Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zdravotní záležitosti


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Zdravotní záležitosti
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2006 13:23:57
Odpovědět s citátem

Blanka zaslala tento dotaz:

Ahoj,
Croni má stále problémy s pokožkou.
Na břiše a v ohbí nohou se objeví pupence (něco jako kopřivka), které si Croni neustálým olizováním zhorší až do krvava. Poté se objeví celé mokvavé plochy, které se vysuší a popraskají. Na postižené části pokožka znatelně ztmavne. V současné době má právě spodek těla zarudlý, vysušený a popraskaný.
Na veterině mi poradili vyzkoušet emulzi Excipial U pro zvlhčení a zvláčnění pokožky. Léčivou složkou je tam močovina, bohužel ale obsahuje i parfém. Po jeho použití sice zmizely zatvrdliny, bohužel se kůže začala loupat a je naopak ještě více vysušená. Proto teď nechávám Cronimu kůži volně dýchat, ničím nemažu a nechávám ho odpočinout.
Nevíte někdo, čím promastit kůži, aby to kočičákovi nevadilo a neucpávalo mu póry?
Napadla mě možnost nějakých přírodních léčivých prostředků. Našla jsem jeden přírodní čínský prostředek (kuličky na polykání), kde uvádějí toto:
"Kožní záněty s hnisáním. Pocity horka po ofouknutí.
Směs obsahující protizánětlivě působící byliny, jakož i byliny na úpravu metabolizmu a zažívání. Společným jmenovatelem je pročištění organizmu a povzbuzení imunity. TČM vysvětlení: Stav, pro který je směs určená se přirovnává k fouknutí do doutnajících uhlíků. V organizmu je skryté horko (z nevhodné stravy, emocí, nedoléčených infekcí), které se nějakým spouštěcím faktorem dostane na povrch."
Jaký máte na toto názor, dalo by se to využít nebo by to bylo spíše pro kočku škodlivé?
Blanka, Croni a Sebastianek


Ahoj,
ty kuličky mi připadají zajímavé a rozhodně bych je vyzkoušela. Přípravky čínské medicíny používám na sobě a fungují.
Řekla bych, že jakékoliv masti na přirodní bázi prodávané v lékárně by kočičákům neměly uškodit. Asi by bylo lepší spíše použít krém/mast hydratační, hojivou, třeba s výtažkem nějaké bylinky (heřmánek, měsíček...) raději než promastit.
_________________
Karolina


Naposledy upravil Karolina Leitnerova dne 23. 2. 2006 12:47:57, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: suchá kůže
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2006 12:10:12
Odpovědět s citátem

nejsem sice sfinxí fanda a chovatel, ale mám zkušenosti s péčí o citlivou přesušenou kůží- ani ne tak svojí, jako našich pacientů.Vícesložkové krémy často dráždí a nejlépe se osvědčilo obyčejné nesolené vepřové sádlo- výborně zvláčňuje, nealergizuje, a když se kočka olíže, rozhodně jí to nemůže způsobit potíže. Event. by se dal použít olivový olej. Oba tuky se využívají v kosmetice více, než se běžně ví a sádlo používají s oblibou např. onkologové na ošetřování kůže po ozařování, kdy je extrémně citlivá. Vyzkoušejte a dejte vědět.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2006 10:05:09
Odpovědět s citátem

Gemmo,

děkuji za odpověď.
Sádlo i olivový olej jsme již zkoušeli (na doporučení veterináře) dříve, bohužel nepomohlo ani jedno. Jsem ale vděčná za jakýkoli nápad od odborníka.

V současné době je stav Croniho: kůže na zádech je v pořádku, kůže na břiše je ztmavlá (do černa) místy s hojícími se rankami, které si dříve způsobil přehorlivým olizováním a okusováním. Dnes jsem ale koukala, že se mu opět začínají více vysušovat některá místa na břiše a na bocích, namazala jsem je tedy (pouze místně) Excipialem U.
Výrazně se zlepšil "psychický" stav kocourka - je více aktivní, hraje si konečně se Sebíkem, už se přehnaně nečistí.

Co mu dávám: ráno dostává protialergické kapky Zodac (5 kapek) a kapky na celkovou podporu Sangrim (10 kapek), večer dostává homeopatika. Ničím jsem ho nemazala (pouze dnes ráno místně tím Excipialem), koupu ho dle potřeby ve veterinárním šamponu Peroxyderm.

