Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

pitný režim


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: pitný režim
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2006 14:05:59
Odpovědět s citátem

Ahoj,
Montíkovi je 5 měsíců, každý den vypije skoro celou misku vody, taky když nám kape kohoutek ve vaně stojí tam a kapky hltá, zbytky vody ve vaně vylíže do sucha. Máme tak dobrou vodu nebo kočky opravdu tolik pijí? Nebo se snad mám obávat nějakého onemocnění?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: pitný režim
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2006 14:15:25
Odpovědět s citátem

Tereza N. napsal:
Ahoj,
Montíkovi je 5 měsíců, každý den vypije skoro celou misku vody, taky když nám kape kohoutek ve vaně stojí tam a kapky hltá, zbytky vody ve vaně vylíže do sucha. Máme tak dobrou vodu nebo kočky opravdu tolik pijí? Nebo se snad mám obávat nějakého onemocnění?


Myslím, že to, že pije v takovéhle míře, je jen a jen dobře ... na nějaké zdravotní problémy je ještě mladý ... jsou i takové kočky, které člověk pomalu musí do pití nutit Wink
My máme např. jednu misku s vodou v pokoji, dvě v koupelně, a ještě Maxíš pije jak z tekoucího kohoutku, tak z vany, když se koupu.

Takže pokud nemá žádné obtíže, čůrá taky bez problémů, myslím, že tohle pití je také v normálu.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2006 14:28:10
Odpovědět s citátem

Moje kotě na můj vkus také hodně pije, ale né tolik,jak ,Terezo,píšete. Jinak nadměrné pití jak u lidí tak u koček, může být příznakem cukrovky. Cukrovnou onemocní spíše starší kočky a kocouři. Takže, pokud Váš kocourek je jinak vitální a ikdyž dobře papá a přitom neztrácí na váze a nejeví jiné známky potíží, bude v pořádku. Hezký den ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2006 14:33:31
Odpovědět s citátem

Díky. Ten náš kocour musel býv v minulém životě vydra - když se koupu klidně mi skočí do vany plné vody Shocked - musíme dávat pozor na uši. Něvěděla jsem, že může existovat kočka, která má vodu ráda Surprised). Krásný zmrzlý den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2006 16:17:25
Odpovědět s citátem

Ještě jsem chtěla dodat: konečnou diagnózu vždy musí určit veterinář, pokud by se Vám "něco" na kocourkovi nezdálo, raděj bych ho navštívila. ALe to co o něm píšete, že skočí i do vany, tak to mě také překvapuje. Moje kočka nanejvíš strčí packu do misky s vodou, ale v koupelně je nesvá a při puštěném kohoutku mizí. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2006 9:10:51
Odpovědět s citátem

To Motník je úplný opak! Jakmile jdu do koupelny a pustim sprchu hned je na vaně vrtí ocáskem a už vymýšlí lumpárny. Když se před ním v koupelně zavřu začne mňoukat a škrábat na dveře což dlouho nevydržím. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: čaj
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2006 13:19:39
Odpovědět s citátem

Zašemu kocourovi zachutnal slazený ovocný čaj,který vařim dětem.Musím všechno přikrývat. I přes různé zábrany se snaži do konvice nebo hrnků dostat.Už sem to nevydržela a do misky jsem mu trochu čaje nalila.Vypadal velice spokojeně a vypil čaj dřív než vodu.Chtěla bych vědět jestli mu můžu občas čas dopřát,když je po něm tak divý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: čaj
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2006 17:24:14
Odpovědět s citátem

Cassi napsal:
Zašemu kocourovi zachutnal slazený ovocný čaj,který vařim dětem.Musím všechno přikrývat. I přes různé zábrany se snaži do konvice nebo hrnků dostat.Už sem to nevydržela a do misky jsem mu trochu čaje nalila.Vypadal velice spokojeně a vypil čaj dřív než vodu.Chtěla bych vědět jestli mu můžu občas čas dopřát,když je po něm tak divý.

Ovocný čaj určitě můžete občas dopřát, jen s tím cukrem opatrně, spíš dávejte čaj neslazený.
Odpovědět 
micka



Založen: 19.02.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: prostějov

Předmět: PITNÝ REŽIM
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2006 8:41:49
Odpovědět s citátem

V těchto tropických vedrech je pitný režim moc důležitý,ale,jak přinutit kočku,aby taky dodržovala pitný režim?Moje dvě kočky pijí,očividně,málo. Mají k dispozici 2 misky s vodou,ale ani za celý den vody neubývá / a vodu obměnuji,aby byla čerstvá/...Když jim přidám trošičku vody do jídla,potvůrky to poznají a nežerou to.Granule na *mokro* taky nežerou...Nezbývá mi,než je sem tam ochladit vodou...pacičky a čumáček a trošku i kožíšek...neobejde se to bez vřískotu,ale pak se olizují a trochu té vody přece jen slížou...je to trápení,ale nevím si rady...poradí mi někdo ? DÍKY!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 6. 2006 8:57:09
Odpovědět s citátem

micka, sposobov je vela, treba vyskusat (pisali o tom aj Nase kocky v niektorom z poslednych cisel). Zvykne pomoct dat ine typy misiek (nerez, sklo, vacsie nadoby), tecucu vodu, caj, pocula som uz aj o detskej plavajucej kacicke vo vacsej nadobe, s ktorou sa macicky hraju a zaroven viac piju... Nas kocur v case, ked pil malo zvykol olizovat kvapky vody odvsadial - napriklad z dlane a prstov Wink
Nam ale pomohli dve veci:
1. macacia fontanka - z tej Ferino pije ovela dlhsie (a teda viac) ako z akejkolvek inej misky
2. veterinarka nam doporucila "granulovu dietu" - kocur dostaval cca tyzden - dva len granule, aby zacal poriadne pit. A zabralo. Uz sme spat na normalnej strave ale pije uz o dost viac ako pred tym.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top