Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nejlepsi krmeni ?


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 22:23:44
Odpovědět s citátem

Pejskovi letos bude 14 let má celkově problém s trávením. Jenže celoživotní vášní tohohle malýho snoba bylo vybírat popelnice. Nikdy nesežrala třeba párek, ale ze smetí vytáhla cokoli, co se dalo pozřít a s chutí to do sebe nasoukala-třeba. Teď na to doplácí. Zkoušela jsem jí i vařit a kupodivu dobře snáší právě kočičí žrádlo-celkem jedno jaký.
Samozřejně bych kočce i psovi koupila lepší žrádlo, jenže je drahý-myslim, že zvířatům nevysvětlím, že 10 granulí má stejnou výživnou hodnotu jako 50. Největším problémem je jeho nedostupnost. Pro mě bylo ideální kupovat si ho na váhu, když byla možnost.
A s těma lepšíma konzervama, kelímkama a jinejma kočičíma pochoutkama-nevim, jak to ta potvora pozná, ale pozná to. Je úplně jedno, jak je ta konzerva dobrá, drahá, výživná, voňavá, jakou má konzistenci. Naše kočka žere výhradně whiskas a levnější kapsičky. Na mou čest, že ta potvora cokoli, co není ze sáčku ani neochutná...tak mě napadlo, že zkusim ty poslední "výborný" vaničky dát do prázdný kapsičky, jestli to pomůže.
Omlouvám se, jsou to takový výlevy. Musim si někde postěžovat na ty moje dvě praštěný nádhery Smile
Odpovědět 
peeta
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2007 13:59:12
Odpovědět s citátem

když to vezmu podle sebe, tak mi taky víc chutnají ty nezdravé věci a pokud si na ně příliš zvyknu, tak tím hůř se vracím k nečemu zdravějšímu... možná je to u koček podobné nebo alespoň u některých. Zkusila bych neustupovat a nabídnout jí jen tu zdravější stravu a čekat ...když bude mít hlad tak jí nic jiného nezbyde (otázka kdo bude mít větší výdrž zda kočka s odmítáním zdravější stravy - nebo vy)....
a co se týče velikosti dávky krmiva, tak přece záleží i na tom kolik jí toho nasypete...
dostupnost některých krmiv není nic moc, ale zrovna takový proplan a určitě i jiná krmiva mají v každém zverimexu a funguje i spousta internetových obchodů, které krmivo dovezou až domů - nevím odkud jste, ale nevěřím, že by někde nebyla vůbec žádná možnost koupit lepší krmivo.
Odpovědět 
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: granule a voda
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 1. 2007 21:28:56
Odpovědět s citátem

Nedavno jsem nekde cetla, ze kocky jsou z prirody zvykle temer nepit - protoze se krmi stravou, ktera obsahuje hodne vody, a pit uz proste nepotrebuji. A tim, jak je krmime tak suchymi granulemi (prevazne), pit samozrejme musi - ale odnasi to jejich ledviny, protoze na to nejdou uzpusobene, a musi pracovat velmi neprirozene a narazove. Vite o tom nekdo neco ? Diky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: granule a voda
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2007 6:45:41
Odpovědět s citátem

Narazila jsem na zahraničních webech na text v tom smyslu, že kočka dokáže v maximální možné míře využít vodu, kterou získá vlhkou stravou - ať už to je zvěř, myši, nebo konzerva, původně je kočka pouštní zvíře, takže dokáže i s málem vody velmi dobře pracovat.
Granule přecejen v přírodě nerostou, takže k té stravě je asi nutné celkově přizpůsobit dostatek vody v miskách umístěných různě po bytě, domě, nejlépe umístěné mimo stravovací plochu - kočky nechtějí pít tam, kde jedí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: granule a voda
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2007 11:10:04
Odpovědět s citátem

Nejde ani tak o dostatek/nedostatek vody jako spis o to, jestli prime piti (tj. prijimani tekutiny narazove ve vetsi mire, nez zpracovanim vlhke potrevy) nezatezuje presprilis ledviny, coz jsem cetla ze ano - a tim padem se rychleji odrovnaji (?)
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: granule a voda
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2007 11:26:46
Odpovědět s citátem

