Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nahatka venku


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Nahatka venku
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2006 16:37:31
Odpovědět s citátem

Blizi se leto a rada bych kocicaky nekdy vzala na zahradu.
Ale trochu se bojim. I kdyz je relativne teplo, nevim,jak jsou sphynxove citlivi na vitr(pruvan) a pak asi musim davat pozor na slunce. Napadlo me usit ze stareho bavlneneho tricka takovy oblecek aby byla kuze aspon trochu chranena pred slunickem Smile?? Mate s tim nejake zkusenosti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Radka Kašparová



Založen: 03.02.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Červený Kostelec

Předmět: Sphynx a slunicko
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2006 11:36:00
Odpovědět s citátem

Dobry den, take beru svou vykastrovanou sphynxi slecnu obcas na zahradu. Moc se ji tam libi, ale nenechavam ji bez dozoru. Vzhledem k tomu, ze jsou to kocky velmi zvedave a rekla bych, ze se vubec neboji, je venku vzdycky tak 15-20 min. Beru ji jen kdyz pekne hreje slunicko, aby mi nenastydla a spis rano nebo az pak navecer. kdyz uz slunce tolik nepali. Mam sice cernou, ale i na ni je videt, ze za tech nekolik malo slunecnych dni se stihla krasne opalit. Rozhodne bych byla na prudkem slunicku opatrna. S mazanim opalovacim kremem nemam zkusenosti. Mam jen nahateho psa, ktereho sice mazu detskym kremem s vysokym faktorem, ale protoze je bily, tak je to taky problem, uz se nam skoro spalil. Takze na slunicko jo, ale opatrne nebo v tricku
Smile jako kdyz berete ven male dite
_________________
Radka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 6. 2006 15:06:01
Odpovědět s citátem

Sphynxíkům vadí jak velká zima (pokud nejsou otužilí), tak příliš sluníčka. Ve Francii jsem byla u chovatelky, nechala za sítí na okně kočku, čokoládovou želvu s hodně bílou. Do večera byla jak rak, úplně rudá.
Někde píší, že se Sphynx nemá mazat opalovacím krémem, ale tahle Francouzka po téhle zkušenosti začala používat Garnier pro děti s vysokým faktorem a prý to funguje a nezaznamenala, že by to kočkám uškodilo.
Jo, a ven s dozorem, za zasíťované okno, do voliéry nebo na vodítku. Aby se kočičák neztratil, nebo ho někdo neukradl Smile
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
CZ_Bee



Založen: 17.05.2005
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: Chození ven
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2006 11:36:38
Odpovědět s citátem

Letos jsem s klukama venku ještě nebyla - nemají moc rádi průvan a je na ně zatím zima. Loni jsem ale chodila s Cronim v létě ven - na vodítku do lesa. Jednak je tam příjemný stín a pak tam také téměř nechodí lidi se psama (a když ano, tak je vidím už z dálky). Chce to s sebou vzít i nějakou tašku, aby se do ní kdyžtak kočičák mohl schovat. Po procházce je dobré kočku prohlédnout, aby neměla klíště (na Croniho naštěstí nějak klíšťata nelezla, asi se jim nelíbilo, že se nemají kam schovat Very Happy ). Jinak je nutné, aby kočka byla na postrojek a vodítko už zvyklá z domova...
Už se celkem těším, až v létě s klukama zase vyrazím na procházku, tentokrát půjdou oba....
Jenom jako perličku přidávám, že jednou jsem se takhle s Cronim procházela a jedna stará paní se mě zeptala, jak často tu kočku holím Very Happy Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lucie21



Založen: 07.02.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2006 14:44:25
Odpovědět s citátem

Pomněnka se venku trochu bojí a spíš mě táhne domů. Máme takovou mikinu na "lítačku", ale tu taky nesnáší. Přitom, když otevřu dveře na balkon, už utíká. Asi se jí nelíbí jen naše zahrada.

Ale hrozně ráda opaluje. Leží za oknemu u balkonu celé hodiny, ale ještě se ani trochu nechytla. Je to zajímavé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Barbora



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Barbora
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 18:10:13
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se také zeptat na 2 otázečky ! Našeho nahatého kočičáka budeme mít asi jen vevnitř. Bylo mi totiž řečeno, že jakmile se dostane ven, tak pak bude chtít pořát, je to pravda???

