Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Proč negativní kampaň?

Fórum: Pomoc

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Jaký druh kampaně považujete (podle toho, jak působí na Vás konkrétně) za nejprospěšnější věci?
Pozitivní kampaň (dobré konce)
0%
 0%  [ 0 ]
Negativní kampaň (katastrofická situace)
0%
 0%  [ 0 ]
Věcnou kampaň (stav je takový a takový)
100%
 100%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 5

Autor Zpráva
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Proč negativní kampaň?
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2015 11:27:37
Odpovědět s citátem

Na facebooku jsem narazil na následující obrázek, který sdílelo přes 260 lidí, takže se objevil na hrozně moc místech:



Když jsem se u zdroje ptal, jak k tomu číslu přišli (O.S. Další šance), tak mi odepsali, cituji: "Filipe, našli jsme to někde na PL stránce, ale odkud mají oni tento údaj, to nevíme... Obrázek má za úkol vzbudit povědomí lidí, kteří jsou proti kastracím..."

Odepsal jsem, že si nemyslím, že budit povědomí falešnými údaji je správná cesta. A že je škoda, že lidé, kteří pro kočky něco dělají, šíří úmyslně takovéto nepravdy, nebo minimálně nepodložené údaje.

Další příklad: před několika dny jedna chovatelka na facebook napsala, že 3000 koček (uváděla, že tolik koček se ročně narodí v Česku s PP) projde za rok jediným útulkem. Když jsem se jí na to ptal a uváděl, že podle mých informací umístí velký český útulek ročně kolem 100 až 150 koček a stav koček je většinou víceméně stabilní, tak danou skupinu opustila.

Proč jsou v Česku šířeny nepravdy? Je to skutečně v zájmu koček, aby se falešnými údaji zvedlo povědomí o problémech?

Proč jinde (v zahraničí) čtete ne o špatných začátcích, ale o dobrých koncích?

Co Vás přiměje někomu pomoci? To, že je úspěšný a kočku zachrání, vyléčí a umístí (tj. máte důkaz, že umí to, co dělá), nebo skutečně to, že Vás někdo bude děsit "katastrofickou situací"?

Samozřejmě by mi také přišlo fér znát faktické údaje, pokud je někdo má - zatím jsem je ale nezjistil. I publikaci faktických čísel bych považoval za korektní kampaň, která by mohla lidi přimět k pomoci. Ani tohle se ale neděje.

Proč?
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2015 15:33:10
Odpovědět s citátem

Musím říct, že dneska jsem projížděla fcb a tam několik odkazů od útulků. Přivezli nám x koťat, nemáme peníze ani místo, hrozí nám, že je vypustí, tenhle kocourek je takhle a takhle nemocný, obrázky koček, který asi opravdu trpí a jsou nemocný. Vlastně takové utrpení, špatné zprávy.
Řikám si, jak by působilo na lidi, kdyby psali - Tento krásný, vylečený kocour už měsíc bydlí u hodných lidí, tomuto koťátku jsme pomohli a vesele se probíhá na zahradě nebo, dokázali jsme zvětšit prostory - tohle vám zprostředkováváme a jestli to funguje, je jedině dobře.
Přispěla bych do útulku, který by inzeroval tyhle zprávy, pozitivní- že to vlastně jde.
Protože v opačném případě, vidím jen zubožené koťátka, který...přežijí to? vyléčí se? Nebo se na ně vybere a někde to celý zanikne dalším přívalem dalších koťátek?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena + Xindlíci



Založen: 03.01.2016
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2016 19:59:10
Odpovědět s citátem

Ahoj,já vím,že už to tady asi není aktuální,ale chtěla bych reagovat na to,co psala gwen,já mám skoro všechny kočky útulkové (pokud jsem si je nenašla sama Smile) a není pravda,že útulky nezveřejňují ,že to jde...

http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/1461

tohle třeba je odkaz na moje kocouře ze Srdcem pro kočky,což je asi náš vůbec nej..útulek díky neskutečnému nasazení Kristýny a Michala Kacálkových.
Stejně tak je to u útulku v Žikově u Sušice

https://www.facebook.com/kockyzikov/photos/pb.418831981607802.-2207520000.1452019977./548928011931531/?type=3&theater

A myslím,že nejlepší je,se prostě sebrat a do útulku se zajet podívat.
Není to jen o darech ,ale i o tom,že každá ruka,která hladí je dobrá Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
HaniK



Založen: 24.11.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2016 15:44:13
Odpovědět s citátem

Já bych to zaktualizovala, protože vlna falešných dat útočí všude. Smile

Myslím, že v ČR je to úplně jedno. Kdo chce přispět nebo vzít si kočku z útulku, tak si ji vezme, ať je kampaň jakákoliv. Ti, kteří přispět nehodlají, tak si řeknou, v případě katastrof, chudák malá, a v případě dobrých zpráv - super, že se někdo postaral.

Taky občas nechápu, kde se taková čísla vzala a beru to jako útočné kampaně, které stejně k ničemu nejsou. Dělat osvětu je sice super věc, ale někdy je to přehnané. Každý, kdo o této problematice neví, je hned urážen a slušní vysvětlující zaniknou v hádkách. Osobně tomu říkám "božský komplex" - já mám zachráněnou kočku z útulku/kočku s PP a jsem nejlepší. A pak vznikají bludné informace. Smile

Čest výjimkám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Edison50



Založen: 13.04.2010
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2016 19:40:02
Odpovědět s citátem

HaniK napsal:
Já bych to zaktualizovala, protože vlna falešných dat útočí všude. Smile

Myslím, že v ČR je to úplně jedno. Kdo chce přispět nebo vzít si kočku z útulku, tak si ji vezme, ať je kampaň jakákoliv. Ti, kteří přispět nehodlají, tak si řeknou, v případě katastrof, chudák malá, a v případě dobrých zpráv - super, že se někdo postaral.

Taky občas nechápu, kde se taková čísla vzala a beru to jako útočné kampaně, které stejně k ničemu nejsou. Dělat osvětu je sice super věc, ale někdy je to přehnané. Každý, kdo o této problematice neví, je hned urážen a slušní vysvětlující zaniknou v hádkách. Osobně tomu říkám "božský komplex" - já mám zachráněnou kočku z útulku/kočku s PP a jsem nejlepší. A pak vznikají bludné informace. Smile

Čest výjimkám.


Čísla jsou prostě vycucaná z prstu. Nejsou objektivní vůči realu a mají působit odpudivě a je jedno, že jsou nepravdivá. Matematika sedí.
Možná nutí lidi přispívat třeba i tam, kde to není nutné a lidé si tím 'platí' dobré skutky. A už je nezajímá, jak se s tím naloží. Když se podívám na 20za20 - kastrace, kastrace, kastrace (při ideálním průběhu by útulky zanikly a myši by lovily kočky s PP), ale není to podmínkou, že penízte právě od dárců půjdou přímo na to. Proto pak jsou vidět na umisťovací výstavě nekastrovaná kočka. Má to tudíž smysl?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)
4
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top