Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mňau...


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Cybercat



Založen: 20.03.2004
Příspěvky: 2

Předmět: Mňau...
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2004 17:53:16
Odpovědět s citátem

Ahoj,
mám dvě prosby: Very Happy

1) Moc bych chtěla rodiče přesvědčit, abychom si mohly se sestrou pořídit kočičku, ale největší překážkou je pro mamku to, že se kočičky do paneláku nehodí. Co si o tom myslíte vy???

2) Poradili byste mi s výběrem plemene? V dospělosti by měla být menší až střední postavy, střední srst a huňatý ocásek, ale ne peršan...

Děkuju ;o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Mňau...
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2004 8:30:34
Odpovědět s citátem

Cybercat napsal:
Ahoj,
mám dvě prosby: Very Happy

1) Moc bych chtěla rodiče přesvědčit, abychom si mohly se sestrou pořídit kočičku, ale největší překážkou je pro mamku to, že se kočičky do paneláku nehodí. Co si o tom myslíte vy???

2) Poradili byste mi s výběrem plemene? V dospělosti by měla být menší až střední postavy, střední srst a huňatý ocásek, ale ne peršan...

Děkuju ;o)


Milá Cybercat,
přesvědčit někoho, kdo s tebou bydlí, aby si pořídil kočku, když ji nechce, je věc moc těžká. Nevím jaké jsou maminčiny argumenty pro to, že kočka se do paneláku nehodí (to tedy skutečkě slyším poprvé, protože je to holý nesmysl, naopak se hodí víc než pes). Možná by si měla přečíst rady na modrém kocouřovi, aby věděla, že kočkám je v bytě úplně dobře a těm našim dvěma přímo báječně. Jen je třeba dávat pozor a zabezpečit nějak okna, aby kočka neutekla nebo nevypadla.

Doporučuji vzít maminku na nějakou z jarních umisťovacích výstav, aby se podívala a uvidíte, zda se jí to bude zamlouvat či ne. Můžete nás tam eventuelně i navštívit a zodpovíme vám veškeré dotazy. Budeme tam s útulkem Felca Louny. Pokud nemá vaše maminka s kočkami zkušenost, je pochopitelné, že se jí to nezamlouvá, možná nemá ke kočkám kladný vztah, promluvte si s ní o tom. Lepší než přesvědčování je ale realita. Zkuste třeba navštívit někoho, kdo kočku má.

Doporučuji nějakou krátkosrstou kočku, radši než kocoura - pokud jste ještě žádnou kočku nikdy neměli. Radši žádné exotické a dlouhosrsté plemeno. Velice přítulné jsou britky a ruské modré.
Moc se ale přimlouvám za číči z útulku, protože ty jsou nádherné a bývají vděčnější než kočky kupované (viz seriál Roi, nebo na stránkách útulku Felka Louny o Pondělce - Jenny). My je předáváme v perfektním stavu a s jakoukoliv problematikou rádi poradíme. Také vybavení pro takovou číču žádná legrace - přepravka, záchůdek, misky pelíšek, zdravotní péče.

Doporučuji ti koupit si nějakou knížku o kočkách (kvalitní, silnější), kde najdeš i plemena koček.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cybercat



Založen: 20.03.2004
Příspěvky: 2

Předmět: Re: Mňau...
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2004 16:21:39
Odpovědět s citátem

Tina napsal:
Cybercat napsal:
Ahoj,
mám dvě prosby: Very Happy

1) Moc bych chtěla rodiče přesvědčit, abychom si mohly se sestrou pořídit kočičku, ale největší překážkou je pro mamku to, že se kočičky do paneláku nehodí. Co si o tom myslíte vy???

2) Poradili byste mi s výběrem plemene? V dospělosti by měla být menší až střední postavy, střední srst a huňatý ocásek, ale ne peršan...

Děkuju ;o)


Milá Cybercat,
přesvědčit někoho, kdo s tebou bydlí, aby si pořídil kočku, když ji nechce, je věc moc těžká. Nevím jaké jsou maminčiny argumenty pro to, že kočka se do paneláku nehodí (to tedy skutečkě slyším poprvé, protože je to holý nesmysl, naopak se hodí víc než pes). Možná by si měla přečíst rady na modrém kocouřovi, aby věděla, že kočkám je v bytě úplně dobře a těm našim dvěma přímo báječně. Jen je třeba dávat pozor a zabezpečit nějak okna, aby kočka neutekla nebo nevypadla.

