Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Neustálý průjem

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
MisHa3_a



Založen: 14.09.2016
Příspěvky: 5

Předmět: Neustálý průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2016 19:41:37
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, ráda bych se zeptala, zda nemáte nějakou radu...
Mám doma kocourka dva měsíce - když jsem si ho brala, tak mu byly dva měsíce. Smile
Problém je, že když přišel k nám, stolice byla normální, formovaná. Asi po týdnu začal s průjmy, které trvají do teď. Původně baštil krmivo od Whiskas - jak granule, tak vlhké žrádlo.
U mě krmivo dostává granulky Perfect Fit Junior a 2-3x denně dávku vlhkého krmiva a to Felix Junior (max 1 kapsička / den) a nebo konzerva ONTARIO junior. Mléko jsem dávala od Cattesy specialní kočičí (snížený obsah laktozy) , ale co má průjem, tak už jsem mu ho nedala. Myslela jsem si, že by to mohlo být i z toho, ale i po vysazení mléka stále průjmuje.
Kocour je stále stejně aktivní, dostatečně pije, hraje si... Jen stále ten průjem.
Dostal "dietku" vařené kuřecí s rýží, po které mi 2x zvracel. Takže jsem přestala dávat i to a má pouze granulky a dostatek tekutin.
U veterináře jsem byla už 12.8. kvůli tomu, že kotě je z útulku a chtěla jsem mít jistotu, že je vše v pořádku a zrovna jsem ho informovala ohledně průjmu. Vet mi řekl, že to může mít více příčin (od změny prostředí / stravy, po bakterie, atd) a více mi k tomu neřekl.
Zkusila jsem už podávat i černé uhlí (1 tbl/1den - dva dny) - stolice trochu zhoustla, ale další dny bez uhlí jsme se vrátili opět k průjmu.
Jak píšu, kocour je stále aktivní, hravý, chuť k jídlu má...ale stolice je kašovitá, světle hnědá až oranžová a hrozně páchne (vím, že stolice nemá mít vůni fialek, ale stejně... )
Odčervený je jak v útulku (podle toho co paní říkala), ale i pro jistotu ještě u veta dostal pastu (12.8.).
U veterináře jsme byli i včera (13.9.) a byl odebrán stěr z rekta. Čekáme na výsledky kultivace a podle toho popřípadě ATB léčba.
Ale....Ted jsem našla na koberci červíka. Asi 5mm dlouhý, trochu buclatý, širší na koncích těla. Myslíte, že je možné, že je to z kocoura? I přesto, že je odčervený? Popř. co myslíte, že to mohlo být za parazita? Odhalí to stěr z rekta na mikrobiologii?
PLUS dodávám - na váze kocour přibral, nehubne
Prosím o rady... Sad[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: Re: Neustálý průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2016 15:08:19
Odpovědět s citátem

MisHa3_a napsal:
Dobrý večer, ráda bych se zeptala, zda nemáte nějakou radu...
Mám doma kocourka dva měsíce - když jsem si ho brala, tak mu byly dva měsíce. Smile
Problém je, že když přišel k nám, stolice byla normální, formovaná. Asi po týdnu začal s průjmy, které trvají do teď. Původně baštil krmivo od Whiskas - jak granule, tak vlhké žrádlo.
U mě krmivo dostává granulky Perfect Fit Junior a 2-3x denně dávku vlhkého krmiva a to Felix Junior (max 1 kapsička / den) a nebo konzerva ONTARIO junior. Mléko jsem dávala od Cattesy specialní kočičí (snížený obsah laktozy) , ale co má průjem, tak už jsem mu ho nedala. Myslela jsem si, že by to mohlo být i z toho, ale i po vysazení mléka stále průjmuje.
Kocour je stále stejně aktivní, dostatečně pije, hraje si... Jen stále ten průjem.
Dostal "dietku" vařené kuřecí s rýží, po které mi 2x zvracel. Takže jsem přestala dávat i to a má pouze granulky a dostatek tekutin.
U veterináře jsem byla už 12.8. kvůli tomu, že kotě je z útulku a chtěla jsem mít jistotu, že je vše v pořádku a zrovna jsem ho informovala ohledně průjmu. Vet mi řekl, že to může mít více příčin (od změny prostředí / stravy, po bakterie, atd) a více mi k tomu neřekl.
Zkusila jsem už podávat i černé uhlí (1 tbl/1den - dva dny) - stolice trochu zhoustla, ale další dny bez uhlí jsme se vrátili opět k průjmu.
Jak píšu, kocour je stále aktivní, hravý, chuť k jídlu má...ale stolice je kašovitá, světle hnědá až oranžová a hrozně páchne (vím, že stolice nemá mít vůni fialek, ale stejně... )
Odčervený je jak v útulku (podle toho co paní říkala), ale i pro jistotu ještě u veta dostal pastu (12.8.).
U veterináře jsme byli i včera (13.9.) a byl odebrán stěr z rekta. Čekáme na výsledky kultivace a podle toho popřípadě ATB léčba.
Ale....Ted jsem našla na koberci červíka. Asi 5mm dlouhý, trochu buclatý, širší na koncích těla. Myslíte, že je možné, že je to z kocoura? I přesto, že je odčervený? Popř. co myslíte, že to mohlo být za parazita? Odhalí to stěr z rekta na mikrobiologii?
PLUS dodávám - na váze kocour přibral, nehubne
Prosím o rady... Sad[/b]


