Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rada k pořízení kočičky.


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
aneri



Založen: 23.03.2006
Příspěvky: 2

Předmět: Rada k pořízení kočičky.
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2006 8:40:22
Odpovědět s citátem

Moc Vás prosím o radu. Chci si pořídit koťátko, ale jedna známá mě od toho odrazuje pro výskyt valkého množství chlupů v bytě, pro zápach a poškozený nábytek. Zajímalo by mě, jaké s tím máte zkušenosti. Na koťátko se moc těším, ale po těch hrůzách co mi líčila jsem na rozpacích. Moc děkuji. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Rada k pořízení kočičky.
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2006 9:11:59
Odpovědět s citátem

aneri napsal:
Moc Vás prosím o radu. Chci si pořídit koťátko, ale jedna známá mě od toho odrazuje pro výskyt valkého množství chlupů v bytě, pro zápach a poškozený nábytek. Zajímalo by mě, jaké s tím máte zkušenosti. Na koťátko se moc těším, ale po těch hrůzách co mi líčila jsem na rozpacích. Moc děkuji. Razz


No hrůzy .... protože k pořízení koťátka se dá napsat román, ptejte se třeba postupně a určitě dostanete spoustu zajímavých informací a rad.

Takže vezmu to postupně ... chlupy v bytě ... je jasné, že se tomu neubráníte, kočka má chlupy (pokud si tedy zrovna nepořídíte sphynxe), nicméně není to nijak tragické a nemyslím, že by bylo zapotřebí luxovat třeba 2x denně ... na jaře třeba kočiny línají trochu víc, ale opět .. nevím osobně to nevidím nikterak tragicky ....

Ohledně zápachu ... je to většinou nesmysl ... pokud kočku nebo kocoura včas vykastrujete, tak ten největší pach - značkování, naprosto omezíte ... pak samozřejmě zápach ze záchůdků .... při pravidelném čištění a vybírání to také není větší problém ... při normálním větrání nikdo nepozná, že je v bytě kočka ...

Poškozený nábytek ... no kočky jsou hravé .... holt se musí počítat s poškrábaným stolem, skříňkou, u nás holt utrpěl gauč a křeslo ... při honičkách, někdy opravdu divokých se nedá zabránit tomu, aby kočina vytáhla drápky ...

Jde o to, jak moc člověk lpí na tom, aby všechno bylo tip top, nebo jestli snese nějakou odchylku od normálu ... na gauč a křeslo se dají dát potahy .... škrábance na skříních si člověk při nešikovnosti umí spáchat i sám .... zvíře je zvíře a s tím se musí počítat ... není možné ho zavřít do jedné místnosti nebo do klece, uvázat k topení .... přikázat - sedni a zůstaň .... takhle soužití se zvířetem nefunguje ....

Nemyslím, že by kočka byla nějaký extrémně smradlavý pelichající destruktor .... nejlepší by bylo zajít na návštěvu za nějakými kočkaři, abyste viděla, že kočiny umí víc dávat, než ničit ... Wink

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2006 9:48:20
Odpovědět s citátem

taky jsem měla obavy, ale za 7 měsíců co bydlíme u naší kočky- tak to opravdu někdy vypadá, od chvíle co vstoupila do našeho bytu, vzala to pevně do rukou- nic nezničila, nepočítám shozený květináč a jednu okousanou kytku, smrad u nás taky není a chlupy a vlasy padají i z lidí. Ta pozitiva rozhodně převažují a hlavně je veliká legrace! Takže bez obav!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Rada k pořízení kočičky.
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2006 10:45:34
Odpovědět s citátem

aneri napsal:
Moc Vás prosím o radu. Chci si pořídit koťátko, ale jedna známá mě od toho odrazuje pro výskyt valkého množství chlupů v bytě, pro zápach a poškozený nábytek. Zajímalo by mě, jaké s tím máte zkušenosti. Na koťátko se moc těším, ale po těch hrůzách co mi líčila jsem na rozpacích. Moc děkuji. Razz



No chlupům se nevyhnete,ale fakt to není taková katastrofa.
Nám kočky zezadu poškrábaly sedačku, ale jinak nezničily nic, už chodí na škrabadlo, zápach není, kočkoneznalé návštěvy vždy překvapeně konstatují: Ty máš dvě kočky? Jakto že nesmrdí?!?! Twisted Evil
Radost z nich: nekonečná.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
aneri