Šampon, který jsem měla před tím, už nepoužívám, i když byl určen přímo proti alergii a měl zklidňovat pokožku. Domnívám se, že dobře funguje na chlupatá zvířata (má na srsti vytvořit vrstvu, která se pak postupně dostává do pokožky), ale některým Sphynxům možná neprospívá (napadlo mě, že ta vrstva jim ucpává póry a pak se tvoří ona vyrážka).

Počkám ještě několik dní a pak zde popíšu další vývoj. Doufám, že to nebude jako dříve, kdy se stav zlepšil a pak následně zhoršil. Vždy to začíná ztmavnutím kůže (až skoro do černa) od břicha nahoru, pak uděláním pupenců, rozlízáním a rozkousáním, zmokváním (zánět kůže za přítomnosti zlatého stafylokoka na ++), vysušením a popraskáním. Pak následuje ono zlepšení, kdy se kůže sloupe, zesvětlá a pak zase ztmavnutí a znovu dokola....

Blanka, Croni a Sebastian
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Hypertrofická kardiomyopatie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2006 13:01:11
Odpovědět s citátem

Chtěla bych poradit případným zájemcům o koupi koťátka Sphynx, aby ve vlastním zájmu po chovateli žádali zprávu o kardiologickém vyšetření obou rodičů na HCM a smlouvu s genetickou garancí.
Tato geneticky podmíněná, neléčitelná srdeční choroba se v některých liniích vyskytuje a v rámci co nejefektivnějšího odstranění HCM ze Sphynx linií je testování a následné kroky k zamezení dalšího rozšiřování velmi důležité.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Croni - stav k 13. 3. 2006
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2006 16:21:33
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni,

v současné době se stav Croniho vyrážky opět zhoršil.
Do minulé středy bral kapky Zodac proti alergii a stav byl OK. Po zkušebním vysazení kapek se vyrážka opět objevila...

Netuším, z čeho by mohla alergie pocházet, už jsem změnila prací prášek, otestovala krmení, rostliny ještě nekvetou....

Doufám, že se časem stav zlepší, nerada bych, aby Croni bral celoživotně kapky...

Blanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: červen 2006
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2006 14:46:59
Odpovědět s citátem

V Croniho zdravotním stavu už máme, bohužel, zcela jasno Sad - diagnoza zní HCM

Zjistili jsme to tak, že počátkem dubna začal dávivě kašlat. Veterinářce se to nezdálo, udělala RTG plic, kde se ukázal otok na plicích. Následovalo EKG a sono. Vyšetření potvrdilo vrozenou srdeční chorobu (srdeční stěna je dvojnásobná oproti normálu)...

Croni bude po celý život brát léky na srdce. Nyní bere ještě léky na odvodnění, protože se otok objevil nejen na plicích, ale nakonec i končetinách a v tříslech.

Po prvním podání léků se ihned zmírnil kašel, v současné době už Croni nekašle. Otoky nohou postupně mizí. Je zajímavé, že se výrazně zlepšila i vyrážka. Je tedy pravděpodobné, že má spojitost právě s HCM a otoky.

Na radu Karolíny jsem si nechala léky na srdce překapslovat v lékárně, aby dávkování bylo přesné (denně dostává 1/8 malé tabletky, což se špatně rozděluje). Sice to něco stojí, ale mám jistotu, že dávám potřebné množství a i lépe se mi léky podávají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
magic-dream
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2006 18:48:46
Odpovědět s citátem

Moc mne lito. Crying or Very sad
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: červen 2006
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2006 20:14:03
Odpovědět s citátem

Držíme Croníkovi palce, ať bojuje a srdíčko ho moc netrápí.
Janča + Daník + Áďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nika623
Anonymní





Předmět: Croni
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2006 10:21:38
Odpovědět s citátem

Blanko, přeju hodně štěstí, ať se Croníček brzo zlepší a ať mu to vydrží. Držím vám všem palce Razz
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2006 11:01:15
Odpovědět s citátem

