Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krmení


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Dotaz - Pro Kolin a Bio Lapis
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2008 0:05:04
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Ještě jsem se chtěla pozeptat, i když to zřejmě do tohoto fóra nepatří, na aplikaci pasty Pro Kolin a prášku do vody Bio Lapis. Oba dva přípravky jsem koupila na doporučení z tohoto fóra, ale narazila jsem na jeden velký problém - jak to mám do kočičáka dostat? U té pasty Pro Kolin "násilím" Confused ? Ale s tím Bio Lapisem si nevím rady vůbec (vody s rozpuštným práškem se ani nedotkl). Náš kočičák obvykle sťápe cokoli, ale u tohoto těžce protestuje... Díky moc


S některými problém není, po pastě se mohou utlouct. S těmi bojovníky udělám krátký proces. Pastu si vymáčknu na ukazováček pravé ruky, chytnu kočku za kůži na krku, otevřu jí tlamu a pastu z prstu otřu co nejdále na kořen jazyka. Pak rychle ruce pryč.
Z Bio Lapisu a trochy vody udělám koncentrát a do kočky dopravím stříkačkou.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Dotaz - Pro Kolin a Bio Lapis
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2008 7:20:55
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Ještě jsem se chtěla pozeptat, i když to zřejmě do tohoto fóra nepatří, na aplikaci pasty Pro Kolin a prášku do vody Bio Lapis. Oba dva přípravky jsem koupila na doporučení z tohoto fóra, ale narazila jsem na jeden velký problém - jak to mám do kočičáka dostat? U té pasty Pro Kolin "násilím" Confused ? Ale s tím Bio Lapisem si nevím rady vůbec (vody s rozpuštným práškem se ani nedotkl). Náš kočičák obvykle sťápe cokoli, ale u tohoto těžce protestuje... Díky moc


Já prášky do vody řeším jednoduše. Mám malou plastovou stříkačku - pokud je problém ji sehnat, můžu ti ji poslat i s tou bužírkou - napiš mi svou adresu na můj mail THostalkova@seznam.cz - mám na ní přidaný kousek měkké bužírky, abych nepoškodila tlaminu, prášek rozmíchám ve vodě, nacucnu do stříkačky, kocouře posadím na klín, vrazím bužírku do zadní části tlamky a zatlačím píst. Jde to a je to, než se kocouř vzpamatuje. Takhle jsem dávala při průjmu Smectu nebo tekutá ATB.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2008 9:28:49
Odpovědět s citátem

Pro Karolinu,

paní Karolíno,já aspoň jsem pochopila co jste chtěla říct svým příspěvkem a opravdu jsem to něják špatně nemyslela.Je to opravdu na každém aby zjistil co zrovna tomu jeho miláčku vyhovuje nejvíce,máte pravdu v tom že každý jedinec je individuum a chutná mu něco jiného a také že některý potřebují více některý méně.U Vás je to obzvlášť náročné jelikož máte doma opravdu hodně kočiček a to každého věku jak sama píšete od koťat,přez březí kočičky,starší kočky,kastráty,chovné kocoury takže plně chápu a ani si to nedovedu představit jak je rozdělujete a kontrolujete u jídla musí to být docela hodně složité.
Myslím si že spíše jde o to že každý radí něco jiného třeba i chovatele a nejen sphynxů.Někdo řekne že třeba tohle krmení je totální šmejd i když je uvedeno že je to superpremiovka a zase jiný Vám to stejné jídlo vynachválí že by jste krmila jen tím.Nebo i s těmy kostmy,jí mým kočkam dokonce obírala i rybu a to tak že jsem i sebemenší kostičky vyndavala takže si dovedete představit jak jsem vypadala ja a také to rybí maso už nebylo maso ale bylo to jako drcené,no kočkám to chutnalo a bylo to během chvilky snědené.Jeden řekne že kuřecí krky jsou kočkám životu nebezpečné kvůli kostem další že je to přirozené a že se jím syrový dávat můžou!!!!!!!!!!!!!!!!!!Takže to je ten největší problém asi každý z nás by chtěl tomu svému miláčkovy dát jen to nejlepší co může ale nikde není dáno co je TO to nejlepší.
Takže jak jste napsala každý z nás si musí udělat vlastní usudek,vyzkoušet to co tomu jeho miláčkovy nejvíce vyjhhovuje a dávat mu to ovšem samozřejmě je potřeba podotknout a to my všichni víme že ať krmíme čímkoliv co uznáme že je pro naše miláčky to nejlepší tak je třeba myslet i na přísun vitamínů a hlavně aby měli přísun veškerých živin co potřebují.To je můj názor Very Happy
_________________
Nera,Cleo,Jack a Žoržetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: syrová strava
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2008 13:01:13
Odpovědět s citátem

