Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Cesta do USA / Kanada


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kk.kacka



Založen: 06.12.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava

Předmět: Cesta do USA / Kanada
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2006 5:04:12
Odpovědět s citátem

Ahoj všem Very Happy
Mám na Vás takovoz prosbičku, nemáte někdo zkušenost s cestováním s kočičou do USA ?? Jakým způsobem kocourka na takovou cestu připravit,jak je to s cestou letadlem ( někde jsem četla , že snad do 5 kg můžu mít kočičku na klíně v přepravce..je to pravda ??),vztahuje se na to má letenka, nebo musí mít kočičák svou?? Jaké doklady musí mít sebou?? APod. jsou podmínky rozdílné cesta do USA vs. Kanada ???? Tušíte někdo něco k tomuto tématu ??? Prosím napište ať jsem chytřejší. Všem předem velké díky a pozdravy Kačka a Bidžoušek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Cesta do USA / Kanada
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2006 6:05:18
Odpovědět s citátem

kk.kacka napsal:
Ahoj všem Very Happy
Mám na Vás takovoz prosbičku, nemáte někdo zkušenost s cestováním s kočičou do USA ?? Jakým způsobem kocourka na takovou cestu připravit,jak je to s cestou letadlem ( někde jsem četla , že snad do 5 kg můžu mít kočičku na klíně v přepravce..je to pravda ??),vztahuje se na to má letenka, nebo musí mít kočičák svou?? Jaké doklady musí mít sebou?? APod. jsou podmínky rozdílné cesta do USA vs. Kanada ???? Tušíte někdo něco k tomuto tématu ??? Prosím napište ať jsem chytřejší. Všem předem velké díky a pozdravy Kačka a Bidžoušek

Ohledně podmínek bude nejlepší kontaktovat konkrétní letecké společnosti, každá má vtomto ohledu trochu jiné podmínky a možnosti.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Cesta do USA / Kanada
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2006 7:01:28
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
kk.kacka napsal:
Ahoj všem Very Happy
Mám na Vás takovoz prosbičku, nemáte někdo zkušenost s cestováním s kočičou do USA ?? Jakým způsobem kocourka na takovou cestu připravit,jak je to s cestou letadlem ( někde jsem četla , že snad do 5 kg můžu mít kočičku na klíně v přepravce..je to pravda ??),vztahuje se na to má letenka, nebo musí mít kočičák svou?? Jaké doklady musí mít sebou?? APod. jsou podmínky rozdílné cesta do USA vs. Kanada ???? Tušíte někdo něco k tomuto tématu ??? Prosím napište ať jsem chytřejší. Všem předem velké díky a pozdravy Kačka a Bidžoušek

Ohledně podmínek bude nejlepší kontaktovat konkrétní letecké společnosti, každá má vtomto ohledu trochu jiné podmínky a možnosti.


A nejsou nějaké všeobecné podmínky celkově k převozu zvířatek do těchto států?? Pokud máte někdo fajn www budu moc ráda.Děkuju Very Happy
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Cesta do USA / Kanada
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2006 7:11:17
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

A nejsou nějaké všeobecné podmínky celkově k převozu zvířatek do těchto států?? Pokud máte někdo fajn www budu moc ráda.Děkuju Very Happy


Pro nějaké souhrnné příp. alespoň základní informace bych doporučila vyhledávač www.google.com s hledám hesel - přeprava zvířat +usa; cestování +zvíře; příp. další možná kombinace slov, vždy některé zajímavé údaje najdete nebo se dostanete na další odkazy, kde se můžete kdyžtak zeptat ... např. http://tour.globalassistance.cz/?country=42&cat=10167
Nicméně myslím, že pro 100% informace je opravdu lepší zeptat se přímo leteckých společností, příp. veterinárních institucí v obou zemích.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Cesta do USA / Kanada
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2006 8:50:54
Odpovědět s citátem

Pro nějaké souhrnné příp. alespoň základní informace bych doporučila vyhledávač www.google.com s hledám hesel - přeprava zvířat +usa; cestování +zvíře; příp. další možná kombinace slov, vždy některé zajímavé údaje najdete nebo se dostanete na další odkazy, kde se můžete kdyžtak zeptat ... např. http://tour.globalassistance.cz/?country=42&cat=10167
Nicméně myslím, že pro 100% informace je opravdu lepší zeptat se přímo leteckých společností, příp. veterinárních institucí v obou zemích.