Druhá otázka je, jestli budu moct naháče přepravit v zimě autem ( cesta je 5 min), když ho dám do přepravky, či batohu s dekou popřípadě s oblečkem ! nenachladí se? Question Exclamation Exclamation Question


děkuji moc za odpověď Smile Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Barbora
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 20:02:09
Odpovědět s citátem

O tom jestli se má sphynx pouštět ven nebo ne si každý musí rozhodnout sám. Moje zkušenost je, že jsou to hrozný zvědavky zvědavý a jak jednou objeví svět za dveřma bytu, chtějí ho objevovat a někdy se toho docela nepříjemně dožadují.
O tom cestování autem - myslím, že v oblečku a s dečkou v přepravce by to měl Saša zvládnout bez problémů. Když mu bude zima, tak se zavrtá pod deku a bude to. Smile
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: Re: Barbora
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2007 8:00:39
Odpovědět s citátem

[quote="Barbora"]Chtěla bych se také zeptat na 2 otázečky ! Našeho nahatého kočičáka budeme mít asi jen vevnitř. Bylo mi totiž řečeno, že jakmile se dostane ven, tak pak bude chtít pořát, je to pravda???

Druhá otázka je, jestli budu moct naháče přepravit v zimě autem ( cesta je 5 min), když ho dám do přepravky, či batohu s dekou popřípadě s oblečkem ! nenachladí se? Question Exclamation Exclamation Question
quote]

Dobrý den, Barboro!
My s našima dvěma rošťákama chodíme ven v létě, jen na vodítku, většinou na zahradu nebo někam poblíž. Jsou zvědavý, všechno zkoumají Rolling Eyes , nicméně se dalších návštěv nijak hystericky nedožadují. Shrnuto: když jsou venku, je jim fajn, když jsou doma, tak jsou taky spokojený.

Co se týče převozu: když zachumláte Sašu do deky, pod bundu nebo ho dáte do přepravky vystlané dekou, tak to zvládne. Nejsou zase tak křehcí, jak vypadají Laughing Jen pozor na průvan!

Přejeme, ať Vám to čekání na kočkouna rychle uteče! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barbora



Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Ahoj rozaarko
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2007 10:22:06
Odpovědět s citátem

Pro rozaarku !!

děkuji moc za odpověd!

Moc jste mi pomohla ! prosím pošlete mi Vaše webové stránky, ráda se na ty tvoje rošťáky podívám.

Musím říct, že čekání je moc těžké, ale na druhou stranu krásné, protože čekáme na krásné stvoření !

děkuji Babora Smile Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Ahoj rozaarko
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2007 10:40:12
Odpovědět s citátem

Podívejte se např. sem do Zlaté knihy koček http://www.modrykocour.cz/golden-obsah.php a dáte v prohlížeči vyhledávat na stránce výraz sphynx, tak zde najdete mnoho přihlášených kočičáků, kteří zde mají právě jak svou stránku tak i fotoalba.

Mimojiné např. Ginger, Croni, Sebastian, Muty, a mnoho dalších ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: Re: Ahoj rozaarko
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2007 11:14:10
Odpovědět s citátem

Milá Barboro,

náš Kulišák je ve zlaté knize pod jménem Tyrell The Cullinan Diamond Laughing Princezna ještě stránku nemá, jsem strašnej lenoch jí ji udělat Rolling Eyes

My jsme čekali jen týden a vím, jak to bylo dlouhé Smile Kdybyste se chtěla na cokoliv zeptat nebo jenom tak popovídat o nahatkách, klíďo mi napište na můj email rozaarka@seznam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Barbora
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2007 5:22:55
Odpovědět s citátem

Barbora napsal:
Chtěla bych se zeptat, našeho nahatého kočičáka budeme mít asi jen vevnitř. Bylo mi totiž řečeno, že jakmile se dostane ven, tak pak bude chtít pořát, je to pravda???


Ne nutně. Naše kočky ven chodí, zatím nemáme volieru, tak to řeším tak, že si vždy vezmu jednu nebo dvě ven na zahradu a necham je tam pod dozorem pobíhat. Některé jsou nadšené když mohou ven, jiné se tváří neutrálně a některé doslova zdrhají zpět domů a venku být nechtějí. A tak je to i opačně. Když nechám otevřeno, některé už čekají aby skulinkou mohly prolezt ven a některé nenapadne jít ven, ani když jsou dveře dokořán. Záleží to asi spíše na povaze a temperamentu každého jednotlivého kočičáka.
A pokud ven, tak opravdu hlídat a z kočkouna nezpustit zrak, nebo to řešit postrojkem, třeba na hodně dlouhém vodítku nebo provázku. Pozor na sluníčko (a spálení) a nebo naopak na chlad.