Není to tak dlouho, co na serveru centrum.cz zmínili informaci o otravě vodou ... ačkoliv to zní nesmyslně, tak je to možné, právě v důsledku narazového pití tekutin (šlo o soutěž ve vypití co největšího množství vody, s tragickým výsledkem) ...
Co vím, tak pokud dojde k dehydrataci, tak je pak důležité přijímat tekutiny právě po malých dávkách a ne nárazově, dojde asi svým způsobem k nadměrné zátěži ledvin a celkově organismu.
Ale nemyslím, že by granulová strava způsobovala právě nárazové pití, kočka by měla mít dostatek vody průběžně celý den a pít v průběhu, což by mělo tu nárazovost vyloučit.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: kapsičky Whiskas pro koťata
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2007 12:37:13
Odpovědět s citátem

Ještě bych se vrátila k tomuhle mnohokrát propranému tématu. Značka Whiskas je mezi kočkaři zatracovaná, ale mám k tomu pár připomínek:
- ohledně podílu masa v kapsičkách: výrobce udává "maso a výrobky živočišného původu (včetně min. 4 % - např. králičího - masa). Nevím jak vy, ale já to čtu tak, že to procento se vztahuje jen k obsahu masa té konkrétní příchutě (zde králík), nikoli k celkovému podílu masa. Bohužel celkový podíl masa tam neuvádějí...
- přesnější údaje lze však vyčíst z nutričního složení - pro srovnání:
Whiskas: vlhkost 80 %, bílkoviny 9 %, tuky a oleje 7,5 %, popeloviny 2,5 %, vláknina 0,3 %.
Iams: vlhkost 80 %, bílkoviny 9 %, tuky a oleje 5 %, popeloviny 2,5 %, vláknina 1 %.
Pokud tedy výrobci uvádějí pravdivé údaje, tak jsou tahle dvě krmiva naprosto srovnatelná, Whiskas má o něco víc tuku - což myslím není na škodu, Iams má víc vlákniny.
Takže kdo ví, možná ten Whiskas není takovej odpad... Samozřejmě je podezřelý, že cena je oproti Iams zhruba poloviční, ale možná v případě Iams platíme přemrštěnou cenu za "značkové zboží".
Jana
Odpovědět 
Zuzana (kocur Eddie)



Založen: 03.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2007 22:36:55
Odpovědět s citátem

Ja osobne IAMS neradim medzi kvalitne krmiva. Je to sice podznacka eukanuby, ale funguje to tak, ze to co je uz zastarale (ako druh granul) sa preda lacnejsie ako iams. a nakolko sa ani eukanuba velmi vo vyvoji dopredu nezenie, je to predrazene.
co sa tyka tuku vo whiskas, ak date macke na vyber napr kapsicku whiskas a kitekat, vyberie si whiskas. a to z jedineho dovodu, lebo obsahuje viac tuku. macky si prirodzene vyberaju tucnu stravu (mysi) nakolko je to ich sposob prezitia. ale to neznamena, ze ak je macka zavreta v byte, je lepsia tucna strava (nehovoriac o kastratoch).
v kazdom pripade ak by tam bol podiel mäsa 30% urcite by to napisali a sa tym pochvalili. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
DitaZ



Založen: 07.12.2006
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2007 13:36:39
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, jsem tady nováček, ajsem i nováček v chovu kočiček, mám od minulého léta mourovatou kočičí slečnu. Když jsem po pořízení si koťátka konzultovala složení stravy s veterinářem, ten mi porail, aby opravdu většinu stravy tvořilo syrové maso a zelenina...taková strava prý hodně pomáhá i tomu, aby nebyly problémy s ledvinami...takže jsme najeli na tenhle scénář....jednou za tři neděle nakoupím v "lidském" krámě kuřecí, hovězí maso a přikoupím trochu kuřecích srdíček a kuřecích jater...doma to všechno properu, nakrájím na malé kousky, v mixeru rozmixuju mrkev, celer, petržel a přidám od trošky z další zeleniny (list salátu, krapet špenátu, trošičku papriky atd.) a zamíchám to do masa. To si nacpu do mističek a šup s tím do mrazáku. Pak už si jen vytahuju dávky a krmím dvakrát denně. Granulky a konzervičky používám jen občas, spíš aby kočička uměla jíst všechno. Občas dopřeju syrové vajíčko, nebo nějaký mléčný výrobek (ne mléko). Nevím, jeslti je to stravou, ale vyrůstá nám z našeho kočičího batolete pěkná urostlá kočička, s pevnou kostrou, lesklou srstí a ukázkovými výtvory v kočičím záchodě.
Nemyslím si, že je průmyslová strava špatná, jen popisuji náš domácí model, co se nám zatím osvědčuje.
PS: Omlouvám se za takový neodborný popis našeho kočičího stravování:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
renata72