Založen: 23.03.2006
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Rada k pořízení kočičky.
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2006 12:15:30
Odpovědět s citátem

Moc Vám všem děkuji, ale opravdu mě vylekala. Já už se na toho drobečka strašně těším a nějaké ty nehody se dají přežít. Dalo mi dost práce přesvědčit manžela a představa jeho chlupatého obleku do práce ... Shocked Zatím pročítám všechny rady o péči a potřebách, aby mu u nás nic nescházelo. Nabídka věcí pro kočičky je strašně veliká, pro začátečníky je těžké se v nich orientovat a zvolit to pravé pro toho jeho drobečka. Ještě jednou Vám všem moc děkuji. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Rada k pořízení kočičky.
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2006 12:49:17
Odpovědět s citátem

aneri napsal:
Zatím pročítám všechny rady o péči a potřebách, aby mu u nás nic nescházelo. Nabídka věcí pro kočičky je strašně veliká, pro začátečníky je těžké se v nich orientovat a zvolit to pravé pro toho jeho drobečka. Ještě jednou Vám všem moc děkuji. Razz


Jak jsem psala už výše, jestli budete potřebovat s něčím poradit, klidně se ptejte ... ať už na typy záchůdků, přepravky, stelivo, krmení ... každý vám tu napíše svoje tipy a názory a určitě si z toho to "svoje" vyberete ...

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: rada k pořízení kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2006 22:02:06
Odpovědět s citátem

Začla bych tím, že bych se domluvila na návštěvě v několika chovných stanicích. Seriozní chovatel se nemá za co stydět a návštěvu vám umožní.Tam nejlépe posoudíte, jak to v kočičí domácnosti asi vypadá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Rada k pořízení kočičky.
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2006 22:28:32
Odpovědět s citátem

Dobry vecer,
ja mam sphynxe a chlupace, chlupy mam po byte az ted posledni mesic, protoze kocour meni srst, nez byla doba linani, nebyl nikde ani chloupek.Takze myslim,ze chlupy v byte jsou spis sezonni zalezitost.
Take se mi stava,ze se navstevy obcas podivi, ze to u me vubec nesmrdi Smile A take proc by melo? Kocka je cistotne zviratko. Kdyz po sobe svuj exkrement radne zahrabe a clovek jeji zachudek pravidelne cisti, nikdo nic neciti. Kdyz po sobe lidi splachujou,taky to u nich doma nepachne Smile
A co se destrukce nabytku tyka... odneslo to u nas zatim jen jedno stare kreslo,kde si chlupac rad brousi drapky,ac maji dve skrabadla, ktere taky pouzivaji. Nicmene me "trochu" potrhane kreslo nevadi a to je dulezite:-)
Treba budete mit stesti a vase cica si oblibi prave jen to skrabadlo,ktere ji prichystate a nabytek zustane nepovsimnut (i kdyz...tahle pravdepodobnost je asi spise mensi:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2006 17:43:35
Odpovědět s citátem

I já se přidám se zkušeností:
Žádný zápach u nás není cítit - jak již bylo napsáno, kočky jsou velmi čistotné a pokud se přihodí nějaká nehoda, většinou je způsobena nemocí či stresem kočičky.
S chlupama se u nás trochu potýkáme, protože jsem podcenili výcvik v česání v útlém dětství našich kočičích holek - nemají to vůbec rády a tak je vyčešem jen když už z nich chlupy lítají. Doporučuji hned pravidelně začít česat, aby si kočičák zvykl a nedopadli jste jako my, kdy česání je souboj, ze kterého většinou vyjde vítězně naše drahá chlupatá kamarádka.
A nábytek nám nezničily žádný - mají škrabadlo a na to jsme byli (na rozdíl od česání) od začátku důslední. Jak se kočička chystala škrábat někde mimo šrabadlo, hned byla přenesena na správné místo, pacičky přiloženy na sysalový sloupek. VELMI brzy pochopily.
Sdílení domácnosti s kočkou se není třeba bát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2006 18:33:17
Odpovědět s citátem

Aneri: Kdyby se s kočkami opravdu tak špatně žilo, byly by opravdu tak nepříjemné a destruktivní, jak Vám bylo předesíláno, asi je by je nechovalo toooolik lidí. Nebojte se soužití s kočkou, na vše časem přijdete, zeptáte se, když bude potřeba a jakmile si to své vytoužené kotátko pořídíte, už nebudete chtít měnit ...bude to jen radost Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: chlupy z kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2006 11:00:37
Odpovědět s citátem

