Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zdravotní záležitosti


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2008 19:27:16
Odpovědět s citátem

Konečně máme průjem zvládnutý a vše je zase v normálu, aspoň co se této části vylučování týká. Ale co se mi fakt normální nezdá, je Adamovo močení. To bych potřebovala přece jen poradit-nezdá se mi úplně normální, jestli mám 5kg pytel steliva na jeden jediný den nebo pytel Asanu na 3 dny!!! Evil or Very Mad Nechala jsem mu udělat rozbor moče, neměl tam vcelku níc alarmujícího, ale přesto se mi zdá ta jeho spotřeba vody dovnitř i ven více než nadměrná. Co s tím mám dělat? Nejde jen o to, že to řádně leze do peněz, ale hlavně mám strach, abych něco nezanedbala a pak nebyl problém. Veterinář se s takovým močením (i pitím) u kočky ještě nesetkal a je z toho na rozpacích. Co mu mám nechat vyšetřit, abych měla jistotu, že nemá nějaký zdravotní problém, ale prostě "jen" víc pije a čůrá Rolling Eyes
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2008 20:14:49
Odpovědět s citátem

Pro Tatianu,

no zkusím se ti zeptat naší veterinářky na Foru ale nic neslibují,nenapadá mě nic čím by to mohla být snad jediné ještě čím krmíš?Zkusila bych asi změnit stravu,u mě také záleží co jím dám také podle toho pijou někdy vypijí dvě misky za den někdy ani půlku!!!!!!!!!!!!
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2008 22:37:21
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Pro Tatianu,

no zkusím se ti zeptat naší veterinářky na Foru ale nic neslibují,nenapadá mě nic čím by to mohla být snad jediné ještě čím krmíš?Zkusila bych asi změnit stravu,u mě také záleží co jím dám také podle toho pijou někdy vypijí dvě misky za den někdy ani půlku!!!!!!!!!!!!


K dispozici mají pořád podle chuti granulky (ProPlan Kitten) a 3x denně dávám buď kapsičku nebo maso, občas vařenou rybu. Na olíznutí jogurt, tvaroh, kočičí mlíčko (málokdy). Zatím jsem vyvypozorovala žádnou závislost množství čurání na skladbě krmení-navíc jídlo mají oba stejné. Claudí pije a čurá přiměřeně, zato Adam za celou smečku (od začátku, co ho máme).

Dneska jsem dala do WC Cat best oko plus, a skutečně to vypadá, že i nám to pár dní vydrží-zatím jsem v jásání opatrná, ale vypadá to slibně. Kdybych měla pytel 10l na 14 dní, byl by to obrovský úspěch. A hlavně nemusím xkrát denně běhat ven do popelnice, ale bobky házím do našeho WC a hrudky v pytlíku dávám do koše-a nesmrdí. Razz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2008 17:29:57
Odpovědět s citátem

No nevím jestli je to problém, napadá mě jen ještě zkusit třeba vyšetření na cukrovku, lidi co mají problém s cukrovkou taky víc pijí.
Co se týká spotřeby steliva a čůrání. Mám 4 kočky co chodí na wc doma, z toho jsou 3 sphynxové a jeden mainský mývalí kocour. Spotřebujeme za měsíc asi 30 kg steliva. Momentálně používám Zverlit, je sice dražší, ale hrudkuje tak báječně, že z něj opravdu vyndám jen bobíky a ty koblížky co načůrají. Ale sphynxové určitě čůrají víc než jiné kočky, je to zajisté tím jejich rychlejším metabolismem, víc jedí, víc pijí a tudíž i víc vylučují. Pokud doktor nic nenajde, tak zřejmě opravdu víc proplachuje své tělo a já si myslím, že je lepší utratit víc za stelivo než za veterináře, pokud kočičák pije málo a začne mít třeba močové kameny. Zkusím se ještě zeptat Karolíny L., má přece jen víc zkušeností.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2008 20:26:08
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
No nevím jestli je to problém, napadá mě jen ještě zkusit třeba vyšetření na cukrovku, lidi co mají problém s cukrovkou taky víc pijí.
Co se týká spotřeby steliva a čůrání. Mám 4 kočky co chodí na wc doma, z toho jsou 3 sphynxové a jeden mainský mývalí kocour. Spotřebujeme za měsíc asi 30 kg steliva. Momentálně používám Zverlit, je sice dražší, ale hrudkuje tak báječně, že z něj opravdu vyndám jen bobíky a ty koblížky co načůrají. Ale sphynxové určitě čůrají víc než jiné kočky, je to zajisté tím jejich rychlejším metabolismem, víc jedí, víc pijí a tudíž i víc vylučují. Pokud doktor nic nenajde, tak zřejmě opravdu víc proplachuje své tělo a já si myslím, že je lepší utratit víc za stelivo než za veterináře, pokud kočičák pije málo a začne mít třeba močové kameny. Zkusím se ještě zeptat Karolíny L., má přece jen víc zkušeností.


