Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Uši


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jana Babická
Anonymní





Předmět: Uši
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2006 19:41:08
Odpovědět s citátem

Můžete mi prosím napsat, zda některé či všechny bezsrsté kočky trpí na nadměrné tvoření ušního mazu? Moje kočička / peterbald 4 měsíce / má při čištění 1x za týden hodně tmavého mazu v uších. Byla jsem dnes na veterině - není tam ušní svrab ani zánět, ale pro jistotu jsme dali koťátkovský Strohghold - stejně jsem chtěla kotě odčervit.
Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Ušní maz
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2006 9:15:10
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

řekla bych, že to je u těchto koček normální, alespoň podle mých dvou kocourů. Uši jim čistím častěji než je obvyklé u jiných plemen. Ale není to zas tak nic hrůzostrašného Very Happy , už jsou zvyklí...

Blanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2006 9:55:42
Odpovědět s citátem

Díky, mě dost překvapila ta barva mazu - tmavě hnědá. Kdysi dávno jsem koupila kocoura s ušním svrabem a vypadalo to podobně - tak jsem se trochu bála, aby to nebylo to samé. Laughing A co oči nahatek? Moje kočička má extrémně úzké oko a dělá se jí v koutcích světlý hlen. Vykapávám oči borovou vodou denně, aby se hlen vyplavil. To je také běžné? Ale oko peterbalda je pravda jiné, než oko sphynxe.
Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2006 12:10:41
Odpovědět s citátem

Dobrý den Jano,
zdá se, že Peterbaldíci na tom budou podobne jako Sphynxíci, u kterých je ten zvýšený ušní maz podobný.
Nejednou jsme se (já i jiní lidé se Sphynxy) setkali s názorem, že se jedná o ušní svrab. Ano, ta konzistence a barva tomu nasvědčuje. Z vlastní zkušenosti vidím i rozdíl u různých jedinců. Nekteří mají po 2-3 dnech doslova brambořiště, někteří mají maz světlejší, jiní tmavší. Někteří sušší, jiní mastnější. Podobné je to i se suchostí/mastností kůže a intenzitou špinění a pocení.
Zkoušeli jsme různé přípravky na čištění oušek, většinou jsou to emulze na mastnější bázi a spíše jsem měla pocit, že produkci mazu zhoršily. Osobně mám nejlepší zkušenost s čištěním nasucho nebo lehce navlhčenou vatovou tyčinkou, hodně opatrně a celkem hluboko, i přestože toto někteří veterináři nedoporučují za strachu z porušení středního ucha.

Sphynxům se, tím že očíčka nejsou chráněna před vstupem nečistot řasami, dělají větší ospalky rosolovité konzistence, průhledné, lehce béžové, po uschnutí ztmavnou dohněda. Říkáme tomu gumítky. (pozor, nažloutlé ospalky mohou značit oční infekci a je nutná návštěva veta)
Ospalky omývám buničitými čtverečky fýzákem. Borová nebo i čistá převařená voda je ok.
Jak si Ivanka zvyká? Nemučí ji Ajsík moc?
Hezké Velikonoce
Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická
Anonymní





Předmět: uši, oči a vůbec
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2006 14:46:07
Odpovědět s citátem

Jak si Ivanka zvyká? Nemučí ji Ajsík moc?
Hezké Velikonoce
Smile[/quote]

Ivanka je drzé, divoké, suverénní kotě, které si zvyklo, sotva vystrčilo nožky z přepravky Laughing Ajsík ji nemoří - ona moří jeho. Je drzá jak štěnice. Právě ale má lepší oběť než kocoura - dvouměsíční siamečku o které si patrně myslí, že je to hračka připravená pro ni Laughing Je to prostě bezproblémové kotě, co se povahy týká. Oni peterbaldi mají myslím psí přítulnou až vlezlou povahu zděděnou po orientálních předcích, které rozhodně nezapřou.
Ještě mám dotaz - co s kůží - omývám heřmánkem a mažu dětským olejem, nedělám něco špatně? Chi, jsem si mohla pořídít rovnou kojence Laughing Ale je to úžasné - kontakt s tím horkým tělem je nádhernej i když se pořádně tyhle nahatky nedají hladit Wink
Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Payuska napsala:
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 6:05:41
Odpovědět s citátem

Re: Uši
PříspěvekPřitlapkováno: 05.01.2007 13:01
Myshka mela zanet stredniho ucha,ktery zanechal nejake nasledky.Uz v te dobe mela tendenci si ousko skrabat,protoze ji tam "neco" vadilo,ale v posledni dobe si uz nejsem jista,zda to s tim souvisi.
Nevim,jestli ji vic pozoruju,nebo se mi to zda,ale mam pocit,ze si ouska skrabe dost casto.Maz cistim zhruba 1x za 3 dny,kdy uz je ucho opravdu spinave a kdyz zkousim jit hloubeji,schovava hlavicku a dost ji to vadi. Napadlo me,zda nemuze mit svrab,ale odkud... Tak nevim,zda ji tam neco svedi/vadi diky tomu prodelanemu zanetu a nebo je to necim jinym..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: MVDr. Černý napsal:
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 6:06:38
Odpovědět s citátem