děkuji, na různé stránky jsem koukala, spíše mi šlo o takové ty poznatky " na vlastní kůži ", co očekávat a co ne. Aby nás nic nepřekvapilo Surprised))
Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2006 15:33:27
Odpovědět s citátem

poradit by vam mozno mohli domaci - urcite narazite na niektorom fore aj na chovatela, ktori ma import z inych krajin (europa, azia).
skuste napriklad kanadske forum: http://www.pets.ca/forum/index.php
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2006 10:21:04
Odpovědět s citátem

Kačko s Bidžouškem Zkuste kontaktovat osobně lidi, kteří mají import kočky ze zahraničí- o kom z těchto diskusních for tuším, že by mohl něco vědět, je paní Karolína Leitnerová- tady má oddělené forum pro sfinxíky- určitě jsem někde zde či na Allcats.cz našla zmínku, že má kontakty s USA.
Dále dop. zkontaktovat majitele prvního savanového kocourka v ČR- tady je odkaz na jejich stránky: http://savannah.asp2.cz/
Kocourek Mighty přicestoval z USA- takže taky budou vědět, co to obnášelo.
Přeji šťastnou cestu.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kk.kacka



Založen: 06.12.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2006 10:28:28
Odpovědět s citátem

Gemma napsal:
Kačko s Bidžouškem Zkuste kontaktovat osobně lidi, kteří mají import kočky ze zahraničí- o kom z těchto diskusních for tuším, že by mohl něco vědět, je paní Karolína Leitnerová- tady má oddělené forum pro sfinxíky- určitě jsem někde zde či na Allcats.cz našla zmínku, že má kontakty s USA.
Dále dop. zkontaktovat majitele prvního savanového kocourka v ČR- tady je odkaz na jejich stránky: http://savannah.asp2.cz/
Kocourek Mighty přicestoval z USA- takže taky budou vědět, co to obnášelo.
Přeji šťastnou cestu.


Děkuji moc za radu, hned se vrhám na kontaktování lidiček a potom dám vědět jak jsme dopadli Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: Re: cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 9:45:29
Odpovědět s citátem

kk.kacka napsal:
Gemma napsal:
Kačko s Bidžouškem Zkuste kontaktovat osobně lidi, kteří mají import kočky ze zahraničí- o kom z těchto diskusních for tuším, že by mohl něco vědět, je paní Karolína Leitnerová- tady má oddělené forum pro sfinxíky- určitě jsem někde zde či na Allcats.cz našla zmínku, že má kontakty s USA.
Dále dop. zkontaktovat majitele prvního savanového kocourka v ČR- tady je odkaz na jejich stránky: http://savannah.asp2.cz/
Kocourek Mighty přicestoval z USA- takže taky budou vědět, co to obnášelo.
Přeji šťastnou cestu.


Děkuji moc za radu, hned se vrhám na kontaktování lidiček a potom dám vědět jak jsme dopadli Laughing


Mohla bych se Vás zeptat, jak jste s tím zjišťováním dopadla? Taky se snažím vypátrat, co vše je potřeba, když bych si chtěla vzít svého kocourka do USA...
Díky moc!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kk.kacka



Založen: 06.12.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 23:28:01
Odpovědět s citátem

Mohla bych se Vás zeptat, jak jste s tím zjišťováním dopadla? Taky se snažím vypátrat, co vše je potřeba, když bych si chtěla vzít svého kocourka do USA...
Díky moc![/quote]

Dobry den, kdyz chcete vzit sebou kocourka do USA musite mit hlavne -ockovaci prukaz, kocourek musi bzt ocipovan a mit pas v kterem je cislo cipu zaznamenano. Dale musi mit v pase zaznamenanou vetrinarni prohlidku, ze je zcela v poradku - nesmi byt starsi 3 dnu pred odletem !! A bzt naockovan proti vztekline.
Potom uz zalezi jen na vaze kocourka s prepravkou - dle toho se urcuje cena - u naseho , ktery ma 4.5 kg + prepravka castka cinila 8500,-Kc.
Dale vse zalezi na domluve s prepravni spolecnosti. Prave nyni kocourek cestuje sam za nami a tak zatim nemuzu rict jak jsme spokojeni, ale vlastne jsme nasli pouze jendu spolecnost a to :

