Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

nechce spinkat!


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
menuet



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 9

Předmět: nechce spinkat!
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2006 6:57:09
Odpovědět s citátem

AHOJ, CHTELA JSEM SE ZEPTAT NA PAR RAD. MAME DOMA DRUHYM DNEM SEDM TYDNU STAREHO KOCOURKA. PRVNI DEN, KDYZ PRISEL DOMU, TAK SE VSEHO BAL. VECER BYL UNAVENY, TAK JSEM HO DALA DO JEHO PELISKU A V POHODE SPINKAL. CELY DRUHY DEN ALE PORAD MNOUKA, I KDYZ MA DOSTATEK VSEHO. ZATIM HO NECHCI POUSTET DO KAZDE MISTNOSTI, ALE BOHZEL MNE NIC JINEHO NEZBYVA, PROTOZE KOCOUREK MNAUKA A MNAUKA, DOKUD SE NEOTEVROU DVERE. NO A BEHEM DRUHE NOCI SI NECHTEL DO PELISKU ANI LEHNOUT, NATOZ TAM PAK SPINKAT. KDYZ SI HRAL, ODESLA JSEM A POZVIRALA VSECHNY DVERE, ALE V NOCI PROSTE NECHTEL SPINKAT. PORAD CHODI PO BYTE A MNAUKA A NIKDO PAK NEMUZE SPAT. PROSIM PORADTE CO JSTE DELALI, JESTLI JSTE MELI STEJNY PROBLEM. DIKY
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: nechce spinkat!
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2006 7:24:11
Odpovědět s citátem

To, že kocourek mňouká, mi přijde celkem normální ... přecejen je v novém cizím prostředí, úplně sám, bez svých sourozenců či kočičích kamarádů, a sedmitýdenní kocourek je vlastně ještě miminko, které potřebuje péči a společnost. Chce to jen se s ním mazlit, věnovat se mu, hrát si s ním ... během pár dnů by tohle mňoukací období mělo přejít ... měli jsme na hlídání dospělého kocoura a první noc jsme se díky jeho mňoukání a hledání svojí paničky taky nevyspali ...
Ideální by bylo, pořídit mu ještě kočičího kamaráda/dku, aby měl společnost celý den a zároveň se vzájemně unavili a větší část noci spali.
Jinak představa kocourka spícího v připraveném pelíšku je celkem úsměvná .. u nás se spí takřka všude, krom připravených pelechů Wink

April

P.S.: Můžete klidně na psaní používat i malá písmena, přecejen text psaný velkým písmem znamená "křičení" Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2006 9:27:35
Odpovědět s citátem

Také si myslím, že Vašemu kočičímu miminku je prostě smutno a taky se trochu nudí - proto jen potvrzuji, co psala April: víc se mu věnujte, hrajte si s ním a nejlépe ze všeho - doneste mu kočičího kamaráda! Stejně byste o tom asi v budoucnu začali uvažovat a v tomhle věku se seznamování obejde bez větších problémů! Opravdu to zvažte, zejména pokud býváte přes den dlouho pryč. Koťátko bude smutné, bude se nudit a pak bude si to bude chtít vynahradit tehdy, kdy Vy budete chtít spát a mít klid. Dva kočičí kamarádi si spolu vyhrají a nudit se nikdy nebudou.

Karin
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
menuet



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2006 10:49:31
Odpovědět s citátem

za velke pismena se omlouvam, psala jsem to rano nevyspala.Smile nikdy jsem pred tim zvire nemela, jen krecka a ten je ponekud nenarocny, tak jsem se bala, jestli treba nedelam neco moc spatne, nebo jestli to neni tim, ze mu neco je a tak. bohuzel o dalsim kotatku asi ani nemuzu uvazovat, protoze i s emankem byly u nasich potize. zato ted se predhani, kdo si s nim bude hrat. jasne ze je mnoukani normalni, je to prece kocour, ale jsem z neho asi vic vystrasena nez on ze me! moc dekuju za odpoved, tenhle server je super napad!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2006 11:08:25
Odpovědět s citátem

Ono pravdou je, že dvě kočiny nejsou o nic náročnější než jedna, možná se trochu zvýší náklady na krmení a stelivo, ale není to nijak tragické. Ačkoliv to zní zvláštně, že dost se zmiňujeme o druhé kočce, většina těch, co neodolali, si nakonec "vrní" blahem ...

Pokud rodičové jsou z jedno nadšení, ze dvou už budete mít televizi Smile Ale samozřejmě je na každém zvážit, zda druhou kočku ano, či ne ...

V diskuzním foru najdete určitě spoustu dalších informací o tom, jak kočiny "fungují", čím krmit, jaké stelivo, a mnoho a mnoho dalších zajímavých informací a zkušeností ... časem ale si člověk stejně připadá, že kočka je po jeho boku už vlastně "celý život" Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
menuet



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2006 11:43:41
Odpovědět s citátem

uvidime, casem si stejne myslim, ze k tomu dojde, ale zatim je to cerstve. staram se jak to jde, snad se mu u nas libi. cetla jsem hodne diskuzi napr. o krmivu, takze uz vim o hodne driv nez pred tim...dnes chci jit odpoledne k veterinari. doufam, ze neni pozde, ale mame ho teprve 2.den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2006 13:47:25
Odpovědět s citátem

menuet napsal:
uvidime, casem si stejne myslim, ze k tomu dojde, ale zatim je to cerstve. staram se jak to jde, snad se mu u nas libi. cetla jsem hodne diskuzi napr. o krmivu, takze uz vim o hodne driv nez pred tim...dnes chci jit odpoledne k veterinari. doufam, ze neni pozde, ale mame ho teprve 2.den


