Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Hluchá kočka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: Hluchá kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2006 9:13:59
Odpovědět s citátem

Ahojda naše druhá kočička (Rozárka 3)je jí 5 měsíců je bohužel hluchá. Nám to tedy vůbec navadí a jí jak se zdá také ne. Je hrozně živá, živější než náš kocourek Montík (1rok) a bohužel její nejoblíbenější činností jsou skoky a šplh po záclonách.
Nevíme, jak ji to máme odnaučit, protože na šustění novin nebo okřiknutí prostě nereaguje. Když vysávám je to pro ní největší zábava. Už se nám i stalo, že jí vysavač vtáhl přední nožky do vysavače a jí se to děsně líbilo.
Četla jsem o sprejích, které kočkám smrdí a odpuzují je. Chtěla jsem se zeptat jaké s tím máte zkušenosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Hluchá kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2006 8:13:10
Odpovědět s citátem

Odpuzující spreje moc účinnost nemají, co jsem četla, spíš zabírají např. slupky od pomerančů, mandarinek ... prostě citrusů ...
Přemýšlela jsem, jaký jiný podnět by šel na ní použít, když hluk nevnímá, a ono je to poměrně prosté, nám se např. víc než okřiknutí nebo šustění osvědčil klasický postřikovač s vodou ... jakmile dělají nějaké nepravosti, stačí postříknout - ne rozprašovač, to je člověk pak akorát vytočenej ještě víc ... když chce cáknout, zamíří a udělá to pššššš ... ale proud z postřikovače do srsti by na Rozárku na záclonách mohl mít vliv, ostatně i na jakékoliv jiné nepravosti, zkuste to.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Maxik



Založen: 24.04.2004
Příspěvky: 51
Bydliště: M.L.

Předmět: Re: Hluchá kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2006 10:21:01
Odpovědět s citátem

Jsem ráda, co tu čtu o odpuzovacích sprejích. Já ho chtěla koupit a neměli ho.(Tak ušetřím Smile .) Používám vodu v rozporašovači, jak radí A. FUnguje to svěle. Vetřelci jsou teď velice živí, sprej pomáhá. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2006 9:31:47
Odpovědět s citátem

S hluchou kočičkou je to určitě mnohem těžší (jakože i slyšící kočičí puberťák někdy dá zabrat), ale slyšela jsem, že se dokážou naučit něco jako posunkovou řeč - sama mám zkušenost, že moje kočky reagují na pohrození prstem, ale to mají spojené taky se slovním doprovodem. Zkuste si vyhradit nějaké gesto na znamení nelibosti a vždy ho stejně opakovat, třeba si to kočička zafixuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2006 14:41:19
Odpovědět s citátem

Ano, hrození prstem už trošku zabírá a taky se u toho děsně mračim Evil or Very Mad Very Happy .
Rozárka je hrozný puberťák..... naposledy když jsem ji takhle pohrozila, že šplhá po zácloně tak v zápětí se rozběhla z předsíně, skočila na stůl kde vylila kafe a ze stolu skočila rovnou na záclonu.... přijde mi, že to občas dělá schválně.
Rozprašovač rozhodně zkusíme! Děkuji za radu!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: Rozárka
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2006 6:34:22
Odpovědět s citátem

Rozárka je teď puberťák jak vyšitý, takže zkouší, co všechno může. Mě se u kočišů taky nejlíp osvědčil rozprašovač nastavený na pramínek vody. Kluci na nějaké složené noviny či kárání z dálky prdí, protože vědí, že to je nijak nepostihne. Sprejem je zasáhnu i přes celý pokoj Smile a už to znají, takže většinou stačí s rozprašovačem zatřepat, zavolat na ně a už se z kytek dekujou.
Jo, ještě jsem zkoušela pošplíchat záclony sprškou nastavenou na mlžení s přidanýma pár kapkama levandulové či citrusové esence- taky to docela fungovalo- nám to voní, kočišům moc ne, tak je už nechávají v klidu a blbnou zase jinak.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Britská krátkosrstá kočka (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (15x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top