Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kotatka a zachod prosim o radu a predani zkusenosti !!

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kerolka1



Založen: 06.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Kotatka a zachod prosim o radu a predani zkusenosti !!
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2007 21:39:15
Odpovědět s citátem

Ahojte kockomilové .
Prosim o radu , jelikoz nas Macicek jeste nez jsme ho stihly vykastrovat stacil obstastnit jednu nasi milou sousedovic Mici tak privedla na svet krasnych 6 kotatek aby jsme jim ulehcili dve jsme si tedy vzali .
Zvladli jsme skamaradeni a spolecne souziti s "tatkou" ted se stara olizuje je kockuje se s nimi atd.. obcas jim tedy da asi co proto protoze nekdy zaknuci , ale to je normalni ne ?? Jinak uz jsem je videla jist i ze spolecne misky atd.. tak ze to vse bych rekla je dobre ! ALE...
Hned od prvniho dne se naucili krasne chodit na zachod stalo se udelali asi dve louzicky vedle ale pak dobry, ovsem dnes pratele me cekalo uzasne prekvapeni !! Sedime v obyvaku koukame na televizi a ja stale citim kocici exkrement a tak hledam a hledam a huraaa mam je !!!
A to celkem 6 povedenych hromadek nasazenych pod sedackou !!!!
Malem me trefil slak , no takze po umornem odstehovani sedacky a uklidu jsem pod sedacku po obvodu nasypala pepr coz pry pomaha a tak se vas zkusenych ptam .. SKONCI TO kakani a curani vedle ??? nebo jak tomu predejit zabranit?? funguje neco co jim vadi aby po pricichnuti odesli ??
Zachudek maji porad cisty mame hrudkovaci smes vzdycky vse hned uklidim aby tam meli vzdy mistecko a nenutilo je to jit jinam , predem vsem dekuji za odpovedi . Kerol.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: Kotatka a zachod prosim o radu a predani zkusenosti !!
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2007 22:44:47
Odpovědět s citátem

Ahoj, nevím, ale nějak jsem přehlédla, kolik těch záchůdků máte? Je doporučení, že záchůdků by mělo být o jeden více než koček.. to by znamenalo ve vašem případě 4!!! Pokud máte jen jeden, tak musíte další přidat... alespoň jeden!!! Tohle jsem řešila před pár dny také... Možná začíná mít starší kocour zdravotní problémy a nebo se mu nelíbí chodit na stejný záchod s malým a hlavně, když vleze na záchod jeden, tak tam najednou musí i druhý!!! Starý mi začal čůrat v koupelně na koberec. Přidala jsem jeden malý cestovní záchod a zatím vše v pořádku... jedou jde do velkého krytého a jednou do malého otevřeného...

Takže rada - zvýšit počet záchodů...
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kerolka1



Založen: 06.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: Re: Kotatka a zachod prosim o radu a predani zkusenosti !!
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 7. 2007 22:54:32
Odpovědět s citátem

Ahoj dekuji za radu , tak to tedy v pondeli uhanim pro dalsi zachod , velkej Macek chodi ven zamnouka si kdyz potrebuje ale je pravda ze maly jak jde jeden maze i druhej , tak ja to vyzkousim zatim dekujiiii
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2007 6:55:24
Odpovědět s citátem