Založen: 25.02.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Bohumín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2007 19:45:50
Odpovědět s citátem

My Whiskas nekupujeme, ani jiné podobné " reklamové" krmivo. Raději si připlatíme za kvalitu a víme, že dáváme zdravější krmivo. Smile Kupujeme Royal Canin, Proplan, Hills, Trainer a střídáme je do misek. Je spokojený, zdravý a chutná mu. Very Happy Konzervy mu dáváme z Proplanu delikatesy, kitenky a někdy i Hills. Ještě kupujeme Acanu granule, ty má taky rád. Doufám, že je to dobré krmivo. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: Re: nejlepší krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 3. 2007 23:04:55
Odpovědět s citátem

Lucienka napsal:
Docela mně děsí co tady čtu, zejména to o krmivu Royal Canin, vzhledem k tomu, že mi toto krmivo bylo doporučeno veterinářem i v obchodě s chovatelskými potřebami, tak ho používám jako krmení pro svého kocoura. Bylo mi doporučeno jako jedno z nejlepších a nejkvalitnějších krmiv vůbec.
Je opravdu možné, že obsahuje rakovinotvorné látky?
Crying or Very sad Možná tedy vyzkouším krmivo Hill´s. Naštěstí nemám problém s tím,že mi kocour něco odmítá jíst.



Co se týká karcinogenních látek, tak o tom toho moc nevím, ale Royal Canin bych nekupovala, prototze obsahuje hodne Ecek a kdyz jsou na trhu krmiva, ktera jsou kvalitni i bez Ecek, tak proc je nekoupit. Co se týká krmiva Iams, tak jsem od jedné paní chovatelky slyšela, že není moc dobre. Já osobně se přikláním ke krmivu ANF (www.anf.cz), které je sice trochu narocnejsi na nauceni ke konzumaci, ale slozeni je parada a ma to i vysledky. Takovej Larry Ro-Še je krmen výhradně tím kotěcím provedením, tak posuďte sami.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
geisha



Založen: 25.03.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 10:04:34
Odpovědět s citátem

Embarassed Embarassed Ja mam starsi 3 kocky. Nejsou to nejake slechtene kocky. A nikdy jsem od veterinare neslysela nic spatneho, ze dostavaji whiskas, ci podobne reklamni.
Asi jsem naivni,ale ani me moc nenapadlo, ze by to bylo spatne.
Jelikoz dneska mi privezou kote mainsky myvali, tak jak zjistuji, tak budu muset se podivat po necem lepsim.
Jen nevim, kam kupovat. Do zverimexu, kde jsem nasla na prodej, nyni jiz, naseho kocoura v zubozenem stavu?! Crying or Very sad Sice tam maji vselijaky znacky,ale kdyz se chovaji ke zvireti takhle, tak ma pak clovek jen pocit, ze jim jde opravdu o ty penize Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 10:31:14
Odpovědět s citátem

geisha napsal:
Embarassed Embarassed Ja mam starsi 3 kocky. Nejsou to nejake slechtene kocky. A nikdy jsem od veterinare neslysela nic spatneho, ze dostavaji whiskas, ci podobne reklamni.
Asi jsem naivni,ale ani me moc nenapadlo, ze by to bylo spatne.
Jelikoz dneska mi privezou kote mainsky myvali, tak jak zjistuji, tak budu muset se podivat po necem lepsim.
Jen nevim, kam kupovat. Do zverimexu, kde jsem nasla na prodej, nyni jiz, naseho kocoura v zubozenem stavu?! Crying or Very sad Sice tam maji vselijaky znacky,ale kdyz se chovaji ke zvireti takhle, tak ma pak clovek jen pocit, ze jim jde opravdu o ty penize Evil or Very Mad


