Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

zánět v ouškách


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: zánět v ouškách
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 9:37:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřebuji radu. Kocourek měl v ouškách zánět a měli sme kapičky, měl to už skoro dobry. Léčba vyšla už asi na 2tis. a teď se mu to vrací:( já jsem doma sama a nezvládám mu to čistit, nejde to. Brání se a škrábe a není nikdo kdo by mi pomohl:( když jdu na čištění k veterinářce nechám tam vždycky minimálně 600kč a teAď si to nemůžu finančně dovolit zase. Je nějaká možnost co by se dal dělat? Už si to neškrábe ale má tam zase hodně nečistoty. Přítel večer přijede tak to vyčistíme spolu,ale pak zas jede pryč:(mám ještě koťátko a bojim se aby to taky nechytilo:(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: zánět v ouškách
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 12:05:30
Odpovědět s citátem

luczinka napsal:
Dobrý den, potřebuji radu. Kocourek měl v ouškách zánět a měli sme kapičky, měl to už skoro dobry. Léčba vyšla už asi na 2tis. a teď se mu to vrací:( já jsem doma sama a nezvládám mu to čistit, nejde to. Brání se a škrábe a není nikdo kdo by mi pomohl:( když jdu na čištění k veterinářce nechám tam vždycky minimálně 600kč a teAď si to nemůžu finančně dovolit zase. Je nějaká možnost co by se dal dělat? Už si to neškrábe ale má tam zase hodně nečistoty. Přítel večer přijede tak to vyčistíme spolu,ale pak zas jede pryč:(mám ještě koťátko a bojim se aby to taky nechytilo:(



Kocoura zabalte do deky nabo ručníku potom na zemi si na něj rozkročmo sednu(je jasný,že nedosednu),levou rukou mu chytnu kůži za krkem,nebolí to a drží,takhle je nosí matka a palcem odhrnu ušní boltec a čistím pravou rukou.Kocoura mírným tlakem tlacte k zemi.je to těžké,ale kocour si zvykne a za čas se nechá.Jinak změňte veta,nevím,ale jeho ceny jsou astronomické,Matěj měl zánět také,za ATB,mast jsem platila 150kč,za čištění uší bere moje vetka 50kč.Mast,kterou jsem pro něj dostala zabrala,do vymazání bylo po zánětu.Léčba trvala asi 10 dnů.Od té doby má kocour pokoj,ale je potřeba uši pravidelně alespoň jednou za měsíc čistit.Já používám volně v lékarně prodejné kapky do uší OTIFREE,které nakapu a po nějaké době (pár hodin)uši vytřu pap.kapesníčkem.Tak ať se vám daří a kocourek ať se vyléčí a je v pořádku Very Happy




Bětka,Matěj a Barunka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: Re: zánět v ouškách
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 12:16:39
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
luczinka napsal:
Dobrý den, potřebuji radu. Kocourek měl v ouškách zánět a měli sme kapičky, měl to už skoro dobry. Léčba vyšla už asi na 2tis. a teď se mu to vrací:( já jsem doma sama a nezvládám mu to čistit, nejde to. Brání se a škrábe a není nikdo kdo by mi pomohl:( když jdu na čištění k veterinářce nechám tam vždycky minimálně 600kč a teAď si to nemůžu finančně dovolit zase. Je nějaká možnost co by se dal dělat? Už si to neškrábe ale má tam zase hodně nečistoty. Přítel večer přijede tak to vyčistíme spolu,ale pak zas jede pryč:(mám ještě koťátko a bojim se aby to taky nechytilo:(



Kocoura zabalte do deky nabo ručníku potom na zemi si na něj rozkročmo sednu(je jasný,že nedosednu),levou rukou mu chytnu kůži za krkem,nebolí to a drží,takhle je nosí matka a palcem odhrnu ušní boltec a čistím pravou rukou.Kocoura mírným tlakem tlacte k zemi.je to těžké,ale kocour si zvykne a za čas se nechá.Jinak změňte veta,nevím,ale jeho ceny jsou astronomické,Matěj měl zánět také,za ATB,mast jsem platila 150kč,za čištění uší bere moje vetka 50kč.Mast,kterou jsem pro něj dostala zabrala,do vymazání bylo po zánětu.Léčba trvala asi 10 dnů.Od té doby má kocour pokoj,ale je potřeba uši pravidelně alespoň jednou za měsíc čistit.Já používám volně v lékarně prodejné kapky do uší OTIFREE,které nakapu a po nějaké době (pár hodin)uši vytřu pap.kapesníčkem.Tak ať se vám daří a kocourek ať se vyléčí a je v pořádku Very Happy




