Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ja přimět kočiku víc papat?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Ja přimět kočiku víc papat?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2006 9:55:21
Odpovědět s citátem

Mám šesti měsíční britku a je to děsný vybíravec v jídle. Granule nejlepších značek má k dispozici celý den a přesto je její váha jen 2,3kg. Na britušku je malinká. Jak mám podpořit její chuť k jídlu? Ráno dostává k baště konzervu, pokud to není paštika a nenaředím jí vodou tak z ní jen uždíbne a jde pryč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: Ja přimět kočiku víc papat?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2006 10:50:56
Odpovědět s citátem

Laalaa napsal:
Mám šesti měsíční britku a je to děsný vybíravec v jídle. Granule nejlepších značek má k dispozici celý den a přesto je její váha jen 2,3kg. Na britušku je malinká. Jak mám podpořit její chuť k jídlu? Ráno dostává k baště konzervu, pokud to není paštika a nenaředím jí vodou tak z ní jen uždíbne a jde pryč.

Zkuste jí dát maso, syrové přemražené hovězí nebo i kuře. Podle mých zkušeností kočkám chutná víc než cokoliv jiného a dobře po něm prospívají i když se najdou i vyjímky, kterým maso nejede. Taky je dobré přidat vitamín B např. Pangamin, po něm mají kočky větší chuť k jídlu. U koček kde je vybíravost v jídle opravdu velká je možné nechat u veterináře píchnout injekci vitamínu B, mě se velmi osvědčila.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2006 18:21:03
Odpovědět s citátem

Mám podobný problém, mám také britku 8 měs.starou.Dřív papala normálně, ale teď poslední dobou nechce vůbec nic. Celý den nevezme do papuly sousto,dávám jí ryby, konzervy, hovězí, kuřecí maso a nic nechce.Jediné co jí jsou granule, ale nechci, aby žila celý život jen na granulích.Nechce ani sýry, pacholíky, prostě nic.Celý den jí nechám vyhladovět a stejně se jídla netkne.Tak nevím, proč najednou taková změna, dřív baštila všechno.
Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2006 18:38:03
Odpovědět s citátem

Toho že by micka baštila jen granule bych se nebálá. Já bych jí klidně jen na granulích nechala. Mnoho chovatelů doporučuje kočku krmit jen granulemi. Pokud tedy kočička baští nějaké super prémiové granule, tak bych jí nic jiného nevnucovala. Naš miláček bohužel uzobne z obojího stejně málo Crying or Very sad .

Já zkusím ten vitamín B-12 a uvidíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2006 19:20:16
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Mám podobný problém, mám také britku 8 měs.starou.Dřív papala normálně, ale teď poslední dobou nechce vůbec nic. Celý den nevezme do papuly sousto,dávám jí ryby, konzervy, hovězí, kuřecí maso a nic nechce.Jediné co jí jsou granule, ale nechci, aby žila celý život jen na granulích.Nechce ani sýry, pacholíky, prostě nic.Celý den jí nechám vyhladovět a stejně se jídla netkne.Tak nevím, proč najednou taková změna, dřív baštila všechno.

Pokud kočička baští jenom granule a jsou to granule kvalitní, tak bych v tom zas tak velký problém neviděla. Složení kvalitních granulí je dostačující na to, aby z nich kočička měla všechno, co její tělo potřebuje. Většina veterinářů dokonce doporučuje krmit jenom kvalitními granulemi a nerozmlsávat kočičky konzervami a masíčkem a nepodávat ani žádné doplňkové vitamíny, protože pak se optimální poměr živin, vitamínů a stopových prvků v granulích naruší něčím jiným a leta výzkumu a snažení vyrobit kvalitní potravu pro kočky jsou v prachu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Han
Anonymní





Předmět: Vybíravá britka
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2006 15:40:12
Odpovědět s citátem

