Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

BLECHY!!! Pomozte...!


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
naffissa



Založen: 19.01.2007
Příspěvky: 33

Předmět: BLECHY!!! Pomozte...!
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2007 14:15:44
Odpovědět s citátem

Ahojte, potřebuju poradit. Kočka mých rodičů měla už před narozením koťátek blechy. Přijela jsem k nim na návštěvu zrovna když se koťátka narodila... Před porodem jsem se bála číču odblešit, abych nějak neublížila koťátkům, na dotaz, zda lze odblešit gravidní kočku mi tu nikdo neodpověděl, tak jsem nechtěla riskovat a nechala jsem to tak. Koťátka jsou již na světě, ale lidičky to je hrůůůůůza, oni mají tolik blech, a těm chudinkám malým se prohánějí v kožíšku jedna radost. Jednak mám strach o ně, aby je blechy "nesežrali", ale také se přiznám o nás a naši domácnost. Pravda je, že už jsem od nich asi jednu blechu chytla, mám už asi 5 štípanců a nemůžu jí chytit...ale hlavně ani nevíte, jak toužím po tom koťátka si pohladit, pomuchlat...vždyť kvůli tomu je máme pro radost...Prosímvás nevíte někdo, zda existuje nějaký prostředek na malá koťátka tak týdenní? Prosím, budu vděčná za jakoukoliv radu. Včera jsem byla u veterináře kvůli něčemu jinému, ale mimo jiné jsem se ho ptala i na toto a ten mi řekl, že všechny přípravky jsou až od několika měsíců - od 10 týdnů atd...a to se s nima nemám do tý doby myzlit? To nevydržím, ale zase ty blechy mě fakt štvou, pořád se drbu, neumíte si představit jak je to nepříjemné....Díky. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 5. 2007 18:11:43
Odpovědět s citátem

Hledala jsem k tomu něco na netu a většinou se všichni shodují na pudru. Našla jsem vám odkaz, kde na podobný dotaz odpovídá odbornice: http://www.allcats.cz/phorum.php?read,14,1223
Držíme palce, ať se těch potvor brzy zbavíte!
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 5. 2007 18:11:40
Odpovědět s citátem

Teď jsem se dočetla na stránkách prodejce veterinárních přípravků, že Frontline sprej lze použít už na dvoudenní koťata: http://www.veterinarnipece.cz/vyrobek-frontline_spray_100ml-id-8
Je to poslední odstavec úplně dole na stránce.
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Winterova.K



Založen: 12.11.2005
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2007 7:38:26
Odpovědět s citátem

S blechami je vždycky problém. Mamině dejte za krk Frontline Combo. Spot On Cat je to přímo pro kočky a potlačuje i vývoj vajíček a larev. Vzhledem ktomu, že jsou v jednom pelíšku bude to působit na všechny blechy, které lezou po mamině a koťatech.Koupíte ho u každého veterináře. Koťata určitě nevystříkávejte v tomto věku ničím,nejdříve tak v 6 týdnech, ale přípravkem přímo na koťata!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2007 8:21:51
Odpovědět s citátem

A je to tu. Mame doma blchy....Ja som tusil, ze sa tomu nevyhneme a casom to urcite pride. Zrejme sme museli blchy doniest z vonku na obleceni, pretoze neviem ako inac by k nim nase vylucne bytove macky prisli. Hned ako som to zistil som bol u veterinara, ktory mi dal spot-on pripravok ProMeris a sprej Arpalit neo. Sprej som pouzil iba na skrabadla, lezadla a pod., nie priamo na macky nakolko obsahuje permethrin, aj ked veterinar ma presviedcal, ze mozem sprej aplikovat aj priamo na srst.

