našla na naší zahradě opuštěnou kočičku. Byla vyhladovělá, jíst chodila k našim slepicím. Vzala jsem ji k nám, měla jsem ji odděleně (1 týden) od mé britské kočky (7let, kastrovaná). Nechala jsem ji prohlédnout u veta. Kočička byla v pořádku, stará je asi 1 rok. Je jen hodně hubená. Zkusila jsem ji dát k mojí britské kočičce. První setkání proběhlo tak, že nalezenkyně syčela a moje britská kočička mlčela, jen vyplašeně koukala. Nalezenkyně včera jen spala, moje bristká ji chodila jen okukovat. Dnes ráno se nalezenkyně probudila velice brzy a začala dělat nepořádek. Lozí všude,všechno chce prozkoumat, mám doma noliny (sloní nohy) ty se jí líbí nejvíce. Lozí po nich jako po škrabadle. Moje britská kočička jen leží na škrabadle a vše pozoruje a je stále v pozoru. Ani nic nejí, mám o ni strach, snad to nepojala tak, že už ji nemáme rádi. Když ji pohladím, ožene se po mně, škrábne mě a nadává u toho, tedy alespoň si to myslím. Kočičku nalezenečka bych chtěla dát brzy vykastrovat. Myslíte, že mám vydržet a nebo nějak zasáhnout, popřípadě kočičku nalezenečka dát jinam (přestěhovat do jiné místnosti)? Mám o britku strach, aby vůbec jedla, aby byla zase v pohodě jako dřív. Je to můj miláček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2015 19:14:31
Odpovědět s citátem

Správně asi píšete, že Vaše kočka by neměla mít pocit, že jste ji vyměnili za novou - tohle je asi zásadní. Obě kočky by měly mít stejně pozornosti, pokud se mladší nechá hladit, tak asi vyčkat a nechat je nejdřív vyjasnit si pozice. Někdy to může trvat déle.

Něco o seznamování najdete v našich radách - http://www.modrykocour.cz/rady/prvne-s-kocourem/a-co-druha-kocka nebo tady v diskusi - http://www.modrykocour.cz/forum/viewforum.php?f=40

Vím, že několik lidí řešilo tyto situace pomocí bachových květů. Bojím se, že univerzální rada tady ale neexistuje. Držím palce.

Předmět: Seznamování
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2015 13:44:49
Odpovědět s citátem

První kocourek Melíšek, dnes šestiletý přijal Zrzínka z útulku po cca roce a půl u nás doma bez prtestů. Oba pak přijali Ríšánka po cca dalším roce společného bydlení a také bez protestů. Žili spokojeně ve třech do doby, než přišla domů Bibinka, cca čtyřměsíční koťátko. Ona byla bezproblémová, oni jí přijali za své "miminko" a společně jí vychovávali. Zvrat nastal, když do této spokojené domácnosti vstoupila pátá kočička - Cecilka, která byla asi tříměsíční. Zatímco všichni 4 domácí by se kamarádili, Cecilka dělala jen problémy. Syčela na ně, prskala, vrčela jako pes. Trvalo snad 3 týdny, než si zvykla. Byli jsme všichni tak vystresovaní, že jsem jednu chvíli uvažovala, že Cecilka půjde z domu.
Dneska jsme, bohužel, jen ve třech, protože první umřel Ríšánek 23.12.14 a 8.2.15 umřel Zrzínek. Cecilka si s Bibinkou hraje, Melíšek jí moc nemusí, je na něj strašně akční. Ale situace se zklidnila a v domávnosti vládne pohoda a klídek.
Já bych hodně upřednostňovala mazlení Vaší první kočičky, já jsem také po příchodu nového přírůstku nejvíc mazlila ty původní obyvatele domácnosti. Aby věděla, že nic neprovedla a že jí milujete stále stejně. Že ten vetřelec jí neohrožuje. Pak si bude snadněji zvykat a mohou se z nich stát kamarádky. Ale chce to rozhodně čas a rozhodně trpělivost při jejich seznamování.