ROTH CARGO

Terminal CSA cargo

Praha 6 - Letiste Ruzyne

Tel./Fax: +420 220 116 626

zkuste se obratit na Adelu Borskou - velmi prijemna pani Surprised], ktera vam vs e ochotne vysvetli. Ale nevim zda si hcete kocourka vzit primo do letadla..u nekterych spolecnosti to jde,ale pochopila jsme, ze maji ruyne odminky a taky do jednoho letadla muyou pouze dve yviratka v prepravkach - s touto prepravou moc ykusenosti nemam. Ale pokud budet mit jakykoliv dotaz - nevim zda jsme na neco nezapomela , klidne me kontaktujte na e-mail : kk.kacka@seznam.cz
Preju dobre vyrizeni a pokud poletite tak klidny a prijemny let Surprised]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 8:01:22
Odpovědět s citátem

Děkuju mockrát za informace! Pochopila jsem správně, že máte tedy letenky od ČSA? Já bych si totiž kocourka ráda vzala na palubu... Nevím, v jakých podmínkách vzadu jsou... Každopádně určitě napište, jak jste byli s cestováním kocourka vzadu spokojení a jak to zvládl!
Děkuju mnohokrát a přeju příjemný pobyt ve Státech!!![quote]
Odpovědět 
kk.kacka



Založen: 06.12.2005
Příspěvky: 10
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: cestování
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2006 19:15:23
Odpovědět s citátem

[quote="Anonymous"]Děkuju mockrát za informace! Pochopila jsem správně, že máte tedy letenky od ČSA? Já bych si totiž kocourka ráda vzala na palubu... Nevím, v jakých podmínkách vzadu jsou... Každopádně určitě napište, jak jste byli s cestováním kocourka vzadu spokojení a jak to zvládl!
Děkuju mnohokrát a přeju příjemný pobyt ve Státech!!!
citace:


Za informace neni vubec za co, ano letenky sjme meli od CSA - ale eni to podminkou podku chcete kocourka poslat treba pozdeji - mel jakoby svou letenku Surprised]]. Jinak s jeho cestovanim jsme spokojeni byli - sestra ho zavezla na misto, tam si jej prezali, asi hodinku cekal na odlet, po te bzl vcas v Frankfurtu , kde prestupoval . Po te uz nam volali z usa z letiste, pravdepodobny prilet a uz s nimi sjme se domluvili jakym zpusobem si prevzit naseho milacka..popsali nam cestu ke je najdeme, hend jak dojel tak jsme pro nej vzrazili, tyaplatili sjme nejaky/- uz envim jaky to byl poplatek 30 USD, a nesli jsme si ho domu.Myslim, ze netrpi nejakou ujmou, snad jen musite pocitat, ze kocourek nema kde curat a tak si bohuzel nacura do prepravky..proto sjme zvolili na deku jeste plenu , ktera moc nasakla. Hodne pozornosti venujte mistickam, ktere davatae do prepravky..poradne je upecvnete aby se mu neprevrhli a mel dostatek piti.
kazdopadne jsem pro cestovani , kdy muzete mit kocourka na palube..tolik se o nej nebojite, muzete zkontrolovat prave plenu co je pdo nim, popripade ji vymenit, podivat se v jakem je stavu..usetrite si tu nervozitu jestli bdue v poradku.Ale pokud by nebylo vzhnuti, tak i cetsa jakou podstoupil nas Bidzousek neni spatna a docestoval v poradkua shledani bzlo plne stesti a szicek.Tak pokud se spolus kocourkem do usa vydate, tak prej kldinou aprijemnou cestu a plno jen tech nehezcich zazitku, ahoj kacka a BJ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
SuchyPepa



Založen: 21.09.2016
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2016 9:36:50
Odpovědět s citátem

Sice je to starší téma, ale zrovna ho s manželkou aktuálně řešíme. Máte někdo zkušenosti v poslední době? Našel jsem akorát tento článek - https://estavisa.cz/cestovani-do-usa-s-domacim-mazlickem/ S jakou společností poletíme ještě nevíme, takže nemůžeme se u nich ani informovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2016 10:43:47
Odpovědět s citátem

SuchyPepa napsal:
Sice je to starší téma, ale zrovna ho s manželkou aktuálně řešíme. Máte někdo zkušenosti v poslední době? Našel jsem akorát tento článek - https://estavisa.cz/cestovani-do-usa-s-domacim-mazlickem/ S jakou společností poletíme ještě nevíme, takže nemůžeme se u nich ani informovat.


Dobrý den,
článek na toto téma je tady:http://www.modrykocour.cz/rady/prakticke-rady/cestovani-letadlem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top