Barbora napsal:
Druhá otázka je, jestli budu moct naháče přepravit v zimě autem ( cesta je 5 min), když ho dám do přepravky, či batohu s dekou popřípadě s oblečkem ! nenachladí se? Question Exclamation Exclamation Question

děkuji moc za odpověď Smile


Určitě ano, pokud ho nějak ochráníte. To znamená zmíněná deka do přepravky, obleček nebo potah na přepravku. Já jsem z fleesu ušila na přepravky takové fusaky, nahoře je díra na držadlo a vpředu u vchodu stahování na tkaloun. Také při velkých mrazech můžete auto předehřát (jít o chvíli dříve, zatopit a pak se pro kočičáka vrátit a přinést ho už do vytopeného) To je dobré třeba když je nemocný a jedete na veterinu. Jinak oni zase tak choulostiví nejsou, dlouhodobý chlad nebo průvan nesnáší dobře, obzvlášť pokud nejsou otužilí, ale krátkodobé výkyvy zvládnou. Příkladem je moje nedávná zkušenost, večer jsem chtěla vyvětrat a zapomněla zavřít balkonovky (je tam přes celé síť) a ráno zděšeně zjistila, že tam je 13°C! Kromě jedné kočičky, která byla přistydlá už předtím se nikomu nic nestalo.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nahatka a chlad domova
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2007 21:06:21
Odpovědět s citátem

Nechci zakládat nové vlákno ohledně nahatky a klimatu v bytě. Náš Adam byl zvyklý na větší teplo, než jaké jsme mu schopni a ochotni poskytnout my-u nás je tak 21, max.22oC, víc ne. Mám takový dojem, že je mu tady dost často chladno, třese se (emoce v tom nejsou), a jakmile usne, začne chrápat. Je to normální? A co s ním mám dělat, obléct ho do něčeho? Do čeho, aby mu to neuškodilo ale prospělo? V noci spí se mnou pod dekou, takže i když v ložnici vůbec netopíme, nevadí mu to. Ale jak vstane, začne se klepat. Zimou? Nevím. Oblékáte nějak své miláčky doma, když máte pocit, že by snesli větší teplo než vy?

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Nahatka a chlad domova
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2007 21:19:06
Odpovědět s citátem

A na kolik stupňů byl zvyklý doma?
U nás máme 22-23° a jsou celkem v pohodě, mám na gauči v obýváku přehozenou deku a pod tu si zalezou, když je jim zima. Nikdy mě nenapadlo doma je oblíkat. Taky lehávají na topení a v noci samozžejmě pod peřinou Smile
Pokud nemáte teplotu v bytě o hodně nižší než na jakou byl Adam zvyklý, tak bych ho nechala, on si zvykne a pokud je nějaký hodně studený, tak stačí klidně i stará ponožka a do ní udělat potřebné dírky Very Happy
Sphynxové nejsou žádné třasořitky snesou i nižší teploty, jen je třeba aby si pomalu zvykli.
Mimochodem Adam je moc hezký kocourek Razz
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nahatka a chlad domova
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2007 21:33:00
Odpovědět s citátem

Radko, nám se také moc líbí Smile - děkuji.

Ten rozdíl teplot je dost výrazný, řekla bych tak 5oC. S tou dekou na gauči to je dobrý nápad, hned ji tam dám, aby si mohl pod ni zalézt. A s tou starou punčochou taky. Díky. (Že mě tak prosté řešení nenapadlo samotnou

Embarassed )

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Nahatka a chlad domova
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2007 5:53:35
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Radko, nám se také moc líbí Smile - děkuji.

Ten rozdíl teplot je dost výrazný, řekla bych tak 5oC. S tou dekou na gauči to je dobrý nápad, hned ji tam dám, aby si mohl pod ni zalézt. A s tou starou punčochou taky. Díky. (Že mě tak prosté řešení nenapadlo samotnou

Embarassed )

Tatiana


U nas si to Ginger vyresila sama, ale nevim jestli proto,ze by ji byla zima.Proste si zaleze do ustlane postele,moc dobre si umi najit cestu pod prehoz.Ale to delala i v lete.
S tim obleckem jsem to tak resila u nasi prvni sphynxky,ktera byla mensiho vzrustu a byla spis hubenejsi a tak jsem ji oblikala do kusu ustrizenych vlnenych puncochacu,akorat se zmeri delka telicka a ve predu se prostrihnou dirky na nozky(zadni ne, to uz spatne snasi nehlede na to,ze se v tom pak spatne chodi na zachod Wink