Dobrý den,
já tedy nevím, co by to mohlo být, myslím, že je správný počkat na výsledky stěru, ale napadlo mě, co zkusit nějaký probiotika? (Od Energy nebo Joalis nebo další, který vygooglíte). Myslím, že tímhle byste nemusela nic zkazit.
Jinak je tu veterinární poradna, možná víc hlav, víc ví:
http://www.modrykocour.cz/rady/veterinarni-poradna

Ať se to zlepší a dejte vědět.
M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2016 11:15:44
Odpovědět s citátem

okamžitě změňte kočce granule,žádné kapsy nanejvýš syrové přemražené hovězí,nedávejte ani kuřecí,může mít na něj alergii(teď se to stává dost často,že mají kočky i psi alergii na kuřecí maso)Na uklidnění střev a žaludku kupte pastu PROBICAN mají jí v každém zverimexu a objednejte granule TROVET -králík s rýží pro kočky a uvidíte do týdne to bude lepší.Protože když začnete chodit k veterináři,budou do kočky cpát neustále antibiotika a výsledek žádný.Antibiotika bych zkusila jednou ale k tomu hlavně změna stravy!Vím o čem mluvím,co já si zkusila s mojí kočkou,kterou léčili na všechno možné a nako nec mě to stálo 8 tisís a výsledek žádný.Musela jsem si to najít na netu ,že je alergická na kuřecí a jehněčí.když se mu úspěšně vyhýbáme,je to zdravá kočička.Ale běda,když zkusím nový vzorek granulí,kde by nemělo být kuřecí ale je tam jen kuřecí tuk,už průjmujeme o sto šest i zvrací.Zkuste i tuto variantu.Na granule TROVET nedám dopustit,mluvila jsem i zástupcem pro českou republiku,který mi radil...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MisHa3_a



Založen: 14.09.2016
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2016 19:22:38
Odpovědět s citátem

Tak zatím čekáme na výsledky těch stěrů Smile zhoršení stavu není, kocour je teď jen na granulích a vesele baští, dost pije a pěkně si hraje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MisHa3_a



Založen: 14.09.2016
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2016 17:20:02
Odpovědět s citátem

VÝSLEDKY STĚRŮ:
vzorek je pozitivní na Escherichia coli var. haemolytica...na salmonellu negativní a nic jiného tam nepíšou. Citlivé je to na 3 druhy ATB.
Máte s tím někdo zkušenost? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MisHa3_a



Založen: 14.09.2016
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2016 17:00:55
Odpovědět s citátem

Tak u veterináře jsme byli minulý čtvrtek Smile dostal tabletky (asi atb??) které má mít 1/2 tablety 2x denně + dostal injekci a dvě dávky odčervení.
Uvidíme co bude dál... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Stenla



Založen: 05.10.2016
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2016 11:58:44
Odpovědět s citátem

MisHa3_a napsal:
Tak u veterináře jsme byli minulý čtvrtek Smile dostal tabletky (asi atb??) které má mít 1/2 tablety 2x denně + dostal injekci a dvě dávky odčervení.
Uvidíme co bude dál... Smile


Mali sme podobnz problem. Skusili sme antibiotika a probiotika a po krvnzch testoch sa yioistilo ye sa kocurikovi netvori traviaci enyzm. Teray mu podavame 2x denne Pankreolan, ale yatim nepomohlo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MisHa3_a



Založen: 14.09.2016
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2016 11:29:10
Odpovědět s citátem

Tak...10 dní Damienek baštil 2x denně 1/2 Noroclavu 50....Průjem stále.
Strava granule Applaws Kitten, konzerva Bozita a Cosma....
Odčervení před 14 dny a další dávku tento týden ve čtvrtek...Já už nevím jak si ty jeho střívka umoudřit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nikča



Založen: 26.06.2016
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2016 14:04:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
zkuste granule Taste of the Wild - Rocky Mountain Feline prý obsahují složku pro lepší trávení.Naše kočky také měli obě po granulkách Applaws průjem a nyní jsou bobánky předpisové.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 10. 2016 20:20:58
Odpovědět s citátem

Nevím, ale osobně si myslím, že při tak dlouhodobém průjmu měl doktor nasadit veterinární dietu a nesměla byste ničím přilepšovat. Vydržet minimálně měsíc, aby se střeva vzpamatovala. Držím palce, také jsme bojovali.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2016 8:34:47
Odpovědět s citátem

Bolo by fajn nasadiť atb na chronickú hnačku a dať do poriadku trávenie.
Podobný problém sme mali raz dávno, ked sme kúpili kocúra od "chovateľa" - kocúr bol už dospelý a po príchode k nám hnačkoval takmer non stop. Vet mu predpísal atb na chronickú hnačku, pichol inj na žalúdok a nasadili sme probiotiká.
Tie však stolicu nezhustili, skôr by som povedala, že ju zmäkčili ešte viac.
Po rade iného veta vyskúšať Citroenzymix, sa vec snáď behom týždňa krásne upravila, kocúr začal priberať na váhe.
Behom mesiaca bolo vidieť jasné zlepšenie aj stavu srsti.
dávkovali sme 2 ml denne priamo do papulky . Doteraz na Citroenzymix nedám dopustiť a raz za pol roka ho nasadím komplet všetkým aspon na týždeň - dva.
Pojem hnačka u nás nepoznáme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (25x)
3
Britská krátkosrstá kočka (23x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top