Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Barvy koťat

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: Barvy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2008 11:33:28
Odpovědět s citátem

Prosím o informaci, jak zbarvená koťata se mohou narodit z tohoto spojení: kočka colorpoint (seal tabby point), její matka černá, otec černý stříbřitý tygrovaný, kocour černá harlekýn, jeho otec černá s bílou, jeho matka černá harlekýn. Znám i předchozí generace, ale ptám se jen orientačně. Jde o kočku známých a krytí už proběhlo, ale zdá se mi to hodně divné spojení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Barvy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2008 9:23:07
Odpovědět s citátem

Nadja napsal:
Prosím o informaci, jak zbarvená koťata se mohou narodit z tohoto spojení: kočka colorpoint (seal tabby point), její matka černá, otec černý stříbřitý tygrovaný, kocour černá harlekýn, jeho otec černá s bílou, jeho matka černá harlekýn. Znám i předchozí generace, ale ptám se jen orientačně. Jde o kočku známých a krytí už proběhlo, ale zdá se mi to hodně divné spojení...


To záleží i na tom o jaké se jedná plemeno a jaké barevné variety jsou u něj uznané. Spojení colourpointa a bikolora opravdu není zrovna obvyklé u většiny plemen. Co se týká barev tak vzhedem k tomu že jsou vlastně oba rodiče i všichni prarodiče geneticky černí tak budou koťata převážně černá v různých kombinacích s kresbou a s bílou skvrnitostí, může se objevit i ředěná barva (modrá, čoko, lila) recesivně nesená přes víc generací a samozřejmě i kotě colourpiont pokud i otec nese tento gen.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2008 15:18:09
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Barvy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2008 15:21:09
Odpovědět s citátem

Nadja napsal:
ale zdá se mi to hodně divné spojení...


Tipla bych si na britky a ten výčet barev rodičů a prarodičů - to je tedy skutečně domeček hrůzy ...
Já bych k výčtu možných barev klidně přidala i stříbro, protože nevěřím tomu, že člověk, jehož chovatelským záměrem je křížit color pointy po stříbrných rodičích s bikolorem po bikolor x jiný podíl bílé, pozná stříbro v tabby odznacích. Nechci urazit, ale tohle spojení odporuje většině doporučených chovatelským řádem, bylo by opodstatněné snad s jasným chovatelským záměrem zaměřeným na některý ze znaků ...
Pro určení barev koťat je podstatná info, jestli bikolor je CPC (nositel genu pro odznaky - má někde mezi předcích pointy). Pak by se mohla narodit také koťátka pointi s různým podílem bílé barvy...
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Barvy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2008 15:40:56
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
Nadja napsal:
ale zdá se mi to hodně divné spojení...


Tipla bych si na britky a ten výčet barev rodičů a prarodičů - to je tedy skutečně domeček hrůzy ...

Tak já jsem zase britky hned vyloučila, protože o jejich chovu u nás mám dost slušný přehled. Černých britek je u nás totiž poskrovnu, černobílých ještě méně a rozhodně nevím o žádném černobílém britském kocourovi, který by měl černobílé i oba rodiče (většina černých a černobílých britek má alespoň jednoho rodiče modrého). Totéž platí i pro kočku seal tabby point - taková která by měla černou matku a stříbřitého otce by mi neunikla. Já bych to možná tipla na sibiřku - tam se občas nějaká něvička z nečekaného spojení vyklube.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2008 21:40:40
Odpovědět s citátem

Jde opravdu o sibiřky a ten kocour byl prostě blízko. Já bydlím na druhém konci republiky a nepodařilo se mi známé přesvědčit, aby jeli za jiným kocourem, tak budou mít, co chtěli. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2008 21:47:32
Odpovědět s citátem

Nadja napsal:
Jde opravdu o sibiřky


Já jsem si jen vzpomněla, jak se mě před časem jedna známá ptala, jestli si má vzít koťátko za podobně šíleného britského spojení - smíchané stříbro s kresbou, odznaky a bílá skvrnitost - asi byl ten koktejl jen v nějakém jiném poměru Smile
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 2. 2008 8:59:20
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:

Já jsem si jen vzpomněla, jak se mě před časem jedna známá ptala, jestli si má vzít koťátko za podobně šíleného britského spojení - smíchané stříbro s kresbou, odznaky a bílá skvrnitost - asi byl ten koktejl jen v nějakém jiném poměru Smile