Podivetje se po internetovych obchodech. Vyjde to cenove vyhodneji a navic tam mate siroky vyber nejen krmiva, ale i pamlsku a pod.
Co se tyka toho krmeni Whiskas. Dokud jsem si neporidila nase dve britule, tak jsme krmili Kitkatem, vyjimecne Whiskasem, protoze jsme si mysleli, ze to je moc velky "luxus". Pak jsem tak trochu zabredla do techto diskuzi a mluvila s nekolika chovateli a zjistila, ze to zas takovej "luxus" neni z duvodu obsahu masa a pridavanych barviv a pod. Vsak proctete diskuze a uvidite,co si kdo chvali a na co nadava..
Royal Canin ma ve svem sortimentu granule urcene primo pro maincoony. Jsou to nejake vetsi lupinky, protoze nektere myvalky odmitaji jist ty male kousky. Ale co se tyka krmiva Royal Canin, tak jsem od hodne chovatelu slysela, ze to neni zas az tak dobre krmeni, protoze obsahuje hodne chemie.
Vsak vyzkousejte a uvidite, alepripravte se na to, ze tato krmiva jsou nekolikanasobne drazsi nez Whiskas.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 12:02:53
Odpovědět s citátem

Zuzkanka napsal:

Vsak vyzkousejte a uvidite, alepripravte se na to, ze tato krmiva jsou nekolikanasobne drazsi nez Whiskas.

drahsie mozno, ale len pri prepocitani na hmotnost (aj to nie vo vsetkych pripadoch). Pri krmeni zistite, ze Vas vychadzaju dokonca lacnejsie. Kedze maju menej odpadovych latok a viac vyuzitelnych zivin, macicky sa najedia z mensieho mnozstva. A usetrite aj na stelive (a menej tie zachodikove produkty pachnu Wink )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
geisha



Založen: 25.03.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 12:14:16
Odpovědět s citátem

Zuzka: Dekuju moc za radu.
Kazdopadne jsem ochotna za jidlo davat vic. To neni takovy problem. Rada jim dopravam. Jen ted jsem si myslela, ze jim dopravam dobry pamani a on to byl uplny omyl.
Podivam se potom primo pro myvalky.
Uz se na ni moc tesim.
Bydlim s pritelem v byte 2+kk a tohle bude nase 4. a posledni kocka.
Prala jsem si ji uz moc dlouho. Ucarovala me svym vzrustem a vubec krasou. Bude to takovy mazel.
Nase kocky jsou jak nase deti. Pravidelne spi s nami v posteli a nas zivot se upravuje podle nich. Kazdopadne nelituju ani jedne. Kazda je tak jina Smile Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 12:25:12
Odpovědět s citátem

geisha napsal:
Zuzka: Dekuju moc za radu.
Kazdopadne jsem ochotna za jidlo davat vic. To neni takovy problem. Rada jim dopravam. Jen ted jsem si myslela, ze jim dopravam dobry pamani a on to byl uplny omyl.
Podivam se potom primo pro myvalky.
Uz se na ni moc tesim.
Bydlim s pritelem v byte 2+kk a tohle bude nase 4. a posledni kocka.
Prala jsem si ji uz moc dlouho. Ucarovala me svym vzrustem a vubec krasou. Bude to takovy mazel.
Nase kocky jsou jak nase deti. Pravidelne spi s nami v posteli a nas zivot se upravuje podle nich. Kazdopadne nelituju ani jedne. Kazda je tak jina Smile Smile Smile


To jsme na tom tak trochu stejne. My mame sice 3+1 a ted se budeme stehovat do domecku.. Kvuli cicinam jsme se rozhodli, ze se prestehujeme. Smile Taky mame 4kocky. Chci si po naší čikitce potom nechat jeste bilou kocicku a planuji jeste kocourka, takze by se do bytu uz nevesli. Smile A prave premyslim taky jeste nad myvalkou. Ucarovaly me stejne jako Vas. Smile Svym vzrustem a samotnym vzezrenim.Smile Jsou to nadherny kocky. A uplne nadherny maji ve CHS Axis star. Mrknete alespon pro potechu oka Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
geisha



Založen: 25.03.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 12:57:57
Odpovědět s citátem

