Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Plisen?

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: Plisen?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2008 12:05:12
Odpovědět s citátem

U kocicky se objevila pod okem lysinka, takova nepravidelna a uprostred je neco jako stroupek.Vlastne uz ji tam ma nejakou dobu, ale ted se nam zda, ze se zvetsila. No a u mne se take objevilo svedici misto, ktere je kulate a zarudle a uprostred bile. Mate s timto prosim vas nekdo zkusenosti? Hned v pondeli jdu ke koznimu lekari, ale opravdu se bojim, ze by to mohla byt plisen. Mame jeste kocoura, u ktereho jsme si zatim niceho nevsimli, ale kdyby to byla plisen a nakazil se i on, tak by to byla asi docela pohroma Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: Plíseň?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2008 18:07:15
Odpovědět s citátem

Ano, to JE plíseň! Na kožní běžte, budete v pohodě už za týden a s číčou k veterináři - ten rovněž pomůže.
J. se smečkou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Plisen?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 7:03:46
Odpovědět s citátem

Vlevo v menu - Hledat - plíseň - vybrat hledání příspěvků, najdete zde spoustu rad o válčení s plísní; je to téma poměrně často probírané.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: plíseň?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 11:06:40
Odpovědět s citátem

Mám takovou hloupou otázku, jak se pozná, že jde o plíseň? Bentleymu se před silvestrem objevily dva takové stroupky (bílé, srst v nich částečně měl) na bradě a krku, protože je nenechavec, tak si je postupně strhl a výsledek je, že na bradičce už nemá nic a na krčku mu to trochu mokvá, což jsem zjistila až teď, takže mu to ošetřím, aby se to zahojilo.. každopádně se nic nerozšiřuje, ani nehorší, jde tedy o plíseň, nebo to může být jen bezvýznamný stroupek jiného původu?
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 13:40:30
Odpovědět s citátem

No po pravde ja porad v hloubi duse doufam, ze to plisen nebude (i kdyz vsechno tomu nasvedcuje).Jdeme s kocickou k vetovi dneska odpoledne. Ja navstivila kozni ambulanci dneska a bylo mi receno, ze ten kulaty rudy, svedici flek plisen je. Kocicka ma pod okem nepravidelnou lysinku a v ni stroupek, zatim se to nikam nerozsirilo, ale to je asi pouze otazkou casu. Vzhledemk tomu, ze mame jeste kocourka a ani jeden z nich nebyl jeste poradne koupan, to bude asi mazec!!! Tuhle plisen jsem asi zatahla domu ja, byla jsem par krat na navsteve u kamaradky, jejiz kocourek trpi na plisen, respektive trpel, ted uz ma byt vyleceny. Ona ani jeji manzel na sobe nic nenasli, ale ja ji s nejvetsi pravdepodobnosti zatahla domu. Jo jo, za hloupost se plati, mela jsem se jejich bytu vyhnout obloukem, ale to jsem jeste o tomto koznim onemocneni skoro nic nevedela, no a podcenila to Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 14:49:07
Odpovědět s citátem

Vendy,
až se vrátíte od veta, dejte sem vědět, jak jste dopadli! A vidíte, že to, co máte vy, plíseň je. Jak jste to popisovala, tak jste mi úplně připomněla dobu asi před 3 roky, když jsme plíseň měli též - k nám se to přeneslo na kotěti, které jsem odkoupila od takové divné osůbky (alkoholičky). A protože jsem byla v kočičích nemocech neznalá, v dobré víře, že u zanedbaného kotěte bude stačit jen koupel, jsem ho po koupeli a vysušení šoupla k našim číčám... Po 2 dnech se mi kotě podařilo umístit k jedné hodné paní, takže o něj postaráno bylo ... jenže pár dnů na to propukla u nás plísňová anabáze, dostali ji jen 3 kočenky (na ostatní se to nepřeneslo), a já. Je to už delší čas, ale podívejte se na odkaz vlevo HLEDAT, jak vám doporučila April, je tam toho o plísni mraky, pročtěte si to! Myslím, že tenkrát na kožním jsem pro sebe dostala Canesten a za týden bylo po problému, hojilo se to přímo před očima. A kočenkám dal po stěrech veterinář Imaverol mast, co o ní píšou ostatní právě v tom odkazu. U čiček to trvalo trochu déle, ale zastavilo se to - až začaly vyrůstat na napadených místech chloupky, bylo vidět, že je vyhráno. Všechno bude zase dobrý, jen musíte mít trpělivost.
J. se smečkou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2008 9:31:53
Odpovědět s citátem

