Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Problém s hlídáním o dovolené


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: Problém s hlídáním o dovolené
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2006 17:16:13
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,chtěla jsem se podělit o zážitek s hlídáním naší číči o dovolené.Již jsem někde ve forech četla, že někdo zastává názor, aby kočka byla raději doma a někdo za ní v době naší nepřítomnosti docházel, někdo zase radši ubytuje číču u známých na hlídání. My jsme leta měli kočku, kterou jsme dávali k rodičům, vše bylo bez problémů, kočka dodržovala hygienu, hrála si , baštila, byla přátelská.
Nyní první rok máme kočku novou a poprvé jsme jí dali na hlídání k mým rodičům.To co tam prováděla byl horor.První věc co provedla bylo to, že se vykadila doprostřed obýváku, záchod ignorovala, doma to nikdy neudělala.To jí budiž prominuto, rodiče to chápou, uklidili a hotovo.
Ale začala se chovat naprosto agresivně, že jí nemohli vzít do náruče, to ještě chápu, ale jen se k ní prý přiblížili, začala na ně syčet jak had, prskat a sekat je do rukou.V noci mňoukala a škrábala na dveře, kde naši spali, prostě jejich přítomnost odmítala, ale zároveň nechtěla být mimo ně. asi holka neví, co by chtěla Shocked
Tak jsem po telefonickém rozhovoru rodičům řekla, ať jí odnesou zpátky k nám domů, že ten stres je velký a asi jí bude doma líp, tak jí po dvou dnech přenesli domů.Byla to dovolená jen na 5 dní, tak jsem si nedělala až takovou hlavu, ale máme před sebou ještě 14 dní v zahraničí, tak nevím, jak to řešit, pravděpodobně bude muset zůstat doma.Za prvé mi jí přišlo líto, že je 24 hod.denně sama, i když každý den o ní bylo postaráno /jídlo, záchod apod./ a za druhé je to pro mé rodiče daleko větší "otročina" chodit v těchto vedrech denně k nám domů.A i pro kočku to není nic moc v těch vedrech být se zavřenými okny doma.Tak nevím, zda jí znovu zatěžovat přenosem jinam nebo jí nechat doma, ale asi to druhé. A rodičům koupím svatozář, že se mi o ní budou 14 dní starat, když je na ně tak zlá.. Very Happy Very Happy
Podotýkám, že doma je to živý rapl, ale agresivní nebyla nikdy.
Mějte se krásně,díky za trpělivost, pokud jste vylévání mého srdce dočetli až sem...Ála
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 17:46:45
Odpovědět s citátem

Prosím máte někdo nějakou zkušenost co se týče umístění kočky o dovolené nebo jí zabezpečit hlídáním?
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2006 11:22:46
Odpovědět s citátem

Už toho na MK bylo napsáno na toto téma docela dost, ale přidám svoji trošku do mlýna:
K nám chodí "krmící kamarádi" Smile Zatím to byli vždycky jen muži (zajímavé, že). Letos jsem dokonce vypracovala "Pokyny", aby neměli pocit, že si neví rady. Napsala jsem tam řešení na vše, co by se mohlo přihodit, včetně spojení na našeho veta. Všechno proběhlo jako vždy k naprosté spokojenosti nás a snad i našich kočin. Holky sice ke konci už dost loudily a nechtěly "návštěvu" pustit domů - chtěly si hrát, drbat, hladit, muchlovat... Ale přečkaly to bez úhony!
Do kočičího hotelu bych je nedala ani za nic a k babičce taky ne - tam bych měla strach, že by je babi neuhlídala a holky by se vydaly na průzkum okolí domu včetně silnice.
Myslím, že "krmící kamarádi" jsou optimální řešení pro všechny zúčastněné strany.
Zdraví Dáša (tlapku posílají Suzi a Nancy)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: hlídání
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2006 11:57:32
Odpovědět s citátem

Já mám momentálně spolubydlící které se mi o kluky starají, na jaře jedu pryč na měsíc takže je to ideální. Jinak jsem to ale řešila tak, že když jsem jela na delší dovolenou kočky jsem někomu dala na hlídání, což je s Alim ale problém, protože on u cizích občůrává (přepravku, lavor, pelíšek a cokoliv co se podobá tvarem kočičímu WC - já nic takového doma nemám, lavor je dnem vzhůru). No a když jedu na méně než 5 dní tak mi je někdo nakrmí. Mě to tak vyhovuje a myslím i mým klukům, oni jsou takoví pohodáří, že jim ani nevadí když někomu hlídáme kočky, po 2 dnech jsou z nich super kamarádi Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (43x)
2
RSS kanály (38x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
5
Thajská kočka (13x)
6
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (12x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top