Jen tak na okraj, u nás obavy z pelichání opravdu nepřicházely v úvahu. Manžel je zřejmě nějakým dědičným řízením osudu bohatě ochlupen a pelichá (i sezónně) více než náš kocour. Laughing (po kocouřovi nemusím aspoň pravidelně vyplachovat vanu a vybírat chuchvalce chlupů z pračky) a s tím smrádkem po velké straně je to při běžné hygieně fifty fifty.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2006 7:02:42
Odpovědět s citátem

gemma: Laughing pěkně napsáno.
Nevím proč si každý myslí, že když je v bytě kočka, tam to tam musí smrdět? U nás v baráku se mi diví sousedi, jak můžeme mít kočku? Jak už se to napsalo, když se pravidelně odklízejí bobky a hrudky z wc, tak nevím co by mělo na kočce smrdět? Samozřejmě nepočítám značkování. U známých co mají kočky jsem nikdy necítila žádný smrad a ani bych nepoznala že čičinu mají. Ale pes většinou cítit je, ale je zajímavé, že to si nikdo nemyslí - všichni důchodci v paneláku mají psa, ale hrozně se diví jak můžu mít doma kočku Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2006 15:08:24
Odpovědět s citátem

Verunko: Ano, to je fakt, kterého jsem si u mnohokráte všimla. Když jde o psa, lidi se nediví, jak ho můžete chovat v bytě, je opravdu cítit, ale když jde o kočku, mnozí se podiví. Kočky mají všeobecně "horší" pověst než psi Evil or Very Mad , aspoň tak to za ty roky, co kočky chovám cítím...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2006 6:44:16
Odpovědět s citátem

Pomněnka: já to začala pociťovat až teď, když bydlím v paneláku. Každej důchodce má psa, ale kočky nikdo nesnáší a povídají o nich, že smrdí. Jestli je to zažité díky kocouřímu značkování, nevím. Ale každopádně než něco plácnou, maj si to ověřit Confused.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Akira



Založen: 05.01.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Rada k pořízení kočičky.
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2006 12:12:20
Odpovědět s citátem

Určitě je dobré rozmyslet si jakou chcete kočičku. Co se týká čistokrevných, je spousta ras a podle toho se odvíjí i délka chlupů. co se týká domácí kočičky, koťátka často bývají zdarma a velmi pěkná, naučená na kočičí záchod a když jim pořídíte kvalitní škrabadlo, tak pravděpodobně ušetříte nábytek nájezdu. Smile
Z vlastní zkušenosti vím,že přemluvit kočku k používání škrabadla není snadné. Existují různé přípravky,které kočky přitahují, jednu takovou lahvičku mám doma. je to většinou spray. když jím postříkáte škrabadlo, kočička si ho určitš zamiluje. Smile) Sama mám doma roční kočku a teď jsme k ní pořídili tříměsíční společnici. Smile)

Určitě pokud kočičku chcete, nenechte se odradit řečmi od lidí,kteří netuší jaké to je mít číču doma. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 7:50:12
Odpovědět s citátem

Mě také spousta lidí odrazovala........že se mi bude houpat po záclonách, samej chlup budu a ten smrad!!!!!! Musím se tomu smát Razz . každá kočička je jiné povahy.......A také záleží hodně na tom jak si ji vychováte. na záclonách se mi nikdy kocourek nehoupal, chloupky jsou, ale minimálně...Pokud normáně vysáváte, vůbec to nepoznáte a když jo tak jsou takové kartáče který vám pomůže z černého chytlavého oblečení chloupek sundat........ Smrádek u nás jen tehdy když vynáším ze záchůdku hovínko ...A to je tak 1 minutu....Jinak většinou už koťátko na záchůdek umí velmi dobře a na škrabadlo taky.......Kočičky jsou moc chytré parkrát jí něco ukážete a ona to pochopí (někdy hold více krát Laughing ) Jinak Vám přeji hodně štěstí s novým členem rodiny a hodně hodně radosti!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2007 12:33:22
Odpovědět s citátem

Já si jedu pro kocourka asi za měsíc, ale také mě hodně odrazovali, ale nepovedlo se to. Hlavně moje teta, která sama kočku měla ale když otěhotněla tak ji nechala u sve mamky a teď by prý kočku nechtěla, jen kvuli dětem že můžou dostat různě nemoci a tak, prostě nechápu jak se mohla takhle změnit jen kvuli dětem. Určitě až budu plánovat rodinu, tak bych kocourka nedala pryč jen kvuli dětem, kocourek by si určitě zvykl a mimčo taky Smile
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2007 10:48:48
Odpovědět s citátem

