Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemocný kocourek

Fórum: Nebezpečí

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: Nemocný kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2007 8:10:58
Odpovědět s citátem

Dobrý den, píši proto zda někdo nemá zkušenost nebo neví nějakou radu...

Náš kocourek 1,5 let byl vždy čilej zdravej no jako řípa!!!! Až do něděle (9.9) začal ve 4 ráno zvracet nejedl a jen pil a zrvacel, ,mysleli jsme , že něco snědl (jednou snědl stuhu) a doufali, že to vyzvrací...jenže tak se nestalo a večer už zvracel načervenalou tekutinu.Rano jsem snim hned jela k doktoru..dali mu nejake injekce a nějaký roztok k pití aby už nezvracel ( už nezvrací) a měli jsme chytit moč. Včera začal špatně dýchat, tak ho zrengenovali a zjistili špatnou pravou plíci.Chtěli mu vztí krev,ale jak ho vystresovali tak se to nepodařilo a přispat ho nemůžou kuli dýchání.No tak naštěsí se nám vyčůral, tak dnes ráno nám řekli, že tam je dost krev, a teda v tom zvracení byla asi taky. Tak neví co přesně to je, ale prý buď zlá otrava (což je prý špatný) nebo nějaký veliký zánět plic. No jsme z toho hrozně špatný a máme strach!!!! Dostal antibiotika a nějaké kapičky a odpoledne jdem znovu. Také mám strach zda dělají vše správně . Den odedne je to horší. Je to naše zlatíčko Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2007 8:33:16
Odpovědět s citátem

Váš kocourek má asi opravdu vážný problém, který může vyřešit jedině veterinář. Pokud jde o otravu asi byste měli zapřemýšlet s jakým jedem mohl přijít do kontaktu. Pokud žije v bytě tak může jít o jedovatou kytku nebo nějaký čistící prostředek. Pokud chodí ven tak je možností mnohem víc a asi není ve vašich silách zjistit o co by mohlo jít. Řekla bych podle vašeho popisu že veterináři dělají vše co v dané situaci dělat mohou, ale pokud máte jakékoliv pochybnosti můžete ještě zkusit konzultaci u jiného veterináře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2007 8:58:26
Odpovědět s citátem

No je v bytě a kytky jedovaté nemám.... a prostředek snad ho nemohl otrávit...nevím. A den před tím než začal zvracet byl venku...chodím snim k našim na zahradu...a tam jedy nejsou...vlez tak na 15 min k sousedům...ale ty mají malé děti, tak sna dtam taky nic nemají. No netušila jsem co může otrava způsobit...tedy pokud to je otrava...snad se z toho dostane!!! A nebude to mít trvalé nálsledky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2007 10:13:55
Odpovědět s citátem

Tak od včera večer se nám udělalo líp!!!!! pan doktor při včerejší kontrole říkal, že vypadá dobře, pravá plíce je o malinko lepší....!!! Tak jsme jeli dom, při večeři ( těstoviny se sýr. omáčkou) začmuchal a chtěl si líznout, tak jsem mu dala, pak jsem dala ještě trošku sýra. Chtěla jsem mu dát pak jeho konzervu, ale nechtěl tak zas následovalo mučení se stříkání kaší do pusinky. Před spaním si dal pár granulek vlezl k nám do poslete a začel VRŇET!!!!!! a i si lízal kožíšek!!!! No a dnes ráno vstal jako, že by rád snídani, tak dostal kočičí masíčko. A zas šup do postele vrnět!!!! To za celích 5 dní neudělal!!!! Takže opravdu změna k lepšímu!!!! Laughing

Jen začal kýchat od včera večer...a ještě nebyl na záchodě "kakat"..... Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2007 10:34:54
Odpovědět s citátem

Tak to vypadá opravdu dobře, zřejmě budete z nejhoršího venku. Pokud v posledních dnech kocourek nejedl nebo jedl jen velmi málo tak je zcela normální že nekaká.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2007 11:57:56
Odpovědět s citátem

Tak jsme zjistili , že to byla otrava .... Doktor mi říkál, že takové příznaky má i jed (už nevím název) , ale je to v brzdové kapalině u aut. A náš Maťula bohužel pod autem se " vyválel" v nějaké loužičce.... je to prý sladké.... a že nám kape ta kapalina teče jsme zjsitili až včera. Tak to vypadá na tohle. Je to hrůza kdyby to člověk věděl Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2007 12:15:45
Odpovědět s citátem