A jsem z toho opět jelen. Tak jsem si přečetl článek v časáku Naše kočky, co mi dnes přišel a doslova se tu píše - stručný výcuc: Syrové maso může obsahovat bakterie, které jsou pro vaši kočku smrtelné, kočky se můžou nakazit bakteriemi coli či salmonely a mohou na ně dokonce zemřít. Zmrazením se bakterie nezlikvidují. Při podávání syrového masa kočka trpí deficitem vitaminů a minerálů. Při podávání kostí hrozí poranění žaludeční sliznice a střev. V důsledku podávání syrového masa kočičí výkaly více páchnou.

Tak a teď babo raď Confused Ač může mít člověk s krmením syrového 1000x dobrou zkušenost, co když se ten problém, např. nákazy či poranění střeva objeví po 1001?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: syrová strava
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2008 13:59:05
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak a teď babo raď Confused Ač může mít člověk s krmením syrového 1000x dobrou zkušenost, co když se ten problém, např. nákazy či poranění střeva objeví po 1001?


Ja myslim,ze plati ve vsech smerech pravidlo - "zlata stredni cesta" - tudiz i v krmeni kockounu. Nedelala bych z toho zas takovou alchymii. Spis jde o to,vzit si z kazdeho chytreho clanku ty podstatne informace. A ohledne toho syroveho masa treba ten fakt,ze tady tohle nebezpeci a moznost existuje. Takze pokud syrove maso netvori prevaznou cast jidelnicku,pak je i tohle riziko mensi a dalsi vec je samozrejme kupovat
maso z kvalitnich zdroju,tam kde nakupuje hodne lidi,doplnuji stale cerstve a nehrozi,ze tam soupnou nejake neprodane kousky z minulych dnu,omyte v octove vode apd. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: syrová strava
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2008 15:15:42
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
fofo177 napsal:
Tak a teď babo raď Confused Ač může mít člověk s krmením syrového 1000x dobrou zkušenost, co když se ten problém, např. nákazy či poranění střeva objeví po 1001?


Ja myslim,ze plati ve vsech smerech pravidlo - "zlata stredni cesta" - tudiz i v krmeni kockounu. Nedelala bych z toho zas takovou alchymii. Spis jde o to,vzit si z kazdeho chytreho clanku ty podstatne informace. A ohledne toho syroveho masa treba ten fakt,ze tady tohle nebezpeci a moznost existuje. Takze pokud syrove maso netvori prevaznou cast jidelnicku,pak je i tohle riziko mensi a dalsi vec je samozrejme kupovat
maso z kvalitnich zdroju,tam kde nakupuje hodne lidi,doplnuji stale cerstve a nehrozi,ze tam soupnou nejake neprodane kousky z minulych dnu,omyte v octove vode apd. Wink


Přesně tak-dávala jsem bez problémů syrové hovězí srdce-až jednou problém nastal-a nebylo to syrovým srdcem jako takovým, ale nebylo zřejmě čerstvé-z onoho zdroje už kočkounům prostě nic nikdy nedám. Já osobně za spolehlivý zdroj považuji Globus-nakupuje tam hodně lidí a xkrát denně tam jde čerstvé maso z bourárny.

