Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

slzící očičko

Fórum: Oči kočky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: slzící očičko
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2006 8:05:58
Odpovědět s citátem

zdravím,
máme doma 11 měsíčního kocourka a tomu už od počátku více či méně slzí očička. Šli jsme s tím k doktorce a ta nám řekla, že má škráblou rohovku. Tak dostal mastičku, na kterou měl alergické reakce, takže jsme mu jí přestali dávat. Po dalším týdnu ho doktorka prohlédla a řekla, že už má očičko v pořádku. Jenže mu pořád slzí - hlavně když jsme na chatě a tam si běhá volně po okolí. Je možné, že by byl alergický třeba na pyl nebo na něco z venku? A existuje nějaký kočičí oční lékař, za kterým bychom mohli jít? Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: slzící očičko
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 7. 2006 19:26:47
Odpovědět s citátem

Ahoj,
určitě kočičí oční lékař je, ale spíše jen na vetších klinikách. Já osobně žádného neznám, ale určitě se někdo ozve s bližší informaci. Já jen ocituji příčiny očního výtoku dle knihy - Kočka hravá společnice:

Vodnatý výtok - čirý bezbarvý výtok obyčejně prozrazuje fyzické nebo alergické podráždění
Rosolovitý hlen - podráždění nebo infekční činitel zvyšující produkci hlenu
Žlutozelený - jde o hnis, bakteriální infekci a je nutné ihned léčit
Váznoucí na chlupech kolem očí - nadměrná produkce slz při ucpání slzných kanálků (epiphora), je velmi běžná u dlouhosrstých koček s plochou tváří

Jinak u nás probíhá ten první a jen z jednoho oka a všimla jsem si, že to Damoš má, když delší dobu nevysáváme a je tu více prachu a ještě když vysedává na balkóně a fouká vítr...


Katka a Damča(2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 7. 2006 9:16:54
Odpovědět s citátem

děkuju.
Má vodnatý výtok, takže to asi bude buď alergie nebo podráždění z toho prachu venku. Přece jen je chata v listnatém lese, takže se toho ve spadaném listí drží spousta. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.kory
Anonymní





Předmět: slzavé očičko
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2006 20:32:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně naší kočky. Přede 2 dny jsme si všimli, že jí slzí jedno oko. Dnes ráno se zdálo lepší, ale navečer ho měla zase uslzené a přivírala ho. Už 14 dní se u nás doma drží a stěhuje z člověka na člověka rýma, je možné, že ji mohla chytit od nás? Manžel mě přesvědčuje, že by měla uslzené obě oči. Jak jí můžu pomoci? Moc děkuji za odpověď.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: slzavé očičko
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2006 8:51:21
Odpovědět s citátem

To slzení může být třeba i jen z průvanu. Zkuste kočičce do očička kapat borovou vodu či Opthalmoseptonex, příp. jí zamezit, aby lehala v průvanu, a jestli neuvidíte do pár dnů zlepšení, či by se to naopak zhoršilo, jděte na veterinu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: slzavé očičko
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2006 14:25:08
Odpovědět s citátem

[quote="April"]To slzení může být třeba i jen z průvanu. Zkuste kočičce do očička kapat borovou vodu či Opthalmoseptonex, příp. jí zamezit, aby lehala v průvanu, a jestli neuvidíte do pár dnů zlepšení, či by se to naopak zhoršilo, jděte na veterinu.

Pozor borová voda není pro kočky vhodná. Já si s borovou vodou pěkně zavařila a kočičce vytvořila ošklivou reakci v oku. Potom jsem byla zkušenějšími poučena, že není pro kočky vůbec vhodná Exclamation Jděte raději k odborníkovi - např vet. Beránek z Pardubic / ordinuje ale také v Praze či Plzni / je na oči machr.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: slzavé očičko
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2006 17:28:16
Odpovědět s citátem

Tak se musím přiznat, že s tou borovou vodou mě to trochu překvapilo, protože kamarádce právě vet spíš doporučil na očička borovou vodu než Opthalmoseptonex ... byť já osobně bych borovou vodu také nekapala, ale právě proto, že jí naordinoval veterinář, poslala jsem tuto informaci "dál" ...
A bohužel, opět jsme u toho, že co veterinář, to názor ... Confused

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lenka.kory
Anonymní





Předmět: slzavé očičko
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2006 20:45:34
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpovědi; je pravda, že číča každý den ráda sedává v otevřeném okně, takže bude mít teď po ptákách.... a navštívíme doktora.
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: slzavé očičko
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 12. 2006 10:14:46
Odpovědět s citátem