To same jsem ted "vyrobila" na zimu Ginger,kdybychom potrebovali k vetovi nebo nekam cestovat. Hned jak to pujde,hodim sem nejake fotky nasi modelky Smile Ale ji se to moc nelibilo,zalezla pod postel a tam sedela,dokud j sem ji nevystourala a nesvlekla,pak byla zas spokojena Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nahatka a chlad domova
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2007 13:01:57
Odpovědět s citátem

Tak ta deka to skvěle vyřešila Laughing nejlepší nápady jsou ty nejjednodužší, o to víc mě bere, že na něco tak prostého jsem nepřišla sama Idea Embarassed Rolling Eyes
Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 18:41:30
Odpovědět s citátem

Přetápění nesvědčí nikomu, ani lidem ani Sphynxům. Vede akorát ke zchoulostivění. Nicméně jak už bylo několikrát řečeno, prudké změny, průvan nebo prochladnutí Sphynxům nesvědčí. Vyřeší to možnost se zahřít. Ta deka, závěs na topení, pelíšek na teplém místě.... V zahrabávání do zastlané postele jsou Sphynxové mistři, kolikrát ani nepoznám, že tam nějaký je zaparkovaný a hledám a hledám... Laughing
U nás jsou kockouni zvyklí na 20 maximálně 21°C.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nahatka a chlad domova
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 20:26:38
Odpovědět s citátem

Já jsem Adama dneska oblékla do bavlněné staré pánské fusekle, kde jsem ustříhla špičku a prostříhla díry na přední packy. Kupodivu se nechal bez známky protestu do toho mého výtvoru naaranžovat a bez problémů v tom běhá celý den. Vůbec mu to nevadí. Asi zjistil, že to hřeje Very Happy

Dneska jsem ho vzala k svému vetovi-zkonzultovat očkování, odčervení a nechat vyšetřit, zda je zdráv-není. Chrastí to v něm-asi přece jenom u nás nastydl, nevím. Měla jsem ho vzít na vyšetření hned druhý den po koupi, vet mi říkal, že si myslí, že už jsem si ho s tím přivezla... Fakt nevím. Nechová se jako nemocný, chuť k jídlu má pořád, dneska snad míň řádí-je večer-a nic-ale dal si svých x řádných porcí jídla, mazlí se, jen si míň hraje, takže asi doopravdy nebude úplně v pořádku. Máme ho od čtvrtka, takže ještě všechny drobné nuance jeho chování neznám. Kadění má tuhé, žádný průjem. Pije normálně (t.j. hodně). Dostali jsme antibiotika (Synulox-0,5 tablety po 12ti hodinách) a po jejich dobrání máme přijít na kontrolu.

Že jsem mu nedala tu deku na gauč hned Crying or Very sad

Tak nám držte palečky, ať se z toho dostane a není to něco vážnějšího.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Re: Nahatka a chlad domova
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2007 18:49:28
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Tak ta deka to skvěle vyřešila Laughing nejlepší nápady jsou ty nejjednodužší, o to víc mě bere, že na něco tak prostého jsem nepřišla sama Idea Embarassed Rolling Eyes
Tatiana


Ahoj Tatiano,
tak ta deka je i u nás docela in ale co nejvíc je využívano tak je takové to odpočívadlo co se zavěsí na topení tak to teda využívané na maximum dokonce si i hnedka druhý den malej Jack osvojil grif a teď už se do něj dostane uplně suprově,jinak naše Cleo když byla nemocná tak si zálézala do boudy tatka jí udělal teplejší a s malím vchdem tak aby tam prošla a ona si to tam pěkně vyhřála,takže můžu vřele doporučit Very Happy
Mějte se hezky a přejí hezké zážitky s Adámkem,všychni naháči jsou úžasný,já mám Don sphynxe a také jsou povahově co zjišťují stejný jako Kanadský sphynxy a také neškrábou jen výjimečně jak říká můj manžel když zapne ABS tj.když nám sedí třeba na ramenu a náhodou sklouzne tak jsme měli škrábanec.
Zatím Nera a kočičáci Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nahatka venku
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2008 11:13:45
Odpovědět s citátem

[quote="Barbora"]Chtěla bych se také zeptat na 2 otázečky ! Našeho nahatého kočičáka budeme mít asi jen vevnitř. Bylo mi totiž řečeno, že jakmile se dostane ven, tak pak bude chtít pořát, je to pravda???
quote]

Mno, tak jsem-teď jak je hezky- párkrát vzala kluky ven na zahradu na vodítko, nejdřív jednoho, pak druhého.

