Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kdy poprvé s kotětem na cesty


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
AlLord



Založen: 09.09.2015
Příspěvky: 6

Předmět: Kdy poprvé s kotětem na cesty
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2015 9:01:27
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny!

Chtěla bych poprosit o radu. Budu si pořizovat kotě na jeho 13.týdnech. Uvažuji o tom, že by kocourek se mnou jezdil jednou do jednoho až dvou měsíců na víkend k rodině. Cesta trvá zhruba hodinku. Kdy si myslíte, že bude nejlepší podniknout první cestu a kotě tak začít zvykat na cestování?

Samozřejmě pokud zjistím, že mu cestování nedělá dobře, tak ho budu nechávat doma. Kdy to ale můžu poprvé vyzkoušet? První cestu bych mohla podniknout 2.10.2015, ale nevím zda to není brzy.

Děkuji za odpověď všem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
marcelab



Založen: 13.05.2009
Příspěvky: 2

Předmět: Cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2015 10:45:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Já jsem dostala kotě Míšu (6), když mu bylo asi 6 nebo 7 neděl. Aniž jsem přemýšlela, jestli s ním vůbec mám cestovat, hned v pátek jsem ho naložila do přepravky a jeli jsme. Ve vlaku jsem si ho vzala na klín, aby se cítil v bezpečí, a on celou cestu prospal. Tak se to opakovalo, až cestu znal a nějakým svým kočičím smyslem poznal hodně dopředu, kdy budeme vystupovat. Je to větší kocourek, takže jsem usoudila, že v přepravce je chudák jako vězeň, ani se nemůže protáhnout, přece jen cesta trvá 2 hodiny, tak jsem zkusila "psí" tašku. Také bez problémů, jen už nechtěl na klín, raději byl v tašce. Když jsme vystoupili z vlaku, byl k neudržení. Bála jsem se ho pustit, ale jednou se mi doslova vyrval a zastavil se neomylně u našich vrátek. Od té doby chodí z nádraží téměř sám. Ono to vypadá, že je ve vlaku naprosto v pohodě, lidé ho často obdivují, ale ono to tak úplně není. Rychleji dýchá, a to je určitý stres, ale žádná katastrofa to není. Veterinář mi nabízel něco na zklidnění, ale to nechci z toho důvodu, že z nádraží vystřelí a já bych měla strach, že bude omámený a někam vleze. Je to můj první kocourek, nemám jiné zkušenosti, ale myslím si, že si musí zvyknout odmalička a člověk se musí snažit, aby měl cestu co nejpříjemnější a cítil se v bezpečí, ať už na klíně nebo v tašce. Občas ho cestou pohladím a podrbu. No a na zahradě, když byl už po očkování a mohl ven, jsem ho pomalu seznamovala s okolím. Jak vyrostl a dokonale poznal svůj rajon, pořídila jsem kočičí dvířka, aby mohl přicházet a odcházet, jak chce a byl svobodný. Snad vám moje zkušenost k něčemu bude.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AlLord



Založen: 09.09.2015
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2015 11:10:18
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Moc děkuji za zkušenosti. Cestovali bychom pouze autem, hromadnými prostředky za rodinou nejezdím. Myslím, že i nás čeká velká psí taška, vzhledem k tomu, že malej je Ragdoll Very Happy. Chtěla bych aby jezdil s se mnou. Říkám si, že vzhledem k tomu, že nejezdíme často, tak by to zase tolik vadit nemuselo a mohl by si zvyknou. Nevěděla jsem, zda bych ho tedy mohla poprvé vést na jeho 16.týdnu.

Moc děkuji za Vaše zkušenosti s Míšou, rozhodně pro mě jsou cennou radou!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: Re: Kdy poprvé s kotětem na cesty
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2015 21:17:36
Odpovědět s citátem

AlLord napsal:
Zdravím všechny!

Chtěla bych poprosit o radu. Budu si pořizovat kotě na jeho 13.týdnech. Uvažuji o tom, že by kocourek se mnou jezdil jednou do jednoho až dvou měsíců na víkend k rodině. Cesta trvá zhruba hodinku. Kdy si myslíte, že bude nejlepší podniknout první cestu a kotě tak začít zvykat na cestování?

Samozřejmě pokud zjistím, že mu cestování nedělá dobře, tak ho budu nechávat doma. Kdy to ale můžu poprvé vyzkoušet? První cestu bych mohla podniknout 2.10.2015, ale nevím zda to není brzy.