Myslím, že určitě není pozdě, je to akorát, aby k vám kocourek získal trochu důvěry, nicméně u veterináře to možná stejně bude "boj", takže se nelekněte, pokud se mu tam vůbec nebude líbit, není to nic neobvyklého, že ho třeba budete z přepravky vyklepávat, bude se klepat nebo trochu víc pelichat ...
Vet by měl asi prohlídnout srst, změřit teplotu, prohlídnout zoubky, dásně, ušiska, zkontrolovat, jestli má čisté oči ... a pak se domluvte na odčervení a pak následně na naočkování ... to je takové to minimum ...,

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: nechce spinkat!
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2006 20:53:48
Odpovědět s citátem

menuet napsal:
AHOJ, CHTELA JSEM SE ZEPTAT NA PAR RAD. MAME DOMA DRUHYM DNEM SEDM TYDNU STAREHO KOCOURKA. PRVNI DEN, KDYZ PRISEL DOMU, TAK SE VSEHO BAL. VECER BYL UNAVENY, TAK JSEM HO DALA DO JEHO PELISKU A V POHODE SPINKAL. CELY DRUHY DEN ALE PORAD MNOUKA, I KDYZ MA DOSTATEK VSEHO. ZATIM HO NECHCI POUSTET DO KAZDE MISTNOSTI, ALE BOHZEL MNE NIC JINEHO NEZBYVA, PROTOZE KOCOUREK MNAUKA A MNAUKA, DOKUD SE NEOTEVROU DVERE. NO A BEHEM DRUHE NOCI SI NECHTEL DO PELISKU ANI LEHNOUT, NATOZ TAM PAK SPINKAT. KDYZ SI HRAL, ODESLA JSEM A POZVIRALA VSECHNY DVERE, ALE V NOCI PROSTE NECHTEL SPINKAT. PORAD CHODI PO BYTE A MNAUKA A NIKDO PAK NEMUZE SPAT. PROSIM PORADTE CO JSTE DELALI, JESTLI JSTE MELI STEJNY PROBLEM. DIKY


Ahoj, nevím,jestli jsem to pochopila dobře, ale když jdete spát,tak kocourka necháte zavřeného v jednom pokoji? Pokud ano, tak možná právě v noci stojí o kontakt s vámi. Obě moje kočky se hned první den nekompromisně uvelebily u mě v posteli. Daník se to pak nějak sám odnaučil a Áďa chodí do postele nepravidelně někdy nad ránem se pomazlit.Asi je mu prostě smutno a chce být s vámi,v 7 týdnech je to opravdu mrňousek,měsíční lidské miminko taky vyžaduje tělesný kontakt a v noci ho nezavřete do jiného pokoje. Vím, že někdo prostě kočku do postele nechce (úpřimně-kočka si z toho houby dělá Laughing ),ale úplně bych ho nezavírala. Stejně by pomalu měl dostat šanci prozkoumat celý byt. Většinou opravdu kočičky nachystané pelíšky půvabně ignorují, je potřeba zkoušet, co se jim zalíbí, někdy je to obyčejná papírová vystlaná krabice,někdy závěsný pelíšek na topení, někdy složená deka,někdy různé proutěné ošatky a košíky a někdy prostě postel s novou lidskou "maminkou" Razz Dala bych po bytě několik druhů "pelíšků " a kocourek si sám vybere,který se mu líbí. Taky je potřeba si uvědomit, že kočky většinou ožívají večer a v noci,proto pokud se chcete v noci vyspat, je dobré kocourka před spaním utahat hraním.A vůbec,jak se váš kocourek jmenuje? Dejte mu fotečku do galérie nebo přímo založte album. Hodně krásných společných zážitků s kočičákem. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2006 8:34:52
Odpovědět s citátem

Musím se přidat.....Já jsem si taky dlouho " vydupávala" číču. A v té době druhá kočka nepřipadala v úvahu, taky proč? Stačí nám prece jedna až až. Ale časem když se kocourek začal nudit a já byla 9 hodin pryč, honila jsem se sním po bytě, schovávala aby na mě mohl bafat (to má hrozně rád) no bylo to docela náročné, pryšla jsem dom ve 4 a až do 8 jsem si sním musela hrát, ale aktivně!!!!! Docela sranda................ Tak jsme se rozhodli, že pořídíme druhou, že jim bude fajn, nebudou sami atd. určitě dobrý nápad, ale to seznamování je teď peklo Crying or Very sad než kdyby byli psolu hned od začátku. Litujem toho, že jsem si nevzali hned dva....Ale to si člověk uvědomí až se zžije s číčou ...........
Jinák náš Máťa taky plakal ze začátku, hodně mě potřebovat, furt mi ležel na hrudi, 1 týden jsem se mu hodně věnovala i spal s náma,až si zvyknul a otrkal se tak jsem se v ložnici zavřeli . 1 noc pak plakal ale jen par minut, unavil se a šel spát. Pak už jsme se zavírat nemuseli, na gauči mu bylo líp a když má náladu tak v noci mi přijde spinkat na bulan a vrní mi do ouška, ale dlouho to nevydrží, prtotže se vrtíme a jde spinkat sám. Přeji hodně radosti a hlavně trpělivosti s Vaším miláčkem!!!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (20x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top