MaxKatka má pravdu, druhý záchůdek by měl pomoci. Ještě bych doporučila abyste se nějak provizorně pokusili na nějaký čas vyřešit volný přístup koťátek pod sedačku. Pokud totiž toto místo objevili jako ideální záchůdek tak tam asi budou zřejmě chodit i dál a pepř moc nepomůže. Takže buď můžete do míst kde jste našla hromádky umístit dva nebo tři provizorní malé záchůdky bez steliva - já k tomuto účelu používám obdélníkové plastové misky na obalování řízků v ceně cca 30 Kč koupené v domácích potřebách, mám jich pět a v době kdy se koťata učí na záchůdek je okamžitě dávám na místo kde jsem objevila loužičku - nebo můžete celou sedačku něčím olepit třeba kartonem, nebo tam napasovat kartonové krabice. U nás máme podobné místečko v obýváku pod počítačovým stolem v obtížně přístopném koutě pod radiátorem, kde je navíc problém i s velkým množstvím kabelů a tak jsme k radiátoru připevnili pletivo a už tam koťata neproniknou. Další možností je do této místnosti koťata nepouštět pokud nejsou pod dozorem. V době kdy se koťata teprve učí používat záchůdek je lepší když mají prostor v bytě omezený a teprve postupně se jejich prostor rozšiřuje. Váš problém se nespíš zcela vyřeší ve chvíli až koťata povyrostou natolik až se nebudou moci pod sedačku pohodlně vejít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kerolka1



Založen: 06.05.2007
Příspěvky: 12

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 7. 2007 10:09:02
Odpovědět s citátem

No ano to si rikam take az vyrostou bude klid , pod tou sedackou je cca 10 - 12 cm mista vubec nechapu jak to zvladli , zamezit pristup po celem byte jim bohuzel nemuzu , protoze mame celoplosne prostorove otevreny dum , behaji proste kde se jim zachce , kazdopadne pokus s dalsim zachudkem je jedno z moznych reseni a tak to vyzkousim , dekuji .K.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2007 14:22:08
Odpovědět s citátem

koťata nám chodila čůrat pod postel, osvědčila se nám jako odpuzovač citrónová šťáva, nebo přímo odpuzovač od gimpetu, stříkali jsme to každý den a koťata tam už nikdy nešla, taky jsme jim dali ještě jeden záchůdek blízko pelíšku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verenis



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 5

Předmět: Nechodíme na záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2009 8:01:03
Odpovědět s citátem

Ahoj kočkomilové, potřebovala bych poradit. V sobotu jsme si přinesli britské ko'tátko. Rychle se rozkoukalo, hned prvni den si hralo a i spalo se mnou v posteli pritisknuté ke mně, ale máme jiný problém, dnes je pondeli a jeste nebyl na záchodku. Začínám z toho být nervozní, sice moc nejí, ale něco přece jen s ní a občas se napije. Nevím si rady, stále ho nosím na záchůdek, ale hned vyskočí, nemáte nějaké rady prosím??
_________________
Verenis a Jimmy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Nechodíme na záchůdek
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2009 18:32:42
Odpovědět s citátem

Verenis napsal:
Ahoj kočkomilové, potřebovala bych poradit. V sobotu jsme si přinesli britské ko'tátko. Rychle se rozkoukalo, hned prvni den si hralo a i spalo se mnou v posteli pritisknuté ke mně, ale máme jiný problém, dnes je pondeli a jeste nebyl na záchodku. Začínám z toho být nervozní, sice moc nejí, ale něco přece jen s ní a občas se napije. Nevím si rady, stále ho nosím na záchůdek, ale hned vyskočí, nemáte nějaké rady prosím??


A nečurdí vám někde jinde? Za skříní, pod postelí ... u těch koťátek to ještě tolik nepáchne, aby si člověk hned všimnul.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verenis



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2009 19:03:49
Odpovědět s citátem

Tak jsme od rana pokrocili, ale jen o krucek, kocourek se vycural do zachudku, ale jen 1x. Nikde jinde jsem loužičku nenašla...
_________________
Verenis a Jimmy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 5. 2009 22:01:55
Odpovědět s citátem

Verenis napsal:
Tak jsme od rana pokrocili, ale jen o krucek, kocourek se vycural do zachudku, ale jen 1x. Nikde jinde jsem loužičku nenašla...


Některé kočky mají neuvěřitelnou výdrž-když jsem si přinesla domů Olívii, bylo to totéž, nebyla snad 24 hodin-a loužička nikde-teprve až se rozkoukala, tak si zašla, to bude v pohodě
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (25x)
4
Kočičí jména (24x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (22x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (20x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top