Tak to místo, co měl Bentley horší (jak si to strhl) se už hojí a chlupy tam taky má...tak nevím, může mi někdo poradit? Ukazovala jsem to svojí mámě a ta mi řekla, že to plíseň není, ale ona je spíš přes psy a neviděla to, když to byl stroupek, až teď...
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2008 9:41:04
Odpovědět s citátem

Z vlastní zkušenosti (viz některé příspěvky v místním foru, které najdete pomocí Hledání) - plíseň začala jako stroupky, nicméně během cca týdne se rozlezla po celém těle ... začalo to stroupkama na spáncích a přešlo to do tmavých nepřehlédnutelných fleků po tělíčku. Navíc u nás plíseň rozhodně neměla mokvající průběh.
Je možné, že to byl opravu jen stroupek, pokud je to plíseň, měly by se flíčky objevit i jinde na těle, prozkoumejte srst, ne vždy je ten flek viditelný hned, u Maxíše (briťák) nebyla zprvu plíseň vidět v srsti vůbec.

Takže na Vašem místě bych tak týden až 14 dní vyčkala a pro jistotu se vyhýbala výraznějšímu kontaktu s jinými zvířaty (jak vy, tak kocour), a jestli se žádné fleky neobjeví, o plíseň nejspíš nešlo. Pokud se objeví, zbývá jen cesta na veterinu a pro 100% jistotu udělat stěry.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 9:01:07
Odpovědět s citátem

Tak teda nevim.........kocicce stroupek pod okem zmizel a lysinka tam uz taky neni skoro zadna........Pritel ji vzal vcera k vetovi na stery, ale ten se na ni podival a rekl, ze ty stery nema z ceho brat, protoze tam cicina nic nema...........Pritel se ale zapomnel zminit o tom, ze ja plisen mam........ Ze bychom meli takove stesti a dostala to jen ja??? Zatim se moc neraduju, protoze si rikam, ze je to velmi nepravdepodobne. Confused ale na druhou stranu, proc bychom nemohli byt tou vyjimkou, ktera potvrzuje pravidlo Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 23:10:19
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:
Tak to místo, co měl Bentley horší (jak si to strhl) se už hojí a chlupy tam taky má...tak nevím, může mi někdo poradit? Ukazovala jsem to svojí mámě a ta mi řekla, že to plíseň není, ale ona je spíš přes psy a neviděla to, když to byl stroupek, až teď...


Náš kočičák měl taky takovej strup za krkem. Blbě se to hojilo ale ukázalo se že je to kvůli tomu,že jak měl ten strup prorostlej chlupama že k tomu nemohl vzduch, tak to mokvalo. Stroupek jsem mu utrhla - nijak to nekomentoval,takže dobrý- a namazala jsem mu to trošinkou framykoinu. Za dva dny byl v pohodě a přitom se s tím předtím trápil týden. Ale hlavně-on měl ten stroupek po zranění. Pravděpodobně se zkutálel ze schodů, protože to byl ještě ťutík a moc mu to na schodech nešlo. Proto je určitě důležité nejdřív zjistit, co je původcem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: U nás také plíseň?
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 18:10:28
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
náš dvouletý Mourek má tento problém. Vypádavají mu fousy, občas jsem si všimla nějakého na zemi, ale dnes jsem zjistila, že mu úplně chybí levé obočí. Je to také nějaký druh plísně?
Navíc má asi zvětšenou tvorbu ušního mazu, má ho tam opravdu hodně a špatně se mi čistí. Vždycky jsem to dělala papírovými kapesníčky, poradí mi někdo, jak mu mám čistit uši efektivněji? Čištění je mu trochu nepříjemné.
A na lysinkách u uši má pár hnědých flíčků, nevšimla jsem si, že by se šířili dál.
Tak nevím, jestli to vše spolu nějak souvisí, u veta jsem ještě nebyla, nejdřív bych ráda znala váš názor. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: U nás také plíseň?
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 18:25:37
Odpovědět s citátem

