Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kouše, škrábe, napadá nás :o(


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Kousal Vás také Váč tygr ? Zklidnilo se to samo nebo pomohla až kastrace ?
Ano kousal, ale odeznělo to samo.
27%
 27%  [ 3 ]
Ano a pomohla kastrace.
9%
 9%  [ 1 ]
Ano, ... <jiné řešení> prosím uveďte v tomto ftématu
9%
 9%  [ 1 ]
Ne, tento problém neznám ... jen jsem o něm slyšel.
54%
 54%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 11

Autor Zpráva
gaea



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: Kouše, škrábe, napadá nás :o(
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 0:13:32
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

máme VÁŽNÉ problémy s naší třímesíční kočičkou Hvězdou (ve Zlaté knize jako Hvězdička).
Již zhruba zhruba od jejích dvou měsíců trvá tento teror. Kouše nás, škrábe nás, útočí na nás - zcela bezdůvodně ... Mistička plná, dvojnožci přítulní, její wc pravidelně čištěno ... nikdy ji nikdo nic špatného neudělal.
Tuším, že problém je zakopaný v tom, že je nalezenec ... máme ji doma od jejího 6.týdne - týden byla v kočičím útulku u náhradní kočičí mámy - než jsme si ji přinesli domů.
Z počátku to bylo bázlivé a obezřetné koťátko, jenž se změnilo v dravce Sad
Okřiknutí nepomáhá, vyseparování do vedlejejší místnosti (když začne s agresí)je účinné jen na okamžit. Občas pomůže převést pozornost na hračku, ale i tak bych potřebovala poradit, co máme dělat. Z proudu vody z rozprašovače má zatím ještě respekt, ale nemůžeme ji přece pořád "máčet".
Myslím, že dobře přijala i návrat dvou členů ze zahraničí domů (ve středu 3.12), tudíž oni za její agresi nemůžou.
Jen chci dodat, že v té době, co jsme ji domů přinesli, jsme se ji snažili hodně chovat, aby si na nás zvykla ... ale teď to vypadá, jako bychom udělali někde chybu ... nechceme z ní "gaučáka", aby se nechala tahat, toužíme však po bezpečném a klidném soužití.
Myslíte, že kastrace - v příslušném věku, teď je ještě brzy - pomůže a zklidní ji ?

Předem mnohokrát děkuji za rady !
V případě poslední zoufalosti hodlám kontaktovat paní MVDr.Žertovou.

PeEs: Kočička je zdravá, čistá a čistotná.
_________________
Čertík Kleofášek I., Mixlík krátkosrstý orientální s pruhovaným rysem ostrovidem Surprised)
Hvězdík, dokonalý kočičí nalezenec - černý gentleman
Merlin Aneesek I., britský trubík s modrým kožíškem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kouše, škrábe, napadá nás :o(
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 7:22:44
Odpovědět s citátem

Ono někdy se těžko pozná, kde může být zakopaný pes, navíc částečně může být příčina v tom, že kočička byla hodně malá, ale zase až tak velkou váhu bych tomu nepřikládala. A vzhledem k věku, bych ani samotné chování neviděla ještě tak katastrofálně.

Ono kousání, škrábání a útočení ze zálohy ... jsou to metody kočičího hraní ... pokud byste měli druhou kočku, všimli byste si, že dvě kočky mají někdy hry na hranici toho, co by lidé považovali za agresivní jednání, přitom pro kočky je to jen hra, kdy sice chlupy lítají, ale ke zraněním nedochází. Rozdíl mezi druhou kočkou a člověkem je v tom, že sebelepší kalhoty nebo ponožky člověka neuchrání před kočičím kousancem nebo škrábancem, kdežto kočičí srstí se zuby a drápky nedostanou tak snadno a navíc kočka umí druhé kočce dát jasněji najevo, kde je hranice.

V případech, kdy kotě nestačilo poznat hranici bolesti, je možné zkusit třeba dělat "mrtvou kořist", pokud se kočka zakousne třeba do ruky, přestat okamžitě s hraním. Nebo vydat nějaký hlasitý zvuk a opět přestat s hraním. Stejně tak postřikovat bývá účinným řešením a po nějaké době už není třeba ani cákat, stačí jen zatřást, aby byla voda slyšet.

Já osobně bych zatím ještě nedělala unáhlené závěry, protože kočička je ještě kotě, které nezná hranice a v průběhu růstu by se situace měla zmírnit a po kastraci by celkově mělo dojít ke zklidnění.

