Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Navratil zo Soprece.

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
mastervibes



Založen: 17.08.2008
Příspěvky: 2

Předmět: Navratil zo Soprece.
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 11:55:51
Odpovědět s citátem

Ja sa chcem zmienit o panu Navratilovi zo Soprece,moja blbost ze som si o nom nic neprecital.Dna 6.8.2008 sme si vyhliadli na internete sibirsku kocku za 2500kc.Pred tyzdnom rodicom mojej druzky po 13 tich rokoch zomrela fenka dasa,tak sme sa cela rodina zhodli,ze im kupime nahradu,lebo to niesli dost tazko.Ako pan Navratil chova kocky,je jeho vec a suhlasim aj stym,ze ich ma vonku.Je to proste predajca.Kupili sme posledne kote sibirky,kde nam tvrdil,ze ma 10 tyzdnov,je cista, uska tak isto,nezacervena,tak isto si postazoval ako sa k nemu na tomto fore spravaju.Po prichode do Bolky sme dedu s babickou postavili pred hotovu vec.Deda zo slzami v ociach vravel,ze uz nechce nic,lebo sa mu este raz nechce pozerat ked zviera umiera.Uistili sme ho,ze sa to nestane,ved je to kotatko.Lenze kote nechcelo pit,boli sme snim na veterine,kde sa im nepozdaval vek kotatka,ze nevyzera na 10,ale na 5 zyzdnov,ze matiez usny svrab a dostala tabletu na odcervenie,kde potom srala 2 dni same hlisty.Kotatko zo dna den chradlo,babicka s dedou robili co mohli,davali mi striekackou pit,vcera rano o 2.00 volala babka,ze sipe,tezko dycha.Zobrali sme ho na veterinu,kde mu doktorka dala,nejake antibiotika a asli sme domov.Kotatko bolo apaticke,este som mojej povedal ze sa mi to nezda a neverim,ze vydrzi do rana.Dnes som sa zobudil,moja breci v kuchyni.Kotatko pochovali v Debri u dcery mojej holky.Ve vzteku som volal panu chovateli,ze ked tam pridem,tak nevymlatim z neho len penieze za kote cestu,doktora,vseho vsudy asi 4500kc,ale aj dusu.Jezis,to nie je mozne!!!Vraj mu mam poslat fotku a on mi posle peniaze.Fakt nemam naladu kopat kote zo zeme a morbidne ho fotit.Najhorsie na tom je,ze deda se svoji dcerou ani nemluvi,to ona ho presvedcila,ze si ho ma zobrat.Uz len tolko,ked ta stretnem ty svina lhářska,tak se posereš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chovatel



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 27

Předmět: Navrátil zo Sopreče
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 13:44:24
Odpovědět s citátem

Odpovídám na Váš dopis na tomto tematu.Samozřejmě,že když kotě umřelo,že vrátim peníze,to jsem Vám řekl do telefonu.Že chci aspon foto a nebo nějaký dukaz o umrtí je samozřejmé.Že je mi to velice líto ,to jsem Vám řekl také.Kotě bylo přréd odběrem 14 odčervené,do uší jsme se koukali a nic nebylo vidět.Na ušní svrab se neumírá. Mělo 9,5 týdne a váhu 1,1kg.Bylo zdravé,žádný prujem ani výtok z očí nebo n osu,což jsem Vám ukazoval.Bylo velmi vitální.To sice nemění nic na tom,že umřelo.Nevím jak se to mohlo stát,moc mě to mrzí.Opomíjím Váše sprosté výroky,protože Vás chápu,ale takhle se mužeme bavit soukromě,pokud jsme známí,ale na foru?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Navratil zo Soprece.
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 14:00:57
Odpovědět s citátem

mastervibes napsal:
Ja sa chcem zmienit o panu Navratilovi zo Soprece,moja blbost ze som si o nom nic neprecital.Dna 6.8.2008 sme si vyhliadli na internete sibirsku kocku za 2500kc.Pred tyzdnom rodicom mojej druzky po 13 tich rokoch zomrela fenka dasa,tak sme sa cela rodina zhodli,ze im kupime nahradu,lebo to niesli dost tazko.Ako pan Navratil chova kocky,je jeho vec a suhlasim aj stym,ze ich ma vonku.Je to proste predajca.Kupili sme posledne kote sibirky,kde nam tvrdil,ze ma 10 tyzdnov,je cista, uska tak isto,nezacervena,tak isto si postazoval ako sa k nemu na tomto fore spravaju.Po prichode do Bolky sme dedu s babickou postavili pred hotovu vec.Deda zo slzami v ociach vravel,ze uz nechce nic,lebo sa mu este raz nechce pozerat ked zviera umiera.Uistili sme ho,ze sa to nestane,ved je to kotatko.Lenze kote nechcelo pit,boli sme snim na veterine,kde sa im nepozdaval vek kotatka,ze nevyzera na 10,ale na 5 zyzdnov,ze matiez usny svrab a dostala tabletu na odcervenie,kde potom srala 2 dni same hlisty.Kotatko zo dna den chradlo,babicka s dedou robili co mohli,davali mi striekackou pit,vcera rano o 2.00 volala babka,ze sipe,tezko dycha.Zobrali sme ho na veterinu,kde mu doktorka dala,nejake antibiotika a asli sme domov.Kotatko bolo apaticke,este som mojej povedal ze sa mi to nezda a neverim,ze vydrzi do rana.Dnes som sa zobudil,moja breci v kuchyni.Kotatko pochovali v Debri u dcery mojej holky.Ve vzteku som volal panu chovateli,ze ked tam pridem,tak nevymlatim z neho len penieze za kote cestu,doktora,vseho vsudy asi 4500kc,ale aj dusu.Jezis,to nie je mozne!!!Vraj mu mam poslat fotku a on mi posle peniaze.Fakt nemam naladu kopat kote zo zeme a morbidne ho fotit.Najhorsie na tom je,ze deda se svoji dcerou ani nemluvi,to ona ho presvedcila,ze si ho ma zobrat.Uz len tolko,ked ta stretnem ty svina lhářska,tak se posereš...