Janaa napsal:
Tak jsme zjistili , že to byla otrava .... Doktor mi říkál, že takové příznaky má i jed (už nevím název) , ale je to v brzdové kapalině u aut. A náš Maťula bohužel pod autem se " vyválel" v nějaké loužičce.... je to prý sladké.... a že nám kape ta kapalina teče jsme zjsitili až včera. Tak to vypadá na tohle. Je to hrůza kdyby to člověk věděl Crying or Very sad


Jano, člověk nemůže vědět všechno, netrapte se výčitkami. Naštěstí to dopadlo dobře - což vám oběma mooc přeju. Náš kocour takové štěstí neměl. I když tedy není prokázané, že to byla otrava, ale příznaky a průběh tomu nasvědčují. Byl to kocourek s volným výběhem ven - to je zkrátka riziko. Venku byl šťastnej a my se snažili, aby se mu s námi žilo krásně. Jen prostě nemůžeme být všude a na všechno dohlížet - to není v lidských silách.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2007 12:40:34
Odpovědět s citátem

Jen technická vložka - nejednalo se náhodou o Fridex - což je nemrznoucí směs do aut, která ukapává častěji než brzdová. O něm se ví, že je jedovatý, a jeho chuť je prý nasládlá, tím "jedem" a původcem nasládlé chuti by měl být ethylenglykol. Alespoň tak jsem to vyčetla na netu.

Je dobře, že už je kocourkovi líp, určitě mu ale nechte udělat krevní testy, jestli tahle otrava nezpůsobila přílišnou zátěž ledvin a jater, abyste příp. nasadili nějakou šetřící dietu na tyhle orgány.

Držím palce!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2007 13:49:25
Odpovědět s citátem

Nemrznoucí směsi do chladiče jsou opravdu velmi často na bázi ethylen glykolu, který je při požití toxický, pro kočku bude již malá dávka cca. malý panák smrtelná, je to bezbarvá, viskóznější kapalina bez zápachu, takže ve špatně označených obalech se snadno za něco zamění, je sladká(nikdy jsem nechutnala), ale před pár lety ji nějaký dobrák přidal pří výrobě do vína, pouze malé množství, které po konzumaci způsobovalo nevolnost, ale ve větších dávkách bylo již nebezpečné, byl kolem toho velký humbuk a dokonce se tyto látky začaly ve víně kontrolovat, nevím jestli ještě dnes.
Chtěla bych podotknout, že všechny kapaliny, které se lijí do aut, jsou nebezpečné, pozor i destilovaná voda může zabít, proto radím, nic nelít do lahví od minerálek, aby nedošlo k nebezpečné záměně!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2007 14:34:41
Odpovědět s citátem

Klára R napsal:
pozor i destilovaná voda může zabít


Jak prosím může zabít destilovaná voda?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2007 23:08:46
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Klára R napsal:
pozor i destilovaná voda může zabít


Jak prosím může zabít destilovaná voda?


ja jsem nasla:

hodne zjednodusene pokud rychle do cloveka nelejes hypotonickou tekutinou, pokud ji nebude schopen rychle vyloucit, dojde k akutni hyponatremii (24hod), organismus se snazi vyrovnat osmolalitu a voda se presouva po osm. gradientu do bunek mozku --> nitrolebni hypertenze (bolesti hlavy, zvraceni, krece, bezvedomi), nedostatecne okysliceni mozku - smrt

K tomu otoku mozku, rozhození rovnováhy v organismu a úmrtí by došlo jedině tehdy, kdyby někdo naráz pozřel kolem dvou litrů destilky. A musel by to vypít hodně rychle.
...