A ještě poznámka k Oldovi-většina vetů ti řekne, že syrové hlavně drůbeží fakt radši ne, salmonela se nezlikviduje mrazem, ale pokud narážíš na krmení syrovou stravou metodou BARF, tak tam to vysvětlují tím, že pokud je zvíře krmeno VÝHRADNĚ syrovou stravou, jsou trávící šťávy natolik agresivní, že zlikvidují nejen salmonelu, ale i parazity a zvířata jsou zdravá. Ale to by nesměla dostávat žádné granule a konzervičky, JEN a POUZE syrovou stravu, pak by to tak fungovalo. Pokud chceme kočičáky /nebo i psy/ krmit tu vařeným, tu granulemi, tu syrovým, musíme hodně dbát na zdroj syrového masa, aby byl spolehlivý a salmonele jsme se vyhnuli. Koťata na to mohou uhynout, jak jsem se dozvěděla. Takžře opět je třeba vzít rozum do hrsti a říct si, co je nejen pro mé miláčky nejlepší, ale i pro mne jako jejich slouhu a poddaného Wink nejpřijatelnější. U těch kostí to bylo napsáno taky-syrové nebezpečné nejsou, varem se stávají zdrojem potenciálního problému. Dávám-li naší Arče syrové kuře, hodím jí celý kus, ať si s tím poradí, pokud jí dávám vařené, z dlouhých kostí useknu jen kloubní hlavice, které dostane, a ten zbytek vyhodím, mohl by jí uškodit.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: syrová strava
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2008 16:28:48
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
A jsem z toho opět jelen. Tak jsem si přečetl článek v časáku Naše kočky, co mi dnes přišel a doslova se tu píše - stručný výcuc: Syrové maso může obsahovat bakterie, které jsou pro vaši kočku smrtelné, kočky se můžou nakazit bakteriemi coli či salmonely a mohou na ně dokonce zemřít. Zmrazením se bakterie nezlikvidují. Při podávání syrového masa kočka trpí deficitem vitaminů a minerálů. Při podávání kostí hrozí poranění žaludeční sliznice a střev. V důsledku podávání syrového masa kočičí výkaly více páchnou.

Tak a teď babo raď Confused Ač může mít člověk s krmením syrového 1000x dobrou zkušenost, co když se ten problém, např. nákazy či poranění střeva objeví po 1001?


Předesílám, že odpovídám s ironií sobě vlastní, takže mě lidičky neberte tak vážně Wink
Babo raď si neberu osobně Laughing
Syrové maso může obsahovat bakterie, salmonelu....
Když vylezete ven může na vás spadnout z římsy květináč, pokud sednete do auta můžete se vybourat, když si dáte tatarák navíc se syrovým vejcem, může z toho být pěkná polízanice... Čím víc riskujete, tím větší šance, že na to škaredě doplatíte.
Zkrátka maso třeba vakuované, co nejčerstvější, z dobrého zdroje, nenechávat dlouho mimo lednici, ve 30°C vedrech na něj raději zapomenout, krájet na superčistém prkénku, zbytky hned likvidovat...atd.
Co se týká kostí, syrové nejsou nebezpečné. Až po tepelné úpravě dochází ke změnám (myslím, že tomu kdesi říkali karbonizace...?) a kosti se pak štípou na ostré a tudíž nebezpečné kousky. A s těmi vitamíny, čistá libová svalovina není dostatečná, můžete přidávat vejce, droždí, vnitřnosti, mléčné výrobky (lépe jogurt nebo tvaroh - kde bakterie mléčného kvašení spotřebují laktózu /mléčný cukr/ který někteří nedokáží trávit podobně jako mléčná bílkovina kasein, kterou kvašení rozštěpí a stává se stravitelnější)...
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2008 16:48:26
Odpovědět s citátem

for Karolína

Asi to tak bude, když to tak vezmu, tatarák baštím už 20 let a ještě jsem se neotrávil Very Happy A je fakt, že kočičákům kupuji málem lepší maso než sobě, ale to jsme tu asi všichni takoví v uvozovkách "cvoci" Smile

Samozřejmě jsem příspěvek myslel v tom smyslu, že si člověk přečte v kočičím časopise článeček Krmte syrovým, je to zdravé (a logické, kočka si taky přece v přírodě nevaří). No a pak je tu najednou jiný článek, Nekrmte syrovým, je to nebezpečné Laughing To je pak z toho jeden jelen Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2008 17:01:13
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
.... že si člověk přečte v kočičím časopise článeček ...


...abychom neumřeli na tiskovou chybu Wink Laughing
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2008 17:15:19
Odpovědět s citátem

No nejlepší na tom je, že ani veterináři nejsou jednotní. Jeden řekne, že syrové maso ani omylem a nikdy a v žádném případě, jedině granule (nejlépe koupené u něj Wink ), druhý maso připustí v omezeném množství a za určitých podmínek a třetí řekne-na granule zapomenout, vy byste je taky nejedli, jedině čerstvá, syrová strava. No a teď-babo, raď.

