Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Střídání granulí


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Futetka
Anonymní





Předmět: Střídání granulí
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2006 20:58:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla bych znát váš názor. Myslíte že můžu střídat granule různých výrobců, za předpokladu, že jsou to granule kvalitní?
Měla jsem kocourka a dávala jsem mu jen jeden druh. Později jsem je už nedokázala sehnat a začalo utrpení. Teď dávám pokaždé jiný druh, ale nevím, jestli to neškodí.
Děkuji za vaše názory.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Střídání granulí
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 6:18:09
Odpovědět s citátem

Můj názor je, že není vyloženě zapotřebí kvůli pestrosti střídat jednotlivé značky granulí, ale zároveň nemyslím, že by to bylo na závadu. Důležité je však dodržet postupný přechod mezi jednotlivými značkami - doporučuje se kombinace obou značek postupným přisypáváním nových ke starým cca týden až 14 dnů.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 7:56:44
Odpovědět s citátem

Já mám doma asi tři druhy granulí, které chtě nechtě, míchám dohromady pořád. Protože když nasypu jen jedny, kočka se toho netkne, ale když přimíchám ("pocukruju")jiným druhem, jedno ktrerým, sbaští všechno. Takže smíchávám Purinu, Hills a Mastery. Bobky máme ukázkové, tak snad to neškodí. Mám to řešit? Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 8:16:37
Odpovědět s citátem

Pomněnka napsal:
Já mám doma asi tři druhy granulí, které chtě nechtě, míchám dohromady pořád. Protože když nasypu jen jedny, kočka se toho netkne, ale když přimíchám ("pocukruju")jiným druhem, tím co jí víc chutná, sbaští všechno. Takže smíchávám Purinu, Hills a Mastery. Bobky máme ukázkové, tak snad to neškodí. Mám to řešit? Question


Pokud to tak vyhovuje vám i kočce, tak asi neřešte. Sice jsem někde vedle ve foru psala, že nejsem zastánce míchání moc značek dohromady, ale 2-3 je myslím ještě v pohodě, moje sestra taky míchá Acany a ProPlanky a kočiny jsou naprosto v pohodě.
Ale je to můj názor.
Jako malý měly naše kotiska trochu trávicí problémy, který nás dost vytrénovaly, takže jsme zakotvili u Hillsů a do experimentů a kombinací se moc neženeme, ačkoliv občas mám tendence jim stravu "zpestřit" jinou značkou, vždycky od toho upustím.
Když jsme kombinovali dva druhy (Hills a Acanu) měla Rubka problémy s močovými cestami, ale rozhodně nemyslím, že to bylo způsobeno právě kombinací vícero značek (problémem spíš tehdy byl průvan a chladnější dny). Ale docela mě to tehdy vycukalo, protože u nás je granulovej spíš Maxíš, takže jsem si neuměla představit jak jednu kočku držet na dietě a druhou ne, takže se veškerým problémům snažíme v nejvyšší možné míře předcházet i tím, že kdyby k tomu měla trvalejší sklony (ke struvitům), šetřit jí tím, že Hillsky tvrdí, že udržují pH na hodnotě 6,4, tak aby nedocházelo ke zbytečným výkyvům.

Je to o tom, že je zapotřebí načíst si různé informace a vzít si z toho to, čím se chce řídit. Nejde paušalizovat, takže to, co vyhovuje jednomu a co třeba považuje za OK, nemusí vyhovovat druhému.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 10:31:42
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď. Já vím, že okolo koček a zvlášť krmení, je to individuální. Ale to víte, kočka se něčeho dožaduje, ale jestli je to pro ni v pořádku, to už ji nezajíma Laughing . Raděj bych jí nic nemíchala, ale ona prostě vyžaduje "pestřejší" krmení. KDyž se v granulkách nemůže přehrabovat, vybírat si každou zvlášť, tak jí to nebaví a všimla jsem si, že když měla opravdu jen jedny granule celý den, tak se jich netkla a hladověla. Vůbec moje sibiřka má někdy zvláštní nápady v jídle. Dnes moje dcerka jí pár granulek naházela do misky s vodou. Granule jsem vylovila a kočka se do nich pustila. Snědla je všechny, ale věřím tomu, že kdybych jí je namáčela pravidelně, tak se jich za chvilku zase ani netkne, vyžaduje a má ráda změnu. V tomto jsou pro ni zajímavé Mastery, tam je několik různých druhů granulí i různých tvarů a to nemá chybu.
Naštěstí problémy žádné nemáme (ťuk,ťuk,ťuk), takže její chutě trpím. Pak má v jídle ještě jiné zvyky-zlozvyky, ale to napíšu případně do jiného tématu. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 11:24:18
Odpovědět s citátem

Tak té mojí opici nejvíc chutnají granule, které zrovna nemá. Přinesla jsem RC, nasypala do misky a mohla se zbláznit, teď jí je musím trochu pocukrovat Pro-plankama, pak zbaští celou misku.
Mám jeden dotaz- můžu míchat např. kotěcí RC a občas jí dát speciální granule(oral ap.) např. Gimpet, nebo je lepší mít všechno stejné značky? Zažívací problémy zatím neměla. Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 11:34:22
Odpovědět s citátem

Romy napsal:
Mám jeden dotaz- můžu míchat např. kotěcí RC a občas jí dát speciální granule(oral ap.) např. Gimpet, nebo je lepší mít všechno stejné značky? Zažívací problémy zatím neměla. Díky.