V moči nic nasvědčujícího na cukrovku neměl. To jsem mu dala vyšetřit. Tak to přestanu řešit. Holt máme nahatého uchcandíru Wink

Radko, já mám kocouře jen dva a tak mi 5kg steliva na den-1,5 dne, t.j. 75-150 kg za měsíc, přijde přece jen poněkud příliš Evil or Very Mad Snad bude pro nás řešení to Cat best oko plus, kdyby to bylo na týden-10 dní, byla by to pro mě úleva i finanční. Jinak s tou útratou stelivo versus veterinář souhlasím Laughing
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 7:17:10
Odpovědět s citátem

Radko, já mám kocouře jen dva a tak mi 5kg steliva na den-1,5 dne, t.j. 75-150 kg za měsíc, přijde přece jen poněkud příliš :l:[/quote]

Tatiano,muzu se jeste zeptat-to menite kazdy den komplet cely obsah WC? Ja mam kocicaky dva, sphynxka cura taky jednou tolik nez chlupac,ale vydrzi mi 1-2 5kg baleni na tyden, s tim,ze tam maji asi tak 5-7cm vrstvu,coz jim staci na normalni zahrabani (navic Ginger stejne zahrabavat ani neumi Smile )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 11:48:40
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Radko, já mám kocouře jen dva a tak mi 5kg steliva na den-1,5 dne, t.j. 75-150 kg za měsíc, přijde přece jen poněkud příliš :l:


Tatiano,muzu se jeste zeptat-to menite kazdy den komplet cely obsah WC? Ja mam kocicaky dva, sphynxka cura taky jednou tolik nez chlupac,ale vydrzi mi 1-2 5kg baleni na tyden, s tim,ze tam maji asi tak 5-7cm vrstvu,coz jim staci na normalni zahrabani (navic Ginger stejne zahrabavat ani neumi Smile )[/quote]

Nyní už v podstatě ano-když dám bentonitové stelivo, tak ten 5kg pytel je za jediný den v tahu, a to z toho doluju blátíčko, prostě čurá dle mého názoru nenormálně moc. Kdyžt vemu objem hrudky Claudíska, tak ten je tak 15x menší než od Adama. Po něm jsou v toaletě leckdy louže, protože se to ani nevsákne. Musím nechávat vysokou vrstvu-nasypu celý pytel a večer je tam 1cm vrstva. V neděli jsem dala nové stelivo-ten Cat best oko plus, dneska je úterý a já mám celý pytel vysypaný-a u tutoho sletliva se vyhazují skutečně jem ty krásné hrudky-tedy u nás hroudy Evil or Very Mad Prostě mi to přijde naprosto nenormální, nehledě k tomu, že takováto spotřeba skutečně leze do peněz - dát víc jak tisícovku měsíčně jen za stelivo, to je zvěrstvo (při pouhých 2 kočkách). Jestli tady radka psala, že má sphynxe 3+ dalšího kocouře a má spotřebu cca 30 kg, tak to já mám na týden při dvou kouscích.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 12:31:12
Odpovědět s citátem

Já jsem slyšela o nadměrném pití a močení v souvislosti se selháváním ledvin. Toto onemocnění je ale u koček velmi časté, tudíž předpokládám, že už ho veterinář vyloučil. Vyšetřoval vet. i krev?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 14:08:47
Odpovědět s citátem

Nadja napsal:
Já jsem slyšela o nadměrném pití a močení v souvislosti se selháváním ledvin. Toto onemocnění je ale u koček velmi časté, tudíž předpokládám, že už ho veterinář vyloučil. Vyšetřoval vet. i krev?