Děti a kočky se jistě nevylučují! Pokud kočka neslouží dětem jako hračka a mají správné vedení, je to dobrý element v rodině, který děti naučí, jak se k jiným živým tvorům chovat a starat se o ně.
Nemoci - to je buď neznalost nebo výmluva.
Já z neznalosti dala jednou taky dospělou kočku pryč- k rodičům, když se mělo narodit malé, ale dnes vím, že to bylo zbytečné. Teď jsem si pořídila k dětem dvě kočičky. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2007 11:49:52
Odpovědět s citátem

Kdyby se s kočkami opravdu tak špatně žilo, byly by opravdu tak nepříjemné a destruktivní, jak Vám bylo předesíláno, asi je by je nechovalo toooolik lidí. Nebojte se soužití s kočkou, na vše časem přijdete, zeptáte se, když bude potřeba a jakmile si to své vytoužené kotátko pořídíte, už nebudete chtít měnit ...bude to jen radost Smile[/quote]

jak se kočky destruktivně chovají, když nejsme doma můžete vidět na naší nově instalované web. kameře - manžel je občas z práce hlídá, co vyvádí Laughing - takže pokud chcete nakouknout do kočičí domácnosti , zde je adresa http://web.quick.cz/bluetouch/aktuality.htm
Chlupy a manželův černý pracovní oblek - no toho bych se možná trochu bála, abych pravdu řekla - chlupy opravdu z koček padají i když ne nějak drasticky, tak na některé materiály a zvlášt ty černé se opradu chytají ! V tom případě doporučuji sphynxe , to je potom 100% domácnost a oblečení bez chlupů - i sphynxe můžete občas zahlédnout v akci - ale asi budete překvapená, že v domácnosti s osmi kočkami není povětšinu dne žádné eldorádo, ale spíš ospalý klid Laughing
Smrad - pokud budete uklízet a čistit pravidelně kočičí WC smrad nehrozí, horší je to se značkujícím kocourem, ale i to se dá zvládnout ovšem musí se vyvinout větší úklidové úsilí Laughing
Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2007 13:22:05
Odpovědět s citátem

Pomněnka napsal:
Děti a kočky se jistě nevylučují! Pokud kočka neslouží dětem jako hračka a mají správné vedení, je to dobrý element v rodině, který děti naučí, jak se k jiným živým tvorům chovat a starat se o ně.
Nemoci - to je buď neznalost nebo výmluva.
Já z neznalosti dala jednou taky dospělou kočku pryč- k rodičům, když se mělo narodit malé, ale dnes vím, že to bylo zbytečné. Teď jsem si pořídila k dětem dvě kočičky. Very Happy


Uplne souhlasim. a nemoci se nebojim, kdyz clovek dodrzuje hygienu tak neni problem a kdyz budu tehotna tak aspon nebudu muset cistit zachod Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2007 15:52:36
Odpovědět s citátem

Míša napsal:
Já si jedu pro kocourka asi za měsíc, ale také mě hodně odrazovali, ale nepovedlo se to. Hlavně moje teta, která sama kočku měla ale když otěhotněla tak ji nechala u sve mamky a teď by prý kočku nechtěla, jen kvuli dětem že můžou dostat různě nemoci a tak, prostě nechápu jak se mohla takhle změnit jen kvuli dětem. Určitě až budu plánovat rodinu, tak bych kocourka nedala pryč jen kvuli dětem, kocourek by si určitě zvykl a mimčo taky Smile


Já bych si teda kocour pořídila už kvůli dětem. Myslím,že je to ideální mazlíček k tomu, jak se naučit o někoho starat a mít trošku zodpovědnost. Děti si s ním více pohrají než třeba s morčetem nebo papouškem a máobrovskou výhodou - proti psu - že se nemusí venčit, jen vyčistit písek a nějaký mráz nebo déšť nás nemusí zajímat Wink
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Štěpánka



Založen: 12.01.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Jihlava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:18:59
Odpovědět s citátem

Po týdenním soužití s naším Buzzem jsem zjistila jak je příjemné mít kamaráda, který se vám sice za každou cenu nevnucuje, ale vždycky vám dá najevo, že vás má rád. Je to zážitek pozorovat, jak to zkouší na všechny z rodiny a přesně ví, co dělá.
Jakou máte zkušenost se stelivem, jaké je podle vašich zkušeností to nej...?
Děkuju.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:25:09
Odpovědět s citátem

Štěpánka napsal:
Po týdenním soužití s naším Buzzem jsem zjistila jak je příjemné mít kamaráda, který se vám sice za každou cenu nevnucuje, ale vždycky vám dá najevo, že vás má rád. Je to zážitek pozorovat, jak to zkouší na všechny z rodiny a přesně ví, co dělá.
Jakou máte zkušenost se stelivem, jaké je podle vašich zkušeností to nej...?
Děkuju.


