Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kotě mi dělá loužičky a spol.v posteli


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Enča



Založen: 01.10.2005
Příspěvky: 19
Bydliště: Trutnov

Předmět: Kotě mi dělá loužičky a spol.v posteli
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2005 15:08:29
Odpovědět s citátem

Ahoj,potřebovala bych poradit. Question Mám 3 měs. britku(slečnu) a poslední dobou se mi stává že najdu ve svý posteli nějaký ten mokrý ,,dárek" Sad .Udělá to vždy když není nikdo doma .Většinou je doma s ní máma ,ale chodí 2x týdně na čtyřiadvacítky,tak většinou kotě něco provede.Napadlo mě ,že to dělá kvůli tomu,že je sama doma tak taková pomsta za to.Nebo to je možná v tom že mám postel 2m nad zemí a ona prostě se bojí slíst dolů,když to na ni přijde.Hlavně bych potřebovala poradit jak jí to odnaučit nebo jak ji naučit se dostat dolu když potřebuje.Čumák sem jí v tom vymáchala,ale nějako si to neuvědomuje.Prosim poraďte.
dik a ahoj Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zainab



Založen: 11.08.2005
Příspěvky: 15

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2005 16:24:31
Odpovědět s citátem

Aj keď si nemyslím, že by to bolo tým, že by nevedela zliezť z postele, radšej k nej postavte niečo, napríklad krabicu, na čo by z nej mohla skočiť a odtiaľ na zem - ako schodík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Enča



Založen: 01.10.2005
Příspěvky: 19
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2005 17:19:45
Odpovědět s citátem

No to jsem si taky myslela tam dát nějakou bednu,jenže ten žebřík je postavený skoro kolmo k podlaze,takže ona z něj nechce líst po tom co z něj jednou spadla. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Iva



Založen: 03.10.2005
Příspěvky: 71

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2005 20:06:58
Odpovědět s citátem

Enča napsal:
No to jsem si taky myslela tam dát nějakou bednu,jenže ten žebřík je postavený skoro kolmo k podlaze,takže ona z něj nechce líst po tom co z něj jednou spadla. Confused


Tak ten zebrik omotejte bavlnenou pradelni snurou, aby se ji potom dobre splhalo, a to i dolu. Nebo na stenu vedle postele privrtejte policky cik cak aby mohlo pri ceste dolu seskakovat z jedne na druhou a bezpecne se tak dostat dolu - to by byla pozdeji i docela slusna prolejzacka a odpocivadla zaroven. Ono nahoru to kocickam vzdycky jde lip (i na stromy) nez dolu. My jsme ted delali takovou polickovou prolizacku pro nase ciciny a uz vymyslim dalsi - jestli chcete fotecky pro inspiraci, dejte mi vedet.
Mozna se ale opravdu louzickami kocicka msti za samotu. Uz se to nekdy stalo, kdyz byl nekdo doma?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Enča



Založen: 01.10.2005
Příspěvky: 19
Bydliště: Trutnov

Předmět: Iva
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2005 21:13:33
Odpovědět s citátem

No to není špatný nápad s těma poličkama.Rozhodně bych byla moc ráda kdyby jste mě poslal ty fotky jak to vypadá.Tady je mail : Enid.Jindrova@seznam.cz ........ moc děkuju za dobrou radu...... no právě že to udělala pokaždé když nebyl nikdy doma a už to udělala dneska po čtvrté
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
katka d.
Anonymní





Předmět: čůrání do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2006 15:53:02
Odpovědět s citátem

A co když to začne dělat půlroční kocourek. Byl čistotnej, určitě ví, že postel není záchod, ale přesto se vyčůrá a pak jde klidně znovu počůrat postel.
Je to nějakej obvyklej kocouří projev třeba puberty?
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2006 16:14:27
Odpovědět s citátem

Myslím, že v některých případech to může být i projev kočičí puberty. My jsme to se Suzi zažili zhruba před rokem a byli jsme z toho už zoufalí. Párkrát jsem čistila postele i 2x za sebou a pak to najednou přestalo Smile jako když utne. Nevím, čím to bylo - proč se tak začala chovat a proč přestala, ale myslím, že k žádným změnám tehdy nedošlo, všechno bylo jako dřív a jak to přišlo, tak to odešlo. A stalo se to přesně v tom kočičím pubertálním věku mezi 6 a 9 měsíci.
Teď je z ní moc čistotná kočička. Jen doufám, že tyto pubertální projevy nepostihnou i Nancy. Wink
Držím palce, aby to rychle přešlo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: loužičky
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2006 11:40:24
Odpovědět s citátem

Myslím si, že v obou případech dává kočka najevo svou nespokojenost. Kočky jsou nesmírně čistotná zvířata a takovýto projev značí něco závažného. Podle mého názoru se obě zmíněná zvířátka (tříměsíční kočička i půlroční kocourek) prostě cítí osaměle. Pořiďte jim kočičího kamaráda!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
katka d.
Anonymní





Předmět: Re: loužičky
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2006 22:45:46
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Myslím si, že v obou případech dává kočka najevo svou nespokojenost. Kočky jsou nesmírně čistotná zvířata a takovýto projev značí něco závažného. Podle mého názoru se obě zmíněná zvířátka (tříměsíční kočička i půlroční kocourek) prostě cítí osaměle. Pořiďte jim kočičího kamaráda!!

Obávám se, že slečna, která mě požádala, abych napsala tenhle dotaz, si už další kočičku nepořídí Laughing aby tam neměla ty loužičky hned dvakrát.

Nejsem "kočkolog", ale v těch 6ti(možná už v 7mi) měsících bych to viděla alespoň z části taky na tu pzbertu. Já se třesu, co bude, až to bude mlátit s naší Jasněnou Twisted Evil Laughing je šílená už teď.
Odpovědět 
Alenka
Anonymní





Předmět: Re: čůrání do postele
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 5. 2006 23:48:28
Odpovědět s citátem

katka d. napsal:
A co když to začne dělat půlroční kocourek. Byl čistotnej, určitě ví, že postel není záchod, ale přesto se vyčůrá a pak jde klidně znovu počůrat postel.
Je to nějakej obvyklej kocouří projev třeba puberty?


Rozhodně pomůže kastrace... Z vlastní zkušenosti Smile
Odpovědět 
bouda
Anonymní





Předmět: louzicky v posteli apod.
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2006 16:05:45
Odpovědět s citátem

Ahoj, mel jsem stejny problem s moji britskou kockou, nejen v mladi, ale i pozdeji. Nakonec se prislo pomoci meho veterinare, ze ma kocka zavazny problem a to strutovitost moci, coz se projevuje prave u slechtenych plemen a je to zpusobeno vysokym obsahem soli v bezne kocici strave. Problem spociva v tom, ze se kocce delaji v mocovem mechyri strutovite krystalky, ktere ji dost boli a kocka prave tim mocenim do postele a na podobna mista ukazuje panovi, ze je neco v neporadku. Jakmile jsem ji zacal davat specialni stravu zabranujici strutovitosti moce, je od tohodle zlozvyku klid. Urcite bych situaci nepodcenoval, je dost mozne, ze se kocka snazi naznacit nejaky problem.
Dalsim duvodem muze byt i psychycky problem, kocka muze mit trauma z jine spoluzijici osoboy, ktera ji z nejakeho duvodu nemusi vyhovovat, dost casto se tohle stava u souziti malych deti a kocek.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (26x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top