Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

FIP a přenos na další kočku

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
JanaK93



Založen: 10.10.2016
Příspěvky: 4

Předmět: FIP a přenos na další kočku
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2016 19:18:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den, obracím se na vás pro radu.
Před dvěma týdny jsme si vzali dva kocourky z útulku. Avšak po necelých 10ti dnech byl staršímu kocourkovi (6M) diagnostikován FIP. Kocourka si útulek vzal zpátky na léčení (avšak obávám se nejhoršího). Nám zbyl druhý kocourek (3M). Ráda bych se zeptala, jaké máte "zkušenosti" s přenosem FIPu na další kočku.
Samozřejmě jsem se dočetla, že není dodnes přesně určeno, jak se FIP přenáší. Každopádně mám teď hrozný strach. Kočič poslední dva dny jen polehává, moc si nehraje (ne tak jako dříve). Ale apetit má pořád skvělý, přibral na váze, srst má také dobrou, zkrátka a dobře, zatím žádné příznaky nepozoruji, kromě menší aktivity a mňoukání, když jej člověk bere do náruče (což dříve nedělal). Nemůžu si pomoci, pořád ho sleduji a hodnotím, jak se chová.
Dočetla jsem se, že je dobré vše vydezinfikovat (což nám třeba vet vůbec neporadil, i když je to asi samozřejmost). Máte prosím nějaké další rady? Ve středu se chystáme k vetovi. nejen kvůli prohlídce, ale i proto, že kočič měl operovanou tlapku. S tím také souvisí, že FIP postihuje mimojiné i kočky po operacích a v rekonvalescenci..

Pořád si říkám, že snad nebudeme mít takovou smůlu, aby nám FIP postihl oba kocourky.
Předem děkuji za vaše rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2016 20:13:34
Odpovědět s citátem

Dobrý den, já myslím, že stresovat se je asi zbytečné, i když bych se tak choval taky a moc to chápu. Bojím se, že to asi stejně moc neovlivníte, akorát se pak i kocourek může chovat jinak - čistě ze stresu a obav, chtě nechtě to na něj přenesete.

Co se týká přenosu, myslím, že nemocná kočka by neměla být nakažlivá. A koronaviry se mohou vyskytnout i u kočky, u které nemoc nikdy nepropukne. Proč a kdy nemoc propukne se asi ještě moc neví, i když trochu naděje tady do budoucna asi je: http://www.modrykocour.cz/kockocteni/zajimavosti/podle-vedcu-uz-nemusi-byt-fip-pro-kocky-rozsudkem-smrti

O FIP je tady toho hodně, zkuste použít hledání: http://www.modrykocour.cz/hledani?q=p%C5%99enos%20fip

Moc držím palce, aby byl kocourek v pořádku. Dejte vědět.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanaK93



Založen: 10.10.2016
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2016 15:24:51
Odpovědět s citátem

Mockrát Vám děkuji za odpověď a uklidnění. S kocourkem jsme dneska byli na veterině kvůli operované pacičce, tu má v pořádku, ale měl teplotu. Byla mu odebrána krev a dostal léky, v pátek se dozvíme výsledky testů. Doufám, že to bude v pohodě. Kocourek má pořád chuť k jídlu, tak se utěšuji tím, že to nebude nic vážného Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2016 15:34:15
Odpovědět s citátem

JanaK93 napsal:
Mockrát Vám děkuji za odpověď a uklidnění. S kocourkem jsme dneska byli na veterině kvůli operované pacičce, tu má v pořádku, ale měl teplotu. Byla mu odebrána krev a dostal léky, v pátek se dozvíme výsledky testů. Doufám, že to bude v pohodě. Kocourek má pořád chuť k jídlu, tak se utěšuji tím, že to nebude nic vážného Smile.


I já vám držím palce, ať výsledky dopadnou co nejlépe a dejte nám vědět.
Hodně štěstí!

M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaK93



Založen: 10.10.2016
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2016 18:13:20
Odpovědět s citátem

Tak kocourek něco v krvi zřejmě má. Vet k tomu řekl jen, že "na FIPku to zatim nevypadá". Tak to mě moc neuklidnilo.Dali nám antibiotika (Vetoquinol) na 10 dní a v pátek zas na kontrolu. Kočič je docela v pohodě, stále s chutí jí. Má docela velké bříško, což mě docela zneklidňuje, ale vet ho viděl, tak si říkám, že to musí být v pohodě. Nemáte zkušenosti s touto (ne)diagnozou?
Děkuji Vám za vaše reakce Smile.

Janča a Luciáš

gwen napsal:
JanaK93 napsal:
Mockrát Vám děkuji za odpověď a uklidnění. S kocourkem jsme dneska byli na veterině kvůli operované pacičce, tu má v pořádku, ale měl teplotu. Byla mu odebrána krev a dostal léky, v pátek se dozvíme výsledky testů. Doufám, že to bude v pohodě. Kocourek má pořád chuť k jídlu, tak se utěšuji tím, že to nebude nic vážného Smile.


I já vám držím palce, ať výsledky dopadnou co nejlépe a dejte nám vědět.
Hodně štěstí!

M.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaK93



Založen: 10.10.2016
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2016 11:18:37
Odpovědět s citátem

Tak se stalo, čeho jsme se obávali, menší kocourek má taky FIP, který chytil od staršího kocourka. Paradoxem je, že prcek má pořád chuť k jídlu, a je docela aktivní. Proto jsme se rozhodli, že ho necháme pěkně dožít a zatím ho nedáme uspat (jak si někteří mysleli). Jen se pořád sama sebe ptám, kolik tekutiny v bříšku jeho tělíčko zvládne? Konečně jsme vyřešili zácpu, kterou měl, teď zas pro změnu začíná kašlat a teče mu z nosu. Nemáte, prosím, nějakou radu?
Děkuji,
Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2016 12:58:33
Odpovědět s citátem

Když to čtu co se vám stalo,je mi z toho smutně.Nedovedu si to představit.Sama mám dvě kočky.Pokud je kocourek "relativně " v pořádku,nechala bych ho.Třeba se mu ta nemoc nerozvine.Pokud má chřipku,kupte mu v lékárně imunoglukan-sirup,je výborný na imunitu ,používají ho děti ale kočkaři taky a já s tím mám výborné zkušenosti,když moje kočky měly chřipku.Dává se kočce jedna kávová lžička denně.Moje kočky na tento sirup stojí frontu a jí ho dobrovolně ze lžičky jak jim chutná.není tam cukr.Dále kupte tabletky zase v lékárně chlorella,(moje kočky to mají jako pochoutku)jsou to mořské řasy s vitamínama(také nám hodně pomohly na podporu imunity...Možná nějaká probiotika,když měl kocourek zácpu.Asi nejlépe Probican,je v každém zverimexu.Přeji hodně štěstí!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (30x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)
4
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top