Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nejlepsi krmeni ?


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: nejlepsi krmeni ?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2006 17:48:09
Odpovědět s citátem

ahoj vsichni, chtela bych se zeptat, jakou znacku krmeni doporucujete. Z vasich prispevku uz vim, ze krmeni typu whiskas a friskies nebrat Smile Ale jak si vybrat mezi tolika vyrobci, jako hills, proplan, eukanuba.. ? Kocickam chutna vsechno, a cenove jsou tyto znacky zhruba srovnatelne, takze fakt nevim. A totez konzervy a kapsicky - nekde jsem cetla, ze je dobre to mit od stejneho vyrobce jako granule, je to tak ? A pokud ne, tak proste cim krmit, kdyz chutna vsechno Smile
Protoze mam kocicky (2) kratce, nejsem si jeste uplne jista s davkou krmeni, takze to spis nechavam na nich - trikrat denne jim dam kousek tasticky nebo konzervy a cely den maji v misce granule, aby meli kdyz nejsme doma. Je to v poradku ?
Diky vsem Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: nejlepší krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2006 7:46:38
Odpovědět s citátem

Hills,Iams, Roayal Canin,Eukanuba,Proplan Purina.... to jsou všechno superprémiová krmiva, takže záleží, co si dle chuti vyberou čičinky a jak to bude vyhovovat vaší peněžence.Nejlepší asi je, když mají granulky k dispozici celý den a k tomu na přilepšení 1-2x dle věku dát nějaké maso nebo konzervu.I když kočinky můžou být jen na granulkách. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2006 15:40:29
Odpovědět s citátem

Najlepšie krmivá sú také, ktoré neobsahujú konzervačné látky, múčky, farbivá, ani ďalšie škodlivé zložky, napríklad rakovinotvorné látky, ktoré obsahuje jedno z tých "superprémiových " krmív spomenutých v príspevku pred mojím. Treba prihliadať aj na percentuálne zastúpenie mäsa v krmive. Jedným z najlepších krmív je TRAINER - vždy si treba prečítať zloženie a správny chovateľ by sa tomu mal venovať detailnejšie. Paradoxom však je to, že práve tie krmivá, ktoré nie sú svojím zložením vhodné, chutia najviac.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nejlepsi krmeni ?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2006 17:44:12
Odpovědět s citátem

Myslím, že také jedním z hledisek by měla být dobrá dostupnost krmiva, aby člověk nemusel s jednotlivými značkami v případě dosežrání jednoho balení přecházet narychlo na jinou značku, která pak může způsobit zažívací problémy, resp. rychlý přechod mezi jednotlivými značkami.

Superprémiovým či prémiovým krmením jakékoliv značky nic nezkazíte, spíš volte podle toho, co kočce chutná, nezpůsobuje jí žádné problémy, co je vám "sympatické", cenově přijatelné a dostupné.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2006 7:22:01
Odpovědět s citátem

Andrea Klegová napsal:
Najlepšie krmivá sú také, ktoré neobsahujú konzervačné látky, múčky, farbivá, ani ďalšie škodlivé zložky, napríklad rakovinotvorné látky, ktoré obsahuje jedno z tých "superprémiových " krmív spomenutých v príspevku pred mojím. Treba prihliadať aj na percentuálne zastúpenie mäsa v krmive. Jedným z najlepších krmív je TRAINER - vždy si treba prečítať zloženie a správny chovateľ by sa tomu mal venovať detailnejšie. Paradoxom však je to, že práve tie krmivá, ktoré nie sú svojím zložením vhodné, chutia najviac.....


Proč nejste konrétnější? Které superprémiové krmivo obsahuje rakovinotvorné látky a jak jste to zjistila?Takto to zní jako jedna paní povídala.Nemyslím to ve zlém, ale když se něco nakousne, má se to doříct. Samozřejmě mě( a možná nejen mě) to znejistilo, jestli nedávám kočičkám zrovna to vámi myšlené. Díky. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2006 7:36:04
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Proč nejste konrétnější? Které superprémiové krmivo obsahuje rakovinotvorné látky a jak jste to zjistila?Takto to zní jako jedna paní povídala.Nemyslím to ve zlém, ale když se něco nakousne, má se to doříct. Samozřejmě mě( a možná nejen mě) to znejistilo, jestli nedávám kočičkám zrovna to vámi myšlené. Díky. J.


