Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Darovaný kocour začátečníkovi


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Veronique



Založen: 08.03.2014
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2015 18:58:54
Odpovědět s citátem

Jak píše Martina, jak to uděláš jednou, nebudeš chtít jinak Wink

Granulky i kapsičky potřeba ozkoušet, jsou to mršky vybíravé Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2015 19:05:12
Odpovědět s citátem

nahrál jsem to tam, ale nevím zda se to tam ukazuje.... zatím hledám Very Happy

Jo jo, pokrmy zkoším, jak vyberu něčo co bude vyhovovat mě (cenou a dostupností) a jemu chutí a spokojeností) tak mám vyhráno Smile
Do toho sem tam nějáká mňamka a je to Smile
Na kapsičky pak úplně .... Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2015 19:12:40
Odpovědět s citátem

angel.CZ napsal:
nahrál jsem to tam, ale nevím zda se to tam ukazuje.... zatím hledám :-D

Jo jo, pokrmy zkoším, jak vyberu něčo co bude vyhovovat mě (cenou a dostupností) a jemu chutí a spokojeností) tak mám vyhráno :-)
Do toho sem tam nějáká mňamka a je to :-)
Na kapsičky pak úplně .... :-P


Jestli se vám některá fotka bude zdát parádní, dejte jen při přitlapkování vložit do Kočkogalerie a ona se objeví na titulní straně a je i možnost, že jednou bude tvořit fotku dne.o))
Jinak jste to zvládl.-o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2015 19:17:25
Odpovědět s citátem

hehe.. těch fotek ještě bude ..... Wink třeba příště, ale díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2015 9:40:44
Odpovědět s citátem

Ńávštěva u veterináře proběhla celkem rychle a skoro bez ujmy. Píchla mu očkování a ostříhala drápky, říkala že takhle klidného kocoura už dlouho neviděla. Brit ji ještě počuchal a nechal se pohladit.
Říkala že takhle extremní línaní je v tomhle období normální a mám prostě vyčesávat denně (o čež se pokouším). Jen za dva měsíce se stavit na pro odčervovací tabletku či mast. Bříško, uši, oči (až na ospalky což mi ukázala jak mám dávat pryč) taky v pořádku Smile
Já jen pro info. Co se týče toho chrapotu, říkala že některé kočky to tak prostě dělají, že mají skrácené dutiny (nebo tak něco). Prý kdyby to dělal častěji, mám se stavit a domluvit na retgen a tam se zjistí co a jak Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veronique



Založen: 08.03.2014
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2015 9:05:00
Odpovědět s citátem

Super zpráva, máš doma hodného a klidného kocourka, což je fajn Smile
Je dobře, že se o něj takhle postarala, ošetřila ho a prohlédla.
S tím chrapotem jsi mě potěšil, taky sem si nebyla jistá čím to je, ale předpokládala jsem, že to dělají jinak "rostlé" dutiny, tak se to jen potvrdilo.
Díky za info Wink

Taky mi přijde, že oba naši briťáci hrozně línají, ale česání každý den, uf...já toho nejsem schopná skoro ani jednou za týden Shocked Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2015 21:41:02
Odpovědět s citátem

No to česaní budu muset dělat. U hlavy je to v pohodě, ale u ocasu vyčešu každý den dvě hrsti, jen se mu to moc nelibí, takže pamlsky hodně zabírají. Přešel jsem teďka na ty granulky co mi přišli. Zatím dávám Hills, po dvou dnech co nedojedl royal canin (musel jsem půlku mysky vyhodit). Zdá se mi že v těchto dnech jí dost málo, tak jsem mu zkusil včera večer navážit přesně 100g ... teďka tam má rovných 50g. Nevím čím to, ale příjde mi že je podrážděnější a vlastně ani moc nežere. Může to být tou změnou žrádla, nebo je to tím že je to kvalitnější, tak toho moc nemusí jít ? I tak mi příjde že 50g na 6-7 kilovou kočku je málo....
EDIT: zkusil jsem ho krmit z ruky a ejhle, čtvrt mysky s dvěma druhý zradly je pryč během 2 minut... Čím to může být?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2015 11:32:43
Odpovědět s citátem