Adam se bojí, hned řve a snaží se dostat do prvních dveří, za kterými tuší bezpečí domova. Když jsem si ho dala na houpačce na klín, zabořil mi hlavu do podpáždí, aby se na tu hrůzu kolem nemusel ani kouknout Laughing

Zato Claudius-s tím jsem si naběhla. Tomu se to strašne zalíbilo, kočičí vodítko jsem připla na samonavinovací psí, takže má k dispozici akční rádius 6 metrů, a ten si to užívá. Válí se v trávě, chytá hmyz, všechno musí prozkoumat, kdybych ho pustila z vodítka, ihned je u sousedů na návštěvě-tam viděl jiného psa než je naše Arča a jiného kocouře než je náš Adam, a to ho strašně zaujalo. Takže z vodítka ani na moment. A proč jsem si naběhla? Protože se mu to zalíbilo tak, že mi pořád zdrhá ke dveřím, za kterými je to nádherné dobrodružství-ještě že ho od vstupu na zahradu dělí troje dveře, takže jse šance, že aspoň ty poslední budou zavřené a on neuteče. Taky mi pořád vyřvává-stoupne si ke dveřím, natáhne se, škrabe na ně a řve a řve a řve a řve a .... Twisted Evil hrůza!!!
A že řvát umí, když se do toho položí Evil or Very Mad A jak vidí vodítko, pomalu by mi ho aportoval, jen abych ho vzala ven. Rodina mi už nadává, proč jsem mu venek vůbec ukazovala, kdo ho má teď poslouchat, jak si to vynucuje. No tak to dělám tak, že se snažím odpoutat jeho pozornost od dveří třeba hozením hračky, nalákáním na pár granulek a podobně-docela to funguje. Rozhodně ho nebudu brát ven, když si to vyřvává, aby si nezvykl, že stačí sednout ke dveřím a vejt a je po jeho.

Prostě jsou každý úplně jiný, a to je na tom právě to hezké, každý je svůj.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Nahatka venku
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 9:51:50
Odpovědět s citátem

Někde jsem tu už psala, že mám tuhle zkušenost se sphynxíkama. Pokud jim svět venku neukážete, tak spokojeně sedí na okně a sledují co se venku děje, ovšem pokud jim ukážete svět venku riskujete, že se jim zalíbí a budou se trvdě dožadovat vstupu ven. Udělala jsem tuto chybu s naši první nahatkou Týnou a celý den sedí u dveří nebo na okně a řve a řve a řve. V zime je to pohoda, otevřu ji dveře, ona vystrčí nos, zjistí že je tam zima a dá pokoj, ale teď ji nemám jak přesvědčit, že ven nemůže, okamžitě zdrhá k sousedům a sousedka se jí tak štítí, že se z toho div neosype. Very Happy
U ostatních už jsem to neriskovala, ale několikrát se jim podařilo vyklouznout za dveře a rozhodně nevypadali vystrašeně, takže bysme asi dopadli stejně a trojhlasné sphynxí vytí doma za oknem bych asi neunesla.
Takže je to na každém z nás jak se rozhodne, ale doufám, že moje a Tatianina zkušenost pomůže ostatním v rozhodování jestli má brát svého sphynxe ven nebo ne.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 15:55:33
Odpovědět s citátem

Ti šťastnější (co mají možnost a finance) to mohou řešit venkovní voliérou- zasíťováním balkonu apod. Nahatka si dle libosti může chodit dovnitř a ven. Laughing Pár takových super letních bejváků jsem viděla na fotkách z USA. Známá v Holandsku má takhle výběhy po celé délce jedné strany (obrovského) cihlového domu, je to i zastřešené a je to úžasné.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 9:54:13
Odpovědět s citátem

Tak nevím, Adamíšek - jak jsem už psala - moc ven nechodí-sice ho na chvilku vezmu, když jsme venku všichni včetně Klaudíka, protože když osiří, strašně za dveřmi naříká, ale zatím moc šťastný venku není, i když se už bojí méně a vydrží delší dobu. Zato na okně vysedává často. Okno máme na jih, takže do něj praží celý den slunce (do okna, ne do kocouře-trvale zase na okně nebivakuje). Ale pěkných pár desítek minut denně to asi bude-nikterak jsem to nesledovala...