Doporučuji vzít maminku na nějakou z jarních umisťovacích výstav, aby se podívala a uvidíte, zda se jí to bude zamlouvat či ne. Můžete nás tam eventuelně i navštívit a zodpovíme vám veškeré dotazy. Budeme tam s útulkem Felca Louny. Pokud nemá vaše maminka s kočkami zkušenost, je pochopitelné, že se jí to nezamlouvá, možná nemá ke kočkám kladný vztah, promluvte si s ní o tom. Lepší než přesvědčování je ale realita. Zkuste třeba navštívit někoho, kdo kočku má.

Doporučuji nějakou krátkosrstou kočku, radši než kocoura - pokud jste ještě žádnou kočku nikdy neměli. Radši žádné exotické a dlouhosrsté plemeno. Velice přítulné jsou britky a ruské modré.
Moc se ale přimlouvám za číči z útulku, protože ty jsou nádherné a bývají vděčnější než kočky kupované (viz seriál Roi, nebo na stránkách útulku Felka Louny o Pondělce - Jenny). My je předáváme v perfektním stavu a s jakoukoliv problematikou rádi poradíme. Také vybavení pro takovou číču žádná legrace - přepravka, záchůdek, misky pelíšek, zdravotní péče.

Doporučuji ti koupit si nějakou knížku o kočkách (kvalitní, silnější), kde najdeš i plemena koček.


Tina >>> Moc děkuji za odpověď, přímo mi čtete myšlenky. Mám v plánu se, jen co bude mamka souhlasit, přijít podívat na některou z umísťovacích výstav.

Na jednom z webů týkajících se koček (nejsem si jistá na kterém) jsem si přečetla příspěvek jedné paní, která mluvila o umísťování "defektních" koťat z vrhu čistokrevných rodičů. Prý je to obtížné, a tak jsem uvažovala i o variantě takovéhoto kotěte. Avšak musím poznamenat, že způsob, jakým tato paní "chovatelka" psala o kočičkách byl hrozný. Mluvila o nic, jako by to byly věci a jakoby to, že se třeba kotě narodí černé s bílou skvrnkou na zádech byla nějaká vada - chápu, že pro člověka, který chce kočky přihlašovat na výstavy je to problém, ale proč tím snižovat cenu zvířete - nemyslím finanční ale morální... Co si o tom myslíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Mňau... chov koček
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2004 18:04:58
Odpovědět s citátem

Chov koček je něco, čemu my lidé, kteří chceme číču jenom jako mazlíčka, prostě nemůžeme rozumět. Je to o šlechtění a snaze porodit co nejlepší kočky, které budou podléhat standardu plemene. Samozřejmě se narodí spousta koťat, která standardu neodpovídají a ty jsou potom levnější (viz rubrika "Jak vybrat kotě"). Každopádně nejsou o nic horší než ta ostatní z vrhu, jen nejsou vhodná k výstavě. To však neznamená, že by o nich někdo měl říkat, že jsou "defektní". Pokud chcete jen mazlíčka, zvažte, zda kupovat kočku výstavní, protože ve většině případů jste pak zavázáni smlouvou pokračovat dále v chovu a zúčastňovat se výstav.
Já osobně si myslím, že pokud chov podléhá pravidlům, která jsou popsána v již zmíněné rubrice, je jedno, jaký to je chov. Pokud "chovatel" splňuje tato pravidla, měli byste mít jistotu, že kotě bude v pořádku a že o něj bylo dobře postaráno.
Záleží samozřejmě na vás, kolik do kočičky chcete investovat, protože to není jen cena zvířete, ale také výbavička, kterou budete potřebovat a veterinární péče, která rozhodně není levnou záležitostí. V neposlední řadě nezapomínejte na to, že kočka se může dožít až 20ti let. Jste si skutečně jisté, že se o ni budete schopné po celou tu dobu starat? Pokud ano, přeji vám hodně štěstí a pokud vám nezáleží na rase, zkuste nějaký útulek. Ta kterou si vyberete vám bude nesmírně vděčná a bude vás opravdu milovat po celý zbytek svého života Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kachenka



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Re: Mňau...
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2008 20:52:26
Odpovědět s citátem

