Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koťátko po odčervení nebaští a občas zvrací

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Koťátko po odčervení nebaští a občas zvrací
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2016 15:00:27
Odpovědět s citátem

Dobrý den, od středy mám doma malé koťátko(cca 2,5-3 měsíce). Ve středu jak jsem ho donesla domů, tak baštilo jako o závod, vařená kuřecí prsa, kotěcí paštiku. Na večer jsem mu dala půl tabletky Canivermu. Druhý den ráno kočička už nepapala, k jídlu ani nešla, jen polehávala. Na záchůdek chodí a hovínka má pěkná, průjem není. Zkusila jsem ji nakrmit, něco jsem do ní dostala, ale strašně málo. V pátek začala zvracet a tak jsme jeli na veterinu. Tam dostala kapačku, ATB a injekci proti zvracení. Snědla tam dokonce dost paštiky od puriny na žaludeční problémy. Myslela jsem, že už bude dobře. Dnes jsme byli zase na vet, opět kapačka, injekce ATB a proti zvracení. Po příjezdu domů, kočička opět nepapá, něco jsem do ní opět dostala, ale asi za pár hodin vše vyzvracela. Zítra musíme znovu na vet. Poradíte co by to mohlo být? Na veterině mi říkali, že je to tím odčervením, že ta tabletka je pro koťátko příliš silná. Co jí mám zkusit dát najíst aby nezvracela? Moc děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2016 10:35:06
Odpovědět s citátem

Pokud si pamatuji, s koťaty jsem si užil i tyhle problémy. Tehdy jsem dával vařené kuřecí, asi trochu rýže, prostě totální dieta. Vaše kotě je ještě hodně malé, takže musíte najít také krmivo, co mu bude vyhovovat. Někdy je vodítkem, co jedlo předtím, než jste si ho vzala. Zkuste u toho chvíli zůstat a až postupně přimíchávat něco jiného.
Jinak samozřejmě platí, že zvracení u malého kotěte je vzhledem k jeho velikosti problém, takže to chce opravdu včas na veterinu, kdyby se to nelepšilo.
Držím palce, ať se to srovná.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2016 14:13:56
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Pokud si pamatuji, s koťaty jsem si užil i tyhle problémy. Tehdy jsem dával vařené kuřecí, asi trochu rýže, prostě totální dieta. Vaše kotě je ještě hodně malé, takže musíte najít také krmivo, co mu bude vyhovovat. Někdy je vodítkem, co jedlo předtím, než jste si ho vzala. Zkuste u toho chvíli zůstat a až postupně přimíchávat něco jiného.
Jinak samozřejmě platí, že zvracení u malého kotěte je vzhledem k jeho velikosti problém, takže to chce opravdu včas na veterinu, kdyby se to nelepšilo.
Držím palce, ať se to srovná.


Dobrý den, děkuji za odpověď. Víte, nevím co všechno má koťátko za sebou. Přinesl mi ho soused s tím, jestli to není moje kočička. Já že není, své mám doma a černé koťátko nemám. Chtěla jsem, aby si ho soused nechal, ale on že ne. No nakonec mi ho hodil přes plot a bylo u nás. Vzala jsem ho domů, je zatím v koupelně, mám celkem 16 kočiček, z toho jsou 4 koťata z léta a z podzimu. S žádným nebyly takové problémy, sice byl sem tam průjem, nějaké to začervení také bylo, zvracení také, ale vše se pak srovnalo. Tohle koťátko první den baštilo jako o závod, večer jsem ho odčervila a druhý den, jako když utne, nevzalo nic do pusenky tak jsem ho nakrmila, zatím nezvracelo. V pátek to začalo, ale to už jsme jeli raději na vet, byla kapačka, nějaká ATB a injekce proti zvracení. Včera opět veterina, vše se opakovalo, dnes zase veterina, změna ATB + ultrazvuk bříška a RTG. Na sonu pan doktor viděl, že má koťátko asi silný zánět střev, žádný pohyb střev, jak je prý běžné. Dostali jsme paštiku na podrážděná střeva, probiotickou pastu. Tak mu ji dávám i tu paštiku, přímu do pusenky. Zatím to nevyzvracelo, spinká. Já tohle nikdy u koťátka nezažila. Oni věděli, kam to koťátko měli hodit....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 12. 2016 19:03:51
Odpovědět s citátem

Myslím, že má nejlepší péči, jakou si mohlo přát. Tak opravdu držím palce, ať se to srovná. Dejte vědět!
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (60x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top