Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Suzi a peřiny


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: Suzi a peřiny
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2005 12:35:24
Odpovědět s citátem

Ach jo, potřebuju poradit Rolling Eyes
Suzi si už zase plete peřiny se záchůdkem. Pokusím se vysvětlit okolostojičnosti (to je krásné slovo Very Happy ), třeba mi poradíte, kde je problém:
Změnili jsme stelivo - chtěli jsme vyzkoušet Magic Pearls. Poprvé jsme ho Suzince nasypali do záchůdku někdy hned začátkem května. Všechno bylo OK, až 25.5. udělala Suzi loužičku taťkovi na ustlanou postel. Všechno jsem vyčistila, vyměnila obsah záchůdku (po necelém měsíci) a asi týden šlo zase všechno dobře. Ve čtvrtek byla loužička na stejném místě a já zase prala deku. Už mi to začalo vrtat hlavou, co se s tou naší mícou děje - a v neděli to udělala dvakrát (v poledne a večer) a dneska ráno zas. Deky nestíhají na balkóně schnout a já si nevím rady!! Dělám někde chybu? Perličky má teprve 14 dní a všude se píše, že jedné kočičce vydrží až měsíc. Poprvé to bylo po více než 3 týdnech - tak to jsem chápala, že už jí to asi nevoní, ale teď to začalo po týdnu, dneska to bylo dva týdny, co jsem perličky vyměnila a mně připadá, že tam chodí jen kadit.
Nechci to jen tak vzdát, protože tohle stelivo se mi hodí na dovolenou, až se o Suzi bude starat sousedka, aby nemusela lovit lopatkou hrudky. Ale už nevím, co s tím. Možná je problém někde jinde, ale nevím kde, protože všechno ostatní je tak, jak bylo dosud - nic se nezměnilo.
Co s tím? Poradíte mi někdo, máte podobnou zkušenost?
Dagmar (a počuraná Suzi)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Suzi a peřiny
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2005 12:39:09
Odpovědět s citátem

A jsou to klasické velké loužičky, nebo spíš jen učůrávání?
Jestli třeba není Suzi trochu prochladlá. Jak je teď chladněji, tak Rubka sice chodila do záchůdku, ale častěji a menší množství, tak jestli třeba vás Suzi nechce upozornit na nějaký problém.
A jestli se jí nelíbí kuličky, tak můžete zkusit nějaké nehrudkující stelivo, jako Catsan nebo Pussicat, tam nebude muset sousedka hrudky vyndavat.
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2005 14:12:13
Odpovědět s citátem

Prochladlá není, vyklopí do peřin plnou dávku.
Catsan a to druhé neznám, jak se to používá, taky se vyndavají jen bobky? A jak dlouho to vydrží?
Mohli bychom to zkusit, třeba by to pomohlo...
Dík Dagmar
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2005 14:52:28
Odpovědět s citátem

Já používám Castan už od začátku, párkrát jsem ho prostřídala s Magic Pearls a s Catsanem jsem spokojenější. Vydrží mnohem déle i voňavější (rekord mám měsíc a půl - nejsem čunče, ale tenkrát nebyly peníze a pořád to šlo).
Jinak s tím čůráním nevim, ale opravdu se jí nemusí zalíbit stelivo až po čase. Wink

A jak to s vámi jinak vypadá, budete si tedy pořizovat jinou čičnku ještě k Suzi? Pamatuju se, že jste o tom po odchodu Elsičky uvažovala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Suzi a peřiny
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2005 19:40:00
Odpovědět s citátem

Doporučuji návštěvu veterináře, moje kočka se chovala podobně když měla zánět močových cest. Neučůravala, ale místo na záchodek chodila do křesla.
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2005 7:42:56
Odpovědět s citátem

Díky za rady, a taky si myslím, že to bude tím stelivem. Rozhodli jsme se, že to jen tak nevzdáme a vydržíme - možná si Suzi zvykne... Do ložnice jí bez dozoru nepouštíme a ani v noci nesmí na postel. Dneska spala celou noc na židli vedle mé postele, a zatím dobrý. Uvidíme ...
Ten Catsan se používá stejně jako silikon? Možná by to taky stálo za zkoušku.