+ doplnim, co si matne pamatuju ze stavebni chemie, ze "hladova" voda, zbavena vsech mineralu, se za kazdou cenu snazi dosytit se mineraly zpatky, proto vic "vyzira" beton destova voda nez ricni a vypitim destilky si ty mineraly vlastne vezme z tveho organismu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2007 6:05:06
Odpovědět s citátem

Sama bych to neřekla lépe, nejsem lékař, ale chemik.
Takže ještě jednoduché vysvětlení, pohyb vody do buňky a z buňky funguje na principu koncentračního toku, neustálé vyrovnávání koncentrace, takže pokud nejsou ve vodě žádné ionty (minerály) a v buňce ano, dojde k toku vody do buňky, k výraznému zvýšení osmotického tlaku...., co se stane dál již bylo vysvětleno v předchozím příspěvku,
pokud je množství vody menší a tělo ji dokáže vyloučit dojde k vyloučení vody s minerály a dlouhodobé pítí demineralizované vody tak postupně zbaví tělo minerálů.
Samozřejmě, je to trochu přehnané, toxicita destilované vody je víc než 1,5kg, ale teoreticky je úmrtí možné, třeba pokud by člověk držel redukční dietu a po nějakém fyzicky náročném výkonu vypil 1,5 destilky, zřejmě ho to položí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2007 8:27:24
Odpovědět s citátem

Nejsem moc technicky založená, chtěla jsem napsat chladící kapalina..... !A když jsme to zkoumali taťka si líznul (malinko a hned to vyplivnul a vyplách si pusu) a opravdu to je prý sladké... Jsem šťastná, že to dopadlo takhle dobře!!!!! Ale člověk výčitky porstě má.... Crying or Very sad Náš Maťula žije v bytě, ale vodila jsem ho na zahradu k našim, (tak 3x týdně na hodku)měl to hrozně rád, lovil vše možné, běhal a lezl po stromech...Pak se vždy doma spokojeně nabaštil a vrněl Smile jenže kdo mohl tušit, že nám z toho auta něco kape,ale už to víme!!!! Tak snad nebudu mít nic poškozeného!!!!! Dnes nesu k dr moč a prý mi dá nějakou dietku.....tak uvidíme jestli to bude baštit!! Ikdyž já bych ho raději nechala teď jíst to jeho aby trošku nabral......

A Jani, je mi to líto...ale jak říkáte, jestli žije venku volně nejde to uhlídat, je to spousta nástrach, jedy, nebo otrávené myši, auta... atak.

Jsme teď opradu moc šťastní, že to zvládnul Very Happy tak ho rozmazlujem jak to jen jde Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2007 8:37:56
Odpovědět s citátem

Ta dieta není dieta ve smyslu hubnoucím, ba v některých případech právě naopak - je to dieta uzpůsobená pro nemocné orgány, svojí šetrností a složením pomáhá k regeneraci, nebo v některých případech k udržení stavu. Je nadupaná živinami a vitamíny, takže zhubnutí je po ní spíš nepravděpodobné, měla by kocourka dát do kondice.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2007 9:30:32
Odpovědět s citátem

Tak jsem včera byla u vet a dala mu Máti moč, tak je uplně bez krve Very Happy prý ještě PH neni ideální, ale moč byla od večera a šla jsem tam ve 3 odpoledne, tak možná proto.... No a dostala jsem pro něj tu dietu Hills K/D granulky.....a doma jsem to četla a je tam napsáno, že to je pro kočičky s onemocněním ledvin....a ty má v pořádku....tak nevím. No v pátek tam jdem i s Máťou a máme mít sebou zas vzorek moči. Tak prý když bude moč na 100% O.K. už antibiotika nedáme. Musím se teda zeptat proč má brát tu dietu a na játra, při rentgenu, min. středu měl prý zvětšená játra....Tak aby se to nezanedbalo!!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2007 9:42:36
Odpovědět s citátem

Tak v první řadě - moč se musí po odebrání donést na veterinu do 2 hodin, pokud je to v tom pozdějším časovém limitu, tak uskladnit v ledničce. Rozhodně dávat 12 hodin starou moč je spíš neprůkazné než něco říkající.

Vzhledem k tomu, že byl asi přiotrávený, dostaly játra i ledviny poměrně dost zabrat, takže určitě dietu nasadit. Rozhodně by se měl udělat krevní rozbor, aby se zjistily hodnoty právě ledvin a jater a přesně podle toho nasadila dieta, ale to musíte prodiskutovat s veterinářem.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 8:28:32
Odpovědět s citátem

Ahoj ahoj!!!