Je to asi jako u lidí. Také se odborníci neshodnou, jakáže to výživa je úplně ta nejoptimálnější-nemluvě o tom, když se jedná o stravu, při které chcete hubnout. A s výživovými doplňky a vitamíny je to to samé. Jednomu prostě nezbývá, než zapojit zdravý selský rozum, vypozorovat, co nejvíc prospívá jak jemu, tak jeho miláčkům a podle toho se zařídit. Navíc tím, jak je každý jedinečný, ať už člověk nebo zvíře, tak každému bude vyhovovat (a chutnat) něco jiného. Třeba Adam baští ovoce i zeleninu, Claudius na mě zírá udiveně, jestli jsem nespadla z jahody, cože mu to nabízím za podivnosti Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2008 17:22:28
Odpovědět s citátem

S tím umíráním na tiskovou chybu to bude tak, však jsme to viděli včera v novinách. Smile

Takže když to vezmu selským rozumem, kočka je masožravec a chtěl bych vidět s prominutím toho vola, kterého by napadlo v ZOO krmit tygra granulemi. Ono někdy ta příroda je chytřejší než my, tak se jí do všeho nepleťme. Smile

Jak to řeším já: mí kočičáci si pochutnávají na syrovém masíčku každý den, co se týká kuřecího, dávám převážně krky, takže koupím tak pět platíček krků, jedno srdíček, jedno žaludků (jen čerstvé v Globusu), jednou to proženu mlýnkem (ty krky sekat byla hrozná fuška) a pak to cca po 100g naláduju do mističek a šup s tím do mrazáku. Kočičáci mají vždy mističku k večeři a jsou náramně spokojení. Oproti 100g kapse kde je 4% masa, za minimálně desetikačku, mají masíka i s kostičkama 100% za pětikorunu Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: granule Techni-Cal Kitten
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 13:09:01
Odpovědět s citátem

Superprémiovka Techni-Cal Kitten, bez chemie, barviv a ochucovadel: jelikož tu žádné zkušenosti nebyly, tak jsem objednal a vyzkoušel a musím říci že zatím na mě udělalo dobrý dojem. Bobíky jsou OK, žádný zažívací problém se nekonal a že je Feldík na to citlivý. Kočičákům chutná až mají boule za ušima a cena cca o víc jak třetinu levnější než např. RC, Proplan apod., pytel 10kg za cca 1000,- kaček. Lze doporučit.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cora666



Založen: 30.04.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Uničov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 14:12:03
Odpovědět s citátem

Já mám taky štěstí, Austin měl průjem jen jednou, hajdalák olízal návštěvě šlehačku z dortu. Jí jen kolik se do něj vleze - přístup ke granulím má celý den /Pro Plan Kitten/ ráno a večer dostává jídlo: syrové přemražené hovězí, kuřecí i libové vepřové, vařené drůbeží, ryby syrové a vařené.Zeleninu jsem mu přidala do jídla automaticky, byla jsem zvyklá když jsem vařila pesánkovi-mrkev, rýže, brokolice, rajčata, sama jím hodně zeleniny, takže mu přidám do papání to co mám v ledničce, má rád i bylinky - např.petržel a pažitku.
Z masa mu moc nechutná králík, sní ho, ale trvá to dýl než vyluxuje misku. Konečně pochopil že jeho jídlo je jen v misce, měli jsme problém když se naučil navštěvovat linku - byl schopný pít vodu ze dřezu /z namočeného hrnce, z hrnků od kávy, apod. Někde jsem se tu došetla, že stačí políčit na zbytky jídla kyselinu citrónovou nebo ocet a skvěle se to osvědčilo, nyní si prázdných talířů ani nevšimne a přestal i somrovat když někdo jí. Dáváme i pamlsky - Gimpet a Purina, většinou mu jich pár poschovávám po bytě když odcházím aby se tak nenudil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 16:09:07
Odpovědět s citátem