angel.CZ napsal:
No to česaní budu muset dělat. U hlavy je to v pohodě, ale u ocasu vyčešu každý den dvě hrsti, jen se mu to moc nelibí, takže pamlsky hodně zabírají. Přešel jsem teďka na ty granulky co mi přišli. Zatím dávám Hills, po dvou dnech co nedojedl royal canin (musel jsem půlku mysky vyhodit). Zdá se mi že v těchto dnech jí dost málo, tak jsem mu zkusil včera večer navážit přesně 100g ... teďka tam má rovných 50g. Nevím čím to, ale příjde mi že je podrážděnější a vlastně ani moc nežere. Může to být tou změnou žrádla, nebo je to tím že je to kvalitnější, tak toho moc nemusí jít ? I tak mi příjde že 50g na 6-7 kilovou kočku je málo....
EDIT: zkusil jsem ho krmit z ruky a ejhle, čtvrt mysky s dvěma druhý zradly je pryč během 2 minut... Čím to může být?


V těchto horkých a dusných dnech i já jím málo. Mám pocit, že kočka sní jen tolik, kolik potřebuje. A taky je možný, že když má kvalitnější granule, že jí stačí míň. A mám pocit, že si k vám hledá cestu a začíná mít důvěru, třeba proto to papání z ruky. Myslím, že budete dobrými partáky.o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2015 11:38:21
Odpovědět s citátem

Takže několik krmiv vyskouseno a asi nejvíce chutná aplaws. Trošku jiný problém. To linani je fakt strašně!! I po vycesavani. Které se mu už přestává dost líbit je všude plno a chlupato. I po pohlazení je na ruce tolik chlupů že by se dal udělat kožich. Proto nejspíš přistupují k razantnejsimu řešení a to je stříhání. Volal jsem už do jednoho,, holičství" tam mi slečna říkala že se musí dát kočce nějaké oblbovaky na veterine, ať je klidná. Jenže po sečtení jsem přišel na částku kolem 600kc. Myslíte že to zabere a pomůže? Máte stím nějaké zkušenosti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veronique



Založen: 08.03.2014
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2015 15:49:27
Odpovědět s citátem

Ahojky, se stříháním zkušenosti nemám, ale přiznám se že jsem nad tím taky přemýšlela, ale u briťíků, nevím nevím :-/
Ty chlupy mě taky štvou, já už jsem to vzdala, každodenní česání - to vůbec, prostě sem si tak trošku vykal na ty chlupy časté luxování, vytírání a utírání prachu...

Budu ráda když se ještě od někoho kdo má takové zkušenosti k tomuhle tématu vyjádří, taky mě to moc zajímá.


A jak se jinak sžíváte? Už jste jistě parťáci, ne? Wink

Pěkný den a posílám podrbání pro kocoura Wink

Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veronique



Založen: 08.03.2014
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2015 15:51:04
Odpovědět s citátem

A ještě k té značce Aplaws - to kupuji nejradši, ty jejich kapsičky...jak sem psala, je tam fakt vidět kusy toho co inzerují na obalu i mě to voní Smile)))
Ty jsi od nich zkoušel i granulky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2015 16:47:17
Odpovědět s citátem

No já se stím moc smířit nechci, naučil se večer chodit i do ložnice a otirat se o ruce nihy a lehat si vedle hlavy, takže někdy kašlu více chlupů než on. Co se týče uklízení, tak to mě taky moc nebere, přijdu po sichte domu a ještě abych 2 hodiny gruntoval a pak šel spát 6 hodin abych mohl zase do práce...
Taky chvíli počkám na vyjádření ještě někoho. Jinak kapsičky mu nedávám už vůbec, jen sem tam pamlsky že sušeného masa (při tom vycesavani). Jinak granule. Hilsky mu moc nejeli, wildky tak nějak normál a aplaws ji celkem dost. Takže jak to BSE doji (cca ještě 6 kilo) tak je budu brát, ale různé chutě.
PS: dáváš mu mliko?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veronique



Založen: 08.03.2014
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2015 22:39:35
Odpovědět s citátem

Tak to zkusím aplaws granule taky objednat, nejsou nějak extrémně drahé?