A teraz k mojmu problemu: od aplikacie Promeris-u uplynulo viac ako 72 hod. a ja na macke este stale nachadzam zive blchy, aj ked sa zdaju trochu priotravene a nie su take cule. Na internete som zistil, ze ucinok pripravku nastava uz po 8 hodinach a max. ucinok po 48 hodinach od aplikacie. Ochranna doba je udavana 6 tyzdnov. Nemali by uz tie potvory predsa len skapat?? Obavam sa ci je tento pripravok dostatocne ucinny. Mate s nim niekto osobne skusenosti?? Alebo radsej pouzit Frontline Combo, Stronghold, ci novy pripravok Advocate?? Je mozne pouzit iny odblsovaci pripravok uz po 1 tyzdni od aplikacie ProMeris-u?? Dakujem za Vas nazor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2007 9:37:03
Odpovědět s citátem

Naše zkušenosti s blechami a kapkou Stronghold jsou takové, že až druhý den po aplikaci blechy začaly chcípat, ale jen ty, které byly aktuálně v kožichu. Zřejmě jsme jich měli po bytě na různých místech (nejspíš asi v koberci) víc než dost a tak ještě několik dní se na kocourovi objevovaly. Účinek by měl být ten, že blecha chcípne až po zakousnutí se do kůže. Takže kocour chudák fungoval jako "blecholapka", ale jiný způsob nezabral. Zkoušela jsem všechno vystříkat Biokillem (křesla, koberec), kusové koberce jsme prala ve vaně a stejně to nepomohlo docela.

My k blechám přišli tak, že nám je donesl kocourek, co měl volný výběh ven, který sice měl kápnutý frontline, ale už to byly 4 týdny a bohužel nám ho asi někdo otrávil. Byl dva dny venku někde zalezlý a jak byl úplně oslabený, naskákaly na něj asi všechny blechy co byly v okolí. Když po dvou dnech přišel v zuboženém stavu, nenapadlo nás pátrat v kožiše, letěli jsme na veterinu (v devět večer) a pak jsme jen hlídali, jak mu je. Byli jsme rádi, když se vůbec zvedl a došel si na záchod. Když už to bylo kritické, letěli jsme zas k vetovi a teprve tam jsme si všimli těch blech. Kocourek bohužel tu bitvu prohrál. Pořídili jsme hned nové kotě a to bohužel "posbíralo" všechny ty blechy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2007 20:57:31
Odpovědět s citátem

JanaV. napsal:
Naše zkušenosti s blechami a kapkou Stronghold jsou takové, že až druhý den po aplikaci blechy začaly chcípat, ale jen ty, které byly aktuálně v kožichu. Zřejmě jsme jich měli po bytě na různých místech (nejspíš asi v koberci) víc než dost a tak ještě několik dní se na kocourovi objevovaly. Účinek by měl být ten, že blecha chcípne až po zakousnutí se do kůže. Takže kocour chudák fungoval jako "blecholapka", ale jiný způsob nezabral. Zkoušela jsem všechno vystříkat Biokillem (křesla, koberec), kusové koberce jsme prala ve vaně a stejně to nepomohlo docela.

My k blechám přišli tak, že nám je donesl kocourek, co měl volný výběh ven, který sice měl kápnutý frontline, ale už to byly 4 týdny a bohužel nám ho asi někdo otrávil. Byl dva dny venku někde zalezlý a jak byl úplně oslabený, naskákaly na něj asi všechny blechy co byly v okolí. Když po dvou dnech přišel v zuboženém stavu, nenapadlo nás pátrat v kožiše, letěli jsme na veterinu (v devět večer) a pak jsme jen hlídali, jak mu je. Byli jsme rádi, když se vůbec zvedl a došel si na záchod. Když už to bylo kritické, letěli jsme zas k vetovi a teprve tam jsme si všimli těch blech. Kocourek bohužel tu bitvu prohrál. Pořídili jsme hned nové kotě a to bohužel "posbíralo" všechny ty blechy.


Pro všechny zablešené nešťastníky odkaz: http://baron.cz/kocka/levandulovy-odpuzovac-klistat-jemny-ml-3242-k-KK000012-X000561.html
-mám s tím dobrou zkušenost se psem, je to vše na přírodní bázi-vyzkoušejte
jinak http://baron.cz - mám s tím obchodem ty nejlepší zkušenosti
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Moje první ráno v novém domově (67x)
2
RSS kanály (61x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (42x)
4
Jsme v pořádným svrabu (33x)
5
Jak jsme paničku převezli (22x)
6
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (22x)
7
Veterinární poradna: Péče o kotě - očkování ... (21x)
8
Otázka dne: Vzdali byste se kočky kvůli ... (20x)
9
Skotská klapouchá kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top