Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak na to?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Hanka



Založen: 02.02.2004
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: Jak na to?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2004 16:03:27
Odpovědět s citátem

Prosím o radu nějakého zkušeného kočkologa. Od prosince máme doma kočičku z útulku (kastrovaná, asi roční). Není nijak bojácná, dobře papá (už přibrala téměř 1 kg). Ale pořád mám pocit, že se nám dosud nepodařilo vytvořit si ten správný vztah. Hladit se nechá, někdy i pochovat (jen na krátkou chvilku). Sama však nepřijde. Jen nás zpovzdálí zadumaně pozoruje. Na hraní (honění kuličky, myšky...) se nechá zlákat, ale také jen na pár minut a pak ztratí zájem.
A tak pořád nevím - ještě si na nás nezvykla, má takovou povahu a zůstane poměrně rezervovaná i nadále, schází jí kočičí kamarád....?
Prostě mám pocit, že u nás není nějak moc šťastná. Snad je to tím, že je naše první a máme málo zkušeností.
Předem dík za rady - jak proniknout do kočičí dušičky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: Re: Jak na to?
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2004 19:34:23
Odpovědět s citátem

Hanka napsal:
Prosím o radu nějakého zkušeného kočkologa. Od prosince máme doma kočičku z útulku Předem dík za rady - jak proniknout do kočičí dušičky.


Milá Hanko,
zdá se mi, že vaše číča je úplně v pohodě, hraje si s vámi, nechá se i pochovat a pohladit. Je u vás poměrně krátkou dobu a chce to asi ještě vyčkat a uvidíte, jak se u vás doma zabydlí.
Víte, kočky jsou takové, prostě si hrají a mazlí, jen když ony samy chtějí, k ničemu je přinutit nemůžete, tím byste si leda získali její odpor.

Napadá mě otázka: Jak byste vlastně chtěli, aby váš vztah vypadal?
Dejte jí čas a ona si vás sama vyhledá. Já ty své také celé dny nevidím, jen párkrát za den se přijdou pomazlit, to je úplně normální. Wink


Naposledy upravil Tina dne 9. 2. 2004 16:41:26, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ludmila



Založen: 03.02.2004
Příspěvky: 4
Bydliště: Jirkov

Předmět: Re: Jak na to?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2004 10:48:29
Odpovědět s citátem

Milá Hanko, nejsem zkušený kočkolog, jen vám mohu říct ze své zkušenosti, že kažká kočka je osobnost, je jiná a vyžaduje individuální přístup.
Mám doma dva nalezence, jedna kočička stará asi 1 rok, která byla velice bázlivá, nedůvěřivá a nesnášela fyzický kontakt. Po 4 měsících jí přibyl spolubydlící kocourek asi 4měsíční, čilý a plný chuti do života.
I přes počáteční potíže kočička se již sama přijde pomazlit, vyhledává společnost a věřím, že je to i díky jejímu nebojácnému čtyřnohému kamarádovi.
Vyžaduje to však spoustu trpělivosti. Držím vám palce, vám i vaší kočičce a jistě si po čase navzájem budete rozumět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Jak na to?
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 2. 2004 16:18:25
Odpovědět s citátem

Hanka napsal:
Od prosince máme doma kočičku z útulku (kastrovaná, asi roční). Není nijak bojácná, dobře papá (už přibrala téměř 1 kg). Ale pořád mám pocit, že se nám dosud nepodařilo vytvořit si ten správný vztah.


Hanka, to chce cas. Aj ja som si vzala dospelu macku z utulku a svoju skutocnu povahu zacala prejavovat az tak po pol roku. Dovtedy len sedavala na kresle, pozorovala nas, nechala sa sice pomazlit, ale len tak, aby nemala pocit, ze je ohrozena. Cim dalej, tym viac sa ale osmelovala a po takom pol roku sa nechala vyprovokovat k hre, sama sa zacala nahanat po byte, zacala preskumavat ostatne miestnosti, nielen obyvacku, kde travila vsetok cas... Teraz, po 3/4 roku, je uplne v pohode, citi sa u nas doma a je cim dalej, tym bezprostrednejsia. Nechajte micinke cas, nech si na vas zvyka, ako ona sama chce. Uvidite, ze cim dalej, tym to bude lepsie.
Odpovědět 
Hanka