Ne. Krev mu nebrali. Domluvím to-musím ho nechat nějak komplexně vyšetřit.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: zvýšené močení
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 18:19:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den Tatjano,
ta zvýšená produkce moči a pití mi nepřipadají až tak úplně normální. Alespoň ne v tom množství, jaké popisujete. Říká se, že mají Sphynxové rychlejší metabolizmus, ale nepřipadá mi, že by to mělo mít s močením tak moc společného. Spíše myslím, že Sphynxové více pijí, protože se holou kůží víc potí a tak potřebují ztráty vody doplnit.

Močový trakt má v těle za úkol vylučovat odpadní látky a regulovat vodní hospodářství.
Když k tomu připojím ještě Adamův průjem...

Při průjmu, jak už jsem tu někde psala, se snaží tělo co nejrychleji vypudit z těla ven něco špatného. Tím, že stojice "projede" střevy rychle, voda se nestačí absorbovat a proto je stolice tekutá. Je možné, že má Adam nějakou chronickou střevní infekci, při které je v těle větší množství toxinů, které se pak musí močí z těla vyloučit. Chtělo by to problém vyřešit, je to na ledviny určitě nápor.

Chorob nebo poruch močového ústrojí je více, některé dědičné (např. PKD) Stálo by zato, zeptat se také chovatele, zda ví, jestli se v linii nekdy problémy tohoto rázu vyskytly. Pokud to ví/ bude otevřený.

Bez dalších vyšetření je to jen hádání, každopádně by to chtělo nějaké komplexnější vyšetření, nejen moči, ale i krve a stolice.

Je také možné, že Adámek začíná značkovat, nemusí hned nutně ostříkávat obydlí, ale někteří kocouři si chodí ucvrnkávat do záchoda. Moji kocouři neznačkují (klasické ochcávání nebo loužičkování), ale v záchodě mají mnohem více čůrání než holky.
Kolik mu teď je? Zaznamenáváte i další průvodní jevy dospívání?
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: zvýšené močení
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 0:14:14
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Dobrý den Tatjano,
ta zvýšená produkce moči a pití mi nepřipadají až tak úplně normální. Alespoň ne v tom množství, jaké popisujete. Říká se, že mají Sphynxové rychlejší metabolizmus, ale nepřipadá mi, že by to mělo mít s močením tak moc společného. Spíše myslím, že Sphynxové více pijí, protože se holou kůží víc potí a tak potřebují ztráty vody doplnit.

Močový trakt má v těle za úkol vylučovat odpadní látky a regulovat vodní hospodářství.
Když k tomu připojím ještě Adamův průjem...

Při průjmu, jak už jsem tu někde psala, se snaží tělo co nejrychleji vypudit z těla ven něco špatného. Tím, že stojice "projede" střevy rychle, voda se nestačí absorbovat a proto je stolice tekutá. Je možné, že má Adam nějakou chronickou střevní infekci, při které je v těle větší množství toxinů, které se pak musí močí z těla vyloučit. Chtělo by to problém vyřešit, je to na ledviny určitě nápor.

Chorob nebo poruch močového ústrojí je více, některé dědičné (např. PKD) Stálo by zato, zeptat se také chovatele, zda ví, jestli se v linii nekdy problémy tohoto rázu vyskytly. Pokud to ví/ bude otevřený.

Bez dalších vyšetření je to jen hádání, každopádně by to chtělo nějaké komplexnější vyšetření, nejen moči, ale i krve a stolice.

Je také možné, že Adámek začíná značkovat, nemusí hned nutně ostříkávat obydlí, ale někteří kocouři si chodí ucvrnkávat do záchoda. Moji kocouři neznačkují (klasické ochcávání nebo loužičkování), ale v záchodě mají mnohem více čůrání než holky.
Kolik mu teď je? Zaznamenáváte i další průvodní jevy dospívání?


Dobrý den, Karolíno,

průjem máme zvládnutý-třeba to bylo i tím stresem z "vetřelce"-už jsme naprosto v pohodě a opět Adam může baštit cokoliv a má ukázkové bobky (to bylo radosti, co vyvolal jeho normální bobek po delší době Razz ).

Vyčůral se mi teď minulý týden 2x mimo WC ( mám tam tác, takže do tácu, žádná katastrofa), ale to se mu nelíbil záchod naplněný Asanem, který byl dost promočený-to zvládl s prominutím prochcat pytel Asanu za 2 dny. Taky jsem si říkala, jestli to není počátek značkování, ale zřejmě ne. Když jsem WC vyčistila a naplnila novým stelivem-zde vychvalovaným Cat best oko plus-čurá opět vzorově tam, kde šikovný kocourek má. Stelivo jsem dávala v neděli ráno, no a ještě tam něco je, takže možná i týden s pytlem vydržíme. Confused Toto stelivo se i mě fakt dost líbí, ještě chci vyzkoušet to Cat best Natural Gold-už mám objednané.