Croníkovi držíme palce i pacičky, hlavně ať srdíčko vydrží!
Nasazením léků by se měl stav stabilizovat a zhoršování zpomalit.
Bohužel se jedná o neléčitelnou srdeční vadu, léky jen zpomalí zhoršování a zmírní příznaky.
Dobrá zpráva je, že Winn Foundation shromažďuje finance a Washingtonská univerzita by měla začít pracovat na vývoji DNA testu pro detekci genu HCM u Sphynxů. Měla by také brzo započít práce na vypracování programu eliminace HCM ze Sphynx linií a vytvoření referenčních měření srdíček Sphynxů.
Doufejme že tohle bude průlom v diagnostice, detekci a eliminaci a krok vpřed k zamezení dalšího rozšiřování HCM u Sphynxů. Doufejme že co nejvíce chovatelů a majitelů poskytne podklady pro tyto výzkumy.
Všichni si přejeme, aby už nebylo více nemocných a mrtvých Sphynxíků a nešťastných majitelů.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pay
Anonymní





Předmět: Re: červen 2006
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2006 11:27:39
Odpovědět s citátem

Take je mi to moc lito,drzim palecky a budeme na Cronika myslet, aby se mel pokud mozno co nejlepe. Umim si predstavit, jake to je,kdyz mu musite kazdy den nutit leky,ale alespon ze se mu ulevilo. Payushka
Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Croníček
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2006 11:49:53
Odpovědět s citátem

CZ_Bee napsal:
V Croniho zdravotním stavu už máme, bohužel, zcela jasno Sad - diagnoza zní HCM

Zjistili jsme to tak, že počátkem dubna začal dávivě kašlat. Veterinářce se to nezdálo, udělala RTG plic, kde se ukázal otok na plicích. Následovalo EKG a sono. Vyšetření potvrdilo vrozenou srdeční chorobu (srdeční stěna je dvojnásobná oproti normálu)...

Croni bude po celý život brát léky na srdce. Nyní bere ještě léky na odvodnění, protože se otok objevil nejen na plicích, ale nakonec i končetinách a v tříslech.

Po prvním podání léků se ihned zmírnil kašel, v současné době už Croni nekašle. Otoky nohou postupně mizí. Je zajímavé, že se výrazně zlepšila i vyrážka. Je tedy pravděpodobné, že má spojitost právě s HCM a otoky.

Na radu Karolíny jsem si nechala léky na srdce překapslovat v lékárně, aby dávkování bylo přesné (denně dostává 1/8 malé tabletky, což se špatně rozděluje). Sice to něco stojí, ale mám jistotu, že dávám potřebné množství a i lépe se mi léky podávají.


Hezký den všem, musím se také přidat, sice pořádně nevím, nebo spíše nerozumím nemoci, o které píšete, že má váš mazlíček, ale je mi to moc líto, snad se to dá aleposň léky nějak ten stav stabilizovat. Při pomyšlení, že by mí kluci (Barmy) onemocněly a nebo umřeli, tak bych to asi psychicky nezvládla. Obdivuji Vás a také držím palečky. Moc Vás zdravím
Lucie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2006 19:31:56
Odpovědět s citátem

Díky všem za podporu... Croník je naštěstí vzorný pacient - prášky polyká dobře...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2006 10:23:17
Odpovědět s citátem

Taky držíme Croníkovi palečky a pacičky, už si užil svoje a tak se to teď třeba zlepší, když už se ví co mu vlastně je. HCM není zrovna dobrá diagnoza, ale když bude Croni šťastný, tak to zvládne. On má výhodu, protože neví, že je nemocný a proto bude v pohodě užívat života, jako by se nechumelilo. Přejeme ať to štěstíčko trvá co nejdéle.
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Croni
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2006 14:58:18
Odpovědět s citátem

Blanko, škoda že nevíš, ze kterých rodičů Croni pochází. Jejich vyřazením z chovu by se dalo předejít tomu, aby bylo více tekhle nemocných kočičáků a smutných lidí. Držte se všichni!!!!
Karolina
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
magic-dream
Anonymní





Předmět: Croni
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2006 16:24:16
Odpovědět s citátem

Blanko,jak se máte?
Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2006 6:16:11
Odpovědět s citátem

Díky za optání, je to v rámci možností dobré...

Stav Croniho je stabilizovaný - bere stále Atenolol 1/8 denně a Furosemid na odvodnění. Při pokusu vysadit Furosemid se vrátil kašel a zvětšily otoky na zadních nohou a na břiše. Po jeho znovuzavedení kašel ihned zmizel...