Založen: 02.02.2004
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2004 6:45:55
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za odpověď a povzbuzení.
Objevila se však další věc, kterou si nedokáži vysvětlit. Čikytka (tak se náš černý poklad jmenuje) začala startovat po některých členech domácnosti. Chová se zcela normálně, někde sedí a najednou skočí (nejčastěji před obličej ) někoho kdo je právě poblíž a nejlépe skloněný. Sice neškrábne, ale vypadá to dost hrozivě. První obětí byly dcery ( 9 a 7 let). Teď si na to začaly stěžovat i babičky ( jedna bydlí s námi a druhá dochází hlídat děti). Zatím jsme byli těchto hrátek ušetřeni jen manžel a já. Když šlo o dcery - trochu jsem je podezírala, že přes všechno nabádání, pronásledují Čikytku až přílišnou pozorností. Ale teď spíš uvažuji o možnosti, že jde o vyjasňování postavení ve skupině. Nebo je to nesmysl, nejde o určité zastrašování, ale o hru (dotyčný tak komicky nadskočí Twisted Evil) ?
Samozřejmě dáváme najevo, že nám takové chování nelíbí - babičky okřikují a já už umím docela slušně "prskat" Evil or Very Mad. Jenže to zabere tak na dva dny a pak se vše opakuje.
Předem děkuji za všechny odpovědi!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tina



Založen: 30.01.2004
Příspěvky: 99

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2004 7:54:19
Odpovědět s citátem

Hanka napsal:
Děkuji všem za odpověď a povzbuzení.
Objevila se však další věc, kterou si nedokáži vysvětlit. Čikytka (tak se náš černý poklad jmenuje) začala startovat po některých členech domácnosti. Chová se zcela normálně, někde sedí a najednou skočí (nejčastěji před obličej ) někoho kdo je právě poblíž a nejlépe skloněný. Sice neškrábne, ale vypadá to dost hrozivě. První obětí byly dcery ( 9 a 7 let). Teď si na to začaly stěžovat i babičky ( jedna bydlí s námi a druhá dochází hlídat děti). Zatím jsme byli těchto hrátek ušetřeni jen manžel a já. Když šlo o dcery - trochu jsem je podezírala, že přes všechno nabádání, pronásledují Čikytku až přílišnou pozorností. Ale teď spíš uvažuji o možnosti, že jde o vyjasňování postavení ve skupině. Nebo je to nesmysl, nejde o určité zastrašování, ale o hru (dotyčný tak komicky nadskočí Twisted Evil) ?
Samozřejmě dáváme najevo, že nám takové chování nelíbí - babičky okřikují a já už umím docela slušně "prskat" Evil or Very Mad. Jenže to zabere tak na dva dny a pak se vše opakuje.
Předem děkuji za všechny odpovědi!


Čikytka projevuje přirozený pud k lovení a je to pro ní pouze hra, která je pro koťata přirozená. Navzájem na sebe číhají a jsou šťastní, když mohou svého kamaráda znenadání překvapit a přepadnout. Ale protože Čikytka už vedle sebe nemá žádné své sourozence ani jinou kočku, směřuje tuto hru na vás.

Co dělat?
Čikytka potřebuje vybít svou energii, respektive ji přesměrovat na někoho jiného, tz. že nejlepším řešením by asi bylo opatřit jí kamaráda, ale můžete jí to i odnaučit.

Hodně si s ní hrajte, tak aby mohla přepadávat kutálející se hračky apod. Mluvte s ní při tom. Bude vědět, že jste s ní a že si hrajete spolu.

Zároveň jí musíte odnaučit přepadávat vás. Můžete ji vylákat z její číhací pozice tak, že budete kutálet míček do místnosti, ještě než tam vejdete. Opatřete si rozstrikovače a kdykoliv vás Čikytka napadne postříkejte jí a dejte jí najevo, že vás to bolí. Můžete na ní také ihned zasyčet. Musí to ale dělat celá rodina, jinak by to nebylo účinné.

Je to samozřejmě i záležitost hormonů a po kastraci by se měla určitě zklidnit.

Podobný příspěvek najdete v Kocouřově poradně - Kočičí problémy -Přepadávání ze zálohy, má odpověď je vlastně stejná Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (26x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top