Mllíko jsem nedávala, jen tomu menšímu Niihau jsem dávala ze začátku když byl ještě kotě občas pribiňák, majitelka mi to poradila, aby tak nějak přesedlal z toho mateřského mléka na běžný granule. Jinak kočkám se všeobecně nemá mlíko dávat, mají pak zažívací obtíže...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2015 23:34:50
Odpovědět s citátem

Já jen přibližně, ať víte čemu čelím. Tohle z dnešního druhého (večerního) vyčesáváni ..
http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/11/11653/11653280_1cb45dad68c866181808712ddc4aaf2a/images/DSC_0744.jpg http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/11/11653/11653280_1cb45dad68c866181808712ddc4aaf2a/images/DSC_0743.jpg
http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/11/11653/11653280_1cb45dad68c866181808712ddc4aaf2a/images/DSC_0742.jpg
Máš to taky tak Verčo Very Happy
Ok, mliko mu tedy dávat nebudu, já jen že jsem si nalil mliko do půllitru otočím se na chvíli, a kocur hlavu zarazenou a oblizoval se jako divý.
Zdá jsou drahé nebo, jsem moc nezjišťoval, přece jen koupíš 4kila a je to na dva až 3 měsíce. Takže tam 50-80 či 100kc moc roli nehraje Smile

PS: omlouvám se že sem tam píšu bez diakritiky atd. Píšu většinou z mobilu a ten některé slova nezná a nahrazuje je Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jarka od Zrzků



Založen: 22.12.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Zrzounov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2015 6:00:17
Odpovědět s citátem

angel.CZ napsal:
Takže několik krmiv vyskouseno a asi nejvíce chutná aplaws. Trošku jiný problém. To linani je fakt strašně!! I po vycesavani. Které se mu už přestává dost líbit je všude plno a chlupato. I po pohlazení je na ruce tolik chlupů že by se dal udělat kožich. Proto nejspíš přistupují k razantnejsimu řešení a to je stříhání. Volal jsem už do jednoho,, holičství" tam mi slečna říkala že se musí dát kočce nějaké oblbovaky na veterine, ať je klidná. Jenže po sečtení jsem přišel na částku kolem 600kc. Myslíte že to zabere a pomůže? Máte stím nějaké zkušenosti?


Briťáky sice nemáme, ale to příšerné línání je v těchto abnormálních vedrech úplně normální. Je to sice nepříjemné, ale rozhodně bych kocourka nenechala stříhat, nebo holit, pokud nemá srst zcuckanou, zplstnatělou a už vůbec ne pod sedativy! Pomohlo by možná vykoupání, pokud by jste to zvládl. To prý hodně pomůže, odplaví všechny odmuřelé chlupy. Ale já nikdy kocoury nekoupala, asi by to bylo o můj život. My jen češeme, češeme a věřte, že ty hromady chlupů jsou z některých úplně stejné jako u vás.
Jarka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2015 22:52:08
Odpovědět s citátem

ok, díky. Zkusím o víkendu ještě vyčesat a hodit do sprchy. Seženu si radeji ještě parťaka (moc vodu nemusí), ale myslím že to taky pomůže Smile

PS: tady asi není nějáký bazarek nebo něco ? On mi ty granule taste of wild nechce žrát a mám toho dva kila.... je přesi blbost to vyhazovat do koše... :-/
Kdyby někdo chtěl, můžeme se domluvit Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 8. 2015 22:58:35
Odpovědět s citátem

angel.CZ napsal:
ok, díky. Zkusím o víkendu ještě vyčesat a hodit do sprchy. Seženu si radeji ještě parťaka (moc vodu nemusí), ale myslím že to taky pomůže :-)

PS: tady asi není nějáký bazarek nebo něco ? On mi ty granule taste of wild nechce žrát a mám toho dva kila.... je přesi blbost to vyhazovat do koše... :-/
Kdyby někdo chtěl, můžeme se domluvit :-)


http://www.modrykocour.cz/inzerce/novy
Můžete vložit sem.