A tím se dostávám k tomu, co se vlastně chci zeptat. Udělaly se mu na levém boku takové tmavší skvrny-je to v barvě kůže, prostě je flekatá Evil or Very Mad - tak nevím, může to mít od slunce? Když je většinou za oknem? Na zánět kůže to nevypadá, to už jsme měli a bylo to jiné, vystouplé, tohle jsou jen tmavší fleky. Ale že jen na jedné straně Shocked - jsem z toho jelen...

Co myslíte? Měl by to vidět vet nebo zbytečně plaším?

Kocouř si jinak na nic nestěžuje, je veselý, blbne, mazlí se, chová se úplně normálně - jen je na jedné straně trochu flekatý Evil or Very Mad
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 11:00:28
Odpovědět s citátem

for Tatiana

Zkus mrknout do historie, mám pocit že se to tu už určitě někde psalo, zvláště pokud si nahule soustavně sluní jen jednu stranu.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 14:11:15
Odpovědět s citátem

klidně by to mohl mít od sluníčka, akorát přes sklo se nespálí, ale určitě mu může kůže ztmavnout, schválně bych ho pozorovala, jestli nevystavuje sluníčku tu jednu stranu víc. Veta bych zatím nechala v klidu.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: Prochazka
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2008 10:27:38
Odpovědět s citátem

Ahoj lidickove,
tak sme byli s Brio na vetsi prochazce po lese. Mela ksirky, ale v boruvci byla tak hodna, ze jsme ji odepli voditko a volne chodila, pomalu. Na cesticce zacala hoprdat, tak jsme ji radsi privazali. Sla podel nohy jak pes, vubec jsem nemusela tahat za voditko. Pak jsem na ni videla, ze potrebuje curat. Uz doma jsem si pro vsechny pripady ke svacine do batohu pribalila papirove viko od krabice. Tak jsme uprostred lesa, v tej krasny prirode, vsude sama borovice a boruvci, na zemi ten bilej jemnouckej pisecek, vyndali z batohu provizorni zachudek, naplnili ho tim piseckem, trochu jsem v nem zahrabala prstem a Brio to hned pochopila. Vlezla na viko, drepla a hned curala.
Je to sikovna holcicka. Tak jestli taky premyslite jak vyresit zachudek pro domaciho kockouna na delsi prochazky, tak tady je tip.
Do Briina alba pridavam par fotek.
Uzivejte leto.
Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Prochazka
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2008 13:38:40
Odpovědět s citátem

Smile Brio je opravdu sikovna. Taky bych rada brala kocicaky ven casteji a na delsi dobu,ale prave se bojim,jak by to zvladli s tim zachodem, Ginger by se mozna prizpusobila,ale Twixik nevim nevim,kazdopadne to viko od krabice je dobry napad!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Prochazka
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2008 14:19:48
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Smile Brio je opravdu sikovna. Taky bych rada brala kocicaky ven casteji a na delsi dobu,ale prave se bojim,jak by to zvladli s tim zachodem, Ginger by se mozna prizpusobila,ale Twixik nevim nevim,kazdopadne to viko od krabice je dobry napad!


Stejně je legrace, jak se ti naši miláčkové neumí vyčůrat jinam, než jsou zvyklí. Já jsem taky klukům musela dát ven záchůdek, protože na hlínu nebo trávu to prostě nepustí Razz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Brio



Založen: 30.07.2006
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec, ale původem z Vysokého Mýta

Předmět: 2. výlet v lese
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2008 18:19:10
Odpovědět s citátem

Ahojky, tak vás zase zdravím,
tento víkend jsem vzala Brio k Máchovu jezeru. V lese se jí strašně líbilo. Opět chodila volně (jen v kšírkách, ale nepřivázaná) po lese v borůvčí. Dokonce se v ní probudila šelma a začala se drápat na strom. Vylezla skoro do 2 metrů. Při cestě dolů pořád natahovala zadní tlapu, jestli už dosáhne na zem. Couvala z toho stromu jak člověk, což bylo k smíchu Very Happy
Zase čůrala do víka od krabice. Když jsem ji vzala do náruče a pokládala jsem ji do její cestovní tašky, tak se na mě vyčítavě podívala a drápala se ven. V lese se jí prostě líbilo tak, že nechtěla jít domů.
Doma jsme jí vykoupali, prohlédli, jestli nemá klíště, slupla pár borůvek v tatra mléku s cukrem a usnula.
Je to moc hodná spořádaná kočička. Ale po kočičí mamince to asi nebude Very Happy

Jana+Brio
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top