Naše briťulka Amálka má 1,5 roku a tak do roku byla velmi vybíravá a střídmá. Po kastraci se tak rozjedla, že se nestačíme divit. Sice trvá na svém úzkém výběru - nejkvalitnějších granulích, konzervičkách a kočičích bonbonech -, ale baští s ohromnou chutí. Začali jsme jí jídlo odměřovat, abychom ji nepřekrmili. Takže si nemyslím, že briťáci zdejších přispěvovatelů zůstanou tak skromní s jídlem i ve vyšším věku, ale udělají dvounožcům radost svých apetitem, jen co dospějí. A samozřejmě svou roli hraje kastrace, pokud to nejsou chovné kočičky, určitě po kastraci svůj přístup ke stravě přehodnotí.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2006 16:10:58
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpovědi,číča ale baští Purinu One, což není superprémiové krmivo a jiné nechce, tak já nevím, zda jí to stačí..Mně prostě přijde, že je o něco ochuzená, když nic nejí.A jak to bude po té kastraci, na kterou se samozřejmě chystáme, to nevím.Ona právě baštila dost a najednou přestala...No i kdybych se rozkrájela, tak asi nic nenadělám, tak vám děkuji Hanka.
Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2006 19:17:10
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
A jak to bude po té kastraci, na kterou se samozřejmě chystáme, to nevím.Ona právě baštila dost a najednou přestala...No i kdybych se rozkrájela, tak asi nic nenadělám, tak vám děkuji Hanka.


Kastrace bych se nebála dokonce bych se nedivila kdyby se po kastraci opět rozbaštila. Nemrouská se teď náhodou? Občas se stává, že má kočka takové touhy a tak moc chce kocoura že z toho nejí. Prostě myslí jen na to jedno Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2006 6:30:08
Odpovědět s citátem

Ja mam 9-ti mesicni britku. Kdyz ji rostli zoubky, tak jsem ji na cas prestala davat konzervy, ktere mela do te doby moc rada. Kdyz jsem ji je asi po mesici opet zacala davat, uz je nezrala. Neji ani maso, syry, ... Ani kdyz nema v misce cely den nic jineho, tak si nevezme. Ji pouze granule, zkouseli jsme vice znacek a vsechny jedla s chuti. Jen se ji uz na brisku bimba spicek, tak nevim jestli ji omezovat v jidle, kdyz jeste neni dospela nebo pockat po kastraci. Zatim cekame na prvni mrouskani, ale jeste jsme nic nezpozorovali.
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cassi



Založen: 02.10.2005
Příspěvky: 41
Bydliště: Ostrava

Předmět: papání
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2006 16:19:25
Odpovědět s citátem

Taky přispěji troškou do mlýna.Náš brit.kocour jedl do 6.měsíců všechno .Potom konzervy přestal úplně.Paštiku jí na3x,z kapsičky jen šťávu.Zato granule všechny , ale musím mu namíchat víc druhů.Má 11měs. váží 5.3kg myslím,že je to tak akorát.Granule má přistupné celý den.Mám je nasypané ve dvojmisce a ta mu vydrží 2 dny.Manželovi se zdálo, že dostává moc tak jsem to jednou zvážila.A zjistila jsem, že dostává tolik kolik má dostat .Jsem rádá, že tak jí.Je to pohodlné krmení .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Lepší zprávy
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 5. 2006 7:31:35
Odpovědět s citátem

Tak naše nízká váha 2,3kg byla způsobena špatným vážením u veterináře, kde Bětuška na váze nepostála. Doma jsme kočičku vážili v přenosce, kde se nemrskala a po odečtení nám vyšla váha 2,9kg. Sice Alžbětka vypadá jako vyžle, ale doktor mě ujistil, že je vyvinutá tak jak má, tedy na obyčejnou kočku, ze stavby těla britky prý nemá vůbec nic. Takže si už hlavu s její vybíravostí moc nelámu. Spapá holt jen to co potřebuje. Mně se to zdá sice málo, ale asi je to tím, že jsem doposavad znala jen rozežraný apetit maminčiných kocourků Smile .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (63x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (37x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (27x)
4
Kočičí jména (26x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (22x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Komiks: Podáš koččce celaskon? (20x)
9
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top