Nicméně já za sebe bych doporučila jediné řešení - druhá kočka. Hvězdička přesměruje své agresivnější metody hraní na druhou kočku, vy uvidíte, že opravdu kočičí hry někdy působí dost bojovně a dvě kočky si umí vzájemně ukázat, kde je hranice. Co se týká oddělování, nemyslím, že je to vhodné řešení, protože pokud "agrese" vyplývá jen ze zmíněných projevů, které opravdu lze považovat za hraní, v podstatě je oddělení trestem za přirozené chování.

Pokud to není možné, prozatím bych zkusila např. Feliway, ale nejsem si jistá, jestli zabere na přílišnou hravost kotěte.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 10:36:05
Odpovědět s citátem

Já bych to viděla stejně jako April-když jsem si přivezla druhé kotě, byla jsem zděšená z toho, jak si spolu ti dva hráli-z lidského pohledu se mi zdálo, že se musí pozabíjet-a nestalo se vůbec nic. Jen to hrůzostrašně vypadalo, toť vše.

Skutečně si myslím po svých zkušenostech, že kočky by měly být aspoň dvě-člověk jim kočičího parťáka při sebevětší snaze nahradit nemůže. A když se vyblbnou spolu, není důvod "lovit" dvounožce, když daleko větší zábava je s lovením druhé kočky, která utíká stejně rychle, skáče do výšek a zase z výšek dolů, nechá se obejmout packami a tak se spolu "servat", tohle člověk nedokáže.

Máte-li sebemenší možnost, pořiďte druhou kočku Wink . U nás to vloni v říjnu začalo jedním kocouřem, a letos v říjnu (asi) skončilo 5ti kousky Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Kouše, škrábe, napadá nás :o(
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 11:37:18
Odpovědět s citátem

U nás kousání probíhá spíše jako láskyplná hra nebo aspoň tak si to identifikuji. Když kocoura hladím a drbám na bříšku, někdy mi ruku obejme předními packami a zakousne se, ale je to jen stisk bez tlaku a bezbolestný. Když nasadím někdy také trochu agresivnější drbání spolu s různým převracením na záda a jiným kočkováním (simuluji mu druhého kočičáka), tak přidá na síle stisku a zapojí i packování zadními tlapkami, ale bez drápů. Když přestanu, přestane. Takže u nás jen hra bez problémů.
(Kocour 8 měsíců, zatím nekastrovaný)

Alamka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2008 20:34:53
Odpovědět s citátem

Tak u nás to bylo stejné. Kočičku jsme si přivezli, když jí bylo 6 týdnů. Podotýkám, že z chovné stanice a má PP. Jak rostla, začala být agresivní úplně stejně jak popisujete. Oba s manželem jsme byli neustále pokousaní a poškrábaní. Nedala se vůbec pohladit, aniž by nekousla nebo neškrábla. Od malička jsme se snažili jí mazlit, ale mazlivá není ani trochu. Myslela jsem, že kastarce pomůže, ale nepomohla. Jak rostla, tak se to trochu zmírnilo, ale jenom tím, že lenivěla. Celkové vyřešení situace nastalo až s pořízením druhé kočičky. Měla jsem hrozný strach, že ta naše dračice tu malou sežere, ale zvykání bylo naprosto bezproblémové a rychlé. I ta malá jí dala na jevo kam až může zajít a co si smí dovolit.Teď se nechá klidně pohladit a kousne jenom vyjímečně, když se lekne nebo když se jí něco nelíbí. Podle mne, nejsem žádný odborník, to bylo hlavně způsobeno tím, že byla od maminky odnesena moc brzo. Neměla možnost se naučit co jak bolí a kdy už to není hra. Člověk jí tohle nenaučí. Druhou kočičku jsme si vzali ve 13.týdnu a je velmi dobře vychovaná a socializovaná. Takže pokud mohu doporučit, pořiďte si druhou kočičku a vše se zlepší. Alespoň u nás se zlepšilo. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
gaea



Založen: 07.12.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2008 9:30:01
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Já bych to viděla stejně jako April-když jsem si přivezla druhé kotě, byla jsem zděšená z toho, jak si spolu ti dva hráli-z lidského pohledu se mi zdálo, že se musí pozabíjet-a nestalo se vůbec nic. Jen to hrůzostrašně vypadalo, toť vše.

Skutečně si myslím po svých zkušenostech, že kočky by měly být aspoň dvě-člověk jim kočičího parťáka při sebevětší snaze nahradit nemůže. A když se vyblbnou spolu, není důvod "lovit" dvounožce, když daleko větší zábava je s lovením druhé kočky, která utíká stejně rychle, skáče do výšek a zase z výšek dolů, nechá se obejmout packami a tak se spolu "servat", tohle člověk nedokáže.