Bětka,Matěj a Barunka




tak to máte pravdu že jsou to astronomické ceny. Posledně jsem tam byla a za to že se mu tam podívala lupou a že mu to vyčistila kapkama na čištění uší si naúčtovala 600Kč. Právě když jsem tam s ním šla poprvé tak to stálo 900kč i s kapičkama, mame takové žluté nevím teď název, a já u sebe ani tolik neměla, nečekala jsem to,musela jsem jí to donést sruhý den. a pak jsme meli jit na kontrolu a ani jednou nas to nestalo min jak 500kč. byli sme tam asi 3x nebo 4x a ted uz pujdu jinam.dnes až budu doma zkusím to jak radíte. A nemůže to chytit to koťátko? To bych nerada. A kapičky otifree znam a koupim si je..ty co mam ja stoji 250kč a je to maličké balení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 12:25:15
Odpovědět s citátem

S tím ručníkem to určitě zkuste. Já to dělala ikdyž jsem Bettynce střihala drápky. Vyndala jsem z ručníku jednu tlapku a ty ostatní zůstaly zamotané a ona mě nemohla škrábnout. Teď už si zvykla a celkem to jde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: re,zánět v ouškách
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 12:30:32
Odpovědět s citátem

pokud to byl zánět,tak ten by kotě nemělo chytnout,pokud,se o sebe vyloženě netřou,ale když už ho léčíte,tak snad ne.Jinak,malému uši čistěte také,ať si zvykne a v případě potřeby nebudou problémy s čištěním.Tomu malému nemusíte Otifree kapat do oušek,stačí vatovou tyčinkou namočenou v kapkách jemně a opatrně vytřít,ne do hloubky,pouze na začátek zvukovodu,jenom aby navyklo.




Bětka Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: ouška
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 12:51:21
Odpovědět s citátem

fajn děkuji moc za rady. To jsem ráda že by to neměla chytnout. A opravdu mě dostalo to že platite 50kč a ja 600kč. Vážně změním veterináře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: ouška
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 13:06:41
Odpovědět s citátem

luczinka napsal:
fajn děkuji moc za rady. To jsem ráda že by to neměla chytnout. A opravdu mě dostalo to že platite 50kč a ja 600kč. Vážně změním veterináře.




to zkuste jinde,já pokud tam jdu,ptám se nejdříve na cenu zákroku?A vetku jsem hledala podle jejího zaměření,chtěla jsem kočkařku,mám pocit,že vet,který má doma kočky má k nim lepší vztah,moje vetka má doma sedm čičin Very Happy .Ať se vám podaří najít dobrýho a určitě levnějšího,500kč je šílený za vyčištění uší.Moje mi dala slevu i na oč

kování 5ti koťat,sleva byla na jednu injekci 80kč,což bylo velmi milý.






Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: vet.
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 13:13:20
Odpovědět s citátem

a odkud jste? taky bych ráda nějakého kočkaře..jsem z Hradce Králové ale nevím jestli tady nějaký takový je:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 13:58:08
Odpovědět s citátem

Podívejte se tady
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1605&highlight=hradec+kr%E1lov%E9
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: vet.
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 15:37:41
Odpovědět s citátem

luczinka napsal:
a odkud jste? taky bych ráda nějakého kočkaře..jsem z Hradce Králové ale nevím jestli tady nějaký takový je:)



já jsem z chebska,Betty vám dala odkaz,tak vám přeji,aby jste nějakého kočkařského veta našla,prostě se ptejte co má doma za zvířátko Very Happy




Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: vet.
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 17:04:18
Odpovědět s citátem

děkuji za ten odkaz. toho veterináře nemám ani daleko takže to zkusím tam:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2008 19:01:39
Odpovědět s citátem

Docela spokojená jsem v Hradci v Gayerových kasárnách. A dobrý a levný veterinář je prý ve Vysoké nad Labem kousek od Hradce. Příští týden tam chci zajet - tak dám vědět.
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Veverka



Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Polička a Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2008 21:24:19
Odpovědět s citátem

Můžu se vás zeptat jak poznáte zánět v uších? Mámkocoura pěkně zkouknutého, vím v jakém má stavu jak oči, uči,dásně, prostě všechno a teď má v jednom oušku víc maz - čistím to jen opatrně papírovým kapesníčkem....jinak kocourek je čistě bytový a máme jen jeho tak by to ušní svrab být neměl.Mějte se krásně!!