A jak se mají Vaši kočkounci Question

B.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Ockovani
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2006 9:52:06
Odpovědět s citátem

Ahoj,
rada bych se zeptala proti cemu mam dat kocicku ockovat. Chci s ni jit na zahradku, ale jsou tam i zahradkove chlupate kocky.
Ven s ni chodim jen kdyz je opravdu teplo a na mista, kde zadna zvirata nejsou.
Mam v umyslu ji dat ockovat proti vztekline (co nejdrive) a casem vaham nad leukemii. Kocicka chodi na ksirkach, takze kdyz se nejaka zver blizi, tak ji capnu do naruce.
Poradte mi prosim nejake ockovani, abych do ni necpala zbytecnou chemii, ale aby ji to ochranilo.
Dekuji Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Ockovani
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2006 12:11:58
Odpovědět s citátem

Brio napsal:
Ahoj,
rada bych se zeptala proti cemu mam dat kocicku ockovat.


Jano, já doporučuji vakcinační protokol tak, jak je ve smlouvě. Vzteklina jasně, s ostatním počkat a FIP se u Sphynxů nedoporučuje.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: Ockovani
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2006 12:52:43
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Brio napsal:
Ahoj,
rada bych se zeptala proti cemu mam dat kocicku ockovat.


Jano, já doporučuji vakcinační protokol tak, jak je ve smlouvě. Vzteklina jasně, s ostatním počkat a FIP se u Sphynxů nedoporučuje.


Děkuji,

včera jsem byla s Brio na očkování proti vzteklině. Chvíli trucovala, ale už je v pohodě. I boulička už ji po tom zmizla.
Mějte se krásně.

Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2007 9:24:52
Odpovědět s citátem

Ahoj,

chtela bych se zeptat na par veci ohledne kastrace.

Pripada mi, ze se Brio jeste nemrouskala, a to ji je cerstvy rok. Nic zvlastniho na ni nepozorujeme, jen mozna trosku vic povida, ale nic jineho. Aktivni je porad stejne, zere stejne, hraje si.

Zaciname premyslet o kastraci a tak jsem se chtela zeptat na veci ohledne narkozy, jestli jsou nejake typy a ktery je vhodnejsi, setrnejsi. Co vsechno obnasi predoperacni vysetreni? Lepe vzit kocicku po zakroku na noc domu, aby nebyla ve stresu, nebo ji nechat u veterinare?
Mohou nastat nejake komplikace?

Dekuji.

Jana + Brio
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2007 13:59:15
Odpovědět s citátem

Tak ted jsem prisla od veterinare a dovedela jsem se, ze jsou dva typy narkoz, inhalacni a injekcni. Pri kastraci odebiraji bud vajecniky nebo vajecniky i delohu, to se pry rozhodnou az kdyz kocicaka otevrou a vidi jak to tam je. Krevni testy nejsou nutne, ale... a kocicku muzu vzit domu po zakroku, aby se mi probouzela doma, nebo ji necham probudit u veterinare.

Poradite mi nekdo jak na to mam jit a co bude pro Brio setrnejsi a lepsi?

Dekuji

Jana + Brio
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2007 15:45:27
Odpovědět s citátem

Co se týká přímo kastrace, tak jsem zástance toho, že když už má kočička otevřené bříško, tak vyjmout všechno včetně dělohy. Proč ji tam nechávat, když už stejně k ničemu není. Sice nemám Sphynxe, ale ohledně tohoto asi nebude rozdíl. Veterinář mi u naší Meguš taky říkal, že dělohu vyjímají v momentě, kdy na ní je nějaký nález, ale já jsem požádala, ať ji vyndají nález nenález, tady jsem Vám našla nějaké povídání: http://www.vet-centrum.cz/stodulky/index.php?menu=lekar&id=536 Co se týká narkózy, tak to je už věc u Sphynxů specifická, to asi bude lepší, když Vám poradí nějaký Sphynxař, který už má s narkózou zkušenosti. Všechny tři naše čičiny dostaly injekční samoprobouzecí narkózu, předoperační krevní testy jsme nedělali a všechny tři jsem nechala probouzet na veterině. Měla jsem obavy, že kdyby nastaly nějaké potíže při probouzení, nevěděla bych, co dělat, takhle byly pod odborným dohledem. Takže jsem všechny už přebírala sice omámené, ale probuzené. O rozdílu mezi injekční a inhalační narkózou jsem Vám našla tenhle odkaz: http://www.alavis.cz/veterinarni-poradna/rozdil-mezi-inhalacni-a-injekcni-narkozou/20050629121951/ Je to sice mířené na pejska, ale narkózy jsou tam rozepsány obecně.
Riziko komplikací je stejné, jako u kteréhokoliv jiného operačního zákroku. U nás se naštěstí žádné nevyskytly (ťuk ťuk ťuk).
Ať Vám to dobře dopadne!
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2007 18:39:44
Odpovědět s citátem

Moc děkuji za rady.