Tak se nám daří dobře!! Antibitika jsme dostali na dalších 10 dní, protože máme dost bílkovin v moči Crying or Very sad takže na kontrolu zas za 10 dní. Ale proč píši, chtěla jsem se poradit... Dostali jsme tu dietku Hills K/D granulky baštíme parádně, ale dostali jsme i kapsičku...tak jsem mu ji dala a zbašitil asi tak pulku,ale do 15 min, vše vyzvracel!!!! No uplně nás to zas vylekalo. Takže jsem mu dala pak baštu, tu jeho a trošku mu tam přidávám tu dietní.... A je vše O.K!! takže to bylo asi tím, že to byla veliká změna pro bříško, že? Horzně se bojím, že když mu tam dám víc té dietní kapsičky, že bude zrvacet...Ale zas normální stravu jíst nesmíme ... máme objednané i konzervy a to budem muset absolvovat znovu ? Myslím tím, to přimíchávání nového masíčka? Nebo to bude mít stejné složení ? Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 8:58:38
Odpovědět s citátem

Jak dlouho nedostal kapsičku (jakoukoliv)? Pošmákl si na téhle hodně a rychle? Je možné, že na vině není samotná dietní kapsička, ale spíš rychlost jakou v něm zmizelo poměrně velké množství kapsičky. A navíc po těch problémech jaké měl, by žaludeční přecitlivělost nebyla až tak neobvyklá.

Jinak náš Maxíš zhltat 1/2 kapsičky, tak se pozvrací taky.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 9:43:21
Odpovědět s citátem

No náš Maťula dostává ráno a večer kočičí masíčko...Té dietní kapsičky dostal uplně stejné množství jako té staré. A nesnědl vše... Zvracel 2x, poprvé nestrávenou kapisčku a pak po druhé asi za pul hodiny asi zbytek. Pak si dal granulky a bylo vše v pořádku. druhý den jsem mu dala konzervičku , kterou dostával plus trošičku té dietí a od té doby je klid (zvracel v pátek odpoledne). S antibiotiky mu dáváme i osminku tabletky na žaludek....Doktor říkal, že to souvisí s těma ledvinama. Takže podrážděný ho určitě má. Ale co máme teda dělat. teď mu dávám ráno tak 3 ližky staré konzervy + lžičku ditení. A granulek má kolik chce, za den si několikrát zobne. No a mám strach přidat.. odpoledne jdu k vet pro větší balení granulek a pro konzervičky tak se poradím..... Ztoho zvracení mám už noční můry, sebemenší podezřelej zvuk a a jsem vzhůru a hledám kde je. No a on spokojeně spinká ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 9:44:38
Odpovědět s citátem

Jo a nesnědl jí rychle, ba naopak... koukal po mě, jako jestli nedostane něco lepšího.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 9:52:55
Odpovědět s citátem

Co jsou to za antibiotika?
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 9:57:57
Odpovědět s citátem

Tak to nevím, musela bych se podívat doma na krabičku....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 10:13:20
Odpovědět s citátem

Antibiotika jsou vždycky poměrně záhul na trávení, potažmo žaludek. Takže pokud opravdu jen zvracel, asi bych ho sledovala, ale nevyšilovala z toho. Jestli mu chutnají ty granule, tak bych podávala jen granule, je možné, že když zkusíte znovu podat tu dietní kapsičku, tak už zvracet znovu nebude. Dejte jí míň a ty kousky rozmačkejte a uvidíte.
Je jasné, že po těch problémech jste víc ostražitá, ale pokud opravdu máte pocit, že se mu daří dobře, tak ho jen sledujte, kdyby by zvracel častěji, je lepší navštívit veta, jestliže to bylo takhle ojedinělé, tak zatím vyčkejte. Toť můj názor.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 19:40:05
Odpovědět s citátem

na ledviny su fajn aj kapsicky od RC. nasmu kocurovi neuveritelne chutili. ak budete mas s hills kapsickami aj dalej problemy, skuste inu znacku alebo ako radi April, krmte len granulkami. ak bude dost pit, nenastane problem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 8:14:06
Odpovědět s citátem

Tak máme konzervu od Hills a může se poní utlouct Very Happy takže paráda!!!! Podle dr to byla náhlá změna stravy+ to podráždění po té otravě. jsem ráda, že už baští jen dietku! Jinak děkuji za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 7:51:36
Odpovědět s citátem