Jsem koukala na vyčesávání a musím říct, že tedy je toho dost.o)
Zkuste opravdu dát fotky sem (kočkobgalerie nebo kočkoalba), aby to ostatní, co vám třeba i radí viděli. Nebo Ti, co nechodí do diskuze vám mohou poradit v komentáři pod fotkou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2015 2:08:54
Odpovědět s citátem

Zdravím, ano zítra na pc hodím.
Chci se zeptat co mě poslední dva týdny trápí nejvíce. Kocour začal celkem mnoukat, což není to hlavní. Ale při hraní, či škrábkání začal škrabat a potom koucas, ale to docela dost. Přítelkyni jak je u mě furt skáče po nohou a zahryzava se. Nevíte čím to je?
Ono to není příjemné když ho chvíli drbete za ušima a během 20sekund se vám zakousne do ruky.... Diky za jakékoliv info Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2015 3:22:27
Odpovědět s citátem

No co sem se dočetl na netu, tak mám nahlas zarvat či ho striknou rozprašovačem s vodou ať toho nechá. Je mi to jasné že to byla hra. Jenže poslední dobou to bývá už dost hluboko a to skoro při každém pohlazení...
Co sem ještě četl pomáhá pořízení druhé kočky, vyce si hrát, nebo pořídit kširy a brát na malé procházky. Jak zvládají britské kočky procházky po venku a je to vůbec dobrý nápad? Díky.

Edit: ještě hsem se chtěl zeptat. Jak naučím kočku na nové (jiné) skrabadlo.. Mám ho doma už přes měsíc a ani jednou nepoužité...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2015 16:39:13
Odpovědět s citátem

Po delší době zdravím. Brit to venku napoprve moc nezvládal, ale rozkoukává se. Po asi 5té procházce už šel vedle mě 4 vchody baráků, budí v kolemdoucích celkem udiv a roztomilost Smile
Nějáké fotky jsem naházel do alba, zbytek mám ještě v telefonu (dodám později). http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=3370

Chtěl jsem se zeptat jak je to stím škrábadlem ? Na veterině mi doporučili kozlíkovi kapky (nezabírá) schovat staré škrábadlo (taktéž nezabírá) tak já už nevím, zda nebude lepší to nástěné prodat a na vánoce zainvestovat do těch velkých i s prolézačkou (kolem 2500,-kč)....
Pokud máte ještě nějáký tip, budu rád Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
palkovic



Založen: 26.01.2016
Příspěvky: 27

Předmět: Re: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2016 13:11:39
Odpovědět s citátem

J.P. napsal:
angel.CZ napsal:

V jednom zverimexu mi doporučovali ještě krmiva (sice cena byla někde jinde než u toho gemonu, který prodavá kolegyně od přítelkyně) ale pokud je to lepší pro zdraví kocourka, tak v tom nevidím problém Smile
PROPLAN - STERILIZED
ND
ROYAL CANIN - Sterilesed

Pokud mi doporučíte ještě nějáké konzervy, či kapsičky s větším obsahem masa (než jak je tomu u whiskasu 4%) tak budu rád Smile


PROPLAN a ROYAL CANIN je předražený šrot - nebrat!!!
N&D bych se nebál (grain free druhy jsem i zkoušel a mým kvalitářkám to šmakovalo)

Konzervy/kapsičky zkuste třeba MIAMOR.

Veterinár mi práve doporučil ROYAL CANIN + voda a nič viac. Za odmenu dostanú koliesko morčacej mozarely na 1/2 a trojúholníček syra tiež napol a funguje to zatiaľ bez problémov, z kapsičky a jogurtov nesladených mali hnačky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
angel.CZ



Založen: 08.07.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Karviná

Předmět: Re: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2016 13:42:03
Odpovědět s citátem

Ono royal ti doporuvi každý veterinář, protože na něho mají i reklamy a ordinace dostává od nich peníze. Neříkám že je špatný, nebo něco, ale kocou si nějak zvyknul na aplaws a v sobotu, nwbo neděli kapsičku od gurmetu. Sem tam nějaká treska či suswne maso jako pamlsek...
A vypadá spokojeně Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top