U našeho 16 leteho kocourka pouzivame celou dobu nastrihane noviny na prouzky, protoze kdyz jsme zkouseli nejake stelivo tak uz tam po prvnim pouziti nechtel jit i kdyz se hovinka vybraly, asi to tam porad citil. a u naseho noveho kocourka mu taky budem davat noviny, protoze tak bude nauceny z ch. stanice tak nebudu nic menit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Odkaz na již proběhlou diskuzi
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:26:04
Odpovědět s citátem

Ohledně steliva proběhla nedávno celkem živá diskuze zde
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1490
určitě tam najdete dost informací Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:28:34
Odpovědět s citátem

Míša napsal:
u naseho noveho kocourka mu taky budem davat noviny, protoze tak bude nauceny z ch. stanice tak nebudu nic menit


Nevím, noviny, mi nepřijdou jako ideální stelivo. Možná zkuste si také projít tu výše zmíněnou diskuzi, přecejen i v tomhle jde dost "věda" kupředu a na trh přicházejí novinky, z nichž si každý může vybrat.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:35:27
Odpovědět s citátem

Nevím, noviny, mi nepřijdou jako ideální stelivo. Možná zkuste si také projít tu výše zmíněnou diskuzi, přecejen i v tomhle jde dost "věda" kupředu a na trh přicházejí novinky, z nichž si každý může vybrat.

April[/quote]

a můžu se zeptat proč? Smile však když se záchod hned po použití vyčistí (umyje pokaždé jarovou vodou) tak v tom nevidím žádný problém, našemu kocourovy to fakt vadilo když měl kupované stelivo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:45:04
Odpovědět s citátem

Míša napsal:

a můžu se zeptat proč? Smile však když se záchod hned po použití vyčistí (umyje pokaždé jarovou vodou) tak v tom nevidím žádný problém, našemu kocourovy to fakt vadilo když měl kupované stelivo


No v první řadě při použití kvalitního steliva stačí celý záchod kompletně oplachovat 1x za 1-1,5-2 měsíce, což je samozřejmě pohodlnější.
Navíc noviny obsahují i barviva, která nejsou příliš zdravá, byť je mi jasné, že je kocourek nejí, ale určitě si může do načůraných novin šlápnout a tlapku olízat.
Určitě také není v silách člověka, který není stále doma, (chodí do práce, školy) záchůdek hned po použití vyčistit a představa, že celý den jsou v záchůdku pročůrané noviny se mně osobně dost ekluje ....

Dnešní steliva se nabízejí v různých variantách, hrudkující (vytahují se jen načůrané hrudky a bobíky), silikonová a nehrudkující (vytahují se jen bobíky a stelivo se prohrabuje a jednou za čas kompletně vymění).

Určitě stojí za to nějaké stelivo zkusit, možná jste tehdy zvolili špatný typ, výběr steliva, jak si počtete v uvedené diskuzi, je taková malá alchymie a ne každý kocour je spokojený s první volbou steliva.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:48:22
Odpovědět s citátem

Tak před 16 lety nebylo ničeho ještě tak na výběr jako teď, a teď ho určitě nebudem na něco nového učit.

A u toho maleho možná něco vyzkouším a uvidím Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:53:19
Odpovědět s citátem

No doporučila bych Vám dva záchůdky, v jednom nechte staršímu noviny a do druhého dejte stelivo. A uvidíte sama, zda starší bude mít o novinku zájem. Dá se předpokládat, že starého kocoura, novým kouskům nenaučíte, ale vyloučit se to nedá.

Dejte pak vědět Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2007 9:55:22
Odpovědět s citátem

no to nemusim protoze, starsi kocourek je u me babicky kde zatim bydlim a toho noveho si budu brat do noveho bytu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (65x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (49x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (42x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (36x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (25x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
7
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (21x)
8
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (20x)
9
Pojištění koček (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top