Jana + Brio




Kicki napsal:
Co se týká přímo kastrace, tak jsem zástance toho, že když už má kočička otevřené bříško, tak vyjmout všechno včetně dělohy. Proč ji tam nechávat, když už stejně k ničemu není. Sice nemám Sphynxe, ale ohledně tohoto asi nebude rozdíl. Veterinář mi u naší Meguš taky říkal, že dělohu vyjímají v momentě, kdy na ní je nějaký nález, ale já jsem požádala, ať ji vyndají nález nenález, tady jsem Vám našla nějaké povídání: http://www.vet-centrum.cz/stodulky/index.php?menu=lekar&id=536 Co se týká narkózy, tak to je už věc u Sphynxů specifická, to asi bude lepší, když Vám poradí nějaký Sphynxař, který už má s narkózou zkušenosti. Všechny tři naše čičiny dostaly injekční samoprobouzecí narkózu, předoperační krevní testy jsme nedělali a všechny tři jsem nechala probouzet na veterině. Měla jsem obavy, že kdyby nastaly nějaké potíže při probouzení, nevěděla bych, co dělat, takhle byly pod odborným dohledem. Takže jsem všechny už přebírala sice omámené, ale probuzené. O rozdílu mezi injekční a inhalační narkózou jsem Vám našla tenhle odkaz: http://www.alavis.cz/veterinarni-poradna/rozdil-mezi-inhalacni-a-injekcni-narkozou/20050629121951/ Je to sice mířené na pejska, ale narkózy jsou tam rozepsány obecně.
Riziko komplikací je stejné, jako u kteréhokoliv jiného operačního zákroku. U nás se naštěstí žádné nevyskytly (ťuk ťuk ťuk).
Ať Vám to dobře dopadne!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2007 22:03:53
Odpovědět s citátem

Za ta léta jsme už absolvovali řádku zákroků v narkóze a samozřejmě kastrací. Ve věku od 5 měsíčního kocourka, po 10ti letou kočku. Narkózy inhalační, injekční, probouzecí antisedativy i neprobouzecí. S vyndáním všeho nebo jen vaječníků. Klasické šití, šití stehem jaký se používá v plastické chirurgii i lepení kůže tkáňovým lepidlem. Jediné, s čím nemám zkušenosti, je podvázaný kocour. Vždy byly kuličky úplně vyjmuty. Musím říct, že až na kastraci naší Barmské Morgianky zhruba v necelém roce (teď je jí 12 let) po které se probouzení stalo dvoudenní noční můrou, jsem žádné komplikace nezažila. Snad jen jsem odpozorovala, že tak ve věku okolo 6 měsíce je kastrace a narkóza snášena lépe než u starší kočky. Zrovna včera jsme u pana doktora Černého kastrovali dvě kočičky, roční a sedmiletou. Ta malá se už brzy odpoledne úplně probudila, začala tady pobíhat, hrát si a zlobit, zatímco ta starší až do pozdního večera zůstala malátná a ještě celý dnešek prospala. Je pravdou, že dostala víc uspávací látky, protože se jí nechtělo usnout.

Jako narkóza se mi osvědčila dýchací, i když je dražší a vybavení k ní nemají všichni veterináři. Kočičky jsem vždy dostala už úplně probuzené, jako kdyby se nic nestalo. Takovou kastraci absolvovala Eliška, kůži jí pan doktor zalepil tkáňovým lepidlem a zotavila se opravdu velmi rychle. Cena kastrace ale byla na Pražske klinice temer 3 tisice.

Někteří kočičáci injekční narkózu zvládají hůře, probouzejí se pomalu, jsou ještě několik hodin malátní, většinou se počůrají a pozvrací. Je dobré pod ně dát papírovou miminkovskou plenku. Nepřipadá mi ale, že by Sphynxové reagovali na anestezii nebo kastraci jinak (hůře) než ostatní plemena.