Dobrý den!
Tak bych zas potřebovala poradit .....
Konzervičky zachutali, ale objevil se průjem.... Dr poradil rýži...jenže tu do hodinky vyzvracel.....Já si myslím , že to bude tou změnou stravy. No tak jsem udělala to, že jsem ho nechala jen na granulkách.....Průjem začal ve čvrtek večer a byl řidčí a řidčí....a v sobotu jsem dala tu rýži....a pak večer v sobotu už ty granulky....v neděli nekakal vůbec a dnes ráno (pondělí) měl zas průjem. Tak bych chtěla poradit zda jsem udělala dobře a jestli se to samo srovná. Děkuji moc!!!! Ještě podotíkám, že stále bere antibiotika.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 8:15:01
Odpovědět s citátem

Dokud bere antibiotika, přikládala bych asi veškeré trávicí problémy jim.
Asi bych zkusila na Vašem místě neexperimentovat s dietama a zůstat u stejné stravy, jakou krmíte doposud i za cenu průjmu; pokud nebude viditelně dehydrovaný, nebude ho průjem výrazně oslabovat, aby se to muselo řešit. Průjem - chodí často (několikrát denně), nebo jen místo bobků průjmuje (jako chodil běžně, 1-2x denně)?
Ty antibiotika jsou hnus ... zkuste možná koupit u veta pastu Probican, měla by srovnat střevní mikrofloru právě při podávání antibiotik.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 9:06:07
Odpovědět s citátem

Zezačátku byl průjem 1x deně místo normálního bobku...pak začal chodit častěji, vždy trošičku. V tu neděli nebyl vůbec až dnes ráno. Ale jinak je v pohodě, pije, baští, hraje si.... neni sice uplně fit, ale byla to určitě velká zátěž ta otrava. A určitě experimentovat už nebudem, bříško má určitě hodně podrážděné a každá změna je asi špatná. Zítra jdem na kontrolu tak sand už nám antibiotika nedá!!! Na pastu se zeptám! Děkuji za tip. A nechám ho asi raději jen na těch granulkách. (pěkně u toho remcá, ale baští)
Jinak stránky modrého kocouře jsou opravdu supr!!!! Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Janaa



Založen: 27.06.2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Lovosice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 8:36:21
Odpovědět s citátem

Zdravím,
Tak průjmu my se ne a ne zbavit Crying or Very sad dr nám dal prášek do vody aby se mu spravila ta mikroflora....ale ten nezabral....antibiotika už týden nemáme a průjem máme stále(12 dni), včera nam dal zas ten prášek plus ještě nějaké sáčky proti průjmu (1 sášek rozdělit na 3 dávky deně) a dnes mu jdu pro jine dietni krmivo.......
Nemáte někdo stímto zkušenosti? Myslíte, že mu ta značka nesedí a proto ten průjem? Mě stále vrtá hlavou, četla jsme tu, že když se změní strva rychle může být průjem..ale tak dlouho???? Děkuji předem za rady!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 8:48:32
Odpovědět s citátem

No nechci Vás strašit, ale my s průjmem válčili dva měsíce ... a teď naposledy když Maxíš průjmoval, trvalo to měsíc než se to zase srovnalo.

Ono dokud se neustálíte u nějakého řešení - tj. jedna značka dietních granulí, jeden styl léčby, tak si myslím, že to bude furt zlobit. Střeva dostávají při každé téhle změně hodně zabrat.

Ten prášek do vody - nejedná se spíš o rehydratační přípravek? Např. od Royal Canin - www.royalcanin.cz/?go=detail&ProduktId=1424 ? Ten je určený proto, aby tělo bylo při průjmu zasobené minerály a důležitými látkami.
Na průjem je také dobrá obyčejná Smecta, která se dá koupit v lékárně.

Sice 12 dnů Vám už asi příjde jako věčnost, navíc průjem je celkem otravný, obzvlášť kdyť si do toho mazlík třeba dupne, ale tohle prostě vyžaduje delší dobu.

Ale předpokládám správně, že se stále jedná o toho přiotráveného kocourka chladící kapalinou? Tam bych řekla, že vzhledem k otravě může být trávení problematické dlouhodobě a budete muset hledat to pravé vhodné krmivo, se kterým se jeho zažívací trakt zvládne poprat bez většího průjmu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)
4
Osmnáctá poznávačka vyhlášena (13x)
5
Dívčí - éé - vlastně kočičí čest v ohrožení (12x)
6
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top