Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

čo to znamená?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mehid



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Bratislava

Předmět: čo to znamená?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 6:43:39
Odpovědět s citátem

Mám 2,5 ročného nekastrovaného kocúra,chovaného v byte. Celý deň je schovaný,večer vylezie von, chodí po byte a obtiera sa o nábytok. Nechá sa aj hladiť, páči sa mu aj česanie kefou. Dnes ráno nebol schovaný, keď som ho zavolala,pribehol a cestou sa obtieral o všetko,čo mal na ceste.
Je to normálne? Díky za každú odpoveď. Rolling Eyes Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: čo to znamená?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 6:49:52
Odpovědět s citátem

Spíš co by na tom mělo být nenormální? Že se otírá, že nebyl zalezlý, že přiběhl na zavolání? Osobně nějak neshledávám na jeho chování nic divného.
Obzvlášť v souvislosti s jeho předchozím chováním, nepletu-li se, je to tentýž kocour, kterého jste si přinesli a který se před vámi schovával. Takže teď prostě vylezl a vypadá to, že se konečně adaptoval.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: čo to znamená?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 7:12:02
Odpovědět s citátem

mehid napsal:
Mám 2,5 ročného nekastrovaného kocúra,chovaného v byte. Celý deň je schovaný,večer vylezie von, chodí po byte a obtiera sa o nábytok. Nechá sa aj hladiť, páči sa mu aj česanie kefou. Dnes ráno nebol schovaný, keď som ho zavolala,pribehol a cestou sa obtieral o všetko,čo mal na ceste.
Je to normálne? Díky za každú odpoveď. Rolling Eyes Rolling Eyes


Také v tom nevidím nic nenormílního.Jestli vám jde hlavně o to otírání, tak tím nechává svoje stopy, vlastně si jako označuje svoje území proti případným vetřelcům. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mehid



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Bratislava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 7:29:55
Odpovědět s citátem

Dík za odpoveď! Jeho chovanie ma prekvapilo,nakoľko celý deň je zalezený a večer vyliezol,ako by sa nechumelilo Very Happy ,líškal sa,nechal sa hladiť.......obtieral sa o nábytok. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2007 18:06:19
Odpovědět s citátem

vecer byva ticho, mohlo mu prostredie bytu pripadat bezpecnejsie. to obtieranie je na jednej strane liskanie sa a na strane druhej "znackovanie" teritoria feromonmi na hlavicke. macicky si nimi oznacuju svoje prostredie a citia sa bezpecnejsie. nastastie to nie je nijak citit, na rozdiel od znackovania mocom Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2007 13:02:59
Odpovědět s citátem

Teď sice odbočím od tématu v tomto vlákně, ale zakládat nový mi přijde zbytečný. Jde o to, že našemu Barnabáškovi chvílema vůbec nerozumím. Přijde ke mě a kouká,občas mňoukne. Když jsem u kuch.linky a dělám o jídle,tak mi to je jasný, ale on to dělá i když třeba sedím a čučím na telku. Pak opravdu nevím co chce. Když ho vezmu na klín-tak uteče(to ostatně dělá vždycky),když ho jen pohladím tak se tak divně odtáhne(jako by mu to bylo nepříjemný), vážně nevím co po mě to naše zvíře chce. Dost mě to trápí, protože to dělá dost často a já lítám,snažím se a ono to asi není pořád ono:-(
Ještě jeden dotázek, Jde o to, že Bany není vůbec mazlivej,vím, že se to tu taky probíralo jen si říkám, jestli je nějaká šance, že ho to v nějakým věku přejde a začne se alespoň trošinku mazlinkat???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2007 20:55:00
Odpovědět s citátem

uju, no, mně připadá, že kocourek chce víc pozornosti - ale ne mazlicí, spíš by si asi chtěl hrát. Nevím, jak je Barnabášek starý, ale podle mé zkušenosti se ta mazlivost s věkem opravdu zvětšuje. Jestli nemáte dalšího kocoura nebo kočičku jako parťáka na hraní, nestálo by to za uvážení? Samozřejmě si rádi hrají i s námi lidmi, ale bylo to zde napsáno už mnohokrát - kočičí hry jsou kočičí hry a žádný člověk je neumí tak dobře jako kočičáci Wink Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2007 22:42:22
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
uju, no, mně připadá, že kocourek chce víc pozornosti - ale ne mazlicí, spíš by si asi chtěl hrát. Nevím, jak je Barnabášek starý, ale podle mé zkušenosti se ta mazlivost s věkem opravdu zvětšuje. Jestli nemáte dalšího kocoura nebo kočičku jako parťáka na hraní, nestálo by to za uvážení? Samozřejmě si rádi hrají i s námi lidmi, ale bylo to zde napsáno už mnohokrát - kočičí hry jsou kočičí hry a žádný člověk je neumí tak dobře jako kočičáci Wink Wink


Barnabáškovi jsou 3měsíce. Je to možné i když pětiletá dcera s ním lítá po bytě jak ohnivá čára(nechápu,kde na to berou en.) Co nějakého kamaráda či kamarádky týče, tak to u nás Bohužel nepřichází v úvahu. Barnabáška jsem si vybrečela po pěti a půl letech. Manžel kočky nesnáší a zatím to vypadá, že postoj k nim nijak moc nemění:-/
Dnes jsem nakoupila další hračky, takže to rozhodně zkusím,děkuji:-D
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2007 10:14:00
Odpovědět s citátem

Náš kocourek je extrémně "mluvící" pořád vydává nějaké zvuky a mňouky a zvláště mňouká, když se nudí. Jakmile si s ním začnu hrát, rozsvítí se mu oči a je po mňoukání. Mňouká vždycky dopoledne a večer, kdy je nejaktivnější. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 12. 2007 11:20:06
Odpovědět s citátem

Alimak napsal:
Náš kocourek je extrémně "mluvící" pořád vydává nějaké zvuky a mňouky a zvláště mňouká, když se nudí. Jakmile si s ním začnu hrát, rozsvítí se mu oči a je po mňoukání. Mňouká vždycky dopoledne a večer, kdy je nejaktivnější. Smile


Co se naší Barbušky týče(Barnabáška) tak on mňoukne málo kdy. Jen sedí a čumí. Ale ten pohled je fakt hroznej. I když člověk nemá čas a otočí se zády, tak ty jeho očka cítím v zádech.Včera jsem zkusila hru,zdá se, že byl zpokojen a zřejmě to je ono.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2007 9:10:04
Odpovědět s citátem

Chápu, že vnější okolnosti druhé kočičce nepřejí... Třeba jednou na to manžel přijde sám, až sám přijde kočkám na chuť. Nemá určitě smysl lámat něco přes koleno. Je dobře, že se kocourkovi věnuje dcerka. Kočky víc než samotné hračky vítají "interaktivní hry", klidně i tak obyčejné, jako je tahání provázku nebo házení papírové kuličky. Ocení energii, kterou do toho vložíte, a stačí jen občas chvilka a uvidíte, že bude spokojenější. Tak mladé kotě obzvlášť si potřebuje hodně hrát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top