Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

závislý kocour


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Leonidas



Založen: 27.12.2015
Příspěvky: 1

Předmět: závislý kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2015 4:32:36
Odpovědět s citátem

Zdravím.
Mám doma ted už 4 měsíčního kocourka kterého jsem našla v lese když mu bylo ani ne 1 mesic.Ze začátku byl velice zlobivy jako normální kote.Musím říct ze mám doma ještě pejska a pritele takže nikdy není sám. V poslední době přestal tolik zlobit a začal se vice mazlit,ne ze bych si stěžovala ale někdy to je už velmi otravne.Porad za mnou chodí a mnoukanim si vyžaduje moji pozornost,vždy když si sednu tak si na me sedne či lehne nebo když přijdu z prace tak už ceka na chodbě s pejskem a už mnouka abych ho náhodou neprehledla,ani do sprchy nemůžu jít protože mi doslova řve za dveřmi tak ho musím pustit aby si sedl naproti sprchace a čeká. Zajímalo by me jestli to je jen nějaké období nebo takoví zůstane,někdy to je velice otravné když za mnou cely den chodí a v noci mi spí pod dekou nebo primo na me,je se mnou doslova 24hodin denne.Za přítelem skoro vubec nechodí ani s nim spi.A když už jsem u toho někdy při mazlení se mi zahryzne do ruky a docela silně i když vrni a tak nějak pretlapkava zatahuje a vytahuje drapky jako kdyby si stlal postel.Predem děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2015 9:22:02
Odpovědět s citátem

Dobrý den, vezmu to nějak popořadě, co k tomu vím.

1. Pokud si kocour vyžaduje pozornost a vy vždycky reagujete, zvyknete ho na to a bude se tak chovat stále. Protože ho například pustíte do koupelny, bude to brát jako hru, rituál, a druhý den bude mňoukat za dveřmi zase, protože tak to přece je - mňouká a vy jdete otevřít. Jde o to, co připustíte, já mám třeba "bezkočkovou místnost" a ze začátku bylo mňoukání. Když je ale bez odezvy, není to už žádná zábava, mňoukat jak na lesy a škrábat na dveře. Snažil bych se věnovat kočičákovi nějak jinak.

2. Zahryznutí znám od svých koček v případě, kdy jsou "zdivočelé", v tom dobrém, a také z doby, kdy byly malé a zjišťovaly, co jde a co a jak obecně. Vždycky jsem přestal si s nimi hrát, protože tím kočce naznačíte, že tohle ne, že tohle je nepřijatelná hra.

3. Přešlapování s drápky je tzv. mléčný krok. Dělají to koťata, snad tak masírují svoji kočičí maminku při kojení, a kočičákům to zůstane do dospělosti. Řekl bych, že tím vyjadřují, že se s vámi cítí dobře (právě teď mám svoji Lilínu na klíně a určitě od přešlapování krvavá stehna Smile)
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2015 10:18:23
Odpovědět s citátem

Z toho si nic nedělejte,já mám takové závisláky dva.Pořídila jsem ke kočce ještě kocoura,jsou spolu už 5 let a stejně za mnou chodí jako pejskové,u všeho mi asistují,spí se mnou,když se sprchuji,kocour už čeká až vylezu z vany a začnu se česat,,protože ten kartáč miluje a hned chce kartáčovat.Oba jsou dost ukecaní/orientálci)takže je u nás pořád veselo.Ale někdy mi jdou taky na nervy s tím,jak stále za mnou chodí ale z druhé strany bych je nedala za nic na světě:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Mrouskání kočky (říje) (26x)
7
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top