PříspěvekPřitlapkováno: 11.01.2007 11:43
Myslím ,že to čistění jednou za tři dni je dost často-zvukovod se opakovaně dráždí a paradoxně produkuje víc mazu.Když už vat.tamponek ,tak alespoň lehce namočený v nějakém šetrném oleji.Možná by stálo za to jednou za čas uši hloubkově vyčistit až k bubínku pomocí spec .čistících roztoků(vetriderm)
,které rozpouští nadbytek uš.mazu a kočička reflexním třepáním hlavou odstředivou silou vyklepe přebytek roztoku.Pak už jen stačí třeba vatou ,nebo gázou odsát přebytek tekutiny,která zbyla ve zvukovodu.Pokud by problémy přetrvávali ,lépe u veterináře otoskopicky vyšetřit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Payuska napsala:
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 6:07:51
Odpovědět s citátem

PříspěvekPřitlapkováno: 11.01.2007 12:54

Dekuji za reakci,vatovou tycinku namacim do emulze na cisteni zvukovodu,jednou za cas tuhle emulzi nakapu do ucha, promasiruju a ona to vytrepe,pak ji ucho vycistim.
Cisteni jednou za tri dny neni uplne pravidelne,nekdy je prodleva vetsi,ale opravdu se ridim tim,jak je ucho spinave a to je vzdycky dost.
Sphynxum se tvori mnohem vice usniho mazu.Mam i chlupateho kocoura a tomu staci usi vycistit jednou za mesic nebo i dele.
Jeste jsem chtela dodat,ze hodne casto trepe hlavickou,jako kdyz se oklepava,proste ji tam neco vadi,asi se vypravime pro jistotu k vetovi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: MVDr. Černý napsal:
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 6:08:49
Odpovědět s citátem

PříspěvekPřitlapkováno: 11.01.2007 13:58

Pokud často klepe hlavičkou určitě zajděte k veterináři aby ji vyšetřil otoskopem.Někdy je bohužel na kvalitní vyšetření nutná i mírná sedace,protože to je trochu nepříjemné,ale vyplatí se to.Jinak mám taky kočičku sphynxe ,takže o jejich ouškách vím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: MVDr. Černý napsal:
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2007 6:09:46
Odpovědět s citátem

PříspěvekPřitlapkováno: 02.07.2007 8:01

No já zase s tý veteriny.Lepší než nolvasan otic je přípravek se jménem Otipur.Na rozdíl o nolvasanu má opravdu prokazatelné cerumenolytické (maz
rozpouštějící účinky) a je udělaný podle receptůry Doc.Svobody,což je jeden z nejlepších dermatologů v Evropě.Je to sice český výrobek,ale v tomhle případě kvalitní a navíc asi i levnější.Řekl bych ,že i po 2-3 aplikacích se ušní maz míň tvoří.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: gel na čistění uší Héry?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2007 8:18:56
Odpovědět s citátem

Chtela bych se zeptat,jestli nekdo ma zkusenosti s gelem na cisteni usi znacky Héry,presny nazev vyrobku ted nevim. Zatim pouzivame Otifree,ale uz dochazi a prece jen obsahuje olej,tak chci zkusit neco jineho.Pani ze zverimexu mi doporucovala tenhle gel Héry s tim,ze by nemel byt prilis mastny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2007 9:25:30
Odpovědět s citátem

Ahoj Pavlo,
o kosmetice Héry vím leda to, že existuje, ale zkušenosti nemám. Jen mám zafixováno, že je drahá.
Zkus ten přípravek Otipur který radí pan doktor Černý. Mám ho u nás na veterině také objednaný.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2007 10:29:55
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Zkus ten přípravek Otipur který radí pan doktor Černý. Mám ho u nás na veterině také objednaný.


Díky Karolino,uvidime jak to bude u toho Otipuru s dostupnosti tady v Chebu. Ten gel Héry stál myslim asi 157 Kc (asi cca 200 ml?),coz je skoro stejna cena jako za Otifree.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2007 11:41:08
Odpovědět s citátem

No u nás šel bez problémů Otipur objednat. Jen musím pana doktora Černého opravit, nestojí méně, ale naopak vyjde dráž. 200g roztoku 290,-kč a 60g roztoku 120,- kč
Měla bych ho mít tento týden, hned jak vyzkouším, tak napíšu, jak funguje.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 7:22:29
Odpovědět s citátem

[quote="payushka Ten gel Héry stál myslim asi 157 Kc (asi cca 200 ml?),coz je skoro stejna cena jako za Otifree.[/quote]

nakonec jsem zkusila ten gel Héry(usi uz byly treba nutne vycistit), musim opravit,ze stal tech 157,- za 100 ml, opravdu neni vubec mastny,je to ciry gel a obsahuje vytazky z rozmaryny,hezky sveze to voni. Ginger to asi bylo mene neprijemne nez tekuty Otifree,docela pri aplikaci drzela,u Otifree trepala hlavou jeste nez jsem stihla poradne do usi nakapat (jina kapitola bylo docisteni tycinkami v zahybech,to je boj vzdycky) Ale urcite ho muzu doporucit Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: MVDr. Černý napsal:
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 7:55:31
Odpovědět s citátem

CZ_Bee napsal:
PříspěvekPřitlapkováno: 02.07.2007 8:01

No já zase s tý veteriny.Lepší než nolvasan otic je přípravek se jménem Otipur.Na rozdíl o nolvasanu má opravdu prokazatelné cerumenolytické (maz
rozpouštějící účinky) a je udělaný podle receptůry Doc.Svobody,což je jeden z nejlepších dermatologů v Evropě.Je to sice český výrobek,ale v tomhle případě kvalitní a navíc asi i levnější.Řekl bych ,že i po 2-3 aplikacích se ušní maz míň tvoří.


Děkuji panu doktorovy za radu. Otipur, už používáme asi měsíc a jsme spokojeni, díky Smile
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top