Za týden se jedeme podívat na nové koťátko - dceru Jaffy a Haničky z May Blobs. od paní Luptákové. Strááááááááááááášně se těšíme a v srpnu si ji přivezeme domů, bude se jmenovat Nancy. Vůbec se nemůžeme dočkat a jsem zvědavá, jak se za týden dokážeme od koťátek odtrhnout.

Tak držme palce Suzi, aby se s perličkama skamarádila co nejdříve.
Zdraví Dagmar od počurané Suzi Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2005 8:00:07
Odpovědět s citátem

Jé no tak to je super, mít doma Jaffí mimi Wink už se moc těším na fotky a první dojmy ze seznamování, ale do srpna si ještě počkáme.
S Catsanem se pracuje podobně jako se silikonovými stelivy, jsou to kamínky, které do sebe nasáknou moč, ale přijde mi, že vůbec nezapáchají.
S tím čůráním držím pěsti, ale pokud se to nezlepší, opravdu bych raději navštívila veta, může to být zánět nebo i močové kameny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kocicak32123



Založen: 10.04.2006
Příspěvky: 1
Bydliště: plzeň

Předmět: čůrání do peřin
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2006 8:15:38
Odpovědět s citátem

Dobrý den, připomíná mi to chování našeho kocourka, a zjistili jsme u veterináře, že má zánět močových cest kvůli "písku". Po vyléčení toho už nechává. Ostatní "kočičkáři" upozorňují na stejný problém, jak jsem si všimla. Myslím si, že v peřinách se jim to dělá líp proto, že si prostě o ni nahřejou bříško, pak se opřou, a je to jako když vás bolí třeba nakopnutá noha, stiskem bolest "zmáčknete", tak je to bolí míň a čůrají, zatímco v záchodku mají bříško "ve vzduchu" a zmáčknout ho můžou tak maximálně polohou "do oblouku", což taky dělají. Tak držím palce, a radši s ní skočte k doktorovi, budete vědět s jistotou, jestli jí nic není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nikol
Anonymní





Předmět: Re: čůrání do peřin
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2006 15:12:41
Odpovědět s citátem

kocicak32123 napsal:
Dobrý den, připomíná mi to chování našeho kocourka, a zjistili jsme u veterináře, že má zánět močových cest kvůli "písku". Po vyléčení toho už nechává. Ostatní "kočičkáři" upozorňují na stejný problém, jak jsem si všimla. Myslím si, že v peřinách se jim to dělá líp proto, že si prostě o ni nahřejou bříško, pak se opřou, a je to jako když vás bolí třeba nakopnutá noha, stiskem bolest "zmáčknete", tak je to bolí míň a čůrají, zatímco v záchodku mají bříško "ve vzduchu" a zmáčknout ho můžou tak maximálně polohou "do oblouku", což taky dělají. Tak držím palce, a radši s ní skočte k doktorovi, budete vědět s jistotou, jestli jí nic není.


Loni jsme měli kočičku a ta začala všude čůrat a pak dokonce i kadit.Nakonec jsme zjistili, že má leukémii.Celou dobu nás upozorňovala,že je vážně nemocná,ale bohužel jsme to nepoznali. taktéž doporučuji návštěvu veterináře. Nechci strašit,ale pro jistotu...
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2006 23:23:16
Odpovědět s citátem

Suzi už je samozřejmě dávno a dávno dobrá. Nevím, co jí to tenkrát před rokem vadilo, ale vsadila bych boty, že to bylo změnou po kastraci. Čůrání do postele začalo asi 2-3 týdny po kastraci a jak přišlo, tak odešlo. Je fakt, že jsem z toho byla už tak zoufalá (neměli jsme už pod čím spát, všechno bylo vyprané na šňůře), že jsem jí asi 2x v té loužičce čumáček opravdu vymáchala. Nevím, jestli to bylo tím, ale po této zkušenosti to už vlastně neudělala.
Dneska je to nejčistotnější kočička Razz
Pokud se tedy vyloučí zdravotní problémy a vyzkouší jiné stelivo, jinam záchůdek apod., pak už se tonoucí (nebo spíš peroucí) stébla chytá a dojde i na ten čumáček v loužičce Exclamation Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top