[quote="April"]Tak se musím přiznat, že s tou borovou vodou mě to trochu překvapilo, protože kamarádce právě vet spíš doporučil na očička borovou vodu než Opthalmoseptonex ... byť já osobně bych borovou vodu také nekapala, ale právě proto, že jí naordinoval veterinář, poslala jsem tuto informaci "dál" ...
A bohužel, opět jsme u toho, že co veterinář, to názor ... Confused

Mě borovou vodu zase doporučili v lékárně - oko ale bylo podrážděné a já si na výstavě stěžovala, jak to nezabírá a vykládala jsem to zrovna sestřičce z očního, ale zárověň zkušené kočkařce. Dostala jsem jiné kapky přímo na místě a oko se velmi uklidnilo. Jde asi o zkušenosti - každý vet. nemůže vědět všechno - je to široký záběr. Navíc ne každá kočka musí asi reagovat na borovou vodu jako naše nahatka - ale příště se jí pro jistotu vyhnu. Nyní vykapáváme umělými slzičkami Lacrisyn a je po problému. Očička naší nahatky nejsou totiž úplně bezúdržbové Laughing
Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: slzící očičko
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2011 18:10:08
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem,
je to 3 tydny, co mela Smudlina nejakou virozu (zacalo to cirym vytokem z oka a z nosu, psikani, pak zvysena teplota, nejedla,jen trochu pila, antibiotika to spravila) Po posledni injekci ATB mi dal vet kapky na stale slzici oko - Maxitrol,abych kapala 3x denne, coz se mi bohuzel vzdycky nepovedlo (rano jsem to nestihla, nebo kdyz jsem do vecer v praci, kapala jsem treba jen 2x denne...) Nicmene ted stale jeste neni oko v poradku. Neslzi jako driv,ale tvori se ji bily ospalek-pucek - slem a kdyz spi, ma ocicko zalepene a okolo oka zaslchle zlute.
Maxitrol jsem uz vykapala,takze posledni asi 3 dny nekapu nic a nelepsi se to, i kdyz to neni nejak moc. Nemate nekdo zkusenost? Stacil by ophtalmoseptonex nebo radsi mam zajit k vetovi?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2011 23:04:02
Odpovědět s citátem

Na Vašom mieste by som zašla k vetovi, aby spravil výtery z oka, nech nedáva večne ATB na slepo...

Ja mám doma dve mačky s citlivými očami (prekonali niekoľko infekcií), začala som im oči umývať Očiankou rostkovovou (euphrasia rostkoviana), zatiaľ to vyzerá sľubne.

Vy ale predovšetkým skúste tie stery, pár dní predtým nedávajte mačke do očí nič, aby Vám nevyšli falošné výsledky...
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2011 7:24:25
Odpovědět s citátem

miusiatko napsal:
Na Vašom mieste by som zašla k vetovi, aby spravil výtery z oka, nech nedáva večne ATB na slepo...

Ja mám doma dve mačky s citlivými očami (prekonali niekoľko infekcií), začala som im oči umývať Očiankou rostkovovou (euphrasia rostkoviana), zatiaľ to vyzerá sľubne.

Vy ale predovšetkým skúste tie stery, pár dní predtým nedávajte mačke do očí nič, aby Vám nevyšli falošné výsledky...


Díky Wink Zajdu tam s ní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2011 20:49:51
Odpovědět s citátem

Ahoj, tyto problémy jsem nedávno taky řešila. Maxitrol mi ale zabral docela dobře ale musí se kapat fakt celý den a pravidelně aby to oko mělo neustálou ochranu ATB. Optalmo septonex je jen desinfekce která neléčí. Jednou paní chovatelkou mi byly doporučeny kapky GARASONE, které jí vždycky pomohly. Můžete se na ně poptat veta. Já jsem ještě neměla tu příležitost je vyzkoušet, naštěstí už jsme z toho venku. Laughing
_________________
Každý život by měl mít devět koček...


www.hanae.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Holistr



Založen: 17.10.2009
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2011 21:20:25
Odpovědět s citátem

To Garasone jak co zmínila Naďa funguje báječně. Geralt měl stejný problém, taky viróza doprovázená výtokem z očí. Garasone jsme dávali pravidelně 2* denně a do 14 dní to bylo v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2011 5:33:03
Odpovědět s citátem

Ano kapky Garasone fungují dobře, ale pozor. Jsou to ATB se širokým spektrem účinku, obsahující KORTIKOSTEROIDY. Na infekce a záněty dobré, ale nesmí se použít při poranění oka, to by napáchalo více škody než užitku. Je to lék na předpis a proto než ho použijete, měli byste to zkonzultovat s vetem.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top