Když srovnávám jeho a Claudískovo hrudky, je to šílený nepoměr-i když ten druhý je menší, stejně je to tak 15x větší hromada. Ve stolici neměl nic, v moči měl lehce zvýšené leukocyty (v době, kdy měl průjem), pH měl 6. Ještě se domluvím s vetkou na vyšetření krve. Ta jeho spotřeba vody je neskutečná, dovede pít několik dlouhých minut xkrát denně. Nejdřív jsem pro něj měla malou kočičí misku na vodu, pak jsem to vzdala-dávat mu extra, protože používá misku psí, kterou tak 2-3x denně doplňuju čerstvou vodou. Je u ní častěji než náš pes. Přitom jako základ jídla mají kocouři maso a kapsičky, granulky mají k dispozici pořád, ale dávají si je jako ňamku. Spotřebu jídla máme taky řádnou, za den zmizí i
30-40 dkg kvalitního masa v jejich žaludcích. To mají vždy, když se dostanu do Globusu a nakoupím tam kvalitní hovězí nebo koňské na guláš, tak ho snědí víc kocouři než my Wink

Kdyby nám pytel steliva byť za 180 Kč vydržel týden, tak bych to brala. Spotřeba 5kg bentonitového steliva DENNĚ je finančně ruinující Evil or Very Mad . Ale co, tohle není nejdůležitější. Nejdůležitější je, aby byl v pořádku, pokud budou všechna vyšetření negativní, tak to přestanu řešit a budu prostě mít řádně uchcaného kocouře. Jen doufám, že si od něj nevezme časem příklad i ten prcek Twisted Evil
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 11:51:56
Odpovědět s citátem

Mě takové nadměrné pití prostě nepřipadá normální. Pokud by tuto diskuzi sledoval pan doktor Černý a měl nějakou radu nebo poznámku, bylo by to určitě lepší, znát názor odborníka. Ještě se poptám na mezinárodním fóru, zda by někdo nevěděl, nebo neměl zkušenost.
Samozřejmě přeji Adámkovi jen zdraví, lepší je platit za stelivo než veterinu, jak už řekla Radka. Pro jistotu ale udělat další vyšetření.

Ledviny filtrují krev, další nemoci nebo infekce v těle mohou nepřímo způsobit jejich selhávání. Mezi nimi infekce v močových cestách, cukrovka, kočičí leukémie, srdeční onemocnění, hypertenze, FIP, vážné dentální problémy nebo infekce v tlamě...

Následující symptomy mohou poukazovat na problém ledvin:
- žízeň, nadměrný příjem vody a nadměrné močení
- snížená žízeň bez močení
- snížená chuť k jídlu
- zvracení nebo průjem
- viditelné změny na srsti (zvýšené línání, našedlý odstín) to asi u Sphynxů nepoznáme Confused
- úbytek váhy
- letargie
- boláky v tlamě
- zápach z tlamy
- bledý jazyk
- bolest v zádech (kočka se hrbí)
- krev v moči

to jen tak na okraj
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 12:00:25
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Mě takové nadměrné pití prostě nepřipadá normální. Pokud by tuto diskuzi sledoval pan doktor Černý a měl nějakou radu nebo poznámku, bylo by to určitě lepší, znát názor odborníka. Ještě se poptám na mezinárodním fóru, zda by někdo nevěděl, nebo neměl zkušenost.
Samozřejmě přeji Adámkovi jen zdraví, lepší je platit za stelivo než veterinu, jak už řekla Radka. Pro jistotu ale udělat další vyšetření.

Ledviny filtrují krev, další nemoci nebo infekce v těle mohou nepřímo způsobit jejich selhávání. Mezi nimi infekce v močových cestách, cukrovka, kočičí leukémie, srdeční onemocnění, hypertenze, FIP, vážné dentální problémy nebo infekce v tlamě...

