Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour po sobě nezahrabává

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
AlLord



Založen: 09.09.2015
Příspěvky: 6

Předmět: Kocour po sobě nezahrabává
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2016 14:00:46
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám doma šestiměsíčního kocoura. Až do poslední doby bylo všechno v pořádku, byl to vzorový kocourek.

Vlastně jím stále je - jen mě trápí drobnost, že po sobě svoje výkaly přestal zahrabávat. Používáme silikátové stelivo, takže s čůráním je to v pořádku. Prostě vykoná svou velkou potřebu, vyleze předníma packama ze záchodku, párkrát hrábne na dlažbě a odkráčí si a hromádka po něm zůstane nezahrabána.

Kvůli tomu, že tento záchodek má díky váze kocourka prasklý vršek (na funkčnost to nemá vliv) budeme kupovat nový. Budu kvůli tomu, že kocour je ragdoll kupovat větší než má teď. Myslíte, že tato změna vyřeší i jeho nezahrabávání nebo to má jiný původ?

Děkuji moc za odpovědi Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pannikdo



Založen: 29.03.2015
Příspěvky: 8

Předmět: Re: Kocour po sobě nezahrabává
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2016 14:14:24
Odpovědět s citátem

AlLord napsal:
Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám doma šestiměsíčního kocoura. Až do poslední doby bylo všechno v pořádku, byl to vzorový kocourek.

Vlastně jím stále je - jen mě trápí drobnost, že po sobě svoje výkaly přestal zahrabávat. Používáme silikátové stelivo, takže s čůráním je to v pořádku. Prostě vykoná svou velkou potřebu, vyleze předníma packama ze záchodku, párkrát hrábne na dlažbě a odkráčí si a hromádka po něm zůstane nezahrabána.

Kvůli tomu, že tento záchodek má díky váze kocourka prasklý vršek (na funkčnost to nemá vliv) budeme kupovat nový. Budu kvůli tomu, že kocour je ragdoll kupovat větší než má teď. Myslíte, že tato změna vyřeší i jeho nezahrabávání nebo to má jiný původ?

Děkuji moc za odpovědi Smile


Dobrý den,
a není to tím, že zjistil, že když se vyčůrá, tak zahrabovat nemusí a totéž praktikuje i na svou velkou potřebu? Není to tím silikátovým stelivem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2016 22:50:14
Odpovědět s citátem

První, co mě napadlo, že možná ví, že to hned uklízíte? Pak jsem hledal a podívejte se třeba i sem: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=4518

U mých kočičáků je to někdy tak (hrabou až skoro skrz podlahu), jindy zase jinak (nechají to a nic neřeší). Tak moc nevím, čím se to řídí Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AlLord



Založen: 09.09.2015
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2016 11:51:03
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpovědi. Nevím jestli by to mohlo být stelivem, to používáme od začátku a nikdy s tím problém nebyl. Čůrání po sobě zahrabává vehementně, ale hovňouse nikoli. Nevím jestli to může mít i souvislost s tím, že udělat hovňouse jde až po mém příchodu z práce. To už je taková tradice. přijdu z práce - pozdravíme se, pomazlíme a on letí na záchod Very Happy .

Co je tedy možná pravda, tak že ví, že to hned uklízím, tak se nenamáhá se zahrábnutím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2016 12:44:18
Odpovědět s citátem

Osobně znám jeden případ, kdy záchůdek se uklízel ihned po vykonání každé potřeby, takže kočičák si na to asi zvykl, a pak, když to takhle nešlo, protože už nebyl pořád někdo doma, byl s tím trochu problém.

Takže bych řekl, že to kočky registrují, jak to se záchůdkem funguje, a možná tomu přizpůsobí svoje chování? Možná...
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
HaniK



Založen: 24.11.2015
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2016 6:35:00
Odpovědět s citátem

Taky myslím, že prostě odpozoroval, že to uklidite vy. U nás nezahrabává jedna kočka že čtyř. Rozhodně ta nejvíc lenivá. Smile Proto možná i čeká, jak dojdete z práce. Bobek by tam jinak ležel dlouho. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
katyp50



Založen: 25.11.2015
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2016 13:58:09
Odpovědět s citátem

Melíšek zásadně svá hovínka nezahrabává. Prostě si vytvoří pagodu ze steliva, na ní umístí exkrement, zálibně si ho prohlédne a odkráčí. Hrabe podložku u záchůdku. Vadí mi na tom ten smrad, jinak je mi to jedno.
Ale horší je když pak jde některý z kočičáků po něm a hovínko usilovným hrabáním vyhodí ze záchůdku ven. To mám radost dvojnásobnou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Toti82



Založen: 23.07.2015
Příspěvky: 10
Bydliště: Malé Trakany, Slovensko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2016 14:04:33
Odpovědět s citátem

My máme tiež 2 miciny a jedna z nich väčšinou po sebe nezahrabe exkremet...niekedy to trošku zahraba, ale len tak trošku...hrabať hrabe, ale tak trošku vedľa. A nie je to tým, že to hneď ideme vyčistiť, jednoducho jej to nejako nejde, ale určite by sa oplatilo skúsiť nejaké stelivo, alebo si kúpiť krytý záchod. Ohľadom toho steliva by som určite odporúčal JRS Cat's Best Eko Plus - drevenú hrudkujúcu podstielku. Skúsili sme už neviem koľko druhov a značiek steliva, ale ani jedno stelivo neabsorbovalo pach tak ako táto podstieľka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (25x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top