Kocoury obvykle nechám po zákroku probudit antisedativem, kočičky nenechám probudit. Myslím, že je lepší, když po zákroku (který je u koček o něco náročnější tím, že se otevírá břišní dutina) jsou ještě pár hodin v klidu, v leže a hned neběhají.

Každý veterinář má své zvyklosti a metody. Je důležité, abyste k němu měli důvěru, pokud vám něco není jasné, nestyďte se zeptat a nechat si poradit. Je dobré, pokud to veterinář nedělá automaticky, poprosit o použití elektrické nahřívací dečky během operace. V narkóze nahatky bez ochranného kožíšku hodně prochladnou. Pozor ale na přehřátí nebo popáleniny. A s sebou je dobré na cestu domů mít malou deku na přikrytí a papírové utěrky nebo kapesníky na případně otření zvratků. A snažit se nechat operace na teplejší období (ale ne vedra) a né na zimu.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2007 9:47:53
Odpovědět s citátem

Děkuji za výklad, ale stejně mám takový pocit, jako kdybych to měla absolvovat já sama.

Když se na Brio kouknu tak mě jí je úplně líto. Ale uvědomuju si, jaké by mohlo mít nevykastrování případné následky.

Až načerpám trochu psychických sil, tak ji na tu kastraci půjdu objednat.

Jen jsem se ještě chtěla zeptat: teď jí byl rok a nezaznamenali jsme u ní žádné náznaky říje. Co jsem četla, tak už by to v podstatě měla mít za sebou a ona nic. Neřve, akorát si s námi povídá, hraje si, žere normálně jako vždy, prostě nic zvláštního. To je normální?
Nebo mají Sphynxové tichou neviditelnou říji? Laughing

Děkuji

Jana + Brio

Karolina Leitnerova napsal:
Za ta léta jsme už absolvovali řádku zákroků v narkóze a samozřejmě kastrací. Ve věku od 5 měsíčního kocourka, po 10ti letou kočku. Narkózy inhalační, injekční, probouzecí antisedativy i neprobouzecí. S vyndáním všeho nebo jen vaječníků. Klasické šití, šití stehem jaký se používá v plastické chirurgii i lepení kůže tkáňovým lepidlem. Jediné, s čím nemám zkušenosti, je podvázaný kocour. Vždy byly kuličky úplně vyjmuty. Musím říct, že až na kastraci naší Barmské Morgianky zhruba v necelém roce (teď je jí 12 let) po které se probouzení stalo dvoudenní noční můrou, jsem žádné komplikace nezažila. Snad jen jsem odpozorovala, že tak ve věku okolo 6 měsíce je kastrace a narkóza snášena lépe než u starší kočky. Zrovna včera jsme u pana doktora Černého kastrovali dvě kočičky, roční a sedmiletou. Ta malá se už brzy odpoledne úplně probudila, začala tady pobíhat, hrát si a zlobit, zatímco ta starší až do pozdního večera zůstala malátná a ještě celý dnešek prospala. Je pravdou, že dostala víc uspávací látky, protože se jí nechtělo usnout.

Jako narkóza se mi osvědčila dýchací, i když je dražší a vybavení k ní nemají všichni veterináři. Kočičky jsem vždy dostala už úplně probuzené, jako kdyby se nic nestalo. Takovou kastraci absolvovala Eliška, kůži jí pan doktor zalepil tkáňovým lepidlem a zotavila se opravdu velmi rychle. Cena kastrace ale byla na Pražske klinice temer 3 tisice.

Někteří kočičáci injekční narkózu zvládají hůře, probouzejí se pomalu, jsou ještě několik hodin malátní, většinou se počůrají a pozvrací. Je dobré pod ně dát papírovou miminkovskou plenku. Nepřipadá mi ale, že by Sphynxové reagovali na anestezii nebo kastraci jinak (hůře) než ostatní plemena.

Kocoury obvykle nechám po zákroku probudit antisedativem, kočičky nenechám probudit. Myslím, že je lepší, když po zákroku (který je u koček o něco náročnější tím, že se otevírá břišní dutina) jsou ještě pár hodin v klidu, v leže a hned neběhají.