Janca, existuje americka studia (robila sa par rokov) americkeho FDA o ucinkoch antioxidantov pouzivanych na konzervaciu granuliek. FDA oznacila tieto antioxidanty za problematicke a odporucila vyrobcom postupne znizovat ich pouzitie. Standardne sa na obale uvadzaju ako "contains EC permitted antioxidant" (Obsahuje antioxidanty povolene europskou komisiou). Su aj vyrobcovia, ktori ich uvadzaju na obale priamo. Ak teda uvidis skratky ako BHA a BHT (maju aj E-ckove vyjadrenie - E320 a E321), je lepsie sa dlhodobemu krmeniu takymito granulami vyhnut. Aj preto sa odporuca krmivo konzervovane prirodne (s pouzitim vitaminu E).
Takze Andrea to urcite nehovorila ako "jedna pani povedala". Len sa o tom uz popisalo tolko, ze si asi neuvedomila, ze to tak moze vyzniet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2006 8:06:56
Odpovědět s citátem

Ono když se řekne A, musí se říct i B ... můj osobní názor je, že Ečka jsou všeobecným strašákem ... dost často jsou uváděny nepřesné informace, a co jsem tak v rychlosti nalezla v souvislosti s výše uvedeným, jde především o to, že E320 a E321 jsou škodlivá především ve větším množství a mohou způsobovat alergie, druhý při dlouhodobém podávání vyšších dávek pokusným zvířatům i abnormality ... nicméně E320 je zakázán pouze v USA, ba dokonce tuším že jen v Kalifornii je na seznamu karcinogenních látek, nikoliv v Evropě a E321 je povolen jak v USA tak v Evropě,.

Asi je zapotřebí vidět vše v širších souvislostech ... obojí antioxidanty jsou přítomné i v běžné stravě lidské ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2006 11:36:28
Odpovědět s citátem

April napsal:
Ono když se řekne A, musí se říct i B ... můj osobní názor je, že Ečka jsou všeobecným strašákem ... dost často jsou uváděny nepřesné informace, a co jsem tak v rychlosti nalezla v souvislosti s výše uvedeným, jde především o to, že E320 a E321 jsou škodlivá především ve větším množství a mohou způsobovat alergie, druhý při dlouhodobém podávání vyšších dávek pokusným zvířatům i abnormality ... nicméně E320 je zakázán pouze v USA, ba dokonce tuším že jen v Kalifornii je na seznamu karcinogenních látek, nikoliv v Evropě a E321 je povolen jak v USA tak v Evropě,.

Asi je zapotřebí vidět vše v širších souvislostech ... obojí antioxidanty jsou přítomné i v běžné stravě lidské ...

April

April, preto som napisala, ze by som sa vyhla dlhodobemu krmeniu granulami, ktore ich obsahuju. Samozrejme, ze nikto nechce strasit, ze po skrmeni jedneho balenia to nieciu macku ohrozi, ale ja osobne to nebudem riskovat. Povolene su alebo boli aj ine nebezpecne latky - nielen pre zvierata ale aj pre ludi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2006 14:32:33
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Andrea Klegová napsal:
Najlepšie krmivá sú také, ktoré neobsahujú konzervačné látky, múčky, farbivá, ani ďalšie škodlivé zložky, napríklad rakovinotvorné látky, ktoré obsahuje jedno z tých "superprémiových " krmív spomenutých v príspevku pred mojím. Treba prihliadať aj na percentuálne zastúpenie mäsa v krmive. Jedným z najlepších krmív je TRAINER - vždy si treba prečítať zloženie a správny chovateľ by sa tomu mal venovať detailnejšie. Paradoxom však je to, že práve tie krmivá, ktoré nie sú svojím zložením vhodné, chutia najviac.....


Proč nejste konrétnější? Které superprémiové krmivo obsahuje rakovinotvorné látky a jak jste to zjistila?Takto to zní jako jedna paní povídala.Nemyslím to ve zlém, ale když se něco nakousne, má se to doříct. Samozřejmě mě( a možná nejen mě) to znejistilo, jestli nedávám kočičkám zrovna to vámi myšlené. Díky. J.