Samozřejmě i takové šílenosti se u britek občas najdou, i když naštěstí už ne tak často jako v minulosti, ale určitě tam nepřevažuje černá barva, která je u britek spíš raritou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 23:57:28
Odpovědět s citátem

to je teda pekna prasarna krizit colorpointa s bikolorem.. to bych zakazala.. A kdyz nekdo urcuje kocoura pohledem na to, jestli je blizko nebo daleko, tak tem bych rovnou zakazala chovat, protoze tim k chovu a zdokonaleni plemene neprospeje.. To vidim jako chovatele mnozitele bez smyslu a rozmyslu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: Proč je nevhodné spojeni colorpointa s bicolorem?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2009 17:00:39
Odpovědět s citátem

Ahoj,
Proč považujete spojení Colorpointa s Bicolororem za nevhodné? Já mám teď ze spojení Colorpointa s Vanem koťata Bicolor. Netýká se tato nevhodnost jen Britek? Já chovám Cornishe, což je plemeno, kde se nepříbuzní kocouři hledají těžko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: Re: Proč je nevhodné spojeni colorpointa s bicolorem?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2009 18:42:53
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
Ahoj,
Proč považujete spojení Colorpointa s Bicolororem za nevhodné? Já mám teď ze spojení Colorpointa s Vanem koťata Bicolor. Netýká se tato nevhodnost jen Britek? Já chovám Cornishe, což je plemeno, kde se nepříbuzní kocouři hledají těžko.


u tohoto plemene to asi taky nebude to prave orechove, ale vzhledem k male geneticke zakladne se toho asi moc delat neda.. Jinak cornishum nerozumim, takze nemohu dostatecne ohodnotit situaci. Nicmene krizeni colorpointu s jinak zbarvenymi kockami povazuji vseobecne za nevhodne (u britek - k ostatnim plemenum se nemohu dostatecne kvalifikovane vyjadrit). Nemyslim si, ze to je vhodne hlavne kvůli barvě oka. Přjde mi to jako křížit spolu dvě různá plemena..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: Nevhodná kombinace barvy očí
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2009 22:22:20
Odpovědět s citátem

A jaké jsou vhodné kombinace očí k modrooké colorpointce? (mimo colorpionta) Ženich měl krásné zelené oči, koťata budou asi po něm. Pokud budu v budoucnosti uvažovat o dalším vrhu ráda bych měla alespoň nějakou informaci. Co se týká genetiky a vhodnosti spojení barev nenašla jsem žádnou literaturu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: Re: Nevhodná kombinace barvy očí
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2009 1:13:01
Odpovědět s citátem

Martina Kobylisy napsal:
A jaké jsou vhodné kombinace očí k modrooké colorpointce? (mimo colorpionta) Ženich měl krásné zelené oči, koťata budou asi po něm. Pokud budu v budoucnosti uvažovat o dalším vrhu ráda bych měla alespoň nějakou informaci. Co se týká genetiky a vhodnosti spojení barev nenašla jsem žádnou literaturu.


V tomto Vám já asi dostatečně neporadím, protože colorpointy nechovám. Nicméně znám nějaké plnobarevné kočky, které jsou po rodičích pointech a barva oka je opravdu hodně slabá. Nikoli oranžová, ale žlutozelená. Kombinace barev očí jako je oranžová a zelená je naprosto děsivá, protože pak oko není ani oranžové a ani zelené. Něco mezi. Byla jsem coby steward svědkem mnoha sporů o to, jestli se jedná o oranžovou nebo zelenou barvu oka. Vidím to i u našeho Fida (MCO na mazlíka). Těžko říct, jestli má zelené nebo oranžové oko. Nicméně si nemyslím že kombinace modré a oranžové je také to nejšťastnější. Nevím, jak to dopadá s barvou oka u pointů, ale u plnobarevných to je dost slabota. To je můj názor, třeba narazíte na někoho, kdo o této problematice ví víc. Nepovažuji se za odborníka. Mě zajímá pouze oranžová Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
pazik



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Plzeň

Předmět: barva očí
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2009 12:46:53
Odpovědět s citátem

Tak pokud je mi známo, tak chovatelský řád vyloženě zakazuje křížit zelenooké kočky s jinou než zase zelenou barvou oka. Lze to pouze pokud požádáte o schválení takového křížení plemenou knihu. Dle toho tedy soudím, že koťata budou bez papírů Crying or Very sad . Nebo se snad pletu Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: barva očí
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2009 17:14:18
Odpovědět s citátem

pazik napsal:
Tak pokud je mi známo, tak chovatelský řád vyloženě zakazuje křížit zelenooké kočky s jinou než zase zelenou barvou oka. Lze to pouze pokud požádáte o schválení takového křížení plemenou knihu. Dle toho tedy soudím, že koťata budou bez papírů Crying or Very sad . Nebo se snad pletu Question


