Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Ochrnutá packa


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Pavel Malý



Založen: 21.02.2009
Příspěvky: 5

Předmět: Ochrnutá packa
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2009 19:55:37
Odpovědět s citátem

Dobrý den.Dnes odpoledne po návratu z práce jsme zjistili, že náš 15letý kocourek dost kulhá na pravou přední tlapku.Vypadalo to, jako by vůbec neměl cit ve spodní části tlapky, protože se mu jakoby stáčela dovnitř a neudržela ho.Také ji měl chladnější než tu druhou. Následovala návštěva doktora, ale ten nic nenašel. Prý si ji asi narazil.Máme mu ji masírovat a dávat na ní teplé obklady.Kocourek jen leží, nechce chodit, ta packa ho prostě neudrží.K jídlu taky zrovna moc chuti nemá .Jen trochu pije.Moc se o něj bojíme. Nevíte náhodou někdo, co by to mohlo být ?Prosím poraďte.Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2009 9:47:47
Odpovědět s citátem

Takhle je to asi těžko soudit- může to být opravdu naražená packa (náš kocourek to taky měl- oni u toho vypadají dost zbědovaně a ani nejí, nechodí), ještě mě napadá jeslti třeba nemá něco vraženého v tlapce, když na ni nechce došlapovat. A ten cit v pacce nějak doktor zkoušel- když ho za ni chytíte, nebo ho polechtáte na tlapce, reaguje? Když mu tu packu masírujete, vypadá, že ho to bolí nebo že to vůbec cítí?

Můžu popsat zkušenost s naraženou packou- kocourek se proti mně vyřítil zpoza rohu a narazil mi do nohy, asi za půl dne začal pajdat- packa ho neunesla, podklesával, neušel víc jak pár metrů a musel odpočívat. Ale vypadal u toho hrozně- nejedl, nepil, vlezl do záchodku a tam usnul, vypadal jako by měl nějakou hroznou chorobu. Za dva dny byl ale už zase v pohodě.

Asi bych počkala do pondělí, jeslti se to zlepší, pro klid duše můžete zkusit i jiného veterináře (nejlépe někoho na doporučení).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavel Malý



Založen: 21.02.2009
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2009 10:48:25
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Vraženého v pacce jsme ani my ani doktor nic nenašli.Ani na dotek nebo masírování nereaguje nějak bolestivě, na polechtání maličko roztahuje drápky, takže asi cit má. Je pravda , že od včerejška se to trochu zlepšilo, trochu chodí, ale pajdá jako by mu měla packa nejméně upadnout.Má ji stále trochu chladnější.Doktor nám dal tabletky Karsivan.Trochu mě zarazilo, že je tam psáno pro psy a pozor na ledviny (má struvitovou dietu) ale snad mu to neublíží.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Ochrnutá packa
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2009 22:10:21
Odpovědět s citátem

Pavel Malý napsal:
Dobrý den.Dnes odpoledne po návratu z práce jsme zjistili, že náš 15letý kocourek dost kulhá na pravou přední tlapku.Vypadalo to, jako by vůbec neměl cit ve spodní části tlapky, protože se mu jakoby stáčela dovnitř a neudržela ho.Také ji měl chladnější než tu druhou. Následovala návštěva doktora, ale ten nic nenašel. Prý si ji asi narazil.Máme mu ji masírovat a dávat na ní teplé obklady.Kocourek jen leží, nechce chodit, ta packa ho prostě neudrží.K jídlu taky zrovna moc chuti nemá .Jen trochu pije.Moc se o něj bojíme. Nevíte náhodou někdo, co by to mohlo být ?Prosím poraďte.Díky.


No, 15 letý kocourek, to už je slušný věk, přemýšlím o podobných alternativách u lidí... při zánětu by byla tlapka spíš teplá..Studenější tlapka svědčí spíš o poruše prokrvení... embolie ? Má tlapku oteklou? reaguje na pohmant bolestivě?Ev. nějaká neurologická porucha?
Asi bych zkusila konzultovat i jiného veta, víc hlav víc ví a už mockrát se to vyplatilo...Držím palce a dejte vědět, jak se to vyvíjí. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavel Malý



Založen: 21.02.2009
Příspěvky: 5

Předmět: Ochrnutá packa
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2009 17:47:38
Odpovědět s citátem

Tak to vypadá, že se packa uzdravuje. Už na ní celkem normálně našlapuje, dokonce už zase lumpačí s dalšími kočinami.Na dotek nereaguje bolestivě a masáž packy neodmítá. Občas ještě trochu zakulhá,ale to spíš jen když dopadne trochu dvrději na packu než čekal. Taky v tomhle věku ty skoky už nejsou tak pružné.Ale celkově už je to fajn. Díky za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavel Malý



Založen: 21.02.2009
Příspěvky: 5

Předmět: Ochrnutá packa
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2009 8:25:34
Odpovědět s citátem