Som v neustálom kontakte s naslovovzatým odborníkom na zloženie krmív, takže informácie mám od neho - meno ale zverejňovať nebudem. ´
To konkrétne krmivo je Royal Canin. Pokiaľ som to nevedela, kŕmila som ním aj ja, ale od doby, kedy mi bolo jasne vysvetlené a čítala som to čierne na bielom, týmto krmivom nekŕmim, hoci ma to veľmi mrzí, pretože mačkám veľmi chutilo. Tie informácie boli zo zahraničia a bolo tam jasne preukázateľné, že toto krmivo obsahuje rakovinotvorné zložky.
Čo sa týka múčkových krmív, niektoé sú v poriadku, iné nie. Ja mám "odklepnuté" Hills - žiaľ - toto krmivo moje mačky odmietajú, IAMS - je na tom rovnako, ako Hills, ACANA - žravé krmivo, mačkám chutí, Nutra GOLD - veľmi dobré - chutí im. Jednoznačne však vedie už spomenutý Trainer.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2006 15:00:14
Odpovědět s citátem

Andrea Klegová napsal:
Som v neustálom kontakte s naslovovzatým odborníkom na zloženie krmív, takže informácie mám od neho - meno ale zverejňovať nebudem. ´
To konkrétne krmivo je Royal Canin. Pokiaľ som to nevedela, kŕmila som ním aj ja, ale od doby, kedy mi bolo jasne vysvetlené a čítala som to čierne na bielom, týmto krmivom nekŕmim, hoci ma to veľmi mrzí, pretože mačkám veľmi chutilo. Tie informácie boli zo zahraničia a bolo tam jasne preukázateľné, že toto krmivo obsahuje rakovinotvorné zložky.
Čo sa týka múčkových krmív, niektoé sú v poriadku, iné nie. Ja mám "odklepnuté" Hills - žiaľ - toto krmivo moje mačky odmietajú, IAMS - je na tom rovnako, ako Hills, ACANA - žravé krmivo, mačkám chutí, Nutra GOLD - veľmi dobré - chutí im. Jednoznačne však vedie už spomenutý Trainer.

Andrea, ked su sme pri tom - co Eukanuba? dakujem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2006 15:15:13
Odpovědět s citátem

liw napsal:
Andrea Klegová napsal:
Som v neustálom kontakte s naslovovzatým odborníkom na zloženie krmív, takže informácie mám od neho - meno ale zverejňovať nebudem. ´
To konkrétne krmivo je Royal Canin. Pokiaľ som to nevedela, kŕmila som ním aj ja, ale od doby, kedy mi bolo jasne vysvetlené a čítala som to čierne na bielom, týmto krmivom nekŕmim, hoci ma to veľmi mrzí, pretože mačkám veľmi chutilo. Tie informácie boli zo zahraničia a bolo tam jasne preukázateľné, že toto krmivo obsahuje rakovinotvorné zložky.
Čo sa týka múčkových krmív, niektoé sú v poriadku, iné nie. Ja mám "odklepnuté" Hills - žiaľ - toto krmivo moje mačky odmietajú, IAMS - je na tom rovnako, ako Hills, ACANA - žravé krmivo, mačkám chutí, Nutra GOLD - veľmi dobré - chutí im. Jednoznačne však vedie už spomenutý Trainer.

Andrea, ked su sme pri tom - co Eukanuba? dakujem.





Týmto krmivkom tiež nekŕmim, ale môžem sa ho na to spýtať. Nesľubujem, že to bude hneď, ale určite dám vedieť. Ak sa s ním dnes spojím, takto sem hodím ešte dnes.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2006 11:03:43
Odpovědět s citátem

Diky vsem za hodnotne informace, nemate takovehle informace take o konzervach a kapsickach ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2006 11:16:07
Odpovědět s citátem

Nashira napsal:
Diky vsem za hodnotne informace, nemate takovehle informace take o konzervach a kapsickach ?


Spíš z než vědeckého pohledu to vezmu z pohledu uživatelského ...