Ahoj,
chtela bych se s vami podelit o moji zkusenost s kocickou. Pritel miluje kocky a uz od zacatku naseho vztahu mluvil o tom, ze by jednu chtel. Ja jsem kocky zaryte nenavidela. Vadilo mi, jak se vsude dostanou, jak lezou po polickach a takovy ty veci kolem. Loni na podzim mel pritel narozeniny a ja jsem se zaprela a dala jsem mu k narozeninam kotatko. Byl to uplne obycejnej domaci mourek. Dostali jsme ho, kdyz mel pouze 4 tydny, jelikoz ho opustila matka. A musim rict, ze od prvni chvile to byl muj milacek. Je pravda, ze me to stalo hodne sebezapreni, nez jsem se k tomu odhodlala, ale nelituji toho.
Myslim, ze lecba sokem je uplne nejlepsi varianta. Protoze kdyz prines kotatko domu, nikdo uz ho nevyhodi. Udela svoje kocici kukadla a vsichni si ho zamiluji Razz

Cybercat napsal:
Ahoj,
mám dvě prosby: Very Happy

1) Moc bych chtěla rodiče přesvědčit, abychom si mohly se sestrou pořídit kočičku, ale největší překážkou je pro mamku to, že se kočičky do paneláku nehodí. Co si o tom myslíte vy???

2) Poradili byste mi s výběrem plemene? V dospělosti by měla být menší až střední postavy, střední srst a huňatý ocásek, ale ne peršan...

Děkuju ;o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Enča



Založen: 01.10.2005
Příspěvky: 19
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2008 21:52:30
Odpovědět s citátem

Přesně jak napsala Kachenka..léčba šokem je to nejlepší...u nás to bylo tak,že jsem taky chtěla kočičáka,ale máma byla proti...tak jsem jednou přitáhla kocoura z ulice a máma si na něj zvykla a měla ho ráda...bohužel jsme se museli stěhovat a kocourek byl napůl venkovní,tak zůstal ve starém bydlišti...ale pořád jsem chtěla nějakýho většího chlupáče než jen křečka a vyškemrala jsem si od přítele k 18. narozeninám britku Very Happy mámě jsem nic neřekla a dozvěděla se o ní teprve až byla u nás v obýváku Smile sice i po skoro 3 letech pořád říká jak ji nemá ráda,ale je vidět,že opak je pravdou Very Happy
já bych prostě přitáhla koťátko domů a hotovo..tím enchci říkat,že je to to nejlepší,ale zabírá to..když už je doma,tak ho nikdo nevyhodí...
a jakou rasu? samozřejmě jsem pro britku,ale v podstatě je to jedno...jestli s papírama nebo bez nebo obyč micku z ulice Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2008 22:58:58
Odpovědět s citátem

No, já si osobně tedy myslím, že léčba šokem je to nejméně vhodné. Když má ve společné domácnosti žít zvíře, musí s tím souhlasit všichni zůčastnění. Spoléhat se na to, že u osoba odmítající zvíře zapracují rodičovské pudy, popřípadě že se to prostě nejak zařídí/vyvrbí, je dost pošetilé a riskantní.

Za sebe můžu tvrdit, že kdyby mi někdo dotáh domů třeba psa, že bych ho samozřejmě taky nevyhodila na ulici, ale znamenalo by to pro mně problém, starost na víc, o kterou nemám zájem. Člověk odmítající určitý druh závazku (v tomto případě zvíře), k tomu má většinou nějaký důvod a měl by tudíž být respektován. Nehledě na to, že "podpásovky" tohoto typu vzájemným vztahům moc nepřidávají, spíše naopak.

Já osobně doporučuji ukázat pozitivní stránky soužití s kočkou, v tomto případě třeba vzít maminku k někomu, kdo má kočky. Důležité podle mě také je, aby byly zmíněny i případné negativní věci, které se můžou vyskytnout při soužití s číčou (ožrané kytky, pozvracený koberec a pod.).
Moje máma byla taky zapřísáhlý odpůrce zvířat do bytu. Já si pořídila k přítelovým rodičům kocoura (ale věděla jsem, že oni ho chtějí taky a když bude potřeba, tak se o něj postarají) a doma u našich jsem sdělovala zážitky, ukazovala fotky a videa apod. Moje máma viděla, že život s kočkou může být i zábavný a když osud zařídil, že se nám na chatě vyskytla dvě bezprizorní koťata, začala nahlodána kočkomilným otcem pomalu uvažovat o adopci, za předpokladu, že jsem sehnala dost informací o adaptaci venkovských koťat na pražské 3+1. Takže věděla, že to jde, ale byla i připravená na to, že se to také nemusí vydařit, koťata si nezvyknou a bude se jim muset najít nový domov někde u domečku.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Mňau... chov koček
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2008 11:08:54
Odpovědět s citátem