Tak bohužel náš kocourek boj prohrál.Packa se sice uzdravila a chodil už normálně, ale pár dní po uzdravení mu ochrnula celá zadní polovina tělíčka.Doktor řekl že to je embolie a je prkticky nulová šance na uzdravení. Kocourek měl nemocné srdíčko a i kdyby přežil narkozu, tak se mu to stejně vrátí. A léčba je prý hodně bolestivá a kocourek by moc trpěl.Asi si umíte představit pocit když tohle vyslechnete.Bylo to nejhorší rozhodnutí v našem životě, ale nechtěli jsme ho nechat v tomhle věku tak trpět.I když jde "jen" o zvířátko,tak bolest ze ztráty kocourka, který Vám dal 15 let radosti ze života, je příšerná.Ale těší nás to, že nám spolu bylo dobře.
PS. Zbyly nám po kocourkovi asi 3kg granulek proti struvitům. Je to CD a Specifik smíchané.Pokud by to pomohlo nějaké jiné kočince, byli by jsme rádi.Samozřejmě zdarma. Jsme z Prahy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Ochrnutá packa
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2009 9:31:19
Odpovědět s citátem

To je mi moc líto, že kocourek zemřel. Ale teď už ho nic nebolí, v kočičím nebíčku dovádí s ostatními kočičkami a vás může hřát pocit, že jste mu 15 let dopřáli skvělý domov. Našemu Elíškovi bohužel byla dopřána sotva polovina z věku vašeho kocourka, včera to bylo přesně 7 týdnů, co jsem mu musela nechat píchnout milosrdnou injekci - a přesně ze stejného důvodu, jako to bylo u vás Crying or Very sad. Moc s vámi cítím. Věřím, že se oba dva už na nás koukají z nějakého obláčku nahoře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 4. 2009 12:14:34
Odpovědět s citátem

9.4. tohoto roku nám odešel 10ti letý Samíček, selhání ledvin. Taky jsme si prožili stres z rozhodnutí o ukončení života. Cítím s vámi, vím jaké to je. U nás to ještě nepřebolelo. Asi to chce čas...
Jistě jste udělali správně, z toho jak píšete je vidět, že měl u vás kocourek skvělý život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2009 8:41:21
Odpovědět s citátem

Čas je v těchto situacích relativní pojem. Je to už dobře deset let, co jsem musela rozhodnout o ukončení života potkanice, báječného hlodavce s psí povahou. A vždy, když si na to vzpomenu, prožívám bolest přímo fyzickou. Neměla jsem tušení, že takto malá zvířátka se "uspávají" poněkud jinak, než ty větší. A to injekcí do srdce. A tak mě její poslední nářek pronásleduje v myšlenkách celou tu dobu...
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2009 13:47:47
Odpovědět s citátem

citace:
Neměla jsem tušení, že takto malá zvířátka se "uspávají" poněkud jinak, než ty větší. A to injekcí do srdce.
Před rokem a půl jsme nechávali uspávat našeho milovaného křečíka Robíka a už se to dělá tak, že hlupáčkovi píchnou injekci, která ho uspí a teprve pak smrtící, takže je to bezbolestné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2009 17:56:28
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
Neměla jsem tušení, že takto malá zvířátka se "uspávají" poněkud jinak, než ty větší. A to injekcí do srdce. A tak mě její poslední nářek pronásleduje v myšlenkách celou tu dobu...


Ježíši, to je strašný Shocked Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavel Malý



Založen: 21.02.2009
Příspěvky: 5

Předmět: Ochrnutá packa
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 13:34:36
Odpovědět s citátem

Díky za slova útěchy. Bolest je to velká a bude trvat hodně dlouho než přejde.Také jsme ho nechali nejdříve uspat a pak teprve tu poslední injekci.Jednou při návštěvě doktora jsem byl svědkem když dávali tu smrtící injekci pejskovi a to zoufalé vytí slyším i po těch zhruba 10 letech.Nechtěli jsme takové rozloučení s našim kocourkem.
A snad se u nás kočiny mají dobře.Děti se nám nepoštěstilo, tak alespoň si bereme kočiny z útulku a snažíme se jim ten kočičí život trochu vylepšit. Máme ještě dvě osmileté kočičky, snaží se nám pomoct ztrátu kocourka překonat, i když té jedné evidentně také chybí.
Přeji všem, aby si svých mazlíčků užili co nejdéle. Přeci jen je ten život s nimi o dost bohatší.
PS:Pokud by měl někdo zájem o Struvitovou dietu co mi zbyla po kocourkovi, asi 3 kg,volejte 775425613
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 4. 2009 15:18:23
Odpovědět s citátem

Je to smutné, odchody našich miláčků... taky jsem před dvěma lety musela nechat uspat Pana Kocoura... FIP.
Život je někdy krutý.

Zbylou dietu věnujte útulku, budou rádi. Třeba si vás vybere nějaký jiný fajn kocourek, který s váma bude chtít žít.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (13x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top