My se držíme jedné značky ... dáváme Hills Adult a Hairball Control.
Raději míchám v jedné značce, kdybych kupovala Oralky, tak taky bych kupovala zase Hillsky.
Tím, že výrobci už nabízejí různá řešení, není problém držet se jedné značky.
Ale můj názor vyplynul právě ze střevních obtíží, které kočiny měly, takže ani v tomhle neexperimentujeme ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 22:13:13
Odpovědět s citátem

Ahojte,
já mám takouvouhle zkušenost. Když domů donesu jakoukoliv novou značku co ještě nezná a nasypu jich trochu do zvláštní misky (aby nebyli pomíchané), tak Damča do nich okamžitě padne a dožaduje se další dávky... Very Happy "starých" granulí si ani nevšimne. Další den to samé, ale třeba třetí den ty nové už nechce a chce zase jiné. Tak mu dám zase jinou značku a míní se po ní utlouci. Momentálně teď kombinujeme Brit - jehněčí s rýží, Hill's - králičí a ProPlan After care - losos a tuňák. Příjde mi, jako by se mu hlavně příchuť přejídala. Od stolu nic nedostává, pokud přejdu - nakládanou kukuřici, nakládané okurky, syrovou a vařenou mrkev, smažený bramborák, jogurt a ještě nějaké speciality, ale při jídle nežebrá. I když jsme na návštěvě, tak neleze do jídla ostatním kočkám či psům. Jen k tomu čuchne a jde znechuceně pryč Razz

Jinak jsem tu jednou říkala, co mi radil veterinář: Míchat a měnit granule, aby si nezvykl na jen jednu značku... - koukala jsem na něj jako na mimozemšťana, protože odtud jsem měla zase informace, že kvůli případným zažívacím problémům používat jednu značku... Tak si každý vyberte dle svého uvážení, protože ať tak či tak, případné problémy budeme prožívat s naším chlupatým miláčkem a budeme si vyčítat, že jsme teda měli...

Jinak naštěstí zažívaci problémy neznáme...

Bobky jsou O.K. a nezvracíme - to jen výjmečně. Za dobu co ho mám cca 8 m tak asi 4x blinkal...

Jinak jsme zavedli pastu Bezopet - moc Damčovi nechutná...

Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2006 8:58:56
Odpovědět s citátem

Ahojky, já krmím Hills kitten, Purina Pro plan (každé má v jiné misce). Teď jsem si objednala vzorky Nutram, ale kotěcí hned odmítl (snažil se je zahrabat do pekla Very Happy ) a Adultky jí, ale že by mu nějak obzvlášť chutnaly to tedy ne. Hillsky mi totiž papal jak protržený a teď už je moc nechce, tak jsem mu je chtěla něčím ochutit. S tím nutramem to moc nevyšlo (jen první dva dny to baštil). Ale minulý týden jsem koupila na zkoušku Purina cat chow - ty nové s bylinkami. Koupila jsem oral care, protože kočičák všechno polyká a docela mu páchne z tlamky. Když jsem mu ty cat chow nasypala dělal jako blázen a dělá dodnes. Jsou to takové velké kuličky a ty jediné kouše. Jenže nevím zda dělám správně, když mu je přisýpám do těch Hillsek. Přece jen ty cat chow oral care nejsou kotěcí, tak abych nedělala nějakou blbost. Koupila jsem je schválně kvůli tomu čištění zubů, když nic jiného nekouše. Můžete mi prosím poradit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2006 12:50:52
Odpovědět s citátem

Já bych v tom problém neviděla,když přimícháte osmiměsíčnímu kocourkovi do kotěcích granulí dospělácké. Já to dělám kočce taky a už dlouho, už jsem to tu snad psala, že když nemá "mix", není to pro ní ono a našla jsem teď granule PurinaONE s tuňákem a rýží - dospělácké, které jí chutnají a dostává je tedy v tom "mixu". Buďte ráda, že nyní chroupe Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 6. 2006 12:57:47
Odpovědět s citátem

No já se bála toho jak jsou ty granule velké. Jenže zas když porovnám velikost našeho čičouna, tak tyhle jsou pro něj asi tak akorát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zarucha
Anonymní





Předmět: Míchání granulí
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2006 14:02:29
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že kočky jsou tak zmlsaní tvorové, že se střídat občas musí. A to nevycházím jen ze zkušeností Zaruchy, ale i předchozích kocouřů (poslední trojice z mého dětství dožívá ve svém království v domě u rodičů). Pravda je , že kitekat a whiskas (granule) nejsou žádný zázrak, na druhou stranu naše obstarožní trojice je ve věku 12 - 15 let a nikdo z nich zatím nemá ani zdraovtní problémy, ani netrpí obezitou.