Děkuji za odpověď všem!


Dobrý den,
tak jak jste to zvládli?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AlLord



Založen: 09.09.2015
Příspěvky: 6

Předmět: Re: Kdy poprvé s kotětem na cesty
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2015 16:29:35
Odpovědět s citátem

gwen napsal:
AlLord napsal:
Zdravím všechny!

Chtěla bych poprosit o radu. Budu si pořizovat kotě na jeho 13.týdnech. Uvažuji o tom, že by kocourek se mnou jezdil jednou do jednoho až dvou měsíců na víkend k rodině. Cesta trvá zhruba hodinku. Kdy si myslíte, že bude nejlepší podniknout první cestu a kotě tak začít zvykat na cestování?

Samozřejmě pokud zjistím, že mu cestování nedělá dobře, tak ho budu nechávat doma. Kdy to ale můžu poprvé vyzkoušet? První cestu bych mohla podniknout 2.10.2015, ale nevím zda to není brzy.

Děkuji za odpověď všem!


Dobrý den,
tak jak jste to zvládli?

Dobrý den,

tak teprve v pátek jsem si kocourka vyzvedla od chovatelky. Musím tedy říct, že se aklimatizoval velmi rychle a během noci už dokázal dělat pěkné vylomeniny.
Každopádně cestování asi zvládá v pořádku. Během cesty ležel, nechal se drbat a předl. Sice zrychleně dýchal, ale to připisuji novým lidem, nezvyklé situaci.

Děkuji za optání Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: Re: Kdy poprvé s kotětem na cesty
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2015 18:08:07
Odpovědět s citátem

AlLord napsal:
gwen napsal:
AlLord napsal:
Zdravím všechny!

Chtěla bych poprosit o radu. Budu si pořizovat kotě na jeho 13.týdnech. Uvažuji o tom, že by kocourek se mnou jezdil jednou do jednoho až dvou měsíců na víkend k rodině. Cesta trvá zhruba hodinku. Kdy si myslíte, že bude nejlepší podniknout první cestu a kotě tak začít zvykat na cestování?

Samozřejmě pokud zjistím, že mu cestování nedělá dobře, tak ho budu nechávat doma. Kdy to ale můžu poprvé vyzkoušet? První cestu bych mohla podniknout 2.10.2015, ale nevím zda to není brzy.

Děkuji za odpověď všem!


Dobrý den,
tak jak jste to zvládli?

Dobrý den,

tak teprve v pátek jsem si kocourka vyzvedla od chovatelky. Musím tedy říct, že se aklimatizoval velmi rychle a během noci už dokázal dělat pěkné vylomeniny.
Každopádně cestování asi zvládá v pořádku. Během cesty ležel, nechal se drbat a předl. Sice zrychleně dýchal, ale to připisuji novým lidem, nezvyklé situaci.

Děkuji za optání :-)


Dobrý den,

tak to je bezvadný. Že to takhle hezky zvládá. Jakmile cítí kontakt, hlazení, drbání, myslím, že ho to uklidňuje a že s cestováním nebude problém.
To jsem moc ráda. Ukážete nám ho někdy???.o)
Mějte se prima
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janarim



Založen: 28.07.2016
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2016 9:53:27
Odpovědět s citátem

Jen pár postřehů z cestování s kočičákem. Osvědčila se nám velká přepravka s oušky na připevnění pásy. Bohužel z vlastní zkušenosti víme, že při prudkém brzdění volně ložená přepravka letí i s kocourem, i když to bylo "jenom" ve čtyřicítce! Naštěstí se mu nic nestalo. Také se nám vyplatilo, že máme přepravku doma trvale v obýváku a kocour ji považuje za pelech. Není tak vystresovaný, když ho pak do ní nacpeme a o odneseme do auta. I když cestování nemusí, tím že je na něj zvyklý od kotěte, není ustrašený a klidně z ní vyleze i v novém prostředí. Velkou ji máme proto, aby se v ní mohl pohodlně uvelebit při dlouhých cestách autem. Na psí tažku jsme ho ani nezvykali, je moc těžký (mainka Smile) a navíc má tendenci se schovávat do temných koutů auta a kočce nevysvětlite, že nemá lézt na pedály. Snad vám to bude k užitku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top