Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kocicak nam nepapa


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jana k



Založen: 14.08.2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Bustehrad

Předmět: kocicak nam nepapa
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 9:04:11
Odpovědět s citátem

Ahoj, jsem uplny zacatecnik a mam tri dny noveho macicka, cerneho kocourka Oskarka. Je to spravna venkovska cicina. Je mu asi 10 tydnu. Mame ale problem, ze moc nepije vodu ani nepapa granulky, nejvice pije mleko a nic moc dal nechce. Sem tam se zavrta do granulek, ale sni tak par kouku a jde pryc. Na granulky byl uz navykly, jsou to Nutrience Junior, ktere mi doporucila kamaradka. Je aktivni, porad si hraje nebo spinka, na zachudek chodi kazdy den, co se tyce bobkovani, ale nechapu, kde se to v nem bere, protoze toho moc nespapa a mam strach, ze zacina trochu hubnout. Muzete mi neco poradit? Je mozne, ze smutni po mamince a ze se to samo spravi?

iky moc za jakoukoliv radu,
Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Romy



Založen: 18.11.2005
Příspěvky: 49
Bydliště: Česká Lípa

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2006 9:32:26
Odpovědět s citátem

Ahoj, když si to tady projdete, určitě najdete spoustu užitečných rad, taky jsem byla začátečník. Vodu kočičákovi rozstrkejte po bytě v několika mističkách, některé kočky nemají rády vodu u jídla. Místo mléka mu zkuste dát raději zakysanou smetanu nebo bílý jogurt. Určitě to zvládnete v pohodě, až si trochu zvykne, navštivte veterinu kvůli odčervení a očkování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: kotěcí dlabanec
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2006 14:16:34
Odpovědět s citátem

Neomezujte se taky jen na granule. Ono ne každá kočka propagované suché krmivo miluje. Doma mám dva kocourky, jeden granule chroustá spokojeně a druhý, 5 měsíční by ji nevzal do držtičky snad ani hladový. Ten je čistě masový. Zkuste malému dát třeba nasekané krůtí nebo hovězí, na pití je možné dát čistý vývar nesolený a jak už tady bylo řečeno, dát mu víc možností na pití- uvidíte, kterou si vybere a tu ponecháte. Není to bezhlavé podřizování se kočičím manýrům- pejskař by řekl- tady to má, jinak má smůlu, ale kočka potřebuje individuální přístup. Zkuste i jiné značky granulek- třeba mu na nich něco nesedí.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2006 15:16:35
Odpovědět s citátem

Zdravím. Když čtu, že 5ti měsíční kocourek nepapá granulky ani za nic, tak mě napadá toto: Fedosja taky nepapala žádné granulky co jsem jí doma nabídla, asi 4 druhy. Ale žere výhradně Trainer, na ten totiž byla zvyklá od maliličkata. Je hrozně konzervativní ve stravě a jiné-nové věci v papání u mě doma jen tak nepřijímá. Třeba je na tom bráška podobně Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: kocicak nam nepapa
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2006 23:24:53
Odpovědět s citátem

Před více než šesti lety jsem jaksi neplánovaně přišla ke svému prvnímu koťátku. Leta jsem měla psy, kotě přišlo z chovatelské stanice, kde vládly horší útulkové podmínky, údajně bylo naučené nevybírat si. Ve třech měsících měla kočenka cca 70 deka!!!(Moje odchovy stejného plemene mívají v tom věku kolem 2 kilo.)Nakonec nezbylo, než zkoušet, co bude Macík papat, přístup jako u psů (tady máš, je to kvalitní, tak papej) se neosvědčil. Z příspěvků Gemmy a Pomněnky lze usoudit, že ani dvě koťata z jednoho vrhu nemají stejné chutě.Finist skutečně od malička vyhlásil granule za jedovaté, jako jeho tatík. Ten je pokládal za jed skoro do 1 roku, teď jsou mu 4 a žere téměř výhradně granule. Jen když jsou koťata, tak jim, spíš ze žárlivosti užírá maso a konzervy.Ze svých zkušeností se sibiřkami a z odposlechu přátel s jinými plemeny soudím, že chuť každé kočky je zcela individuální, časem se mění a málokterou kočku lze krmit dle přání majitele. Surprised
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: dekuji, snad vyreseno
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 7:35:12
Odpovědět s citátem

Moc vsem dekuji za rady, vypada to, ze macik moc smutnil ze zmeny prostredi a zacina se davat dohromady. Vcera vypapal vsechny granulky a dneska se mi za masicko odvvdecil tim, ze mi ulovil silonky, co jsem mela na noze a sla jsem se prevlekat Twisted Evil
Tak snad mame doma vsezravce, co basti i granulky.
Musim rici, ze voda zvlast v misce mimo koutek s jidlem se velmi osvedcila Very Happy
Jeste jednou diky moc Wink
Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: Re: dekuji, snad vyreseno
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 8. 2006 9:11:14
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Moc vsem dekuji za rady, vypada to, ze macik moc smutnil ze zmeny prostredi a zacina se davat dohromady. Vcera vypapal vsechny granulky a dneska se mi za masicko odvvdecil tim, ze mi ulovil silonky, co jsem mela na noze a sla jsem se prevlekat Twisted Evil
Tak snad mame doma vsezravce, co basti i granulky.
Musim rici, ze voda zvlast v misce mimo koutek s jidlem se velmi osvedcila Very Happy
Jeste jednou diky moc Wink


Tak ať vám pěkně roste do síly a do krásy.
Zdravím Evu a Pomněnku
Pro Evu: vycházím z osobních zkušeností s pejskaři ze svého okolí, snad jsem nešlápla na kuří oko.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top