Vousky běžně vypadávají, taky jich doma nacházíme spoustu a stejně maj čičiny pořád nějaké. Takže toho bych se až tak neobávala.

Co se týká flíčků na lysinkách - může to být např. maz, pigmentové skvrnky ...

Plíseň zasahuje srst, vcelku není možné ji přehlídnout, našim zplesnivěly i ouška a ta samotná vypadala "nezdravě", červeně ...

Ohledně uší bych to ale viděla na cestu k veterináři; pokud opravdu má hdně ušního mazu, je možné, že se jedná o svrab - vypadá jako logr z kafe.
Jinak na čištění oušek je např. přípravek Otifree. http://www.veterinarnipece.cz/otifree-gtt-113.html
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 13:46:44
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady. Když už jsem tedy tady o těch uších začala, chci se ještě zeptat: Zdravé uši by neměly vůbec obsahovat černé tečky? Mourek i má pětiměsiční kočička hlouběji v uších mají černé tečky a vypadá to jako ten logr z kafé. Dneska jsem jim je oběma čistila suchou vatičkou, šla jsem i víc do hloubky (dříve jsem se bála) a v pohodě se nechali. Přišlo mi to, že jsou i vděční za toto čištění.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 14:04:44
Odpovědět s citátem

Zdravé uši by měly vypadat jen běžně zašpiněné - maz smíchaný s prachem, jak čičiny prolezou všechny kouty.

Ten logr - nejspíš to je opravdu svrab a ten se musí léčit. Takže doporučuji do nejdříve s oběma k veterináři, diagnostika je lehká - veterinář dá vzorek pod mikroskop; ačkoliv to vypadá jen jako špína, může v případě dlouhodobého neléčení přerůst až v neurologické problémy.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: Re: plíseň?
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2008 10:49:43
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:
Mám takovou hloupou otázku, jak se pozná, že jde o plíseň? Bentleymu se před silvestrem objevily dva takové stroupky (bílé, srst v nich částečně měl) na bradě a krku, protože je nenechavec, tak si je postupně strhl a výsledek je, že na bradičce už nemá nic a na krčku mu to trochu mokvá, což jsem zjistila až teď, takže mu to ošetřím, aby se to zahojilo.. každopádně se nic nerozšiřuje, ani nehorší, jde tedy o plíseň, nebo to může být jen bezvýznamný stroupek jiného původu?


AHOJ všem, před týdnem jsem si všimla že naše kočena má na zadní nožce stroupek a nenechá si na něj vůbec sáhnout. Postupně se jí to zvětšovalo a když si to olizovala tak si z toho místa vykousala všechny chloupky. Včera jsem s ní byla u veta a ten na to posvítil modrým světlem a řekl že tam plíseň ještě není. Příčina je zřejmě bakteriální infekce, kterou si tam kóča zanesla olizováním. Původně to prý byla jen ranka, nebo škrábnutí. Dal nám ANT na 10 dní a Alfadin roztok na omývání. No a taky límec proti olizování, což je teda problém. Naštěstí pro kóču jsem na nemocenské takže jí hlídám aby si to nelízala. Rolling Eyes S límce by se asi zbláznila! Tak doufám že se plíseň neobjeví!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top