Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Tlapkování a kousání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno

Předmět: Tlapkování a kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2005 8:41:36
Odpovědět s citátem

Mám 6-ti týdenního kocourka, který při hře zatíná drápky a kouše do ruky. Sice to nijak nebolí, ale nerada bych, aby mu to zůstalo až do dospělosti. Lze nějakým mírným způsobem jeho hraní usměrňovat, aby věděl, že dvounožci se neškrábou a nekoušou?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Tlapkování a kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2005 9:32:41
Odpovědět s citátem

Andrea napsal:
Lze nějakým mírným způsobem jeho hraní usměrňovat, aby věděl, že dvounožci se neškrábou a nekoušou?

Jen kraťoučce:

1) Myslím, že je dobré nehrát si tak, že vás kocourek kouše do rukou, prostě na takovou hru nepřistoupit. Ideální je ruku nahradit hračkou.

2) Kočky si vzájemně naznačují, že si (už nebo takhle) hrát nechtějí, tím, že si hrát úplně přestanou. Prostě přestanou reagovat a jen leží apod. Myslím, že to můžete zkusit, když se moc "rozjede" a škrábal by vás. Určitě se naučí, co může a co ne, nebojte se Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea



Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2005 9:41:53
Odpovědět s citátem

Tak to je mi jasné, ale on třeba večer, když ležíme v posteli a než usne, podniká útoky na naše ruce, i když s nimi nehýbeme. Ale neútočí zle, chce si jen hrát. Myslíte, že ho to přejde časem, když mu nebudeme poskytovat příležitost pohybem?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2005 9:53:50
Odpovědět s citátem

Andrea napsal:
Myslíte, že ho to přejde časem, když mu nebudeme poskytovat příležitost pohybem?

U nás to zafungovalo. Jinak, koťata jsou taková, hledají každou příležitost...
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
martinka



Založen: 04.06.2004
Příspěvky: 27
Bydliště: Jirkov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2005 11:12:13
Odpovědět s citátem

já mela s kocourem podobný problém, když byl maličkej, tak neustále kousal a škrábal, a bohužel mu to zůstalo. ted je mu rok a delá to dál. drápky vystrkuje jen v nouzi nevětší Smile , ale přesto je moje ruka jeho nejoblíbenější hračka.... nehýbat se, jak radí Filip, moc nepomáhá, stejně útočí dál..... radu tedy žádnou nemám, protože u nás nic nepomohlo.stejně jako jsem se smířila, že chodím mezi lidi chlupatá od chlupů, tak jsem se smířila s tím, že mám poškrábané ruce Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2005 11:38:25
Odpovědět s citátem

martinka napsal:
...nehýbat se, jak radí Filip, moc nepomáhá, stejně útočí dál...

Kočka, když si nechce hrát, tak třeba i odejde... berte to tak, že pokud nic neděláte a kotě po vás skočí a vy zařvete, ucuknete, nebo cokoliv - kotě si řekne: Tak to je přece super! Dvounožec si se mnou hraje! Vyprovokoval jsem ho! A jdeme na to znova! Smile

Opravdu si myslím, že základem je nedovolit to - mít po ruce hračku a podstrčit ji místo ruky. Když kotě chce kousat, dá se třeba použít stará rukavice nebo chňapka, ale nikdy si nehrát tak, že kotě útočí na ruku. Myslím, že to může bejt nebezpečný třeba i pro malý děti... kočka by na takovou hru opravdu neměla být zvyklá a začít se asi musí od kotěte.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Petra H.



Založen: 24.03.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno-Lesná

Předmět: U nás taky
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2005 12:08:14
Odpovědět s citátem

nikdy nic nepomáhalo Sad, vždy jsem chodila jako by mě někdo každý den pořezal žiletkou. Vím, že to náš kocourek nemyslel vážně, nechtěl ublížit, jen si hrál. Taky jsem se snažila nehýbat - nepomohlo, ještě víc se snažil kousat a škrábat; podstrkovat různé hračky - vždy si dokázal najít tu moji ruku i pod rukavicí; zavírat do vedlejšího pokoje- za trest, až se sklidnil, tak jsme jej pustili - to trošku pomohlo; ale nejvíce, co pomohlo bylo to, že jsme mu pořídili dalšího kamaráda. Mohu říct, že to jediné pomohlo a už nemám žádné kousance, ani škrábance, ale jen jizvy, které zbyly Very Happy . Takže možná zkuste tuto cestu Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: dobra rada
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2005 12:42:16
Odpovědět s citátem

citace:

Opravdu si myslím, že základem je nedovolit to - mít po ruce hračku a podstrčit ji místo ruky. Když kotě chce kousat, dá se třeba použít stará rukavice nebo chňapka, ale nikdy si nehrát tak, že kotě útočí na ruku.


dnes som kupila plysovu hracku velku asi ako pol nasho kocura Smile ked sa chcel bit s mojou rukou, podstrcila som mu ju a odvtedy zapasia sami. mam z toho velku radost a dakujem za radu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2005 13:09:13
Odpovědět s citátem

Máme doma 3,5 měsíčního kocourka. Naše ruce jsou pro něj tou nejlepší hračkou co doma má. Nám to nevadí a zvykli jsme si chodit poškrábaní. Dokonce Monty večer když jdeme spát už čeká u manželovo peřiny na jeho ruku, kterou manžel vystrukuje a zastrkuje. To je Montík v sedmém nebi - je to každodení rituál před spaním.
Na druhou stranu - ráno když se vzbudím je Montík hrozně mazlivý. Nevytáhne ani drápek a hladí mě teploučkýma tlapkama po obličeji, občas mě olízna a krásně vrní.
Hned se mi vstává líp.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Maruš
Anonymní





Předmět: Už to nedělá
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2006 7:42:14
Odpovědět s citátem

Very Happy Naše kote to takydělalo, teď jsou mu teprve 3 měsíce, ale už jsme ho to odnaučili. Vyzkoušela jsem tohle: když jsme si hráli a on začal kousat a drápat tak, že to bolelo, nahlas jsem zakřičela jeho jméno a s rukou jsem přestala hýbat. Když to nepomohlo a on to ještě jednou zkusil, tak jsem odešla nebo ho vyhodila z postele. U mě už si nedovolí a ruku mi začal lízat. U mého přítele, který nebyl tak důsledbý a občas to nedodržel, kouše dál. Takže si myslím, že i registruje, u koho si to může dovolit a u koho ne.
Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2006 9:19:22
Odpovědět s citátem

Tak našemu Montíkovi je již rok a po pořízení kámošky mám ruce celkem v pořádku až na nějaké jizvičky, které mi zůstaly na památku.
Ale když dostane Montík záchvat hravosti, vezmu si manželovu obrovsou rukoavici a perem se jak za mlada Laughing (Montík je ve svém živlu!).
Jinak se stále okusuje se svou kamarádkou a ta naše ruce k hraní nepotřebuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top