Následující symptomy mohou poukazovat na problém ledvin:
- žízeň, nadměrný příjem vody a nadměrné močení
- snížená žízeň bez močení
- snížená chuť k jídlu
- zvracení nebo průjem
- viditelné změny na srsti (zvýšené línání, našedlý odstín) to asi u Sphynxů nepoznáme Confused
- úbytek váhy
- letargie
- boláky v tlamě
- zápach z tlamy
- bledý jazyk
- bolest v zádech (kočka se hrbí)
- krev v moči

to jen tak na okraj


No u toho našeho miláčka Adamíška z těch vyjmenovaných hrůz se jedná jen o to první-nadměrné pití a močení, nic jiného (naštěstí). Panu doktorovi Černému jsem si dovolila napsat, protože má sám sphynxe, tak uvidím, zda a co mi odpoví. Mí veterináři s tímto plemenem zkušenosti nemají, i když jinak hlavně paní (jsou to manželé veterináři) je na kočky i psy dost dobrá. Nechám mu udělat ještě krevní rozbor, a dál uvidíme.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 12:24:31
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
No u toho našeho miláčka Adamíška z těch vyjmenovaných hrůz se jedná jen o to první-nadměrné pití a močení, nic jiného (naštěstí). Panu doktorovi Černému jsem si dovolila napsat, protože má sám sphynxe, tak uvidím, zda a co mi odpoví. Mí veterináři s tímto plemenem zkušenosti nemají, i když jinak hlavně paní (jsou to manželé veterináři) je na kočky i psy dost dobrá. Nechám mu udělat ještě krevní rozbor, a dál uvidíme.


Napsala jsem ještě na mezinárodní Sphynx forum, jestli by někdo s takovým maxi pitím a čuráním neměl zkušenost. Uvidíme, co kdo a jestli někdo odpoví. Smile Dám vědět.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 13:40:09
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
tatiana napsal:
No u toho našeho miláčka Adamíška z těch vyjmenovaných hrůz se jedná jen o to první-nadměrné pití a močení, nic jiného (naštěstí). Panu doktorovi Černému jsem si dovolila napsat, protože má sám sphynxe, tak uvidím, zda a co mi odpoví. Mí veterináři s tímto plemenem zkušenosti nemají, i když jinak hlavně paní (jsou to manželé veterináři) je na kočky i psy dost dobrá. Nechám mu udělat ještě krevní rozbor, a dál uvidíme.


Napsala jsem ještě na mezinárodní Sphynx forum, jestli by někdo s takovým maxi pitím a čuráním neměl zkušenost. Uvidíme, co kdo a jestli někdo odpoví. Smile Dám vědět.


Díky, Karolíno.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 18:08:11
Odpovědět s citátem

Zatím jen pár příspěvků. Psala jsem i o hodnotách pH 6 a lehce zvýšených leukocytech. Vesměs názor je cukrovka. Jednou slinivka. Udělat sono ledvin na PKD.
Jedna chovatelka má Exotku, s podobným problémem. Dělali krev a moč, ale na nic významného nepřišli. Vet doporučil pravidelně kontrolovat funkci ledvina jater.
Další je jedna chovatelka se psem, který také pije jak duha a čurá...má cukrovku.
Pak píše chovatelka co zároveň pracuje 25let jako sestra na interně. Doporučila by metabolické vyšetření a komletní krevní rozbor.
Jen mi napadá, má to Adam od začátku, nebo začal problém až u Vás?
To je zatím vše, až bude zase něco nového, napíšu.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 19:04:10
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Zatím jen pár příspěvků. Psala jsem i o hodnotách pH 6 a lehce zvýšených leukocytech. Vesměs názor je cukrovka. Jednou slinivka. Udělat sono ledvin na PKD.
Jedna chovatelka má Exotku, s podobným problémem. Dělali krev a moč, ale na nic významného nepřišli. Vet doporučil pravidelně kontrolovat funkci ledvina jater.
Další je jedna chovatelka se psem, který také pije jak duha a čurá...má cukrovku.
Pak píše chovatelka co zároveň pracuje 25let jako sestra na interně. Doporučila by metabolické vyšetření a komletní krevní rozbor.
Jen mi napadá, má to Adam od začátku, nebo začal problém až u Vás?
To je zatím vše, až bude zase něco nového, napíšu.


Karolíno, díky moc.

Nechám mu udělat v Plzni na vet. klinice komplexní vyšetření. U nás na to nejsou vybaveni, sami mi to doporučili.