Zuzka: Kouknu. Urcite. Me ji doveze chovatelka z Usti. Ch. s. Frozen beauty.
Taky bych radsi domecek,ale zatim je to v nedohlednu. Plany by byli veliky. Asi bych pak mela velky zverinec,ale zvirata miluju. Mamca ma zlatyho retrievra - drive byl muj,ale ona ma zahradu a porad si ho tak prala, tak jsem si rekla, ze pro nej bude lepsi zivot venku, kde ma zahradu. A pote nastal velky BUM s kockama. Chteli jsme jen jedno kote od znamych tatky. Privezli jsme si dve sestricky, pak kote, ktery trpelo ve zverimexu a ted si konecne splnim svuj sen.
Jen si tak rikam, zda treba pani s chovne stanice az uvidi, ze mame jen takhle maly byt a uz mame tri kocky, aby se s kotetem neotocila a neodnesla si ho. To, ze mame tri kocky vi. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 13:35:44
Odpovědět s citátem

geisha napsal:
Zuzka: Kouknu. Urcite. Me ji doveze chovatelka z Usti. Ch. s. Frozen beauty.
Taky bych radsi domecek,ale zatim je to v nedohlednu. Plany by byli veliky. Asi bych pak mela velky zverinec,ale zvirata miluju. Mamca ma zlatyho retrievra - drive byl muj,ale ona ma zahradu a porad si ho tak prala, tak jsem si rekla, ze pro nej bude lepsi zivot venku, kde ma zahradu. A pote nastal velky BUM s kockama. Chteli jsme jen jedno kote od znamych tatky. Privezli jsme si dve sestricky, pak kote, ktery trpelo ve zverimexu a ted si konecne splnim svuj sen.
Jen si tak rikam, zda treba pani s chovne stanice az uvidi, ze mame jen takhle maly byt a uz mame tri kocky, aby se s kotetem neotocila a neodnesla si ho. To, ze mame tri kocky vi. Confused

Ja myslim, ze snad ne.. Znam i pani,co ma v 3+1 8kocek. Smile A casem bude vsechno.. treba i ten domecek. U nas to byl docela necekany napad:) Jednou me napadlo, ze prodame nas byt a za ty penize koupime dum. Dlouho jsme hledali a nakonec nasli.. Ted se poustime do rekonstrukce, takze se uz nemuzeme dockat. Mamka to vsechno dokumentuje na strankach www.domecekvluke.wz.cz, takze kdybyste se chtela mrknout, tak muzete.. mamka bude rada za navstevnost. Smile
Jinak jsem se divala na stranky te CHS, ze ktere budete mit milacka.. Jsou opravdu nadherni.. Smile hned bych si jednoho taky vzala, ale v mem planu se vyskytuji jeste jine veci (napr bila britka a kocourek), takze az se uskutecni tyto veci, tak teprve potom se asi pustim i do chovu maincoonu. Smile Jen to chce mit trpelivost a taky €, kterych je na chovnou kvalitni kocku docela potreba Smile Ale drzim Vam pesti a verim, ze apni chovatelka Vam tam kotatko necha velice rada.. Aspon si muze byt jista, ze bude v dobrych rukou, kdyz uvidi Vase kocendy. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
geisha



Založen: 25.03.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 13:52:18
Odpovědět s citátem

Zuzka: Uf, jste me uklidnila. Dekuju:) Pro nektery jsem silenec,ale jsem proste clovek od Prahy z vesnice, co si neumi v Praze zivot bez zvirat predstavit Smile
Uz jsem koukala i na stranky krmeni. Nasla jsem Eukanuba 10kg za necelych 1500, pro kotatka. Ted chci spis pockat az se uvidim s chovatelkou, aby mi rekla, co kote jedlo. Aby to nebyl sok. Pro ty nase starsi si vyberu neco jineho. Ne, ze bych na nich chtela sestrit,ale nemusi mit taky jidlo pro kotata, kdyz jsou jim vsem 2 roky Wink
Domek bude urco, tedy ja bych si prala. Chci to zkusit s hypotekou. Zivotku uz mam, delam v praci, ktera se s pojistovnictvim setkava. Ted dokonce na nas dali reklamu do TV. Koukala jsem jak blazen Very Happy Very Happy AXA.
Moc se mi libila ta ch.s., co jste mi doporucovala na kouknuti. Takovy voliery - krasa:)
Uz i pritel rika, ze takovym tempem se v byte brzo nehnem. Driv jen snil o kockach, tak ted ma realitu.
Ja jsem spis takova mama - vychovatel a ona tata - rozmazlovatel.
Taky si rikam, aby se chovatelka nezdesila. Nedavno jsme malovali kuchyn a Sara se otrela. Mela modrou hlavu a Falco ocas. Kocka a voda nejde dohromady a kdyz to meli uz zaschly, tak jsem vzala strojek a obema tu spatnou srst ostrihla, aby nevypadali, jak smloulove Smile
Asi si delam moc hlavu,ale preci jen, jako spravna chovatelka bude zjistovat, jak bude kotatko zit. Rolling Eyes Nebyl bych jina...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 18:36:46
Odpovědět s citátem

geisha napsal:

Uz jsem koukala i na stranky krmeni. Nasla jsem Eukanuba 10kg za necelych 1500, pro kotatka. Ted chci spis pockat az se uvidim s chovatelkou, aby mi rekla, co kote jedlo. Aby to nebyl sok.


Z vypozorovaných zkušeností ostatních mi zatím vyplývá to, že koťata přinesená do nového prostředí nebaští takřka nikdy granule od původní chovatelky, s tím počítejte. Takže jakou značku zvolíte, je především na Vás a na Vaší peněžence.
Určitě to chce se neleknout, pokud po změně granulí přijde průjem, je to celkem běžný problém.
Ohledně kvalitních značek - bylo toho už psáno kvanta, i na krmivu Whiskas může kočka dobře vyrůst a stále je to vhodnější krmivo, než zbytky od stolu nebo rohlík s mlíkem, stejně tak existují krmiva, která jsou lepší než Whiskas.
Ohledně složení, proběhla tu na toto téma celkem živá diskuze, z níž vyplynulo, že propagovat to "nejlepší" krmivo nemá smysl, že kočky jsou natolik mlsné, že to, co chutná jedné, nechutná druhé a každý musí hledat tu správnou značku, která bude vyhovovat všem.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2007 19:07:51
Odpovědět s citátem

geisha napsal:
Zuzka: Uf, jste me uklidnila. Dekuju:) Pro nektery jsem silenec,ale jsem proste clovek od Prahy z vesnice, co si neumi v Praze zivot bez zvirat predstavit Smile


To ja kdyz nekde reknu, ze mam 4 kocky, tak na me vsichni civi, jestli jsem nahodou nespadla z visne.. Ze jsem pry blazen a podobne. Mamka uz v byte vic kocek nechtela, ze jedine az v baraku, tak jsem pristoupila na stehovani.. Voliery planujeme taky, ale az postupem casu.. Taky me uchvatily, stejne jako vas.. Videla jsem je poprve prave u CHS Axis star a musim to mit taky. Smile
Jinak s tim krmenim delejte jak myslite.. Ja bych do eukanuby moc nesla.. Je draha a co jsem tak slysela, tak to za to nestoji. Zkusila bych byt vami to ANF. Ono je sice tezsi kocicku naucit tyto granulky papt, protoze nemaji tolik chemickych dochucovatel jako jine granule, ale zase jsou ciste prirodni. Kdyz jsem je dala tem nasim potvurkam, tak je jedly hned. Jinak co se tyka kotecich granuli pro dospele kocky. My mame 4letyho kocoura a 3letou siamku Maju Wink a pak dve kotata britek. Kdyz kupuju koteci, tak to davam vsem. Ono v nich je vic zuivin a tem starsim to neuskodi Wink. Jinak je micham koteci s dospelackyma, aby se nehadali. Ale to je na kazdym, jakej si zvolki rezim. Wink POcitam, ze uz mate chlupacka doma, tak jak jste spokojeni? Wink Jsem desne zvedava Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2007 6:06:17
Odpovědět s citátem

Zuzkanka napsal:
Jinak co se tyka kotecich granuli pro dospele kocky. My mame 4letyho kocoura a 3letou siamku Maju Wink a pak dve kotata britek. Kdyz kupuju koteci, tak to davam vsem. Ono v nich je vic zuivin a tem starsim to neuskodi Wink.


Ono že kotěcí granule dospělým kočkám neškodí, není až tak úplně pravda. Tím, že kotěcí granule mají právě trochu jiný poměr živin, můžou být velkou zátěží na ledviny a časem způsobit komplikace.