Přesně tohle je důvod, proč mám dnes už jen zvířata s PP. Na něm si přečtu, kdy se zvíře narodilo, tudíž vím, jak je staré, dostanu očkovací průkaz, kde zase vidím, kolikrát a čím bylo odčerveno a jakou vakcínou, kolikrát a kdy bylo očkované. Mám v ruce smlouvu, kde je většinou roční garance vrácení peněz nebo náhrady za uhynulé zvíře. Prostě člověk má něco v ruce. Solidní chovatel nedá z domova zvíře neodčervené a neočkované, bez očkovacího průkazu, protože by si tím sám zadělal na problémy. Ani příliš mladé. Navíc se domnívám (možná idealisticky), že člověk vlastnící CHS a chovající zvířata s PP, musí být registrován u nějaké organizace, a tudíž by mu hodně uškodilo, kdyby se o něm začalo proflákávat, že je těžce neseriózní. Mohlo by to vést až k jeho vyloučení a měl by po průkazech původu.

No, chyba se už stala, nejhorší na tom je ta psychická stránka věci, že radost starých lidí se během krátké doby proměnila v další žal...

Já osobně bych trvala na vrácení peněz včetně úhrady prokazatelných nákladů. Dědečkovi a babičce to ale bohužel nepomůže, to je na tom to nejhorší, těch je mi moc líto.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mastervibes



Založen: 17.08.2008
Příspěvky: 2

Předmět: pan chovatel
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 14:40:11
Odpovědět s citátem

Vite pane chovateli,ja se Vam moc omlouvam.Jak jste rek do telefonu,je to zalovatelny a ja Vam odpovedel,ze jeste se mi budete jednou vyhrazat,tak si k Vam naozaj zaskocim.Nic Vam neudelam,ani jsem to nemnel v planu,ale mit vas v te chvili,jak jsem se dovedel ze zemrela po ruce,tak ji drzite.Proč?Kdyz jsme si brali kote lezelo na desce klece.To ze ma ciste ouska,taky neni pravda,vzdyt jste rek,ze nake pani pred nama se usi nezdali,tak si ho nevzala.Pry byla pani rozmazlena a vy jste to docela hezky okecal,mimochodom jste v tom dobrej.Kocka v prvy den vubec nezrala,ani nepila.Pak se ji to davalo nucene,ale ne granule,jak jste rikal,tie by ani nedokazala polknout.Kdyz sme ji ukazali vodu,chovala se,jakoby ji videla prvykrat v zivote.Druhy den zacala zrat,ale po par hodinach slo vsechno ven,tak to slo jeste dva dni,pak sme sli k veterinari,mysleli jsme,ze ma cervy.Veterinar,ji prohlednul,zjistil,ze ma usni svrab,kocka ma 550g,tolik jak mela v den prichodu a ne 1,1kg!,kdyz ji babicka vazila na kuchynske vaze.Kocka,dal mela problemy se zranim a po tabletce 2 dni srala hlisty,jak jste rek vubec neni zacervena,to ani nahodou!Kote chradlo zo dne na den,nevim pricinu,vcera jsme sli k veterinari ve dve rano,kde ji veterinarka prohledla,kote melo 510gramů a rikala,ze vůbec nevypada,na 10 tydnu,ale nemuze to potvrdit.Kote dostalo,injekci antibiotik a naky prasek do vody,ktery se ani nepouzil.Kote tri hodiny nato zemrelo.Jeste jednou se Vam omlouvam za sve sproste chovani,za urazky atd,a vy se mi nevyhrazajte zalobou,lebo jsem na to trochu alergicky.Vite,ja nevim jestli bylo kote odstaveny driv,jestli to nebylo to posledni,co kocka ani nechce,jestli to bylo svrabem,nebo nakou jinou chorobou,jiste je ze jsme koupili podvizivene,kote se svrabem a cervama.Penize po Vas nechci,pripada mi to moc"chovatelsky" ,vono vo ne nejde,ja jsem jen nastvanej,ze deda s babickou uz nic nechcu,nic,co by im zbytok zivota sprijemnilo cas.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chovatel