K Vaší otázce-on od začátku více jedl, více pil, více čural, více kadil, ale dokud byl menší, nepřišlo mi to až tak moc divné, obzvlášť když tady na fóru všichni říkali, že je to normální. Taky jsem měla pytel kočkolitu tak na týden, takže pohoda.

Ale poté, co jsme začali mít spotřebu pytel kočkolitu - toho z Plusu - nejdřív obden, pak už denně, to mi normální nepřichází. Teď máme Cat best oko plus od neděle rána, je středa večer, je tedy fakt, že tam ještě pořád něco je, možná do soboty-neděle vydržíme, takže je to určitý pokrok, ale jiným to vydrží měsíc až 6 neděl. Ono fakt nejde přímo o tu šílenou spotřebu, zatím na to mám, abych to mohla kupovat, ale zdá se mi to prostě patologické. Ponoří tlamku do misky s vodou a pije třeba 5 minut v kuse, a za chvíli přijde si přidat. Pak se jde vyčurat, objem hrudky pro ilustraci vydá tak za 2 velké naběračky-jedním vrzem to z WC lopatkou nevyndám. Někdy se stane, že to ani nestačí vsáknout a on do toho šlápne. A takovéto hroudy vyndavám tak 3-5x denně. Mezitím pár menších, normálních, jejichž autorem je taky on. Ten druhý kocourek má proti němu hrudky trpasličí. Přitom hlavní stravou je maso a kapsičky, takže po granulkách takovou žízeň mít nemůže. Taky hezky roste-je mu 8 měsíců a má bez pár deka 4 kg. Při chuti je pořád. Baští jako prokopnutý-od začátku, co ho máme. Průjem je zlikvidovaný, váhu, kterou při něm ztratil, dohnal a přidal si 20 dkg navrch, tak tohle je už naštěstí v pohodě. Jinak má projevy úplně normální.

O tom sonu na PKD jsem četla, že je průkazné až od 10ti měsíců, on má 8. Já se na to zeptám a uvidím.

Zatím díky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 20:57:43
Odpovědět s citátem

for Tatiana

Co mohu říci k Feliskovi, 10 měsíců, cca 4,1 kg a hroudu vyhazuji 3-4x denně velikosti menšího jablka. Jídlo převážně granule.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 23:50:00
Odpovědět s citátem

Komplexní laboratorní vyšetření moči je negativní. V pondělí s Adamem jedu do Plzně na odběr krve a komplexní krevní vyšetření s důrazem na cukrovku a onemocnění ledvin. Tak nám držte palečky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
R-Bastian



Založen: 19.01.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2008 12:03:13
Odpovědět s citátem

AHOJ Tatiano,my a určitě nebudeme jediní, Vám palečky držíme.
Smile Romča+Basty+Leon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 3. 2008 20:30:04
Odpovědět s citátem

R-Bastian napsal:
AHOJ Tatiano,my a určitě nebudeme jediní, Vám palečky držíme.
Smile Romča+Basty+Leon


Díky za podporu.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
DevilishLucy



Založen: 04.12.2007
Příspěvky: 125

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2008 13:39:23
Odpovědět s citátem

Ahoj tatiano tak co jak to vypadá s Adámkem a kladius už je zdravý jak dopadli ty testy? Lucka a Enží a brzičko Zyruška
_________________
DevilishLucy Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2008 22:21:26
Odpovědět s citátem

DevilishLucy napsal:
Ahoj tatiano tak co jak to vypadá s Adámkem a kladius už je zdravý jak dopadli ty testy? Lucka a Enží a brzičko Zyruška


U Adama pořád přesně diagnóza stanovená není, snad se to dozvím v pondělí. Claudík dostal zase ATB, zkoušeli jsme to bez nich, ale nelepšilo se to. Takže nic moc. Samé starosti Crying or Very sad Díky za optání.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2008 11:13:19
Odpovědět s citátem

Máme za sebou vyšetření na cukrovku a PKD-naštěstí obojí negativní. Sono nám doporučili zopakovat po 3-6 měsících. V moči měl zvýšené leukocyty, dostal Synolux a musím říct, že se to dost zlepšilo, už nechodí ani tolik pít, ani tolik čůrat. V neděli jsme byli celý den pryč, tak jsem docela s obavou přicházela domů, ale bylo to v pohodě. Použitý pouze záchůdek, nic jiného Wink , a i ten byl znečistěný přijatelně-to před pár dny by tam byla hladinka. Tak snad je to na dobré cestě. Ještě mu nechám udělat vyšetření krve, abych měla klid.