Zarucha (1 rok) ráda střídá chutě. Granule používám Hills nebo Science Plan (ještě se tu myslím o tomto druhu nemluvilo, jen o ProPlanu), a to je velmi kvalitní krmivo. Používám Indoorové druhy, Zara je kastrovaná a žije převážně v bytě (pokud se neválí na terase mezi kytkama a nečíhá na ptáčky Twisted Evil

Jednu dobu mi ale Zarucha házela lepší granule na hlavu a trvala na whiskasu - stačilo koupit malé balení, nějakou dobu ho zkrmovat a drobně do něj přimíchávat SciencePlan.

Co se týče konzerviček, Zarucha má podmínku - musí to být kousky. Paštičky odmítá. Když umírá hlady, a nic jinýho v lednici nezbylo, sní to, ale preferuje kousky. Taky střídám - Animondu, Felixe, Gourmet od Puriny, Shebu, když ji před časem hlídal táta, koupil kapsičky Friskies, tam je sice malý podíl masa, ale jako zpestření to neublíží.

Mimochodem - dost často to probírám s prodavači ve zverimexu. Mám před domem výborný velký zvířecí obchod, kde vám poradí skoro jako v lékárně a mají obrovský výběr krmiva. Je to Praha 6 - Petřiny, Křenova ulice, pokud někdo bydlíte blízko, doporučuju.
Odpovědět 
Zarucha



Založen: 30.08.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 6

Předmět: Re: Míchání granulí
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2006 16:45:29
Odpovědět s citátem

Science Plan a Hills je totéž, celý název je totiž Hill´s Science Plan Laughing věříte, že sjem tomu nikdy Hills neříkala? Takže taky krmíme Hillsem, to bude Zarucha koukat Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2006 11:28:11
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny po čase,
mluví se tu o Hills. Po všech prozatímních zkouškách granulí, které jsme měli, jsem zakotvila právě u Hills. Kočky je jedí obě a Fifině se ustálily problémy se stolicí. Právě dojídáme 5kg pytel Hills Tuna. Jinou příchuť jsem kočkám zatím nedala. A teď chci koupit větší balení až 15kg a v e-obchodě mají takto velké pouze kuřecí. A teď nevím, jestli se nemůže stát, že by kočky odmítly kuřecí příchuť, když zatím měly jen tuňáka.
Jakou máte ostaní zkušenost? Aby mi tu pak nestály obr pytel granulí, který ony nebudou jíst. Díky za odopovědi. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2006 9:28:28
Odpovědět s citátem

Asi každá číča je jiná - já mám zkušenost, že naší Suzi nechutná rybí příchuť. Takže ten tvůj tuňák by byl u nás asi problém. Možná by bylo lepší vyzkoušet nejdřív malé balení, než koupíš to obrovské!!
Oběma tvým kočičákům přejeme dobrou chuť
Dagmar, Suzi a Nancy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2006 8:07:12
Odpovědět s citátem

Pomněnka: tak Dominik kuřecí nesnáší. Měla jsem Pro planky s příchutí losos a ty baštil jak pominutý a teď jsem omylem koupila příchuť kuřecí, papká je ale je vidět, že mu moc nejedou. S kuřecí konzervou nebo kapsičkou nepochodím vůbec, to letí rovnou do koše.
Mamině zase micina nejí nic rybího. Je to různé, ale radši bych zkusila menší balení než 15kg pytel. I když zákon schválnosti funguje báječně, že - takže ti 2 kg balení slupnou a až koupíš 15 kg pytel, budou se ofrňovat Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2006 10:16:23
Odpovědět s citátem

Zdravím...no vy mi dáváte Shocked Laughing
Já mám už objednáno 15 kg balení kuřecích Hills! Naštěstí jsem sehnala odběratele, pokud by byl opravdu problém a kočky to nechtěly. ALe doufám v opak... Smile Tak vám pak napíši, jak jsem u nich s kuřecím pochodila, ju Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 12. 2006 23:31:10
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny...
tak 15 kg pytel kuřecích Hills je doma a obě kočky je baští ! Very Happy Nevím ani, jestli zaregistrovaly nějakou změnu. Možná že jo, ale mě to neřekly Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (21x)
4
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (18x)
7
Somálská kočka (18x)
8
Zajímavá škrabadla a pelíšky (17x)
9
Úterník. Spam útočí a téma na týden (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top