Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Počůraná matrace...

Fórum: Tipy a triky

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Jamiena



Založen: 26.03.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: Počůraná matrace...
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 9:50:26
Odpovědět s citátem

Ahoj,pročítala jsem různé články o počůraných peřinách a pod. ale mám asi horší problém. Můj "zlatý" Frank mi počůral velkou matraci - je molitanová, má několik částí na sobě a rozměry cca 180x200....takže pračka to nevyřeší Rolling Eyes nemáte někdo radu jak to z toho dostat? Bojim se to prolít nějakym savem nebo tak... Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: Jak na to?
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2007 9:43:15
Odpovědět s citátem

Já bych z madrace stáhla látkový povlak, ten se dá hodit do pračky. No a na madraci bych vzala houbičku a nějakým prostředkem, třeba tekutým pracím práškem, omyla ono postižené místo. Taky nám tuhle neplechu Matýsek jednou udělal na protest Embarassed , když jsem nasadila na záchůdek dvířka a jemu se nelíbilo jimi procházet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 8. 2007 10:34:17
Odpovědět s citátem

Jestli Vám nevadí do matrace trochu investovat dejte ji do čistírny . Tam Vám ji vyčistí od případných nešvarů které může moč způsobit .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sumerian



Založen: 24.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: GB

Předmět: Re: Jak na to?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 18:40:44
Odpovědět s citátem

Laalaa napsal:
Já bych z madrace stáhla látkový povlak, ten se dá hodit do pračky. No a na madraci bych vzala houbičku a nějakým prostředkem, třeba tekutým pracím práškem, omyla ono postižené místo. Taky nám tuhle neplechu Matýsek jednou udělal na protest Embarassed , když jsem nasadila na záchůdek dvířka a jemu se nelíbilo jimi procházet.

Jo tak přesně toto mi udělal o víkendu Ictus. Nasadil jsem dvířka a ejhle... Peřina byla mokrá Twisted Evil
_________________
Super Ńasual Dating
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Jak na to?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 9:17:26
Odpovědět s citátem

Kdysi nám takhle jedna kočička protestovala a bohužel matraci odsmradila až čistírna. Zkoušela jsem to všelijak a bez úspěchu Sad Teď máme nové, velmi kvalitní matrace a radši jsme pro sichr pořídili kvalitní krycí obal a podložky. Jeden nikdy neví, zvlášť s kocourem.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Jak na to?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 9:45:44
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Kdysi nám takhle jedna kočička protestovala a bohužel matraci odsmradila až čistírna. Zkoušela jsem to všelijak a bez úspěchu Sad Teď máme nové, velmi kvalitní matrace a radši jsme pro sichr pořídili kvalitní krycí obal a podložky. Jeden nikdy neví, zvlášť s kocourem.


Chrániče matrací mají fakt co do sebe. Náš kocouř jako kotě-byl u nás asi týden-použil manžela a jeho postel jako WC, a protože je to sphynx, a čurá jako slon, byl zlitej manžel (to byl fofr, jakým vylítl z postele Wink ), deka, všechno. Ale chránič to zachytil a matrace zůstala suchá. Doporučuji.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: Re: Počůraná matrace...
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 15:56:11
Odpovědět s citátem

Jamiena napsal:
počůral velkou matraci - je molitanová, má několik částí na sobě a rozměry cca 180x200....takže pračka to nevyřeší Rolling Eyes nemáte někdo radu jak to z toho dostat? Bojim se to prolít nějakym savem nebo tak...

U nás se to také několikrát stalo, tak zkusím poradit :
Pokud je uvnitř matrace čistě jen molitan, tak sundejte povlak. Pak s takto velkým molitanem vám musí někdo pomoci - vezměte ho a doneste buď do vany nebo sprch. koutu. A Sava se nebojte, klidně ho můžete na molitan použít, nic se mu nestane - a postříkejte to počurané místo. Potom molitan v tom místě jakoby zlomte, a pak ještě jednou, aby to vypadalo trochu jako kornout. A do toho místa zlomu pusťte horkou vodu pomocí ruční sprchy tak, aby voda protékala jen tudy. Hezky to odteče, a navíc vydezinfikuje ... molitan pak opřete někde o zeď nebo zábradlí, aby proschl - vysuší se rychle ... horší to bude s povlakem, protože jestli má k látce navíc přišité rouno, bude objemný a do pračky se nevejde. Pokud si troufnete vyprat to místo jen v ruce, tak fajn ... Když ne, odvezte ho do čistírny - ale nechtějte chemické čištění, pouze přímo praní (!) - protože při chem. čištění vám zůstane to místo zažloutlé, kdežto při klasickém vyprání to bude opravdu vyprané. Ještě se podívejte, jaký má povlak symboly k praní - pokud tam bude jen 30 stupňů, nebojte se a čistírně dovolte prát na 40 stupňů ! Výsledek bude efektivnější. Jinak do týdne ji máte doma, bude jako nová a voňavá, cena asi tak kolem 200.- Kč (jak která čistírna), doporučuju si prvně čistírny obvolat, říct, o jaký se jedná rozměr, a že chcete praní, domluvíte cenu a podle toho se zařídíte a povlak dovezete do té určité sběrny. Ten týden bez povlaku se dá vydržet, dáte na molitan deku a na ni normálně prostěradlo...
Ať se vám to podaří!
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!


Naposledy upravil J. dne 29. 1. 2008 17:04:58, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sumerian



Založen: 24.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: GB

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 17:05:42
Odpovědět s citátem

Tak dneska semi kocour vymočil do postele opět. A to už dvířka k záchodu samozřejmě nepoužívám. Tak nevím co to má znamenat. Udělal to na to samé místo, takže to beru tak, že to prostě stále cítí a v ten moment to bylo pohodlnější než si dojít na záchod. Ale nevím jestli se nejedná třeba o značkování. Moč ze záchodku nemám možnost čichově posoudit, protože ihned krásně hrudky voní dřevem díky stelivu. Nevím taky jak moc zapáchá značkování...
_________________
Super Ńasual Dating
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2008 17:18:14
Odpovědět s citátem

sumerian napsal:
Nevím taky jak moc zapáchá značkování...


Strašně!

Tak TO se nedá nepoznat!!! Confused Je TO cítit všude, a hnusně to smrdí. Lezla jsem po bytě po čtyřech a čichala a čichala a úplně zbytečně, smrdělo TO prostě všude. Hned ten týden šel miláček pod kudlu, v 8 měsících-byl to briťák.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2008 23:57:29
Odpovědět s citátem

nevite nekdo jak vycistit ovci kapnu ... pro alergiky je to lehke hodim ji do pracky, ale tu ovci nevim... aby ji voda neznicila predem dekuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
javurek



Založen: 25.06.2018
Příspěvky: 1

Předmět: matrace
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2018 21:11:48
Odpovědět s citátem

Ahoj Smile určitě nedoporučuji savo nebo sodu nebo různé takové přípravky. Jen si tu matraci zbytečně poničíš, nadřeš se a stejně to pořádně nevyčistíš - znám ze zkušenosti. Kocouři jsou někdy na zabití. Doporučuji zavolat nějakou firmu co se specializuje na čištění matrací, nebo i gaučů - ti by to taky vyčistili. Já jsem třeba volala tuhle firmu http://www.cisteni-kobercu.com a za dvě stovky jsem měla po problému. [/url]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top