Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

CHOVNÝ KOCOUR - soužití v domácnosti a značkování

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: CHOVNÝ KOCOUR - soužití v domácnosti a značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 6. 2008 5:52:56
Odpovědět s citátem

Prosím nezačněte mě kamenovat za mé otázky, zajímají mě spíš vaše osobní zkušenosti. Chovám kočky už 3 roky, ale zatím jsme neměli vlastního kocoura. Využívali jsme služeb kocourů od spolupracující chovatelky, takže vím, že někteří kocouři značkují, jiní ne nebo jen do WC. Taky vím, že musím kocoura chovat převážně odděleně od koček, aby nedocházelo k neplánovanému krytí. V současné době plánujeme pořízení vlastního kocoura.
Moje otázka tedy zní:
Jaké máte zkušenosti se značkováním chovných kocourů a jejich soužití s kočkami v jedné domácnosti?
Děkuji všem za jejich vlastní zkušenosti.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: CHOVNÝ KOCOUR - soužití v domácnosti a značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 6. 2008 13:00:36
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Prosím nezačněte mě kamenovat za mé otázky, zajímají mě spíš vaše osobní zkušenosti. Chovám kočky už 3 roky, ale zatím jsme neměli vlastního kocoura. Využívali jsme služeb kocourů od spolupracující chovatelky, takže vím, že někteří kocouři značkují, jiní ne nebo jen do WC. Taky vím, že musím kocoura chovat převážně odděleně od koček, aby nedocházelo k neplánovanému krytí. V současné době plánujeme pořízení vlastního kocoura.
Moje otázka tedy zní:
Jaké máte zkušenosti se značkováním chovných kocourů a jejich soužití s kočkami v jedné domácnosti?
Děkuji všem za jejich vlastní zkušenosti.


Kamenovat vás nebudu, naopak, chválím vás za zodpovědný přístup, v poslední době jsem se setkala spíš s opačným přístupem - pořídíme si kocoura a bude krýt cizí kočky. Z vlastní zkušenosti musím říct, že ideální postup je pořídit si napřed kočku či dvě, zkusit odchovat nějaký vrh s krytím cizím kocourem a pak se rozhodnout.
Taky jsem dřív měla jen kocoura, kterého jsem nabízela ke krytí, výsledky: nervní kocour, značkování, vyřvávání, hubnutí. Kocoura jsem nechala vykastrovat a vzala jsem si jeho dcerušku. A teprve k ní jsem si pořídila dalšího kocoura. Když oba srovnám - nebe a dudy. Druhý má svůj malý harém, je klidnější, vyrovnanější, nevyřvává a hlavně neznačkuje (a pevně doufám a modlím se za to, aby mu to zůstalo na stálo). Chovného kocoura jsem zatím oddělovala jen v době říje koček, jenže jedna moje kočina mívala problémy se zabřeznutím, takže snesla krytí na začátku říje, aniž by to zanechalo následky. Ta už je vykastrovaná, ovšem druhá se projevila jako potvůrka, co jí jen stačí okolo kocoura projít a zabřezne, takže teď pracuju na místnosti, kam bych v době, kdy nejsem doma, mohla v pohodě "odložit" kocoura nebo kočku, abych měla jistotu, že se k sobě nedostanou. Máme výhodu baráku a díky tomu, že chovný kocour neznačkuje, zatím neřeším, že by byla jen speciální místnost pro kocoura, takhle ho můžu zavřít kamkoliv, jen chci udělat ještě vždy další dveře - jen s pletivem, aby na sebe kočičáci viděli, ale nemohli k sobě.
Takže to jsou moje zkušenosti - bohužel se nedá říct při pořizování kocoura, jestli bude značkovat nebo ne. Jakés takés vodítko může být, že otec kocoura neznačkuje, ale nemusí to být pravidlo. V každém případě je dobré mít místnost, kam budete zavírat buď kocoura nebo kočky, aby se na sebe nedostali. Pokud kocour nebude značkovat, může to být kterákoliv místnost v bytě, pokud by značkoval, byla by dobrá omyvatelná podlaha a stěny buď vykachlíkovat nebo natřít omyvatelným nátěrem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: CHOVNÝ KOCOUR - soužití v domácnosti a značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 14:12:55
Odpovědět s citátem