Ono kapsičky a konzervičky by neměly tvořit tu převažující část stravy, nebo spíš - co jsem si tak všimla u známých, tak konzervičky a kapsičky jsou spíš na zpestření jídelníčku než jako plnohodnotná strava. Navíc, být to vyloženě plnohodnotná denní strava, tak se člověk docela slušně prohne ...
Platí u nich to co u granulí - levnější typu Whiskas, Friskies apod. neobsahují příliš masa (4 %), dražší typu Animonda, Hills mají kolem 60 %, čehož byste si asi měla ve složení především všímat, nicméně u konzerviček a kapsiček se obzvlášť projeví mlsnost kočičích jazýčků a kočiny nesnědí jen tak něco - u nás jsou na černé listině např. všechny struktury paštičkové - Hills, vom Feinsteiny (Animonda), apod., a musí být kousky, a to zase jen nějaké značky a druhy ... no někdy je to věda a myslím, že se v tom člověk až příliš hnípe Confused

Osobně mám dobré zkušenosti s konzervičkama od Gimpetu - ShinyCat - jsou to kousky tuňáka, kuřete - v takové podobně, že člověk váhá, jestli to nehodit do svojí stravy Wink
A dále Gourmetky od Puriny, k dostání i v supermarketech, Globusech, Sparech, Hypernovách, ...
Jeden čas jsme kupovali i konzervičky a kapsičky od Animondy - Rafiné, Cusine, vom Feinsteny ... ty se také řadí spíš k té lepší kvalitě.
Naopak konzervy Hills našim vůbec nechutnaly, na konzervy Iams jsem svého času moc chvály nečetla, ProPlan mají dobré, ale drahé konzervičky.

Opět doporučuju pro stručný přehled prolézt internetové obchody a zhodnotit stav na trhu sama, značek, druhů, typů a příchutí je nepřeberné množství, objednat a zkusit ... jak píšu, kočičí jazýček je někdy neuvěřitelně vybíravý ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2006 11:22:12
Odpovědět s citátem

April, prave z toho obrovskeho vyberu jsem velice zmatena Smile Nasim dvema kotatkum davam konzervy a kapsicky tak, ze tvori 30-50% stravy, ale muzem asi klidne omezit, granule holky taky papaj jak o zavod. Jeste se chci zeptat na Felixe - toho nase cicy milujou, financne patri spise do te levnejsi kategorie, takze to asi nebude zadny zazrak .. ?
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2006 11:33:46
Odpovědět s citátem

No musím říct, že naši, jako menší sbaštili každý 2x denně pytlík - každý jeden celý a někdy chtěli i nášup ... ale dneska mají na půl 85g konzervičku z níž většinu sní Rubka a Maxíš je spíš na granule. Myslím, že i u tvojich koťátek se to časem upraví.
My jsme začínali na Whiskasích pytlíčkách, ale vždycky k tomu měli kvalitní granule, ale měli trochu zdravotní problémy (jiného rázu, nikoliv z toho krmení), takže jsme přešli na konzervy Animonda - Carny Kitten a na kapsičky Rafine Kitten, pak jsme přihodili do jídelníčku i zmiňované vom Feinsteiny a ShinyCat, které sice nejsou pro koťata dělané, ale jsou v nich takové kousky masa, že se jimi nedá nic zkazit, nicméně tam je cena takřka 40Kč za 2x85g, takže spíš záleží na peněžence, zda to člověk chce zařadit do stravy, nebo jen jako "zpestření" ...
Myslím, že ono to chce zkusit, co vlastně kočkám sedne, protože jejich vybíravost je někdy opravdu děsná ... a každý navíc má jiné zkušenosti a kupuje jiné typy, takže co člověk, to názor.
Co se týká Felixe, tak bych ho až tak nezavrhovala, nevím, osobně si myslím, že když člověk krmí kvalitními granulemi, může si dovolit trochu povolit právě v té vlhké stravě, obzvlášť v době experimentování, co vlastně kočkám chutná ... to by se totiž jeden nedoplatil ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2006 12:24:43
Odpovědět s citátem