Tina napsal:
Pokud chcete jen mazlíčka, zvažte, zda kupovat kočku výstavní, protože ve většině případů jste pak zavázáni smlouvou pokračovat dále v chovu a zúčastňovat se výstav.
Wink


Neni zas tak pravda, s kockou s PP na vystavy nemusite, pokud se nechcete venovat chovu, tj. koupite kote s PP, ale "na mazlika". Na mazlika se prodavaji kotatka, ktera maji neco netypoveho, co ne plne odpovida standardu plemene, napr. vetsi ouska nez maji mit atd. Takove jsou vyrazeny z chovu, neprinesla by dalsiho kvalitu, spise mozna naopak (nekdy s vhodnym protejskem maji ale i kvalitni kotatka). Proto jsou na mazlika a pak je vetsinou ve smlouve podminkou kastrace (aby se zamezilo, ze mazlikove kote budete mnozit - slechteni je prace a nezodpovedny clovek by ji tak mohl zkazit nebo aby se zajistilo, ze nebudete mnozit kotatka urciteho plemene bez PP). Kastrace ale neni vzdy podminkou, ja to ve smlouve nemela, ale vetsinou k ni stejne dojde, kdyz kote zacne dospivat, mrouskani obtezuje majitele i zdravotne kocku, kdyz nema partnera.
Take vzdy neni pravidlem, ze kote s PP prodane na mazlika je mene kvalitni - muze mit i vystavni a chovatelske kvality, ale chovatel jej proda na mazlika, ne k chovu, protoze jej proste kupujici chce jen na mazlika, nechce se venovat chovu, ale chce mit kote urciteho plemene, protoze se mu proste libi urcite plemeno.
Tak to je treba u nas.
Jinak slovo kvalita zde neznamena ze je kotatko nejak moralne snizovano, znamena proste jen, zda svymi znaky odpovida standardum plemene.
Takze jestli vam nezalezi na plemeni, tak si muzete vybrat obycku, jestli se vam libi urcite plemeno vzhledem nebo povahou, tak muzete mit i kote s PP jen na mazla bez povinnosti vystav nebo chovu.
Mne navic ke kotatku s PP vedly i jine duvody, puvodne jsem chtela obycku, od nekoho od nas ze vsi nebo z utulku, ale uz mi oskive umrel obyc kocourek na kocici AIDS a u nas na vsi jsou uz kocky na pohled, ale hlavne zdravotne zdegenerovane mnozenim mezi s sebou, tak jsem radeji priplatila a vzala si kote z testovaneho chovu. Nechci tim rict, ze s PP se nemuze nic takoveho stat, ale mysli, ze sance na nemoc je mensi.
Ale asi bych vam doporucila jinou chovatelku s lepsim vztahem ke kocickam, nez pisete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Re: Mňau...
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2008 17:07:38
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se zeptat, proč doporučujete radši kočičku? Jám mám doma 2 kluky jak buky, taky jsou to moje první zvířátka a jsem na ně patřičně hrdá. Je pravda, že občas, když zloběj, jim vyhrožuju děcákem.. Very Happy myslim, že je jedno, jestli si člověk pořídí kočičku, nebo kocourka, důležitější je povaha zvířátka. Mám briťáka a kartouzáčka, povahově rošťáci a miláčci všech návštěv, velký šéfové, co nás laskavě nechávaj bydlet s nimi Laughing. Obě plemena jsou ale dost velká..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: Re: Mňau...
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2008 21:08:52
Odpovědět s citátem

Kočičák napsal:
Chtěla bych se zeptat, proč doporučujete radši kočičku?


Myslím, že kočička byla doporučena proto, že by se jednalo o první číču v domácnosti bez kočičích zkušeností. Většina kocourů značkuje a je tedy potřeba rychle zasáhnout při prvních náznacích dospívání a zavčasu objednat kocoura na kastraci. "Nováček" by to mohl snadněji prokaučovat a pak by asi doma iniciátorku soužití s kočkou moc nepochválili.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mňau...
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2008 6:51:39
Odpovědět s citátem

Ono hlavně první příspěvek je z roku 2004, taktéž ten, na který reagovala kockodan.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
5
Mňoukání a štěkání (19x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (19x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top