Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mrouskání vykastrované kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jana(Micinka)
Anonymní





Předmět: Mrouskání vykastrované kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2004 21:49:30
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s mrouskáním vykastrovaných koček. Osobně jsem si myslela, že kastrací všechny touhy skončí. Micinku jsme dali vykastrovat po třetím mrouskání během dvou měsíců. Rok byl pokoj, do té doby, než jsme jí přinesli kotě, druhou kočičku, aby nebyla sama. Začala se zase mrouskat a asi tak po čtyřech měsících znovu. Myslela jsem si, že veterinář špatně provedl svou práci. Ale jak tak čtu například o kočičce Štěpánce, vidím, že to není až tak neobvyklé. Ráda bych slyšela zkušenosti chovatelů s tímto jevem. Jak často se bude mrouskat? To už ji to nikdy nepřejde?
Odpovědět 
Ludmila



Založen: 03.02.2004
Příspěvky: 4
Bydliště: Jirkov

Předmět: mrouskání vykastrované kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2004 10:27:05
Odpovědět s citátem

Milá Jano, jestli mohu chtěla bych vám předat pár informací o zkušenostech s vykastrovanými kočičkami.
Kočičku, kterou jsem měla před Štěpánkou jsem nechala kastrovat až v jejím vysokém věku, protože se začala projevovat příliš hlasitě a obtěžovala okolí, mrouskání bylo velmi časté.
Po kastraci se zklidnila, ale zůstalo povalování po koberci, slabé kňourání, a touha po doteku. Totéž dělá po kastraci i Štěpánka, není to obtěžující a že by kočina otěhotněla nehrozí. Také intervaly mezi těmito projevy jsou dost dlouhé.
Kočička, kterou jsem měla před Štěpánkou, dělala mladou holku ještě ve svých 15 letech.
Až si ta Vaše zvykne na nového kamaráda, třeba se zklidní. Přeji Vám s Micinkou hodně hezkých dnů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Mrouskání vykastrované kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2004 12:00:27
Odpovědět s citátem

Mrouskanie vykastrovanej macky moze byt aj znakom, ze ma cysty. Poradte sa o tom s veterinarom.
Odpovědět 
Alice
Anonymní





Předmět: mrouskání vykastrovaných koček
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2004 15:33:54
Odpovědět s citátem

Ze zkušenosti vím, že kočky i kocouři projevují zvýšenou aktivitu mrouskání leckdy i 14 - 30 dní po zákroku. Poté to odezní, jen u některých se pravidelně objevuje "slabší touha" vždy v době "mruku".
Aktuálně však máme v útulku vykastrovanou kočičku Babulku, které ztráta reprodukčních orgánů vůbec nevadí a když nastane kočičí lásky čas, velmi ochotně se nechává "nakrýt" od místních kocouřích milovníků.
Přímo si to vychutnává, naštěstí bez následků.
Každopádně Vám však doporučuji veterinární vyšetření kočičky, protože by se skutečně mohlo jednat o jakýsi novotvar, který tlakem vyvolává tuto reakci a jeho včasné odstranění by zvířeti zachránilo život.
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Jak náš problém pokračuje...
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2004 19:51:56
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Mrouskanie vykastrovanej macky moze byt aj znakom, ze ma cysty. Poradte sa o tom s veterinarom.

Náš problém pokračuje, rozhodla jsem se proto znovu napsat. Byli jsme tedy s Micinkou u veterináře, a ten se nám vysmál, že nemůže mít žádné cysty ani novotvary, když nemá žádné reprodukční orgány. Zabýval se spíš tím, že Micinka hodně zhubla a má horší srst. Vyšetření krve nic neukázalo, tak nám předepsal vitamínovou pastu a že zkrátka máme dohlídnout, aby víc jedla.