A k těm vetům - výborní jsou v Praze na klinice anima(ale jsou tam velmi drazí - každopádně zlomeninu nohy nám vyléčili skvěle)
Ale když to není urgentní nechávám to domů do Poličky - taky super péče a velmi velmi skvělé ceny:o)))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2008 6:50:54
Odpovědět s citátem

Náš mike je nejdrnější kocuř kterého znám. Vždycky nás strašně podrápal, dodneška mám fakt velký jizvy. Jako malého jsme si ho přivezli s ušním svrabem - takže každodenní čištění. Kleknu si na kolena, kocoura si dám mezi nohy, svoje nohy dám vzadu k sobě aby nemohl couvat a trošku ho zasednu (mírně) a přitlačím k zemi (lepší na lině nebo dlažbě, na koberci se zapře drápama). Klidně si přes něj ještě dejte ten ručník jak tu radí výše. Do jedný ruky mu drapnu hlavičku (chtání za kůži u nás nepomáhá, umí se v ní otočit Shocked ), ohrneme ouško a čistíme. Ted už si zvykl a ani moc neprotestuje, jen mňouká a pořvává. Když budete chtít tak vám tu pozici nafotím Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eva Van



Založen: 12.10.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Vrchlabí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 10. 2008 21:30:49
Odpovědět s citátem

Se zánětem jsme zápisili 2 měsíce. Vykapali jsme tři balení za 177,-Kč, za vyšetření si veterinář neřekl ani korunu. Na kočky online kdosi doporučoval vytírat uši vatičkou namočenou v dětském oleji. POUZE OKRAJOVĚ. Zbytky "špíny" se na to dobře chytají a ouško je hezky čisté. Mohu jen doporučit.
Pocházím z HK kde jsem navštěvovala kliniku v Kuklenách, ale v současné době navštěvujeme veta v Hostinném (přestěhovala jsem se)
_________________
i-cats Nela a Tamy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: Třepání hlavou
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 6. 2009 5:44:18
Odpovědět s citátem

Chtěla bych vás poprosit o radu.Mám doma 11 měs.britku.Před cca 3-4-měsíci začala potřepávat hlavou a packama drbat ouška.Při návštěvě veterinář zjistil,že mám zánět v uších (v jednom více,v druhém méně).Dostali jsme kapky,jejichž název si již nepamatuji (stály něco kolem 120,-Kč),ale vím,že byly v bílé krabičce s tmavě bordovým nápisem a byly to kapky určené pro lidi.Absolvovali jsme týdení kůru,po které se zdálo,že jsou uši OK.Po asi 6 týdnech se číče problémy vrátily znovu.Opět třepání hlavou a drbání uší packama.Tentokrát mi bylo řečeno,že se jedná o roztoče a dostali jsem kapky Mitex (250-300 Kč).Podle veterináře tyhle kapky 100% účinkují na všechny potvory v uchu.Kapali jsme 10 dní,pak jsem šli na kontrolu.Veterinář čičině prohlídl uši a řekla,že je vše v pořádku a to i přesto,že měla uši stále špinavé.Když jsem se na to ptala,tak mi bylo řečeno,že špína v uších je normální,že jsou to mrtví roztoči a že když budu používat čistící kapky do uší (Otifree),že bude vše v pořádku.Nyní,opět po cca 6 týdnech jsou problémy zase zpět.Zase třepeme hlavou a drbeme ouška packama.V jednom ucho s zdá,že se znovu objevují hnědé tečky jako předtím.Podotýkám,že podle veterináře nejde o svrab.Poradíte mi,prosím,někdo,je to normální??Poslední kapky měly být 100% účinné.Je možné,že kapky nezatekly v uchu všude a roztoči se znovu pomnoží??Podotýkám,že se jedná z 90% o domácí kočku.Občas ji bereme na chalupu,ale tyhle problémy měla porpvé ještě dříve,než se vůbec podívala ven.Předem moc díky za rady a názory. Ifča a Minduše
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2009 8:33:44
Odpovědět s citátem