Každý veterinář má své zvyklosti a metody. Je důležité, abyste k němu měli důvěru, pokud vám něco není jasné, nestyďte se zeptat a nechat si poradit. Je dobré, pokud to veterinář nedělá automaticky, poprosit o použití elektrické nahřívací dečky během operace. V narkóze nahatky bez ochranného kožíšku hodně prochladnou. Pozor ale na přehřátí nebo popáleniny. A s sebou je dobré na cestu domů mít malou deku na přikrytí a papírové utěrky nebo kapesníky na případně otření zvratků. A snažit se nechat operace na teplejší období (ale ne vedra) a né na zimu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2007 11:59:20
Odpovědět s citátem

Brio napsal:
Jen jsem se ještě chtěla zeptat: teď jí byl rok a nezaznamenali jsme u ní žádné náznaky říje. Co jsem četla, tak už by to v podstatě měla mít za sebou a ona nic. Neřve, akorát si s námi povídá, hraje si, žere normálně jako vždy, prostě nic zvláštního. To je normální?
Nebo mají Sphynxové tichou neviditelnou říji? Laughing


Já to také vždy děsně prožívám, mám stažený žaludek a strach, aby vše proběhlo bez komplikací. Jsou to přeci jen naši miláčci a když s nimi něco je, trpím snad víc než oni. Crying or Very sad

Sexuální projevy, včetně doby jejich nástupu jsou u každé kočky individuální. Vidím to třeba na dvou sestrách, které tady mám. Jedna vříská o stošest, plazí se tu a druhá je tichounká a občas jen tak trochu nastavuje a je mazlivější. Tam kde s kočkou bydlí nekastrovaný kocour příjde většinou říje dříve a je silnější, protože se navzájem cítí a pohlavní touhy jsou tak více stimulovány. Když je kočička v domácnosti sama, říje často přicházejí později a mají jen mírný průběh, ale není to pravidlem.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Re: Kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 4. 2007 13:34:39
Odpovědět s citátem

Děkuji, jsem zas o říji a kastraci moudřejší.

Doufám, že jste v pohodě a máte se fajn a jste zdraví. Pošlu pár fotek.

Zdravíme všechny Vaše kočičí zlatíčka.

Jana + Brio



Karolina Leitnerova napsal:
Brio napsal:
Jen jsem se ještě chtěla zeptat: teď jí byl rok a nezaznamenali jsme u ní žádné náznaky říje. Co jsem četla, tak už by to v podstatě měla mít za sebou a ona nic. Neřve, akorát si s námi povídá, hraje si, žere normálně jako vždy, prostě nic zvláštního. To je normální?
Nebo mají Sphynxové tichou neviditelnou říji? Laughing


Já to také vždy děsně prožívám, mám stažený žaludek a strach, aby vše proběhlo bez komplikací. Jsou to přeci jen naši miláčci a když s nimi něco je, trpím snad víc než oni. Crying or Very sad

Sexuální projevy, včetně doby jejich nástupu jsou u každé kočky individuální. Vidím to třeba na dvou sestrách, které tady mám. Jedna vříská o stošest, plazí se tu a druhá je tichounká a občas jen tak trochu nastavuje a je mazlivější. Tam kde s kočkou bydlí nekastrovaný kocour příjde většinou říje dříve a je silnější, protože se navzájem cítí a pohlavní touhy jsou tak více stimulovány. Když je kočička v domácnosti sama, říje často přicházejí později a mají jen mírný průběh, ale není to pravidlem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Homeopatika
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2007 11:11:45
Odpovědět s citátem

Všechny Sphynxiky a jejich dvounožce moc zdravíme, mám takový malý dotaz ohledně homeopatie. Znám výbornou homeopatku ke které chodim a vím, že léčí při menších problémech i zvířata. Chtěla jsem se zeptat na Váš názor ohledně homeopatie, jestly s tím nemáte někdo zkušenost, děkuji. Smile
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 4. 2007 12:55:50
Odpovědět s citátem

Bylinky, homeopatie a alternativní medicína jsou metody kterým věřím a praktikuji je úspěšně na sobě i kočkách.

Kocour Damián měl selhání ledvin a doktor mu dával tak 2 roky. Zkusili jsme Francouzský lék od Boironu- taková sestava přímo na ledviny a po několika měsících potíže zmizely a kocour žil ještě dalších několik let, než ho skolil postvakcinační sarkom.

Používala jsem i kuličky na zmírnění říjí koček, ty fungovaly, ale značkovacího kocoura homeopatie nepřesvědčila a čůral o stošest dál a všude.

Blanka má, myslím, dobrou zkušenost s homeopatiky proti alergii.

Osvědčilo se mi u koček i bylinkářství.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top