Cora666 napsal:
Já mám taky štěstí, Austin měl průjem jen jednou, hajdalák olízal návštěvě šlehačku z dortu. Jí jen kolik se do něj vleze - přístup ke granulím má celý den /Pro Plan Kitten/ ráno a večer dostává jídlo: syrové přemražené hovězí, kuřecí i libové vepřové, vařené drůbeží, ryby syrové a vařené.Zeleninu jsem mu přidala do jídla automaticky, byla jsem zvyklá když jsem vařila pesánkovi-mrkev, rýže, brokolice, rajčata, sama jím hodně zeleniny, takže mu přidám do papání to co mám v ledničce, má rád i bylinky - např.petržel a pažitku.
Z masa mu moc nechutná králík, sní ho, ale trvá to dýl než vyluxuje misku. Konečně pochopil že jeho jídlo je jen v misce, měli jsme problém když se naučil navštěvovat linku - byl schopný pít vodu ze dřezu /z namočeného hrnce, z hrnků od kávy, apod. Někde jsem se tu došetla, že stačí políčit na zbytky jídla kyselinu citrónovou nebo ocet a skvěle se to osvědčilo, nyní si prázdných talířů ani nevšimne a přestal i somrovat když někdo jí. Dáváme i pamlsky - Gimpet a Purina, většinou mu jich pár
poschovávám po bytě když odcházím aby se tak nenudil


Náš Adamíšek taky může zeleninku, rýži, těstoviny-před chvílí zblaznul slušnou porci těstovin s dušeným sladkým zelím-miluje i ovoce, to dlabe plnou papulí, že se může udávit. Jedla jsem meloun, tak mi ho pořád okusoval a nedal se vyhodit, nabídla jsem mu a nakonec jsme ho jedli spolu. Banán sní půlku na posezení, meruňky, hrušky, avokádo-devonek si o této stravě myslí své, ten se k tomu nesníží Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Kuřecí krky
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2008 15:38:36
Odpovědět s citátem

Mí kočičáci mají strašně rádi kuřecí krky a tak mám dilema, zda jim je vždy pomlít, nebo jen nakrájet na kousky a nechat chroupat.
Je mi jasné že v přírodě těm šelmičkám taky nikdo nic nemele, ale co je lepší (a bezpečnější, aby jim nezaskočila kostička?). Jak to praktikujete?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Kuřecí krky
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2008 18:28:46
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Mí kočičáci mají strašně rádi kuřecí krky a tak mám dilema, zda jim je vždy pomlít, nebo jen nakrájet na kousky a nechat chroupat.
Je mi jasné že v přírodě těm šelmičkám taky nikdo nic nemele, ale co je lepší (a bezpečnější, aby jim nezaskočila kostička?). Jak to praktikujete?


Nemlít, nekrájet, nasekat sekáčkem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2008 19:05:00
Odpovědět s citátem

for tatiana

no to bych doma potřeboval pařez Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2008 19:27:41
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for tatiana

no to bych doma potřeboval pařez Very Happy


Já mám na mysli sekáček na maso a ne řeznickou sekyru Laughing - stačí silnější prkýnko-na kuřecí krky není třeba žádné velké rány Wink - fakt je to nejlepší!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 5. 2008 19:46:13
Odpovědět s citátem

for Tatiana

Určitě budeš mít pravdu, poněcadž když to dělám ludlou tak mám málem puchejř na ruce.

Ale zjistil jsem další zajímavou věc, kdež večer dlabou granule, tak pak trochu blbnou jako vždy, ale když mají syrové kuřecí, no to mám pocit že mají v prdelkách raketové motorky, to jsou prostě jen ohnivé čáry po bytě. Je to možný, že by to na ně tak působilo? Už to sleduji delší čas, jestli je to tak a opravdu jo... Shocked
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2008 13:39:47
Odpovědět s citátem

když mají ty moje večer konzervu, tak se pak jen umejou a lehnou, ale po syrovým mase lítaj jak blázni, hrajou si, perou se a jsou spokojený jak želvy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2008 13:50:34
Odpovědět s citátem

vetka.M napsal:
když mají ty moje večer konzervu, tak se pak jen umejou a lehnou, ale po syrovým mase lítaj jak blázni, hrajou si, perou se a jsou spokojený jak želvy


Já to říkám pořád, že ze všech paštiček a masových konzerviček a superprémiových granulek je nejlepší-s největším obsahem masa (a nakonec i nejlacinější) MASO!
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 5. 2008 16:18:45
Odpovědět s citátem

Přesně tak, maso je maso a fakt vychází daleko levněji Smile

Jenom co se týká těch kuřecích krků, tak když je pomelu, tak pohoda, jinak mi vždy kočičák pak vyzvrací pár kostiček, ale to asi nebude závada Rolling Eyes
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Majk.a..