na vašom mieste by som mačku ošetrila strongholdom- pre istotu. na zápaly skvele funguje slabučký octanový,resp octový roztok. v lekárni ho kúpite pod názvom BUROW alkohol. je to pre ľudí, ale funguje to. ak sú to roztoče, zabere stronghold, ale treba to po mesiaci zopakovať a ak je to zápal skúste ten burow, na silnejšie zápaly sa mne osvedčili GARASONE kvapky. sú do očí aj uší a nestalo sa, že by sklamali.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2009 9:10:16
Odpovědět s citátem

Díky za reakci,ale Garasone byly právě ty kapky,které jsme měli jako první.Jak jste uvedla název,tak jsem si vzpoměla.Právě po nich se problémy podruhé vrátily.Ten roztok zkusím hned v ponělí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 6. 2009 13:48:51
Odpovědět s citátem

garasone sú atb. nebolo to náhodou tým,že ste ich nepodržali dostatočne dlho? myslím,že 10-14 dní by malo stačiť. a ak sa to vracia, či tam fakt nie je ešte čosi iné
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2009 9:57:44
Odpovědět s citátem

Jako záněty uší se také mohou projevovat některé alergie.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
PetraS
Anonymní





Předmět: Zánět v uších
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2009 10:06:38
Odpovědět s citátem

Mám prosbu, adoptovali jsme9-ti letou čistě venkoní kočku a stále je venkovní, ale má zánět v uších. Dostali jsme u veta kapky do uší a kapat 3x - 5x denně.
Je to naprosto nereálné, kočka si našla stravu i jinde a k nám chodí tak jednou denně. zavřít jí doma nelze to by se asi zbláznila a naši kočičáci také.
Chci se zeptat zda existuje něco co by bylo jen jednou denně a bylo to účinné.
Je to hloupé ale nevím jakého původu je infekce, ale z uší jí vyloženě teče hnis. kapeme takhle už druhé kapky a zlepšení je minimální. Kapky se jmenuji Otibiovin.
Byla jsem u jiného veterináře než chodím normálně a od něj se něco dozvědět je nadlidský výkon. Tak nevím zda stresovat kočku hodinovou cestou k tomu našemu vetovi a nebo vydržet. Confused
Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: zánět v uších
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 14:38:14
Odpovědět s citátem

Ahoj, jak poznám zánět v uších? nebo jine nemoci uší? kontroluji kocourkovi uši každy den sice mu je to nepříjemné ale co, moc špinavé je nemá jen mě znepokojuje strašný zápach. Hrozně mu ty uši smrděj. Je to normální?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: zánět v uších
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 18:26:39
Odpovědět s citátem

Ataner napsal:
Ahoj, jak poznám zánět v uších? nebo jine nemoci uší? kontroluji kocourkovi uši každy den sice mu je to nepříjemné ale co, moc špinavé je nemá jen mě znepokojuje strašný zápach. Hrozně mu ty uši smrděj. Je to normální?
Zánět v uších,uši jsou zarudlé a hlavně to bolí,kočina si na ně nenechá sáhnout.Zápach z uší,nemá svrab,je řádně odčervená proti vnitřním parazitům?Čistíte uši?Pokud tohle všechno děláte,neměly by uši zapáchat,jinak je nejlepší dojít k vetovi a nechat uši prohlédnout.



BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ataner



Založen: 08.08.2009
Příspěvky: 49

Předmět: zánět v uších
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2009 4:32:21
Odpovědět s citátem

hmm to bude asi tim jak už jsem jednou někde psala mame ho z útulku kde mi řekli že je uplně zdravy, normalně ji granule a že ho odčervovaly a že mi ho mame zase odčervit za půl roku(přibližně za dva měsíce) 5 dní nato co jsme si ho vzaly a co nechtěl žrát měl zánět střev(naštěsti nam poskytly lekařskou peči zadarmo) ale buh vi jak to bude stim odčervenim. Radši zajdu k doktorovi.......děkuji za odpověd
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top