Oba kluci mi stále rýmujou a občas prskají, už to trvá trochu dlouho. Ale je to čiré, bez hnisu, ani nemají nic nalepeno kolem nosu a oči jsou čisté, tak nevím, co s tím. Oba berou Synolux, ale asi to na tohle nezabírá Evil or Very Mad Tak nevím...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: sloupnutý jazyk
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2008 10:19:36
Odpovědět s citátem

Všiml jsem si, že je Feldíkovi najednou nějak více cítit z tlamičky, tak jsem mu tam přes jeho statečný odpor koukl jestli nemá zubní kámen a zjistil jsem, že má začátek jazyku tak cca do 1cm jakoby úplně sloupnutý. Co se týká jiných věcí, rýmu nemá, nesliní, řádí úplně stejně, snad jen trošku míň žere, což se týká ale jen granulí. Prolezl jsem kočičí fóra a nemoci, ale na nic jsem nepřišel. Snad jen že by oblízl nějakou jedovatost, nic jiného mě nenapadá.

Netušíte někdo oč by mohlo jít?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: sloupnutý jazyk
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2008 13:22:13
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Všiml jsem si, že je Feldíkovi najednou nějak více cítit z tlamičky, tak jsem mu tam přes jeho statečný odpor koukl jestli nemá zubní kámen a zjistil jsem, že má začátek jazyku tak cca do 1cm jakoby úplně sloupnutý. Co se týká jiných věcí, rýmu nemá, nesliní, řádí úplně stejně, snad jen trošku míň žere, což se týká ale jen granulí. Prolezl jsem kočičí fóra a nemoci, ale na nic jsem nepřišel. Snad jen že by oblízl nějakou jedovatost, nic jiného mě nenapadá.

Netušíte někdo oč by mohlo jít?


Záleží, jak to přesně vypadá....Popálení, olíznutí zmíněné jedovatosti, mechanické poranění, nebo kalciviróza, při které se dělávají obvykle vřídky na jazyku a v tlamce....
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2008 16:29:53
Odpovědět s citátem

Vypadá to vyloženě jako sloupnutý či vyleptaný kus kůže z jazyku, ani při sebepodrobnějším zkoumání nikde žádné vřídky nejsou, prostě je fuč ta štětinatá kůžička na jazyku a je to červený, hlaďounký flíček o ploše cca 1cm.

Tak nevím, možná jsem odhalil pachatele. Vzpomněl jsem si, že nám nedávno Felisek spadl z okna do takového rozvětveného kaktusu, ze kterého když se poškodí vytéká bílé mléko. Kaktus šel sice hned z nebezpečného místa pryč, ale teď jsem se vrátil z květinářství, kde jsem si když mě to napadlo, zašel zjistit název, jedná se o "Euphorbia trigona" a na internetu jsem zjistil, že je to vytékající mléko prudce jedovaté a leptavé. Confused No nic, kaktus hned letí z domu, škoda že jsem na to nepřišel dřív, sice jsem při pořízení kočičáků zkoumal, zda nemáme doma jedovaté kytky, ale tahle mrcha v seznamu bohužel nebyla Sad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 3. 2008 18:33:01
Odpovědět s citátem

Tak je to už jasné, pro jistotu jsem byl na veterině a je to od toho kaktusu "Euphorbia trigona". Jak ho Felis poškodil, tak pak musel olíznout to jedovaté mléko. Takže pokud někdo máte tohohle neřáda doma, bacha na něj Evil or Very Mad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 9:07:31
Odpovědět s citátem

Euphorbia...hm, to je pryšec, všechny pryšce jsou jedovaté, tenhle se tváří jako kaktus, ale je to příbuzný "vánoční hvězdy"

já už nakupuju kytky tak, že nejdřív zajdu do květinářství, nějakou si vyhlédnu, pak několik hodin brouzdám po internetu, sbírám informace a pokud projde sítem, tak si ji zajdu koupit (nebo taky ne,páč už prodali poslední exemplář Laughing )...normoš pakoš Rolling Eyes Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 13:14:32
Odpovědět s citátem

Přesně tak, je to pryšec co se tváří jako kaktus, tohle by mě opravdu nenapadlo ani ve snu... Sad Tak snad to bude alespoň varováním pro ostatní.
Doufám že bude Felisek brzy v pořádku, dostal pár injekcí antibiotik a už i trochu baští.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top