Přesně tak, co člověk to názor. Ale asi každý z nás sklouzne v krmení koček k tomu, že chce těm svým miláčkům přilepšit a koupí nějakou tu dražší konzervičku, o které se např. dočte, že je výborná. Já jsem zrovna taková, ale vždycky mě to "vytrestá", protože kočky buď po takové jednorázové změně mají hnedle řidší stolici, kterou mají vlastně po každé "mokré" stravě a která mě ,nevím proč, vadí Confused A pak se právě mnohokrát stane, že např. k drahé ShinyCat konzervičce přičuchnou a jdou od válu a dožadují se té opravdové "nenavoněné" flákoty. V současné době jsem na tom s krmením tak, aby kočky byly po všech stránkách v pohodě, že jim dávám jen syrové maso a superprémiové granule a vždycky se v duchu klepnu přes prsty,když mám nutkání jim zpestřit jídelníček kvalitní konzervovanou stravou. Jo,jo až k tomuto poznání jsem se "dopracovala" Embarassed , že nad 100% flákotu zkrátka není Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2006 13:54:07
Odpovědět s citátem

Po všech možných konzervách a kapsičkách je nakonec naše kočka čistě granulková s občasnou dávkou syrového masa. Přesně jak píše Pomněnka, když dostanu chuť něco "mokrého" koupit, klepnu se v duchu přes prsty. Jediné, co opravdu miluje, je kuřecí šunka- 1 plátek 1x za týden a bobíka 1 lžičku za týden, kvůli soli a cukru. A samozřejmě kočičí bombonky, nejlépe sýrové.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2006 10:47:19
Odpovědět s citátem

liw napsal:
Andrea Klegová napsal:
Som v neustálom kontakte s naslovovzatým odborníkom na zloženie krmív, takže informácie mám od neho - meno ale zverejňovať nebudem. ´
To konkrétne krmivo je Royal Canin. Pokiaľ som to nevedela, kŕmila som ním aj ja, ale od doby, kedy mi bolo jasne vysvetlené a čítala som to čierne na bielom, týmto krmivom nekŕmim, hoci ma to veľmi mrzí, pretože mačkám veľmi chutilo. Tie informácie boli zo zahraničia a bolo tam jasne preukázateľné, že toto krmivo obsahuje rakovinotvorné zložky.
Čo sa týka múčkových krmív, niektoé sú v poriadku, iné nie. Ja mám "odklepnuté" Hills - žiaľ - toto krmivo moje mačky odmietajú, IAMS - je na tom rovnako, ako Hills, ACANA - žravé krmivo, mačkám chutí, Nutra GOLD - veľmi dobré - chutí im. Jednoznačne však vedie už spomenutý Trainer.

Andrea, ked su sme pri tom - co Eukanuba? dakujem.




Takže, dostala som odpoveď od toho vyššie spomínaného odorníka na zloženie krmív. Na Eukanubu napísal, že by bola v poriadku, keby nepoužívali ADDITIVA. Odobril Proplan Nestlé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: nejlepší krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2006 20:40:25
Odpovědět s citátem

Docela mně děsí co tady čtu, zejména to o krmivu Royal Canin, vzhledem k tomu, že mi toto krmivo bylo doporučeno veterinářem i v obchodě s chovatelskými potřebami, tak ho používám jako krmení pro svého kocoura. Bylo mi doporučeno jako jedno z nejlepších a nejkvalitnějších krmiv vůbec.
Je opravdu možné, že obsahuje rakovinotvorné látky?
Crying or Very sad Možná tedy vyzkouším krmivo Hill´s. Naštěstí nemám problém s tím,že mi kocour něco odmítá jíst.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: Re: nejlepší krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2006 21:06:31
Odpovědět s citátem

Lucienka napsal:
Docela mně děsí co tady čtu, zejména to o krmivu Royal Canin, vzhledem k tomu, že mi toto krmivo bylo doporučeno veterinářem i v obchodě s chovatelskými potřebami, tak ho používám jako krmení pro svého kocoura. Bylo mi doporučeno jako jedno z nejlepších a nejkvalitnějších krmiv vůbec.
Je opravdu možné, že obsahuje rakovinotvorné látky?
Crying or Very sad Možná tedy vyzkouším krmivo Hill´s. Naštěstí nemám problém s tím,že mi kocour něco odmítá jíst.

