Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Trochu matná, drsná rohovka na oku (zákal ? ? ?)


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: Trochu matná, drsná rohovka na oku (zákal ? ? ?)
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2009 22:46:13
Odpovědět s citátem

Zdravím vás. Moje nalezenkyně byla hodně nemocná, když jsem ji našel. Měla zánět horních dýchacích cest + zánět spojivek, výtok z očí a předtím zřejmě puchýř na pravém oku, který asi praskl. Dostala injekci, užívala 2x ATB, mastičku do očí, pak kapky na oči. Potíž je v tom, že ty horní cesty se někdy ozvou. Jakoby to bylo chronického charakteru. Ale hlavně mě trápí to jedno oko, přes které je málinko přetáhnutá mžurka a v okolí spojivky je jakoby takový bílý flek (mlíčí) a rohovka je trochu matná, drsná. Vypadá to jako zákal, ale ne čočky, je to na povrchu. Je vidět, že tam zůstala jízva po těžké nemoci. Dá se s tím něco dělat? Je na to nějaké léčivo, kapky, roztok nebo mast? Nebo bude muset jít na transplantaci rohovky? Surprised K vetovi se chystám i k očkování, to rozhodně, nicméně byl bych o něco klidnější, kdybych věděl, že to není nic vážného s trvalými následky. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2009 23:10:19
Odpovědět s citátem

No tak byl jsem u vetky a předepsala mi Garasone. Je to oftalmologikum a prý to vyčistí rohovku. Snad to zabere... Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Trochu matná, drsná rohovka na oku (zákal ? ? ?)
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 20:01:09
Odpovědět s citátem

No, můžu vám poradit jen z hlediska lidského očního lékaře. Buď je tam aktivní zánět - vřed rohovky nebo už je to jen jizva , takhle z popisu těžko říct, musela bych vidět aspoň fotku. Pokud je to vřed, dala bych místo Garasonu jen čistá antibiotika, Garason obsahuje steroidy a ty se u vředu dávat nemají, mohou vést k perforaci rohovky. Ideální by byl stěr na kultivaci a citlivost, ev. bez něj nasadit nějaká čistá antibiotika. Například Pamycon nebo v masti O-Framykoin aspoň 4-5x denně, nebo je na trhu nový preparát Tobrex LA, který má výhodu, že stačí kapat jen 2xd. Což je výhoda, protože všichni víme, jak mají čičiny rády kapání Laughing . ne všichni vetové ho znají, zkuste na něj upozornit.Já ho ráda píšu dětem, kteří taky nerady kapou. Jinak u aktivního vředu u lidí se kapou ještě léky na rozšíření zornice( po léčbě se zornice zase sama upraví), aby se předešlo srůstům duhovky a rychleji se to hojí, To vet taky možná nemusí vědět. Pokud je to jen stará jizva, tady se daji zkusit čisté steroidy jestli se jizva trošku zmenší, ale jestli to má jen na jednom oku, tak bych to neřešila. Kočka si na to zvykne. Transplantace rohovky se dělá u lidí, bere se rohovka z mrtvých dárců, nedovedu si představit, jak ji udělat u kočky. Je to složitý zákrok s náročnou pooperační péčí, nejistým výsledkem a u koček by byl i určitě finančně hodně nákladný. jizva kočku nijak nebolí, jen jí dle velikosti vadí ve vidění,ale na to si rychle zvykne a bude v pohodě. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: Re: Trochu matná, drsná rohovka na oku (zákal ? ? ?)
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2009 22:37:55
Odpovědět s citátem

janča napsal:
No, můžu vám poradit jen z hlediska lidského očního lékaře. Buď je tam aktivní zánět - vřed rohovky nebo už je to jen jizva , takhle z popisu těžko říct, musela bych vidět aspoň fotku...


Díky. Podle vetky tam vřed byl, ale teď už prý není, zůstal jenom defekt, nebo jízva na rohovce...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2009 8:59:35
Odpovědět s citátem

U nás v areálu v práci se pohybuje kocourek, který byl jako kotě zle pokousán psem na hlavě, údajně to vypadalo, že pokud vůbec přežije, o oko přijde. Když jsem sem nastoupila před třemi lety, měl oko celé jakoby potažené tím co popisujete. Přestože se mu tady nedostává žádné extra péče, je za těch pár let vidět, že mladý organismus si jaksi pomáhá sám a tato jizva, jak mu ji diagnostikovala právě výše přispívající MUDr janča, se velice pomalu a pozvolna vytrácí. Myslím si, že pokud je kočička mladá a budete jí dodávat vitamíny a co nejkvalitnější stravu, bude se jí to taky samo zlepšovat.

A i kdyby se to nezlepšovalo, kočička může prožít spokojený život i tak. Já mám taky jednookou kočku a ona o své "vadě" vůbec neví. Jsou i kočky zcela slepé, které přesto žijí a to zcela spokojeně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (67x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (49x)
3
Kočičí jména (35x)
4
„Ať je koček milion!“ Kolik je v Česku opravdu ... (26x)
5
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (25x)
6
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (25x)
7
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (23x)
8
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (23x)
9
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top