Jenže. Ona od té doby, co má pastu, začala dost často zvracet. Vypadalo to na obyčejné bezoáry, ale už se nám to nezdá. Je to tak jednou dvakrát do týdne, a to někdy i pár dní za sebou, vždy jednou denně. Vyvrhne celý obsah žaludku, většinou ještě s kouskama granulí a obvykle i s útvarem podobným bezoáru, ale bez chlupů. Pastu jsme přestali dávat, ale nic se nezměnilo. S Micinkou máme jít asi tak za měsíc na kontrolu, jak přibývá, ale radši se chci na tohle tady zeptat, jestli náhodou bychom neměli jít radši dřív. (Pro doplnění - povahově se nezměnila, ale bezoáry dřív mívala tak jednou za půl roku, trávu nedostává.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak náš problém pokračuje...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2004 7:18:17
Odpovědět s citátem

Jana(Micinka) napsal:
Náš problém pokračuje...

Nejsem odborník, a tak vždycky raději hned volám našeho veterináře, nebo za ním rovnou jdu, protože kočičáci si neumějí říct. Ale kdyby bylo špatně člověkovi, taky už by třeba dávno seděl v čekárně. Myslím, že tím se nic nezkazí, radši zbytečně než potom pozdě. Měsíc je hodně dlouho, podle mě...

Nespoléhejte, prosím, na rady na internetu. Zdraví je jen jedno a internet není to správné místo, kde vaší kočičce mohou pomoci. Vždycky mám vlastně hrozně divný pocit z lidí, není to Váš případ, Jano, kteří píší do nějakých diskusí, že jejich kočička má ten a ten akutní problém a co mají dělat. A potom se tam objeví spousta diagnóz na dálku, přitom podle mě už měla být kočička v tuhle dobu dávno u doktora...

K tomu mrouskání, k úplně původnímu problému. Konzultoval jsem s naším veterinářem a může se údajně stát, že část tkáně vaječníků je mimo oblast, kde by měla být (nestává se to u všech savců, ale u koček a myslím, že dokonce i u žen, občas ano), takže může být přehlédnuta a kočka pak dál svým způsobem (úplně) vykastrovaná není. Může to být důvod mrouskání?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Jak náš problém pokračuje...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2004 15:27:28
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Měsíc je hodně dlouho, podle mě...

Jasně, dík za odpověď. Já s ní k tomu veterináři stejně asi půjdu dřív. Jak tak o tom pořád přemýšlím. Tahle diskuze je pro mě spíš místo, kde se můžu vypovídat a zjistit, jestli třeba něčí kočička není na tom stejně. A pokud jde o to, jít se vším za veterinářem, my tam teda s našima kočkama chodíme dost často a už si tam připadám trapně, se vším tam chodit - znám kočkaře, kteří nechodí vůbec.

S tou tkání to je fakt, někde jsem slyšela, že jde žalovat veterináře, že provedl svou práci špatně, jenže jestli je to nějaká anomálie, tak to asi špatně neprovedl, že? Udělal to nejspíš standardně. Jestli jí tam ale něco zbylo, nevím nevím jestli bychom u našeho veterináře uspěli s reklamací Confused Bojím se, že když něco takového nadhodím, zase se nám vysměje, že tam naší kočičce zcela jistě nic nezůstalo. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Jak náš problém pokračuje...
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2004 18:19:35
Odpovědět s citátem

Takže už jsem tam byla Wink Dopadlo to asi tak nějak jak jsem čekala. Půl hodiny jsme si povídali, a domů jsem se vracela o tři stovky lehčí. Že když teda pasta nejde, tak jsem dostala drahé výživné krmivo. A odčervovací tabletu, zvracení prý může být i tím. Jinak zase jsme žádný problém nenašli. Jen že musí víc a výživněji jíst, než se to dá do pořádku.

A o tkáni jsme taky mluvili, že sice je to málo pravděpodobné, ale proč by zrona Micinka nemohla mít tuhle anomálii, že? Jenže ty roztroušené tkáně vaječníků jsou prý tak malinké, že je prostě odstranit nejde. A mrouskání prý že můžou způsobovat i jiné hormony. Že jen asi těžko nese nového spolubydlícího.

Tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Snad se jí žaludek srovná. Teď vážila 2,2 kg. Prý to není zatím nijak vážné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top