ono je to vcelku tazke. najst vhodne krmivo, kde nie je BHA, BHT, ma dostatocny objem masa a podobne je velmi tazke Sad bohuzial... mne sa to zatial nepodarilo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 10. 2006 9:05:11
Odpovědět s citátem

Zdravím,
ono bude asi vcelku nemožné najít něco, co je absolutně bez látek, které by nějakým způsobem škodily či jinak neprospívaly. Jen si uvědomme , co nezdravého sníme my lidé, to bychom nemohli vzít do pusy např. vůbec žádnou uzeninu, protože ty jak známo obsahují karcinogenní látky, nebo sladkost, protože obsahuje prázdné kalorie vedoucí k tloustnutí či kažení zubů nebo dětem dát bonbon, protože je obarvený éčkama. Proto nepřemýšlím, jestli Royal obsahuje něco co může neprospívat, když si uvědomím, co všechno sním během svého života já. O kvalitnách Royalu, Eukanuby, Hillsu atd... nepochybuji, stejně jako o dalších osvědčených superprémiových krmivech na trhu... máme snad na výběr ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Běhule
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 15:05:06
Odpovědět s citátem

Souhlasím s pomněnkou, já si taky dopřeju co mi chutná a vlastně ani nevím jestli to obsahuje rakovinotvorné látky.
Naší kočence Julince kupuju to co má ráda. Tím nechci říct, že je mi jedno jestli jí dávám něco škodlivého nebo ne, ale proč jí budu držet na dietě třeba s granulkami Hills (ty nemá vůbec ráda) když jí můžu koupit, něco pro ní velmi MŇAUM co ale obsahuje barvivo, ečka a já nevím co ještě. Prostě jí krmím tím co jí chutná a je to velmi krásná zdravá a spokojená (aspoň doufám Confused ) paní KOČKA. Chutnají jí i sýrové polštářky od firmy WHISKAS a kupuju jí je i přesto ,že tuto značku nikdo moc nevynáší a nedoporučuje.
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 20:34:08
Odpovědět s citátem

Zdravím Běhule Wink
pozor! Já svým příspěvkem nechtěla říct, že je jedno čím krmím, hlavně že to chutná. Chtěla jsem jen naznačit, že je docela zbytečné dumat nad superprémiovými krmivy různých značek jestli náhodou neobsahují něco škodlivějšího, protože zkrátka nic lepšího ke krmení koček stejně nemáme. Tato krmiva jsou osvědčená a zvířata po nich prospívají a mají i delší život a jestli obsahují nějakou složku, která není prospěšná, tak si právě vzpomenu na sebe, co všechno musím během života škodlivého sníst a nezabývám se tím.
Určitě nedoporučuju krmiva marketových značek, včetně Vámi zmíněné a moje kočky je nikdy nedostaly. (krmím Trainerem a Mastery) A pokud chci kočkám dát nějakou mňamku, sáhnu pro pastách od Gimpetu, ty jsou pro ně lahůdkou.
Doufám, že můj příspěvek nevezmete ve zlém, jen jsem chtěla uvést věci na pravou míru. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 7:55:40
Odpovědět s citátem

[ protože zkrátka nic lepšího ke krmení koček stejně nemáme. -
Laughing A co takhle maso Laughing Exclamation já kočkám vařím či jim dávám syrové koňské maso - je to sice méně pohodlné, ale ..... Granule samozřejmě taky používám - pro kocoura protistruvitové - ty opravdu pomáhají a pro ostatní jako doplněk, když mají během dne hlad Laughing
Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 8:28:32
Odpovědět s citátem

Ano, maso samozřejmě, ale tady se psalo o granulích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 13:37:46
Odpovědět s citátem

Pomněnka napsal:
Ano, maso samozřejmě, ale tady se psalo o granulích.

