Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čůrání do postele - proč to kočička dělá?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Čůrání do postele - proč to kočička dělá?
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2015 4:38:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu. Před zhruba třemi měsíci jsem si donesla z ulice kočičku. Vše bylo v pořádku, dokud byla sama, no sama s kocourem a psem v kuchyni. Pak jsem si ji dala k sobě do ložnice a obýváku, kde mám již jednu kočičku - britku. Ze začátku bylo vše dobré, kočičky se snáší, nevadí si. V posteli se mnou než jsem si donesla kočičku z ulice spávala britka, pak už ne. Ta kočička z ulice mi začala čůrat do postele a v tom období začala mrouskat. Vše jsem vydržela, po odeznění mrouskání jsem ji dala vykastrovat. Myslela jsem si, že s tím čůráním do postele přestane. Jednu dobu to tak vypadalo, ale dnes jsem se probudila a měla jsem zase postel docela dost počůranou. Lze toto chování kočičku odnaučit? Co ji vadí, že mi čůrá do postele? Vadí jí ta druhá kočička? Dělám něco špatně? Nevadí jí, že nechodí třeba ven? Kdybych ji pustila, asi by se mi už nevrátila. Bydlíme blízko hlavní cesty a mám strach, že by ji přejelo auto. Děkuji moc za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2015 20:28:27
Odpovědět s citátem

Problémy s čůráním jsem zažil s mými kočičáky taky. Zásadně bych doporučil vyloučit nějaké zdravotní problémy - pokud si nejste jistá, navštivte určitě veterináře.

Z Vašeho příspěvku mám pocit, že ve Vaší domácnosti nastala celá řada změn - a to je myslím nejčastější příčina čůrání mimo záchůdek. Kočičáci tak dávají najevo, že jim něco nesedí. Poměrně těžké ale někdy může být zjistit, o co se přesně jedná. Může to být od změny míst na spaní, zmizení oblíbeného místa na odpočinek až po změnu steliva v záchůdku. Zkuste hledat.

V diskusních fórech tady najdete další "případové studie", zkuste dát hledat slovo "čůrání" - snad Vám třeba usnadní hledání změny ve Vašem případě.

Držím palce.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2015 5:56:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Dala jsem do ložnice jeden záchůdek a musím zaklepat na dřevo, že od té doby se mi kočička do postele nevyčůrala. Musela jsem si ale koupit nové peřiny, páč ty původní byly péřové a nešly vyprat a hodně smrděly kočičí močí. Ale to tak nebolí, protože jsem to stejně měla v plánu koupit si nové. Snad to kočičce vydrží. Jinak je hrozně majetnická, chce mě mít jen pro sebe a chudinka britka jen nevěřícně kouká. Já se mazlím a věnuji stejně s oběma, ale jako první je vždy na řadě britka. Snad nedělám chybu. Hezký den všem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top