Máte-li sebemenší možnost, pořiďte druhou kočku Wink . U nás to vloni v říjnu začalo jedním kocouřem, a letos v říjnu (asi) skončilo 5ti kousky Wink .


Mňo, problémem je, že kdych kotě měla v té naší 1+1, tak si přivedu i druhé, ale Hvězdule bydlí s rodiči a máma o druhé kočce nechce ani slyšet Surprised( je možné, avšak nevím, na kolik pravděpodobné, že by se nechala "zdolat" na druhé kotě - britáčka ... ale to až časem

...

Každopádně děkuji všech za rady ... Napadne-li vás ještě něco, jak ji usměrnit - "zklidnit", písněte mi to sem nebo do PM.

...

Myslím, po včerejšku, že jsem udělala pokrok v tom, jak usměrnit kotě naše nejmilejší Surprised) ... v ostatních tématech fóra jsem našla, po dlouhém bádání, několik tipů, jak "zkrotit našeho dravce" ... včera jsem ji hladila, ona po mě po chvíli - standartně vyjela a rafla ... tak jsem ji "lehce připlácla k zemi" držíc ji za kůži na zátylku .. kočka imobilizovaná, ŠOKOVANÁ, řvala jak tur ... držela jsem ji asi 10 sec., pak jsem ji pustila ... celý večer na mě nafrněně koukala, vyhýbala se mi .. ale byl klid a žádný pokus o útok či kousnutí, ... pak se nechala vyzvat ke hře ...

(zde následuje druhá finta Surprised) ):

Nejdřív jsem ji hrály s provázkem, ten hodně moc ráda loví a pak jsem na něj přivázala velikého plyšového myšáka ... s tím jsem kočku dráždila, ona na zádech, myš na ní .. řádila až její chlupy létaly ... vydržela to asi (celkem, s několika pauzama) 1,5h ... pak už jen koukala a ani na provázek se nechytla ... oči přivzené, jazyk vykukujíc z pootevřené tlamky Surprised)))

Výsledek ? Kočka (i já) úplně grogy .. až na jeden kousavý incident (a následné opětovné připlacnutí - tentokráte k matraci v posteli), byl celou noc klid ...

Ufff, omlouvám se za délku příspěvku, ale měla jsem radost, i z tohoto malého úspěchu!

Gaea
_________________
Čertík Kleofášek I., Mixlík krátkosrstý orientální s pruhovaným rysem ostrovidem Surprised)
Hvězdík, dokonalý kočičí nalezenec - černý gentleman
Merlin Aneesek I., britský trubík s modrým kožíškem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kikule



Založen: 22.12.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: Kouše, škrábe, napadá nás :o(
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 19:43:33
Odpovědět s citátem

gaea napsal:
Dobrý večer,

máme VÁŽNÉ problémy s naší třímesíční kočičkou Hvězdou (ve Zlaté knize jako Hvězdička).
Již zhruba zhruba od jejích dvou měsíců trvá tento teror. Kouše nás, škrábe nás, útočí na nás - zcela bezdůvodně ... Mistička plná, dvojnožci přítulní, její wc pravidelně čištěno ... nikdy ji nikdo nic špatného neudělal.
Tuším, že problém je zakopaný v tom, že je nalezenec ... máme ji doma od jejího 6.týdne - týden byla v kočičím útulku u náhradní kočičí mámy - než jsme si ji přinesli domů.
Z počátku to bylo bázlivé a obezřetné koťátko, jenž se změnilo v dravce Sad
Okřiknutí nepomáhá, vyseparování do vedlejejší místnosti (když začne s agresí)je účinné jen na okamžit. Občas pomůže převést pozornost na hračku, ale i tak bych potřebovala poradit, co máme dělat. Z proudu vody z rozprašovače má zatím ještě respekt, ale nemůžeme ji přece pořád "máčet".
Myslím, že dobře přijala i návrat dvou členů ze zahraničí domů (ve středu 3.12), tudíž oni za její agresi nemůžou.
Jen chci dodat, že v té době, co jsme ji domů přinesli, jsme se ji snažili hodně chovat, aby si na nás zvykla ... ale teď to vypadá, jako bychom udělali někde chybu ... nechceme z ní "gaučáka", aby se nechala tahat, toužíme však po bezpečném a klidném soužití.
Myslíte, že kastrace - v příslušném věku, teď je ještě brzy - pomůže a zklidní ji ?

Předem mnohokrát děkuji za rady !
V případě poslední zoufalosti hodlám kontaktovat paní MVDr.Žertovou.

PeEs: Kočička je zdravá, čistá a čistotná.
náš kocour to taky bezdúvodně začne dělat ale asi na tak jako vaše kočička Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (67x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (23x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Somálská kočka (20x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top