Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zvracení a následná smrt

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Magdalenka



Založen: 24.12.2015
Příspěvky: 1

Předmět: zvracení a následná smrt
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2015 2:30:05
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,
před pár hodinami nám navždy odešla naše milovaná 3,5 letá britka Šejlinka.
Chtěla bych vás poprosit o pomoc, zda by někdo měl zkušenosti a mohl nám objasnit zapřičinění smrti naší kočindy.Minulé pondělí začala kočinda zvracet. Bylo to strávené jídlo, mezi kterým bylo pár kousků nestráveného jídla. Ve zvratcích byl taky jeden lupen kytky tzv.domací štěstí (takový červený jetel), který obsahuje kyselinu šťavelovou. Když zvracela i následující den (asi tak 4-5x za den), myslela jsem si, že je přiotrávená. Navštívila jsem veterináře, který vyslovil domněnku, že by mohlo jít o selhávání ledvin, ale kočinda normálně jedla i pila, akorát byla trochu unavenější, srst mšla horší kvality, oči skelné a teplotu 38,5. Dostala v injekci ATB, potom v injekci něco proti zvracení a pastu Calopet. Hned, jak jsme přijely od veta domů, byla kočinda v plné formě - šla papkat, napila se a bylo vidět, že se jí ulevilo. Začala se čistit a srst byla hned hezčí. Tento stav ji vydržel do další návštěvy veta - za 2 dny - kdy dostala další dávku ATB - teplota šla mírně nahoru 38,8. To bylo v pátek ráno. Opět ji bylo dobře, ale v sobotu už zase začala být unavená, krčila se v sedě vždy v nějakém rohu. Ale pořád přijímala potravu (sice v menším množství), pila a vyprazdňovala se. V neděli večer dostala poslední injekci ATB(teplota 39,1) s tím, že pokud se stav nebude lepšit,mame navštívit veterinární kliniku, aby se udělal rozbor krve a rtg břicha. V pondělí přes den byla kočinda opět v pohodě, ale v noci se pokoušela zvracet, ale nešlo jí to. V úterý ráno tuto snahu měla taky se stejným výsledkem. K tomu opět byla unavená, polehávala, už i méně papkala a málo pila. Odpoledne vyzvracela asi 5 něco jako stonků z kytek a zase se ji trochu ulevilo. Včera ráno ale zase bylo vidět, že ji není dobře. Opět se choulila někde v rozích, občas zamňoukala, očka měla kalná a srst jakoby nažloutlou. Takže jsme jely na kliniku, ale bohužel, tam začala modrat, sípat a než mohl vet přistoupit k nějakému odbornému vyšetření, začalo ji dle veta selhávat srdíčko a plíce se jí zalily krví (vodou). To, co následovalo, bylo strašné a rozhodně bych to nikomu nepřála. Kočinda řvala bolestí, z tlamičky zvracela krev a byla k neudržení, takže běhala po ordinaci a bylo hodně těžké ji odchytit. Bylo jasné, že už jí není pomoci, tak vet přistoupil k vysvobozující injekci do srdce. Je mi strašně smutno a vyčítám si, že jsem tento její konec zapřičinila já tím, že jsem ji stresovala přepravou k veterináři. Říkám si, že třeba by se z toho (nevím ale vlastně z čeho) dokázala vylízat sama a nemusela mít stres z toho, co se ji kdo zase bude dělat po vytažení z přepravky. Ale chtěla jsem ji pomoct a ulevit ji od těch jejich problémů, aby prožila s námi klidný a bezbolestný Štědrý večer, tak proto jsem ji vzala na kliniku a myslela jsem si, že se ji uleví a místo toho jsem ji dovezla na její poslední cestu. Ani ve snu by mě nenapadlo, že to bude mít takový zlý konec. Podotýkám, že až do toho osudného minulého pondělí byla Šejlinda naprosto zdravá a nikdy nepotřebovala žádnou odbornou pomoc veta.
Máte někdo nějaké vysvětlení, co se naší kočíndě mohlo přihodit?
Teď už jen doufám, že Šejlince už je dobře, prohání se v kočičím nebíčku a že těch 3,5 roků u nás prožila krásný život.
Díky za odpovědi a všem přeji krásné vánoce se svými čtyřnohými miláčky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2015 9:06:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den, je mi líto, co se Vám stalo, ale určit, co by mohlo být příčinou, po netu asi moc dobře nejde. "Domácí štěstí", pokud je to tedy to, co si myslím, by mělo být pro kočky ok, teplota byla normální a další je těžké komentovat, nevím, jestli tam je něco specifického. V každém případě jet k veterináři bylo úplně přirozené rozhodnutí a nic jiného by asi nikdo jiný v takovém případě nedělal. Také bych jel a snažil se takto, i přes ten stres, zajistit pomoc.
Držte se.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top