Založen: 25.05.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2008 19:18:07
Odpovědět s citátem

Mě veterinarka poradila PURINA PRO PLAN a od te doby má muj brouček krasne tvrte hovinka, Predtim měl snad po všech prujem. Tak mužu jen vřele doporučit. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 13:22:41
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, konečně máme zjištěno, proč se náš krásný růžovoučký kočičák barví dohněda (psala jsem to do témata Máme nového člena rodiny... - nevím, jak se mi to vždycky podaří napsat něco mimo Smile) a spolu s veterinářem a jednou moooc ochotnou paní (majitelkou Pet shopu u nás ve městě) jsme přišli na to, že to způsobuje vitamín A, obsažený v granulích (pochoutkách, vitamínech). Např. Royal Canin má hodnotu vitamínu A cca 22000 IU/kg, Hill´s co jsme mu nově koupili má kolem 9800 jednotek. Dle vyjádření veterináře jeho reakce není znepokojivá, jen prostě reaguje jak některé malé děti na mrkev Laughing ... Teď už je vše O.K. a kočičák je zase celý růžovoučký... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 9:41:01
Odpovědět s citátem

Chci se zeptat, jestli i vám ostatním vaši kočkouni v těchto vedrech méně baští-mě totiž nějak méně teď jedí oba dva, tak mě zajímá, jestli je to jen u nás nebo i u někoho jiného. Že více pijí, to je asi normální (to já taky Wink ).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Krmení
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 10:04:55
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Chci se zeptat, jestli i vám ostatním vaši kočkouni v těchto vedrech méně baští-mě totiž nějak méně teď jedí oba dva, tak mě zajímá, jestli je to jen u nás nebo i u někoho jiného. Že více pijí, to je asi normální (to já taky Wink ).


Ja bych rekla,ze nepozoruju zadne vyrazne zmeny,ze by jedli mene,pili vice. Rekla bych,ze je to porad stejne.Mozna vic loudi neco dobreho,ale to nebude pocasim Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 10:45:36
Odpovědět s citátem

Zatím mi celkově nežerou míň, ale nechávají si žrádlo spíš až na večer a noc. Loni, když byly fakt vedra a ani v noci byt nevychladl, tak jen poléhávaly u severní stěny a žraly o dost míň.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 10:53:22
Odpovědět s citátem

U nás jedi míň v tom smyslu, že přes den vylehávají někde ve stínu a nechce se jim chodit domů. Jídlo tak teď nosím častěji na zahradu, abych měla pocit, že alespoň něco jedli. Takže jedí stejně, ale né tak často-na Čičikovi už je to vidět, trochu zhubnul, i přes to, že dostává granule activ.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 11:37:52
Odpovědět s citátem

Tady žádné změny nepozoruji. Snědí tak 1-1,5kg granulí za den jako obvykle, vypijí většinu z 5ti 0,5l misek. Resp. 4, protože obsah jedné misky Furry jako obvykle vycáká plácáním tlapou.
Akorát se opalují na sluníčku za zasíťovanými balkonovkami a jsou jak cikání, hlavně ti tmaví. A Terrinka je růžová jako prasátko Laughing Takže se bude mazat opalovákem Wink
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 13:04:24
Odpovědět s citátem

Karolina Leitnerova napsal:
Tady žádné změny nepozoruji. Snědí tak 1-1,5kg granulí za den jako obvykle, vypijí většinu z 5ti 0,5l misek. Resp. 4, protože obsah jedné misky Furry jako obvykle vycáká plácáním tlapou.
Akorát se opalují na sluníčku za zasíťovanými balkonovkami a jsou jak cikání, hlavně ti tmaví. A Terrinka je růžová jako prasátko Laughing Takže se bude mazat opalovákem Wink


Karolíno, celkem kolik kočičáků má u vás takovouhle spotřebu?

Mě ti naši dva vypijí dohromady tak půl až třičtvrtě litru vody denně a protože krmím nejen granule, tak těžko odhadnu spotřebu granulí. Dám jim, kolik snědí, nijak je v ničem neomezuji, nedržím se doporučení krmné dávky, protože tlustý není ani jeden. Krmím pořád granulemi pro koťata.

Když je vedro, tak ani člověk nemívá moc velkou chuť k jídlu, proto jsem se ptala, zda se to projevuje i u kocouřů, protože u nás trošku ano.

Adam má v 11ti měsících cca 4 kg, občas pár deka pod, Claudius bude mít v 7 měsících 3 kg, a ten je "samá ruka-samá noha", tak to nechávám na nich, kdy mají dost.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top