Jinak jestli můžu poprosit, založte si nové téma v části Všehochuť na vyprávění o svých kočičkách. Přecejen v tématu o krmení většina lidí hledá právě relevantní informace ke krmení. Děkuji.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
geisha



Založen: 25.03.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 10:55:40
Odpovědět s citátem

April: dekuju za radu:)
Kote jedlo Hill. Ted spis ji to, co dostavam starsim kockam a starsi zase jedi to pro kote. Uhlidat to nejde.
Ale mam radost, ze se tak rychle skamaradili. Jen kocour stale prska. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bebík



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 21:32:09
Odpovědět s citátem

no tak ja mam dobre zkusenosti s ganulkami od Iams a konzervicky od puriny(felix) nebo vanicky od animody...muj kocourek je nadmiru spokojeny..i kdyz on sni taky uplne vsechno Rolling Eyes
_________________
zdraví Bebík a kocourek Jonášek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára - Edouš



Založen: 30.05.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Královohradecký kraj

Předmět: Osvědčná značka
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2007 14:01:52
Odpovědět s citátem

U nás se osvědčilo krmivo Pro Plan od Puriny. Někdy dám Edovi i Royal Canin. Miluje vaničky First Class a taky si smlsne na konzervách Shiny Cat. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aneta a Amynka



Založen: 22.05.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Krmivo doporučeno od chovatle
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2010 22:00:38
Odpovědět s citátem

Mám sedmi měsíční kočičku. Krmím RC kitten do 12ti měsíců. Také jsem se hodně zajímala o složení potravy pro kočičku, protože pro ní chci to nejlepší. Chovatelka mi doporučila BIO potravu. Mám osvědčenou značku Almo Nature a jsem s ní vělmi spokojená. Složení je pouze z 80ti% maso, voda a např. rýže. Mají velký výběr, i granule, ty však Amy moc nejednou Sad. Sama bych nedokázala kočičce připravit plnohodnotnou stravu, proto má celý den k dispozici granule, které jsou vyvážené. A na přilepšenou dávám jednou nebo dvakrát denně konzervičku, 70g.
kód:
http://www.profitpraha.cz/?akce=shop&shop=show&how=all&sk=2&podsk=25&vyber =0&razeni=0&najdi=&str=0&PHPSESSID =44e248f9fe584c513aec79250c9622e6

editováno moderátorem: odkaz zkopírujte a odstraňte mezery před =0&razeni a =44e; původní forma odkazu svou délkou narušovala strukturu stránky. Děkuji za pochopení.

Určitě nekupovat reklamní značky, platíte pouze za reklamu, ale když se podívat na složení, například kapsička Gurmet Gold má pouze 4% masa!!!! Tak co je ten zbytek?! A patří mezi ty dražší. Konzervičky, které kupuji vyjdou cennově stejně.Proto doporučuji BIO.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2010 15:12:34
Odpovědět s citátem

Za 30Kč/100g můžete kupovat tuňáka čerstvého nebo pomalu svíčkovou Wink . 80% masa je pořád méně než 100% masa, když jim uvařím kus ryby, kuřete, krůty, a jiné flákoty. Když mají k dispozici trvale kvalitní granule, není důvod dávat takové nekřesťanské peníze za konzervy. Smile
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 5. 2010 15:47:32
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Za 30Kč/100g můžete kupovat tuňáka čerstvého nebo pomalu svíčkovou Wink . 80% masa je pořád méně než 100% masa, když jim uvařím kus ryby, kuřete, krůty, a jiné flákoty. Když mají k dispozici trvale kvalitní granule, není důvod dávat takové nekřesťanské peníze za konzervy. Smile


Přesně, já konzervy nedávám vůbec, každý den dvakrát dávám vlhké a to maso:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aneta a Amynka



Založen: 22.05.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Proč je bio dobré?!
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2010 22:41:53
Odpovědět s citátem

http://www.miciny.cz/clanky/vyziva-a-krmeni-kocek-49/bio-krmiva-pro-kocky-4130/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aneta a Amynka



Založen: 22.05.2010
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Proč je bio dobré?!
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 5. 2010 22:43:09
Odpovědět s citátem

Aneta a Amynka napsal:
http://www.miciny.cz/clanky/vyziva-a-krmeni-kocek-49/bio-krmiva-pro-kocky-4130/



Ale samozřejmě je to na každém, ale já chci pro svojí kočičku jen to nejlepší Smile a jestli připlatím o pár korun víc, tak to mi opravdu nevadí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Debakl (21x)
4
Zlomek vteřiny (21x)
5
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
6
HCM u koček - program PawPeds (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top