Původní příspěvek byl o krmení - píše se tam o granulích, kapsičkách a konzervách ! Laughing Maso, jako by neexistovalo, přitom je to nejpřirozenější pro kočky Laughing
Odpovědět 
milena
Anonymní





Předmět: POMOC
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2006 17:22:33
Odpovědět s citátem

Surprised prosim poradte nekdo-uz pres tyden ma nase kote prujem-ne vylozene ale vzdy si to po pouziti toalety castecne nese pod ocaskem..je krmeno trikrat denne granulemi rano i malo jogurtu a vecer tez..kde je chyba?!prosim o brzkou odpoved a predem vsem dekuju!milena
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: POMOC
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 11. 2006 17:47:23
Odpovědět s citátem

milena napsal:
Surprised prosim poradte nekdo-uz pres tyden ma nase kote prujem-ne vylozene ale vzdy si to po pouziti toalety castecne nese pod ocaskem..je krmeno trikrat denne granulemi rano i malo jogurtu a vecer tez..kde je chyba?!prosim o brzkou odpoved a predem vsem dekuju!milena


Otázka průjmu spíše patří do části Zdravotní problémy než pod diskuzi ke krmení, proto prosím, položte znovu otázku tam.
Nicméně průjem je velmi diskutované téma, namátkou zde: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1166 proto si vlevo v menu dejte "Hledat" a zadejte slovo průjem .... objeví se Vám poměrně obsáhlý přehled o tomto problému.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Katka D
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 11:22:42
Odpovědět s citátem

Krmím granulemi Whiskas-protože jsou snadno dostupné, nejsou nejdražší a nejsou nejlevnější. Kočce chutnají, krmí se jimi i náš starý pes (nesnese v žaludku skoro nic jiného, trpí na průjmy a zvracení). Nezdá se, že by to bylo nějak závadné nebo nedostatečné krmivo. Zvířata k němu dostávají i kapsičky (konzervy naše číča nežere, jen kapsičky!).
Není to moc pestrý jídelníšek, ale naše kočka odmítá pozřít syrové nebo vařené maso, občas! se uvolí a sní kousíček kuřecí šunky, jednou jsem ji viděla pít mlíko, k syrovému vejci si ani nečuchne. Zato jsem ji viděla ochutnávat piškot nebo perník. Ráda bych ji něčím výživným přikrmila, ale už nevím, co by jí mohlo chutnat.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 14:00:50
Odpovědět s citátem

Ono bohužel u Whiskasu se neplatí za kvalitu, ale za reklamu, a ačkoliv nejsou nejlevnější, jejich cena není stanovena kvalitou, ale právě reklamními spoty ... ale nebudu Vám je vymlouvat, o kvalitách "reklamních" krmiv toho bylo napsáno už mnoho a mnoho, každý krmí tím, co uzná za vhodné pro svojí peněženku a pro svojí kočku. Přestože se na trhu najdou značky, jejichž kvalita je s Whiskasem nepoměrná; při vyšší ceně díky vyššímu podílu masa a kvalitních surovin, je krmná dávka v denním přepočtu vlastně nižší či na stejné úrovni jako zmíněný Whiskas. Ke kvalitním granulím třeba není zapotřebí už dodávat konzervy či pytlíčky, příp. stačí jen jako "mňamka" 1x denně ...
Pokud chcete kočičce něčím přilepšit, není nutné jí rovnou cpát syrové vajíčko, mlíko, perník či piškot ... existují bonbonky přímo určené pro kočky (viz nabídka internetový obchodů www.allpet.cz www.happy-animals.cz ...). Nebo můžete zkusit koupit kočičce kvalitnější konzervu či paštičku - ShinyCat, Vom Feinsten, ....

Čím jste krmili svého psa? Protože veškeré nekvalitní krmivo se neprojeví na zdravotním stavu hned, ale až po čase ... ve stáří, kdy se objeví neduhy spojené se zničeným žaludkem narušeným trávením, nedostatečném příjmu vitamínů ... a rozhodně pro psa není dobré kočičí krmení ... o rozdílném pH jejich moči - pes všežravec, kočka masožravec, o oxalátech a struvitech, což jsou kamínky v moči, které můžou močové cesty ucpat a způsobit zdravotní problémy jejichž řešení někdy končí nákladnou operací, by se daly psát sáhodlouhé příspěvky.

Pročtěte si příspěvky o krmení ... tam už většina byly psána ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (51x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (45x)
3
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (22x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
5
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (17x)
6
Pojištění koček (17x)
7
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (17x)
8
Jak se naučit vybírat mýtné (16x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top