Aleno děkuji za odpověď. Samozřejmě mám připravenou samostatnou místnost pro kocoura, ale přijde mi hrozné nechat ho tam zavřeného pořád, tím spíš když chovám plemeno sphynx. Proto jsem chtěla vědět, jestli je třeba naděje, že by občas mohl být s námi po celém domě jako holky. Tak uvidíme jaký to bude chlapík a co bude nebo nebude dělat za lumpárny. Ještě jednou díky za odpověď.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: CHOVNÝ KOCOUR - soužití v domácnosti a značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 6. 2008 14:34:20
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Aleno děkuji za odpověď. Samozřejmě mám připravenou samostatnou místnost pro kocoura, ale přijde mi hrozné nechat ho tam zavřeného pořád, tím spíš když chovám plemeno sphynx. Proto jsem chtěla vědět, jestli je třeba naděje, že by občas mohl být s námi po celém domě jako holky. Tak uvidíme jaký to bude chlapík a co bude nebo nebude dělat za lumpárny. Ještě jednou díky za odpověď.


Mě přijde právě taky děsné, aby byl kocour zavřený pořád, ale je fakt, že když kocour značkuje, tak asi nic jiného nezbývá. V tom je asi největší kámen úrazu, že se to nedá dopředu odhadnout. Rozhodně s vámi bude moci být od mala do té doby než začne dospívat a než se začnou před ním holky nakrucovat. I kdyby neznačkoval, tak stejně v době říje koček, kdy nebude nakrytí žádoucí, bude nutné buď kočku nebo kocoura zavírat, ale myslím si, že pokud se udělají jedny dveře s pletivem, tak budou všichni v kontaktu alespoň očima a nebude to tak hrozné, jako když jsou zavřené neprůhledné dveře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: CHOVNÝ KOCOUR - soužití v domácnosti a značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2008 10:25:13
Odpovědět s citátem

Myslím, že Karolina to tak ma taky - nebo aspon kdyz jsme u ni byli pro Ginger - v kocici mistnosti mela cast oddelenou pletivem a tam byli kocouri Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: CHOVNÝ KOCOUR - soužití v domácnosti a značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2008 13:41:49
Odpovědět s citátem

Jak to má Karolína to vím naprosto přesně. Taky to řeší podle momentální situace. U ní ale nebyl problém, i když měli kocouři úplně oddělenou místnost, protože jich má několik, takže tam nejsou sami a je pravda, že někteří značkovali a jiní ne.
U nás doma to bohužel nejde vyřešit jinak, než že bude s námi po celém baráku a nebo zavřený ve své místnosti s pletivem místo dveří. Proto jsem chtěla vědět víc názorů, jak to kde mají zařízeno, třeba by mě něco chytrého napadlo. Vlastní zkušenosti ze života, jsou většinou nejlepší inspirace.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2009 22:20:11
Odpovědět s citátem

Už uběhlo dost času od tohoto dotazu, takžře mezitím jsem taky řešila, co s kocourem a říjnou kočkou. Můj devon naštěstí neznačkuje, takže může všude, tak já jsem dávala buď Adama (kastrát) s kočkou do jedné místnosti a kocoury (devon + odrostlá koťata, u kterých jsem ke své hrůze zjistila, že moc dobře vědí, co se dělá s říjnou kočkou) do místnosti druhé-a odpoledne jsem je vyměnila. O pobyt v ložnici totiž strašně stojí všechny naše kočky, tak aby to bylo spravedlivé.

Tudíž žádná nebyla sama a bylo to docela snesitelné. Vyřvávání kocoura nám až tak moc nevadí, tedy mě a manželovi, ostatním ano, ale to je jejich problém, ne náš Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top