Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ušní svrab


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
wesulle



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 9

Předmět: Ušní svrab
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2011 13:18:10
Odpovědět s citátem

Ahoj kočkomilové, před cca 10 dny jsme si poprvé přivezli domů prcka a zjistili jsme, že má zasvrabená ouška. Byli jsme u veta (4.7.) a ten nám dal spot on Stronghold. Nakapali jsme na kůži mezi lopatky (6.7.) a nic. Ouška má špinavá furt a pořád si je škrabe. Nevím, jestli je máme něčím čistit nebo máme počkat, až se to pročistí samo nebo jít k vetovi. Chtěla bych se toho, co nejdříve zbavit už kvůli malé. Co vy na to? Čistit, nečistit? Olivový olej, ušní kapky? Teď v neděli jsme byli u našich, kteří mají její ségru číču, která měla taky ušní svrab a ti dostali od vetky kapičky a ob den čistí a ouška jsou krásně čistá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Milena



Založen: 09.01.2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha Lužiny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2011 14:50:08
Odpovědět s citátem

Stronghold určitě pomůže, ale "špína" se v uších drží dlouho. Já jsem opatrně čistila vatovou tyčinkou s dětským olejíčkem. Ale ne příliš často (tak 2x za týden) a hlavně opatrně. Jen aby se odstranila uvolněná špína.
_________________
Kryšpín & Elisha & Yorik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Ušní svrab
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2011 16:32:46
Odpovědět s citátem

wesulle napsal:
Ahoj kočkomilové, před cca 10 dny jsme si poprvé přivezli domů prcka a zjistili jsme, že má zasvrabená ouška. Byli jsme u veta (4.7.) a ten nám dal spot on Stronghold. Nakapali jsme na kůži mezi lopatky (6.7.) a nic. Ouška má špinavá furt a pořád si je škrabe. Nevím, jestli je máme něčím čistit nebo máme počkat, až se to pročistí samo nebo jít k vetovi. Chtěla bych se toho, co nejdříve zbavit už kvůli malé. Co vy na to? Čistit, nečistit? Olivový olej, ušní kapky? Teď v neděli jsme byli u našich, kteří mají její ségru číču, která měla taky ušní svrab a ti dostali od vetky kapičky a ob den čistí a ouška jsou krásně čistá.




Tím,že kotískovi nakapete Stronghold,proti svrabu se mu ouška nevyčistí:-).Kupte si v lékarně ušní kapky,jsou určeny pro zvířátka,jmenují se OTIFREE(stojí asi 160kč),ty mu nakapejte do zvukovodu pořádně promněte za ouškama,ať se dostanou do vnitřního ucha.Kapky rozpustí ušní maz a kotísek to potřepáváním hlavy vyklepe,tyčinkou na čištění oušek mu potom vytřete špínu z boltců.Čistit se musí opatrně pohybem směrem ven,aby se špína nezatlačila do zvukovodu.Pořádné vyčištění trvá dlouho,musí se ty boltce čistit vícekrát.Kapky se kapou jednou za měsíc,ale já vždy po několika dnech si nalila trochu kapek do staré lžíce,tyčinku do nich namáčela a boltce vytírala.Než jsem nalezené kočce uši vyčistila trvalo to skoro měsíc,špína se vždy po několika dnech objevila znova.Tyhle kapky jsou dobré,používám je už roky,co mám kočky,jednou za měsíc jim uši vykapu a potom vyčistím.Otifree funguje také jako prevence proti svrabu.Nepříjemné je to,že jak kocouř kapky vytřepává a např.sedí na parapetu okna, tak to okno podle toho potom vypadá:-)))


BBMLM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wesulle



Založen: 01.07.2011
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2011 16:21:12
Odpovědět s citátem

Děkuji za tipy Smile Dnes jsme v lékárně koupili Otifree a v návodu je jednou týdně nakapat a promnout. Zoince se to moc nelíbilo, ale držela statečně. Tak teď jen si počkat na výsledek. Mám doma ještě kapičky od Beapharu. Nemáte s ním někdo zkušenost? Nabídli mi ho ve zverimexu a byl cenově na cca stejné úrovni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cruella



Založen: 02.06.2017
Příspěvky: 1

Předmět: Otifree
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2017 14:49:17
Odpovědět s citátem

Zdravím, nevíte jestli seženu Otifree i v zahraničí? Jaká je tam účinná látka at vím co říct v lékárně.
Připadá mi, ze ma nase kočka lehce špinavá ouska, tak abych ji tim neublizila, zdají se mi i teplé na koncích, trochu zarudle Sad veterinář tady stojí majlant, tak kdyby nekdo tušil co za kapky, či alternu... Děkuju za jakekoliv info
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2017 11:40:59
Odpovědět s citátem

S ušným svrabom by som napriek tomu, že dáte nejaký ten čistič a Stronghold, k veterinárovi určite aj tak išla. Môže mať vnútroný zápal, čo nič iné, ako antibiotiká, nevylieči. Takéto veci by som na babskom liečení nenechávala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top