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 27

Předmět: Navrátil zo Sopreče
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 8. 2008 15:11:33
Odpovědět s citátem

Omluvu za vaše chování přijímám a umim pochopit ,že v daném žalu člověk muže jednat nepřiměřeně,ale jsme lidi a domluvíme se rozumně a slušně.Kotě mělo skuterčně 9,5 týdne,očervené bylo,kontroluji spolknutí odčervovADLA,ALE ASI SE MOHLA VLOUDIT CHYBA A KOTĚ VĚTŠINU mohlo vyplivnout.Nic jsem ale neříkal o paní,že jsem ji ukecal a kotrě si nevzala.Vzala,ale psala meilem,že měla v uších piliny 1 cm ,nevím z čeho ,když piliny ve volieře nejsou.Není to klec,ale velká voliera.Na uhradě trvám,pošlete mi prosím vyjádření veterináře,vaši adresu abych Vám mohl obratem zaslat danou částku.Mimochodem,nikdo Vám nevyhrožuzje,ale podokl jsem,že ta sprostá slova o vymlácení duše a zmlácení jsou žalovatelná.Že kotě první den nežere,muže byt,ale já Vám říkal ,že nejraději má konzervu,maso,granule zastím ne,Mohu se zeptat,čím jste uměle krmili.Opakuji se znovu je mi to velice líto,vím,že litost nic na smrti kočky nezmění , ale víc nemužu udělat,než Vám poslat peníze a projevit lítost. Spozdravem N.R.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chovatel



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 27

Předmět: Navrátil zo Sopreče
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2008 9:09:30
Odpovědět s citátem

Prosím,otevřete si osobní meil na MK,mám jej stále v nedoručených správách.Cítím morální povinnost vyřešit náš problém,jak jsem již uvedl na MK,abych Vám co nejdříve zaslal peníze za kotě.Spor je náš osobní problém a já jej chci seriozně a kladně vyřešit. Děkuji Navrátil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
morava



Založen: 18.08.2008
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 8. 2008 17:21:32
Odpovědět s citátem

Vážený pane mastervibes,předesílám že
neznám vás ani pana Navrátila.
Myslíte si,že za 2500Kč koupíte plně očkované a odčervené kotě?Spočítejte si náklady na očkování,odčervení,tři měsíce krmení,kočkolit.
V žádném případě nemůžete dojít k této částce.Proč je kotě bez pp,když
takzvaný chovatel pan Navrátil nabízí i koťata s pp.A jak víte že to byla čistá sibiřka? Rolling Eyes
Asi jste si měl spíš vzít kotě s útulku a měl by jste jistotu zdravé kočky.
Jinak koťete je mi upřímně líto.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chovatel



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 27

Předmět: Navrátil zo Soprece - výzva k Mastervibes
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 13:06:14
Odpovědět s citátem

Neozval jste se na MK,ozvěte se prosím. 10 min. před Vašim vstupem na MKJ jsme spolu mluvili tel. a/ vykopete Vy ,dovezete,hradím cestu b/ přijedu já, vykopete c/ vykopete Vy a pošlete foto. Domluvili jsme se na c/ Za 10 min, nato, jste vsoupil na MK,JÁ CHCI VYKOPAT,FOTIT.MORBIDNÍ !!! Předložte prosím dukaz o uhynu kotěte.V právním státě platí,obvinění doloženo dukazem.Uhradím. Děkuji těm,co mi poslali osobní meily. Nasvrátil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva Van



Založen: 12.10.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Vrchlabí

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2008 11:49:59
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem, jsem ta, co si vzala kotě před Vámi (2.8.) a upozornila na svrab v uchu. Nám nešlo o cenu kočičky,ale líbila se nám a mělo to být něco zvláštního a jiného, než máme doma. Máte pravdu v tom, že věk byl pochybný. Po příjezdu domů jsme ji dali do karantény (měla celý pokoj sama pro sebe) a krmili smetanou do kafe. Večer si dala ohřívanou kapsičku a druhý den již žrala granule. Naše kočka po zvážení měla 690 gramů. Hned jsme odčervili, ale hlísty nepozorovali. Po dosažení 1 kg jsme nechali i očkovat. Ze svrabu se vyklubal zánět; který jsme teď po dvou měsících zvládli. Kočička nyní váží něco málo přes dvě kila a je celkem v pohodě. Jen se pořád bojí lidí a při pohlazení na obranu lehá na bok a hned přede.
Snad se nám tedy ještě ochlupý (ikdyž už jsem se smířila s tím, že neochlupý). Bude to příjemné překvapení. Příště si vezmeme kočičku raději z útulku, za méně peněz více muziky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
whinecat



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Plzeň

Předmět: Chovatelství
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 8. 2009 17:58:01
Odpovědět s citátem

Zdravím... víte někdo IČO p. Navrátila? Dostali jste nějaký doklad o prodeji??? Myslím, že finanční úřad je peklo pro každého Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (18x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top