U některýh plemen to tak není. Je možné křížit zelenooké orientální kočky se siamskými modrookými pointy / oko 67 / zlepšuje se tím naopak zelená barva oka u orientálních koček. Jak je to u jiných plemen u pointů ale netuším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: Re: barva očí
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2009 11:54:46
Odpovědět s citátem

pazik napsal:
Tak pokud je mi známo, tak chovatelský řád vyloženě zakazuje křížit zelenooké kočky s jinou než zase zelenou barvou oka. Lze to pouze pokud požádáte o schválení takového křížení plemenou knihu. Dle toho tedy soudím, že koťata budou bez papírů Crying or Very sad . Nebo se snad pletu Question


Fido je papirový MCO. Kočku bez PP jsem měla jen jednu a měla jsem štěstí, že byla zdravá. Ale po zkušenostech známých, bych si už kočku bez PP nekoupila. Fido má zelenookou matku a otec má spíše oranžové oko. Nevim, jestli je to u tohoto plemene povolene, chovem MCO se nezabyvam, nicmene Fido nema oko ani zelene a ani oranzove. Neco mezi tim..
Kazdopadne i na vystavach jsem se setkala s kockami po rodicich se zelenym a oranzovym okem. Vysledkem byl opet mišmaš. A pokud vím, tak na vystavach potkate bezpapiraka max ve tride novicu, ale casteji bych to tipovala spis na tridu kocek domacich.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Martina Kobylisy



Založen: 13.01.2009
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha

Předmět: pro PAZIK
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2009 21:23:10
Odpovědět s citátem

Chovám kočky s PP. Jsem sice začátečník (mám první vrh), ale na ZO mi toto spojení bylo doporučeno jako možné tj. Colorpoint X Van se zelenýma očima. U Cornishů pokud vím žádná pravidla ohledně barvy čehokoliv nic neomezují. Pokud ano dejte mi vědět i kdyby to třeba bylo omezení,nebo doporučení, které FIFE nemá, ale někde jinde je. V USA jak jsem viděla fotky a videa mají jiný typ Cornishe, než se kterými jsem se setkala v ČR, možná, že tam mají i doporučení ohledně barev.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
pazik



Založen: 07.10.2008
Příspěvky: 46
Bydliště: Plzeň

Předmět: takže páření podle barvy očí
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2009 9:58:40
Odpovědět s citátem

Kopíruji z chovatelského řádu:
DOPORUČENÁ
1.1 Páření koček s totožným zbarvením očí.
2 PŘÍPUSTNÁ
2.1 Páření koček modrookých, oranžovookých a různookých (viz pozn. 2.3) mezi sebou.
2.2 Páření koček odlišného zbarvení očí v rámci plemen, u nichž je rozdílnost v rámci téže barevné variety povolena standardem (viz pozn. 3).
3 NEDOVOLENÁ
3.1 Páření koček zelenookých s kočkami ostatních zbarvení očí (mimo plemena konkrétně uvedená v poznámce (viz pozn. 3).
4 VÝJIMKY
4.1 Jednotlivé případy schválených experimentů - schvaluje CHK, resp. HPCH

- a dále uvedená poznámka č.3:

3 Kombinace různých odstínů zbarvení očí ve varietách, kde to standard umožňuje, není optimální - ustanovení je dočasnou úlevou; standard rozdílnost odstínu ve zbarvení očí povoluje u koček ABY, SOM, EUR (s výjimkou bílých), MCO, NFO, MAN, CRX, DRX, GRX, JBT apod.

Takže pokud chováte cornishe tak to zatím je možné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Minkli



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 22
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 22:47:29
Odpovědět s citátem

[quote="Zuzkanka"]to je teda pekna prasarna krizit colorpointa s bikolorem..

Nedá se to napsat paušálně na všechna plemena...u ragdollů je kombinace collorpointa a bicolora běžná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2009 23:40:07
Odpovědět s citátem

[quote="Minkli"]
Zuzkanka napsal:
to je teda pekna prasarna krizit colorpointa s bikolorem..

Nedá se to napsat paušálně na všechna plemena...u ragdollů je kombinace collorpointa a bicolora běžná.

Ano, ale v tomto přpadě je řeč o něčem jiném. U ragdolla je bikolor vždycky zároveň i colourpoint, protože pro toto plemeno jsou akromelanické odznaky a modré oči jedním z typických znaků plemene. Ale tady se mluví o spojení, které občas vidíme např. u britek se kde se jako bikolor myslí plnobarevný bikolor s oranžovýma očima a takové páření opravdu není ideální obzvlášť pokud je předpoklad narození koťat v neuznaných barevných varietách tedy bikolorních colourpointů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (40x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
5
Mňoukání a štěkání (17x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top